Autor Wątek: Ongrys  (Przeczytany 402951 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Voitas

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1260 dnia: Wt, 19 Lipiec 2022, 14:12:12 »
A co Cię to obchodzi? Ja pierdziele. Każdy wydawca musiałby chyba pisać pamiętnik on-line, żeby wszystko czarno na białym było, bo ktoś czeka na komiks i na pewno nie ma nic innego do czytania i musi wnikać w to dlaczego wydawca nie wie dokładnie kiedy komiks się ukarze. Życia własnego nie masz?

Offline Ongrys

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1261 dnia: Wt, 19 Lipiec 2022, 14:27:07 »
Jaki jest tego powod mozna wiedziec, w czym tkwi problem?

Jeśli chodzi o komiksy licencyjne, to pracują nad nimi: tłumacz, redaktor, grafik, czasem drugi redaktor i korektor. Czas pracy nad każdym etapem jest bardzo różny, na przykład jedna osoba w pierwszym tomie zrobi swoją działkę w ciągu 2 miesięcy, a w drugim tomie po trzech miesiącach pisze, że jeszcze nie zaczęła, bo miała inne deadline'y. Czasem wyskakują różne problemy, których wcześniej raczej nikt się nie spodziewał, tak było przy drugim Lesterze i drugim Brazilu, a teraz przy Dreddzie.

Są w tych łańcuszkach osoby, które można wzmocnić lub w ostateczności zastąpić, ale są też takie, które zastąpić trudno. Grafików przygotowujących archiwalne komiksy z oryginalnych blaudruków albo z poprzednich wydań (i robiących to dobrze) można policzyć na palcach jednej ręki, może dwóch.

Są wydawnictwa, które zapowiadają premiery wiele miesięcy wcześniej. Często potem, jak już się ukażą, okazuje się, że są to produkty niedopracowane. Myślę, że ktoś, kto się nimi zajmował, zdawał sobie z tego sprawę puszczając je do druku, ale pewnie terminy goniły. Na szczęście później drugie lub trzecie wydanie jest lepsze, zwłaszcza, jak jego przygotowaniem zajmą się specjaliści.

Ongrys od zawsze woli w takiej sytuacji wstrzymać drukowanie i poprawić to, co można poprawić. Oczywiście, czasem też zdarzają się wpadki, ale rzadko kiedy wynikają one z terminów (choć mieliśmy parę przypadków sztywnych terminów, na przykład albumów z dofinansowaniem). Kolejne poprawki niestety wydłużają cykl produkcji.

Jeśli ktoś chce, żeby zapowiedzi były regularnie publikowane wiele miesięcy wcześniej i potem rygorystycznie przestrzegane, to niestety nie my. Na szczęście ukazują się tony komiksów wydawanych przez różnych wydawców, jest w czym wybierać.
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Lipiec 2022, 14:30:26 wysłana przez Ongrys »

Offline radioblackmetal

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1262 dnia: Wt, 19 Lipiec 2022, 20:23:51 »
Lepiej wydać później dany komiks a dobrze niż szybko ale byle jak lub z błędami.
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

sum41

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1263 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 15:54:13 »
A co Cię to obchodzi? Ja pierdziele. Każdy wydawca musiałby chyba pisać pamiętnik on-line, żeby wszystko czarno na białym było, bo ktoś czeka na komiks i na pewno nie ma nic innego do czytania i musi wnikać w to dlaczego wydawca nie wie dokładnie kiedy komiks się ukarze. Życia własnego nie masz?

To mnie obchodzi ze kupuje ich komiksy a ze sa na forum i pisza to poprostu spytalem grzecznie aby na ten temat wywiazala sie dyskusja/odpowiedz z ich strony. Wyluzuj kurde :)

sum41

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1264 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 15:56:47 »
Jeśli chodzi o komiksy licencyjne, to pracują nad nimi: tłumacz, redaktor, grafik, czasem drugi redaktor i korektor. Czas pracy nad każdym etapem jest bardzo różny, na przykład jedna osoba w pierwszym tomie zrobi swoją działkę w ciągu 2 miesięcy, a w drugim tomie po trzech miesiącach pisze, że jeszcze nie zaczęła, bo miała inne deadline'y. Czasem wyskakują różne problemy, których wcześniej raczej nikt się nie spodziewał, tak było przy drugim Lesterze i drugim Brazilu, a teraz przy Dreddzie.

Są w tych łańcuszkach osoby, które można wzmocnić lub w ostateczności zastąpić, ale są też takie, które zastąpić trudno. Grafików przygotowujących archiwalne komiksy z oryginalnych blaudruków albo z poprzednich wydań (i robiących to dobrze) można policzyć na palcach jednej ręki, może dwóch.

Są wydawnictwa, które zapowiadają premiery wiele miesięcy wcześniej. Często potem, jak już się ukażą, okazuje się, że są to produkty niedopracowane. Myślę, że ktoś, kto się nimi zajmował, zdawał sobie z tego sprawę puszczając je do druku, ale pewnie terminy goniły. Na szczęście później drugie lub trzecie wydanie jest lepsze, zwłaszcza, jak jego przygotowaniem zajmą się specjaliści.

Ongrys od zawsze woli w takiej sytuacji wstrzymać drukowanie i poprawić to, co można poprawić. Oczywiście, czasem też zdarzają się wpadki, ale rzadko kiedy wynikają one z terminów (choć mieliśmy parę przypadków sztywnych terminów, na przykład albumów z dofinansowaniem). Kolejne poprawki niestety wydłużają cykl produkcji.

Jeśli ktoś chce, żeby zapowiedzi były regularnie publikowane wiele miesięcy wcześniej i potem rygorystycznie przestrzegane, to niestety nie my. Na szczęście ukazują się tony komiksów wydawanych przez różnych wydawców, jest w czym wybierać.

Dziekuje za odpowiedz :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1265 dnia: Cz, 21 Lipiec 2022, 14:28:31 »
Dostałem z Gildii potwierdzenie wysłania paczki, w której się znajdują obie wersje Hernana Cortesa, więc jak widać czarno-biała wersja ukazała się trochę wcześniej, w sumie to się jaram.

Offline Random_Hero

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1266 dnia: Cz, 21 Lipiec 2022, 14:31:25 »
Dostałem z Gildii potwierdzenie wysłania paczki, w której się znajdują obie wersje Hernana Cortesa, więc jak widać czarno-biała wersja ukazała się trochę wcześniej, w sumie to się jaram.

U mnie tak samo, więc już wiem co będzie czytane w weekend ;D

Offline Death

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1267 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 08:57:20 »
Poranny Cortes do niedzielnej sobotniej porannej kawy dla niezdecydowanych. :)








« Ostatnia zmiana: So, 23 Lipiec 2022, 09:01:57 wysłana przez Death »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1268 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 09:00:14 »
Poranny Cortes do niedzielnej porannej kawy dla niezdecydowanych. :)

Dzisiaj sobota ;)

Offline Death

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1269 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 09:00:57 »
Faktycznie. Bo myślałem o niedzieli, a w sobotę...

Offline Takesh

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1270 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 10:02:27 »
Mój egzemplarz dopiero do mnie jedzie. Wygląda to super. Małe marginesy to tylko wielki plus. Ze zdjęć wygląda na majstersztyk wydawniczy.

Jeszcze tylko porównanie wielkości wydań..?  ;D

Offline Death

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1271 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 10:05:50 »

Offline Randal63

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1272 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 14:41:12 »
Porównanie tutaj:
https://forum.komikspec.pl/nasze-komiksowe-kolekcje/ukaszm84-kolekcja/msg188064/#msg188064
Przekonałeś mnie do tego wydania. Był na liście rezerwowej ale przenoszę do koszyka.  :)

Offline Konrad

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1273 dnia: Pn, 25 Lipiec 2022, 13:42:49 »

Offline stempel

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1274 dnia: Wt, 26 Lipiec 2022, 07:43:28 »
Lester Cockney Tom 2 i Comanche Tom 1 pojawiły się wreszcie w Bonito z niezłym 28% rabatem:
https://bonito.pl/produkt/lester-cockney-tom-2
https://bonito.pl/produkt/comanche-wydanie-zbiorcze-tom-1
W takich samych cenach są też na Allegro:
https://allegro.pl/oferta/lester-cockney-tom-2-franz-12411614230
https://allegro.pl/oferta/comanche-wydanie-zbiorcze-tom-1-greg-hermann-12411614247
Dzięki Wielkie za info. Dobrze, że jeszcze wczoraj ogarnąłem zakup, bo już dziś cyk i cena wyższa łącznie na tych dwóch pozycjach o ok. 30 zł. Kurcze jeszcze Imperium Triganu w takiej cenie i byłoby pięknie