Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552066 razy)

0 użytkowników i 17 Gości przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2760 dnia: Nd, 27 Grudzień 2020, 16:37:40 »
I kiedy te cuda wjadą do Gildii?

mroczni - koniec stycznia
slain1 - koniec lutego
slain2 - koniec marca
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2761 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 09:30:28 »
mroczni - koniec stycznia
slain1 - koniec lutego
slain2 - koniec marca
Mocny początek roku. Widzę falę wznoszącą, bo drugi tom Yiu pozamiatał na koniec tego roku. Chętnie przeczytałbym coś więcej osadzonego w tym świecie. Ale na mrocznych czekam, jedna z ciekawszych wizji postapo.
« Ostatnia zmiana: Pn, 28 Grudzień 2020, 09:35:18 wysłana przez michał81 »

Offline perek82

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2762 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 11:17:57 »
Dla mnie też drugi tom Yiu miażdży.
Pomysł, wykonanie (twórców i wydawnictwa) na kapitalnym poziomie.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2763 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 12:02:03 »
https://www.facebook.com/comixxy/posts/923840248155312

recenzja 2 tomu Yiu


--------

dzięki za dobre słowa :) zwłaszcza, że to jeden z moich ulubionych komiksów (wychodzi bycie fanem magazynu Heavy Metal w młodości), który chciałem wydać od dawna :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 28 Grudzień 2020, 12:08:10 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Frank_C

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2764 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 12:18:54 »
A Corriganów kiedy można się spodziewać? Bo mieli być jakoś w grudniu, a teraz ani widu ani słychu.

Offline stof20991

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2765 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 12:32:26 »
YIU jest świetne jestem zachwycony obydwoma tomami ,jest szansa  że jeżeli YIU sprzeda się jakość sensownie do dostaniemy spin-of  Yiu Premières missions  ,zdaje sobie że to inni twórcy inna kreska
ale tak historia mi się podobała i świat że chce więcej.

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2766 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 12:42:06 »
Dokładnie, wykreowany świat w Yiu ma solidne podstawy i daje jeszcze sporo możliwości. Pomimo, że warstwa wizualna jest inna, to wg mnie i tak wygląda dobrze z tych przykładowych ilustracji, które można znaleźć w sieci. Nie wiem jak ze scenariuszem, ale widzę, że odpowiada za niego też Téhy.
« Ostatnia zmiana: Pn, 28 Grudzień 2020, 13:03:25 wysłana przez michał81 »

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2767 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 12:46:18 »
A Corriganów kiedy można się spodziewać? Bo mieli być jakoś w grudniu, a teraz ani widu ani słychu.

jak wszystko pojdzie cacy - to kwiecien :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2768 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 12:47:41 »
YIU jest świetne jestem zachwycony obydwoma tomami ,jest szansa  że jeżeli YIU sprzeda się jakość sensownie do dostaniemy spin-of  Yiu Premières missions  ,zdaje sobie że to inni twórcy inna kreska
ale tak historia mi się podobała i świat że chce więcej.

jesli Yiu sobie dobrze poradzi - to obiecuje siegniemy takze po spin-off
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2769 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 14:10:51 »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline GoNzO

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2770 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 18:10:51 »
Właśnie skończyłem czytać YIU. Dziwię się tylko tym, którzy jeszcze tego komiksu nie kupili.

Offline death_bird

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2771 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 22:21:43 »
Pierwszy tom za mną.
Wizualnie petarda.
Fabularnie burdel na kółkach ogarnięty dzikim ogniem.

Przede wszystkim brakuje mi choć odrobinę szerszego wprowadzenia jeśli chodzi o samą Yiu. Co prawda jest tam "spokojniejszy" początek, ale chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o postaci jako takiej a nie tylko o jej profesji.
Świat też niby nakreślony, ale wrażenie odniosłem takie jakby od stanu "0" we wprowadzeniu historia od razu przechodziła w stan "1".
A co poza tym? Miszmasz totalny. "Doomtrooper" skrzyżowany z "religijnością" w stylu "Diuna" (brakowało mi tam jedynie Zensunnitów), akcja rodem prawie z "Obcy 2", antagonista niczym jakiś Dagoth z Conana i generalnie gonitwa na złamanie karku bez choćby chwili na złapanie oddechu w całym tym szaleńczym kalejdoskopie bez przerwy wirujących różnokolorowych szkiełek*.
Przy czym fajny motyw z mediami (taki trochę jak ze "Starship Troopers").
Do tego plus za mrugnięcie okiem do fanów "Piąty element".  8)
Drugi tom pewnie zamówię, ale tak po prawdzie to chyba jednak bardziej dla ilustracji, bo ta fabuła jest jakby taka... z jednej strony strasznie bombastyczna a z drugiej trzymająca się kupy dzięki kilku zszywkom.

Zaś co do samego wydania: byłoby 10/10 i życzyłbym sobie bardzo żeby tyle właśnie było, tylko że...
No właśnie.
Żywcem nie jestem w stanie pojąć jak w tomie z tak w sumie średnią ilością tekstu można przywalić tyle baboli (te dymki z tekstem w oryginale to celowy zabieg?). Albo wyraźnie nadmierny pośpiech albo zwykłe niechlujstwo. W każdym razie korekta do korekty bo w tak ślicznie wydanym komiksie to jest po prostu wpadka.

P.S. Do ilu księgarń standardowo trafiają produkty Studia?

*bardzo chciałem w tym zdaniu użyć sformułowania "klisz fabularnych", ale ponieważ nie chce mi się kłócić o to gdzie ja tam widzę jakieś klisze toteż postanowiłem go nie używać.  :P
« Ostatnia zmiana: Pn, 28 Grudzień 2020, 22:23:22 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2772 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 22:50:28 »

Żywcem nie jestem w stanie pojąć jak w tomie z tak w sumie średnią ilością tekstu można przywalić tyle baboli (te dymki z tekstem w oryginale to celowy zabieg?). Albo wyraźnie nadmierny pośpiech albo zwykłe niechlujstwo. W każdym razie korekta do korekty bo w tak ślicznie wydanym komiksie to jest po prostu wpadka

Przejrzałem i nie widzę "dymków z tekstem w oryginale".

W samym komiksie jest sporo celowych błędów, a dokładnie tam, gdzie wypowiada się dziecko.

Offline death_bird

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2773 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 23:12:50 »
Strony 250-251 i "być może" str. 257, ale tam wygląda to na celowe.

Nie chodzi mi o błędy ortograficzne wynikające z fabuły.
Przykładowo na stronach 115-116 trzy razy powtarza się sformułowanie "opuście wzrok" z czego dwa razy w jednym dymku - takie numery raczej celowe nie są. Do tego momentami interpunkcja robi co chce.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2774 dnia: Wt, 29 Grudzień 2020, 07:49:42 »
@death_bird w pierwszym tomie są błędy na co sam zwracałem uwagę, za to w drugim miałem wrażenie korekta się przyłożyła znaczenie lepiej i jeśli jakieś są to ich nie wyłapałem tym razem.
Przede wszystkim brakuje mi choć odrobinę szerszego wprowadzenia jeśli chodzi o samą Yiu. Co prawda jest tam "spokojniejszy" początek, ale chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o postaci jako takiej a nie tylko o jej profesji.
Świat też niby nakreślony, ale wrażenie odniosłem takie jakby od stanu "0" we wprowadzeniu historia od razu przechodziła w stan "1".
Po każdej części na końcu masz jeszcze przybliżenie rzeczy które pojawiają się w niej, a nie był wcześniej omawiane we wprowadzeniu. To jest trochę dziwny zarzut, bo na podobnej zasadzie działają filmy, gdzie świat masz nakreślony i też ze stanu  "0" przechodzisz w stan "1" (mówię tu o pojedynczych filmach, a nie seriach). Yiu Premières missions o którym była mowa wcześniej powstał dopiero po Yiu, a nie na odwrót.
Tyle ile czytelnik dowiaduje się na początku o Yiu wg mnie jest wystarczające, wiesz kim jest, czym się zajmuję i jaką ma motywację. Może i są pewne uproszczenia, ale wg mnie podobne są stosowane w każdym innym komiksie, który ma być zamkniętą historią.