Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551833 razy)

0 użytkowników i 34 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2775 dnia: Wt, 29 Grudzień 2020, 09:53:39 »
Czyli korekta spała "tylko" przy jednym tomie? Dzielne chłopaki.  8)

To jest trochę dziwny zarzut, bo na podobnej zasadzie działają filmy, gdzie świat masz nakreślony i też ze stanu  "0" przechodzisz w stan "1" (mówię tu o pojedynczych filmach, a nie seriach).

Niby tak. Ale z jednej strony jeżeli to jest "film" to zaczyna się trochę jak "Die Hard III" tyle że bez podbudowy wcześniejszych części. A z kolei wyjaśnienia doprecyzowujące co jest czym pojawiają się tak bardziej na zasadzie serialu - stąd pewien dysonans poznawczy. No i mamy "notkę biograficzną"
Spoiler: PokażUkryj
brata Yiu
a o niej samej ni grama dodatkowej wiedzy.
Kto wie. Może gdyby czytać to zeszytami to wtedy byłoby więcej czasu na ułożenie sobie tego wszystkiego w głowie. Czytając zbiorczy na jeden raz miałem wrażenie pewnej dawki chaosu.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2776 dnia: Wt, 29 Grudzień 2020, 12:06:12 »
death - dokoncz lekture czyli II tom zbiorczy
bo teraz jestes w polowie filmu - to tak wiesz jakby TENTH oceniac w polowie - tez bys napisal totalny burdel ;)
a Yiu faktycznie ma konstrukt filmowy - czyli bohaterka gna w totalnym chaosie do przodu
bedac jednoczesnie pretekstem do budowania wizji swiata przyszlosci, zanim dotrzesz do konca wszystko powinno ci sie poukladac :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline death_bird

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2777 dnia: Wt, 29 Grudzień 2020, 13:26:32 »
Tak też najprawdopodobniej uczynię.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Liarus

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2778 dnia: Wt, 29 Grudzień 2020, 16:01:58 »
Tak też najprawdopodobniej uczynię.

To daj znać jak poszło. Ja niestety się zawiodłem. Niektóre odczucia mialem pdoobne do twoich (Yiu potraktowana po macoszemu). Postanowiłem nie iść w kolejny tom, ponieważ za bardzo się męczyłem by dotrwać do końca. Dpuściłrm pomimo, że rysunki to dzieła sztuki.

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2779 dnia: Wt, 29 Grudzień 2020, 19:39:49 »
Marudy jesteście w kwestii budowania postaci Yiu. Jak już odwołujemy się do filmowych odpowiedników.
Ostatni sprawiedliwy z Brucem Willisem jest budowany na podobnej zasadzie. Główny bohater jest wrzucony w wir wydarzeń, o których wiemy więcej niż o samym bohaterze, a o nim samym nie dowiadujemy się w sumie nic więcej, aż do samego końca. A jednak jest on na tyle charakterystyczną postacią że nikomu nie przeszkadza to przy seansie (przynajmniej mi nie przeszkadzało). Tu jest zastosowany podobny zabieg. Powiedziałbym, że więcej jest w komiksie o motywacji Yiu (chodzi mi o jej brata) niż motywacji Johna Smitha w fabule Ostatniego Sprawiedliwego.

Offline death_bird

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2780 dnia: Wt, 29 Grudzień 2020, 20:49:41 »
No co poradzę. Ja generalnie marudny jestem.
Filmu nie oglądałem. Natomiast patrząc po ocenach i na Filmweb i na IMDb to nie jest to chyba jakaś ekstraklasa. Kto wie - może to przez to, że nie nakreślono sylwetki głównego Bruce`a. ;)
Ale żarty żartami a taki Rucka mimo podobnego początku potrafił jednak opisać Forever.
Tymczasem Yiu "jest bo jest" podczas gdy człowiek wykazał na tyle zainteresowania, że chciałby dowiedzieć się czegoś więcej. Nie twierdzę, że od razu kino, kolacja i tańce, ale "Opowiedz coś o sobie" byłoby na miejscu.  ???

To daj znać jak poszło. Ja niestety się zawiodłem. Niektóre odczucia mialem pdoobne do twoich (Yiu potraktowana po macoszemu). Postanowiłem nie iść w kolejny tom, ponieważ za bardzo się męczyłem by dotrwać do końca. Dpuściłrm pomimo, że rysunki to dzieła sztuki.

No ja akurat nie mogę napisać, że się męczyłem (komiks zrobiłem na jeden raz) natomiast mam pewne uwagi.
Inna sprawa, że części z nich nie artykułowałem, bo też siłą rzeczy nie mam pojęcia co się będzie działo w drugim tomie i czy pewne klocki nie wskoczą na miejsce.

P.S. Zresztą chyba dobrze, że chce nam się gadać nt tego tytułu. Lepsze wątpliwości i ew. marudzenia niż brak jakiejkolwiek reakcji.
« Ostatnia zmiana: Wt, 29 Grudzień 2020, 20:52:29 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2781 dnia: Wt, 29 Grudzień 2020, 20:52:41 »
Filmu nie oglądałem. Natomiast patrząc po ocenach i na Filmweb i na IMDb to nie jest to chyba jakaś ekstraklasa.
To sprawdź Za garść dolarów z Clintem Eastwoodem bo Ostatni sprawiedliwy jest remakiem tylko osadzonym w czasach prohibicji. ;)

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2782 dnia: Wt, 29 Grudzień 2020, 21:47:27 »
Chyba rimejkiem Straży Przybocznej, którego Za Garść Dolarów była podróbką.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2783 dnia: Wt, 29 Grudzień 2020, 22:09:32 »
Chyba rimejkiem Straży Przybocznej, którego Za Garść Dolarów była podróbką.

Larry i tak o to wiemy juz czemu Yiu jest azjatka ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2784 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 10:15:31 »
Ja te filmy oglądałem w odwrotnej kolejności. Najpierw Ostatni sprawiedliwy gdzieś tam przypadkiem w TV, później Za garść dolarów (który jest jedynym filmem Sergio Leone, który nie jest arcydziełem). A dopiero potem Yojimbo. I choć oryginał oglądałem na końcu i tak podobał mi się zdecydowanie najbardziej. A co by było gdybym najpierw zobaczył właśnie dzieło Kurosawy i miał tę historię na świeżo...

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2785 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 22:56:32 »
My wydamy Kroniki Brutanii a w 2000ad ruszyla wlasnie nowa seria z Slainem :)

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline adamarluk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2786 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 23:38:55 »
A kiedy tak dawno zapowiadany i oczekiwany Lord of Misrule.

brvk

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2787 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 10:36:10 »
My wydamy Kroniki Brutanii a w 2000ad ruszyla wlasnie nowa seria z Slainem :)


U Slaine'a widać święta w pełni. Fajny rysunek.

Offline Toranga

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2788 dnia: So, 02 Styczeń 2021, 19:59:36 »
My wydamy Kroniki Brutanii a w 2000ad ruszyla wlasnie nowa seria z Slainem :)



Przecież to Lobo 😉

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2789 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 18:13:30 »
Strony 250-251 i "być może" str. 257, ale tam wygląda to na celowe.

Nie chodzi mi o błędy ortograficzne wynikające z fabuły.
Przykładowo na stronach 115-116 trzy razy powtarza się sformułowanie "opuście wzrok" z czego dwa razy w jednym dymku - takie numery raczej celowe nie są. Do tego momentami interpunkcja robi co chce.

rozmaiwalem z Jackiem, ktory jest jednym z tlumaczy i m.in. wyplynal ten temat wkleje ci co napisal

"Hej. To monolog mrocznego mistrza, gdy objawia światu Bestię. To samo co w czasie mszy: 3 razy opuszczamy niżej glowę i bijemy sie w pierś, gdy wznoszony jest krew i cialo Chrystusa, przedstawiany jest nam  kielich i hostia, krew i ciało. A tu światu ma sie ukazać Bestia. Wiele jest rzeczy i trójek w tym komiksie, ktore mają znaczenie. Nie tylko 6 a są ich 3 😉 To ciekawy świat, pomieszanie sacrum i profanum. Wielkich świętości i lubieżnych posagów. Wzywania Boga i Szatana przez tych samych. "
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień