Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551639 razy)

0 użytkowników i 23 Gości przegląda ten wątek.

Offline PawelC

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3855 dnia: Pn, 25 Kwiecień 2022, 19:20:45 »
Opowieści z czasów to świetny komiks, ale sam go zignorowałem na premierę i kupiłem duuuużo później. Imo powodem, że mógł zostać trochę zignorowany jest to, że to jest trochę co innego niż większość katalogu Studia i tego co wydaję mi się, corowy odbiorca Studia oczekuje - komiksów w klimatach nazwijmy to ogólnie Heavy Metal, albo przynajmniej naszego ich wyobrażenia.

Opowieści tymczasem to genialnie namalowana i opowiedziana historia przygodowo-obyczajowa z elementami fantasy, bliżej temu to takiej opowieści dla dorosłych ze studia Disneya niż typowego komiksu europejskiego który zazwyczaj dostajemy od Studia. Polecam*, zwłaszcza jeżeli komuś podeszła np. Indyjska włóczęga.

*
Spoiler: PokażUkryj
K_U_P_U_J_C_I_E na gwałt tą Opowieść to może dostaniemy Hombre :P.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3856 dnia: Wt, 26 Kwiecień 2022, 13:13:17 »
E, "Noc na ziemi" była swego czasu sporym hitem (o ile mnie pamięć nie myli). Z drugiej strony fakt, że to było jeszcze przed zalewem marvelopodobnego syfu. I w ogóle w czasach, kiedy były jeszcze kina, a nie multipleksy.

sporym nie :) ale jak na jermusha calkiem ok, chyba zarobili na tym filmie nawet troche, ale to nie jest zarobek rzedu 200 milionow jak blockbustery :)

ja z przyjemnoscia czesciej powydwalbym rozne dziwne, niebanalne, artystyczne komiksy, ale...
mimo to czasem cos wbrew rynkowi wypuszcze
staram sie znalezc balans jakis i wydawac to co lubie, co mi sie podoba i to sie udaje
kazdy komiks ktory wydalismy jest takim, ktore chce miec na polce

teraz z takich "niekomercyjnych" rzeczy to kusi mnie wydanie meltodown man z 2000ad - fajna space opera, swietnie narysowana, taki flash gordon na sterydach, ale to ramotka i wiadomo ze sprzeda sie moze pol nakladu ;)

« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Kwiecień 2022, 13:15:53 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

brvk

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3857 dnia: Wt, 26 Kwiecień 2022, 13:18:07 »
@StudioLain - zaskakujące, że cenisz dość ascetyczne kino Jarmuscha, a komiksy prezentujesz niemal wyłącznie barokowo rozbuchane.

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3858 dnia: Wt, 26 Kwiecień 2022, 13:20:01 »
Meltdown Man biorę od razu!

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3859 dnia: Wt, 26 Kwiecień 2022, 13:23:14 »
@StudioLain - zaskakujące, że cenisz dość ascetyczne kino Jarmuscha, a komiksy prezentujesz niemal wyłącznie barokowo rozbuchane.

ja lubie bardzo rozne rzeczy :)
z tym rozbuchaniem barkowym nie przesadzajmy ;) wydalismy komiksy kawalczuka przeciez ;) slainy, skizz, dr and quinch, halo jones, absolom, bezprawie itp itd ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline O.

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3860 dnia: Wt, 26 Kwiecień 2022, 17:56:03 »
Meltdown Man biorę od razu!
dokładnie, to jest komiks jaki ja rozumiem

Offline Randal63

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3861 dnia: Śr, 27 Kwiecień 2022, 03:33:55 »
Meltdown Man biorę od razu!
Ja też się dołączam. Biorę na 100%.

Offline rzodkiew

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3862 dnia: Śr, 27 Kwiecień 2022, 07:53:45 »


teraz z takich "niekomercyjnych" rzeczy to kusi mnie wydanie meltodown man z 2000ad - fajna space opera, swietnie narysowana, taki flash gordon na sterydach, ale to ramotka i wiadomo ze sprzeda sie moze pol nakladu ;)

kiedyś już to wrzucałeś to i odpowiem Ci tak jak wtedy - brałbym to

Offline martinus100

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3863 dnia: Śr, 27 Kwiecień 2022, 09:52:35 »
Ja też bym brał. Lubię takie klimaty.
Może Studio Lain powinno zacząć tu robić ankiety co ma wydawać ? Myślę że na forum jest sporo kupujących ich komiksy.

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3864 dnia: Śr, 27 Kwiecień 2022, 10:10:45 »
@martinus100
Nie najgorszy pomysł. O ile jestem przeciwnikiem robienia ankiet "dla" lub "za" wydawnictwa, o tyle lubię ankiety robione właśnie przez wydawców. Świetnym przykładem była ankieta Ongrysa. Dali listę iluś tam pozycji i obiecali pochylić się nad zwycięzcami, niekoniecznie ich wydając. W ten sposób mamy "Jonathana", dowiedzieliśmy się o brakach materiałów do "Marine" itd.

Dlatego Drogie Studio Lain, jeśli zrobicie jakąś listę, to może pomoże Wam ona w kolejności wyboru spośród tych 400 pozycji. Przy okazji może wskazać co lepiej rokuje ze sprzedażą.

« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Kwiecień 2022, 11:14:55 wysłana przez Takesh »

Offline rzodkiew

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3865 dnia: Śr, 27 Kwiecień 2022, 11:10:46 »
@martinus100
Świetnym przykładem była ankieta Timofa.
a nie Ongrysa?

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3866 dnia: Śr, 27 Kwiecień 2022, 11:16:09 »
a nie Ongrysa?

Poprawione. Dzięki  :D

Offline Nephilim

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3867 dnia: Śr, 27 Kwiecień 2022, 11:21:27 »
Za Hombre płacę jak Agcy za papieża!!! Ponadto bardzo mi się marzy ta seria. Super narysowana i napisana, świetne realia.

https://m.bedetheque.com/serie-1229-BD-Fog-Seiter-Bonin.html

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3868 dnia: Śr, 27 Kwiecień 2022, 13:14:45 »
chlopaki ja wiem, ze wy jestescia takim samymi wariatami komiksowymi jak ja i ze kupicie takie pozycje jak meltdown man - tylko nas jak dobrze pojdzie to sie z 400 osob uzbiera :)
i pewnie ten komiks wydam, tak samo jak kajko i kokosz w kosmosie z 2000ad :) i moze kiedyes nemsiss (trzy tomy najlepszej space opery ever) - ale trza poczekac az sie troche wzbogacimy :) co nie bedzie latwe bo szykuje sie gospodarcze pierdolniecie w ch...

dlatego poki co mysle o pozycjach mniej ramotkowych - z ramotek bedzie buutonman, chociaz nie wiem czy nie poczekac na serial

ankiety
jak pewnie czesc z was chlopaki pamieta jestem m.in. socjologiem z wyksztalcenia i nie powiem wam gdzie te ankiety mozna sobie wsadzic ;) co nie znaczy, ze ignoruje wasz glos, dobrze wiecie, ze tak nie jest :)

« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Kwiecień 2022, 13:17:29 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3869 dnia: Śr, 27 Kwiecień 2022, 13:16:15 »
Za Hombre płacę jak Agcy za papieża!!! Ponadto bardzo mi się marzy ta seria. Super narysowana i napisana, świetne realia.

https://m.bedetheque.com/serie-1229-BD-Fog-Seiter-Bonin.html

znam ta serie, ale sie nie podejme jej wydania u nas - przynajmniej na razie
teraz ide w kierunku space oper, zobaczymy co uknuje ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień