Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552213 razy)

0 użytkowników i 24 Gości przegląda ten wątek.

Offline Liarus

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3465 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 21:57:07 »
Ja bym tam chcial dodruk mrocznej sprawirdliwości ale cóż zrobić. Ja jak już wszedłem w komiksy Studia Lain to kupuję wszystko jak leci prócz Dredda. Co mi się nie spodoba to sprzedaję. Tak zrobiłem z Zayą czy Yiu ale sporo zostaje na półkach.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3466 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 22:24:03 »
generalnie misiokles kuma baze ;)

zeby druk tak drogiego w produkcji komiksu jak saria byl sensowny trzeba by bylo machnac 700 sztuk - nie sadze by sie to sprzedalo nawet przez lata - oceniam sile nabywcza na maks tysiak - i moge tylko zalowac ze nie zrobilismy od razu wiecej o 200 sztuk, ale Korriganie tez sliczni i bardzo dobrze schodza jak na nas, ale takiego szalu nie bylo ;) wiec machnelismy jak zwykle tez Sarie i lecimy dalej - Solo i Duam, a potem nie wiem jeszcze co ;) dobra zartowalem Buttoman potem :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3467 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 22:26:57 »
Ej, dobra, przypomniało mi się coś - kiedy ABC? Obiecywane już latami i ciągle leży. Ze złożonych obietnic należy się wywiązywać, szczególnie, gdy jest się wyjątkowo lubianym wydawnictwem, dlatego pełen sympatii dopytuję - co się ruszyło w sprawie? ;)

z sympatia odpowiadam - cholera wie - swiat niestety nie stoi w miejscu - dzis przy tej inflacji itp to z wlasnych zasobow chyba strzal w stope , wspominalem o zbiorce i to jest chyba rozwiazanie, tylko po prostu nie ma kto i kiedy dobrze sie tym zajac - a albo robic cos dobrze, albo wcale - ale wierz mi obietnicy dotrzymam i wojna volganska wyjdzie u nas w calosci tak jak drugi tom sticklebacka - doczekajmy tylko ciut lepszych czasow - bez pandemii i gospodarczej jazdy
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3468 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 22:27:21 »
dobra zartowalem Buttoman potem :)
W końcu  :D

Offline Randal63

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3469 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 02:56:44 »
lecimy dalej - Solo i Duam, a potem nie wiem jeszcze co ;) dobra zartowalem Buttoman potem :)
[/quote]
A jeszcze potem "DINOZAURY"  ;)

Offline Jaxx

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3470 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 07:50:36 »
A ileż to można czekać na "Bezprawie 2"?  ::) :D

Offline Dracos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3471 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 10:16:42 »
A jeszcze potem "DINOZAURY"  ;)

Jakie Dinozaury ?

Offline donT

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3472 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 10:25:24 »
Cadillacs & Dinosaurs!
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline ryba

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3473 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 11:21:30 »
Chyba podpadnę, ale co tam.
Przeczytałem Sarię i mam mieszane uczucia. O ile strona graficzna obu rysowników to bez wątpienia 10/10, to fabuła jest średnia. Sam przedstawiony świat po jakiejś katastrofalnej w skutkach wojnie niespecjalnie mi się podobał, ale to kwestia gustu. Natomiast w pewnych miejscach naiwność bohaterów i przez to postęp fabuły woła o pomstę do nieba, jakby komiks był pisany maksymalnie dla nastolatków, chyba oczekiwałem czegoś poważniejszego.
Najlepszy przykład:
Facet na łożu śmierci, straszna demonica dwojga imion (Garadiela vel Galadriela) niepałająca sympatią do umierającego, z wzajemnością zresztą, inwigiluje go i pyta:
- Oddałeś klucz X-owi?
- Nie, dałem Y-owi.
- Ok, dziękuję za szczerość.
I przez kolejne lata owa straszna demonica szuka klucza u Y-ka i potem dziwi się, że klucz jednak miał X. No na prawdę...

W sumie dałbym Sarii ocenę 7/10. Komiks zostanie u mnie dla pięknych rysunków.


Od razu pytam wydawcę, do kogo skierowany jest Duam? Te kilka dostępnych w necie pięknych rysunków i ich kolory, sugerują, że jakby dla młodzieży?
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Grudzień 2021, 11:26:05 wysłana przez ryba »

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3474 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 11:40:25 »
A powyższy wpis nie powinien wyglądać tak?

Chyba podpadnę, ale co tam.
Przeczytałem Sarię i mam mieszane uczucia. O ile strona graficzna obu rysowników to bez wątpienia 10/10, to fabuła jest średnia. Sam przedstawiony świat po jakiejś katastrofalnej w skutkach wojnie niespecjalnie mi się podobał, ale to kwestia gustu. Natomiast w pewnych miejscach naiwność bohaterów i przez to postęp fabuły woła o pomstę do nieba, jakby komiks był pisany maksymalnie dla nastolatków, chyba oczekiwałem czegoś poważniejszego.
Spoiler: PokażUkryj
Najlepszy przykład:
Facet na łożu śmierci, straszna demonica dwojga imion (Garadiela vel Galadriela) niepałająca sympatią do umierającego, z wzajemnością zresztą, inwigiluje go i pyta:
- Oddałeś klucz X-owi?
- Nie, dałem Y-owi.
- Ok, dziękuję za szczerość.
I przez kolejne lata owa straszna demonica szuka klucza u Y-ka i potem dziwi się, że klucz jednak miał X. No na prawdę...


W sumie dałbym Sarii ocenę 7/10. Komiks zostanie u mnie dla pięknych rysunków.


Od razu pytam wydawcę, do kogo skierowany jest Duam? Te kilka dostępnych w necie pięknych rysunków i ich kolory, sugerują, że jakby dla młodzieży?

Offline ryba

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3475 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 11:46:06 »
A powyższy wpis nie powinien wyglądać tak?

Chyba nie, z rysunków i tekstu wiadomo, kto dostał klucz więc dla czytelnika nie jest to żadna tajemnica.

Offline laf

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3476 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 11:47:18 »
Chyba podpadnę, ale co tam.
Przeczytałem Sarię i mam mieszane uczucia. O ile strona graficzna obu rysowników to bez wątpienia 10/10, to fabuła jest średnia. Sam przedstawiony świat po jakiejś katastrofalnej w skutkach wojnie niespecjalnie mi się podobał, ale to kwestia gustu. Natomiast w pewnych miejscach naiwność bohaterów i przez to postęp fabuły woła o pomstę do nieba, jakby komiks był pisany maksymalnie dla nastolatków, chyba oczekiwałem czegoś poważniejszego.
Mając w pamięci infantylną fabułę "Skargi utraconych ziem" po Dufaux nigdy nie spodziewam się scenariuszowych fajerwerków  :(. Z tego też powodu odpuściłem zresztą zakup Sarii.

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3477 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 11:58:28 »
Chyba nie, z rysunków i tekstu wiadomo, kto dostał klucz więc dla czytelnika nie jest to żadna tajemnica.
No właśnie. Dla czytelnika. A ja jeszcze jestem przed lekturą tego tytułu, więc jeszcze tym czytelnikiem nie zostałem...
Nic to. Może do czasu, gdy sięgnę po ten komiks, zapomnę, co tu przeczytałem. :)

Offline ryba

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3478 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 12:01:21 »
No właśnie. Dla czytelnika. A ja jeszcze jestem przed lekturą tego tytułu, więc jeszcze tym czytelnikiem nie zostałem...
Nic to. Może do czasu, gdy sięgnę po ten komiks, zapomnę, co tu przeczytałem. :)
Ale to naprawdę żaden spoiler, to sam początek komiksu.
Zresztą nawet opis komiksu na gildii od tego się zaczyna.
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Grudzień 2021, 12:05:53 wysłana przez ryba »

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3479 dnia: Wt, 07 Grudzień 2021, 12:08:52 »
No dobra, ale czy
Spoiler: PokażUkryj
ten X oraz Y są wymienieni na początku komiksu i czy rzeczywiście Y ma ten klucz a nie X?
bo jeśli tak, to właśnie mam zepsutą lekturę.

Co innego czytać komiks / oglądać film i samemu wyłapać o co może chodzić, by finalnie potwierdzić/zaprzeczyć swoim przypuszczeniom, a co innego, gdy powiedziałem żonie jak kończy się "Szósty zmysł"  >:( (nadal go jeszcze nie obejrzała, może zapomniała naszą rozmowę...  :o )

EDIT: może wolę nie znać odpowiedzi na postawione w spoilerze przeze mnie pytanie.  ;D
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Grudzień 2021, 12:10:56 wysłana przez vision2001 »