Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 807487 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline eferce

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1350 dnia: So, 17 Październik 2020, 18:29:17 »
 :-[ zepsułeś mi posta tą zasadą zasłaniania twarzy.
Miałem napisać, że Wielki Biały Ninja zjada wymienionych na śniadanie... ale on nie zasłaniał...

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1351 dnia: So, 17 Październik 2020, 18:35:55 »
EDIT:
To wydanie Complete Collection jest jak skrojone pod Scream. Tomy po około 300 stron.
https://www.goodreads.com/series/274591

Biorąc pod uwagę jakie piękne okładki trzaskał Mike Zeck, te zaprezentowane przez IDW, to jakieś szaleństwo...

Ale brałbym! Ta dzisiejsza rozmowa mega mnie nakręciła na G.I.JOE!

Yossarian

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1352 dnia: So, 17 Październik 2020, 18:45:08 »
Też się nakręciłem :)

Przeglądam sobie właśnie GI Joe w MvM i ten "niemy" zeszyt o którym wcześniej pisałem dostał jubileuszowe wydanie na 30-lecie. Pojedynczy zeszyt w HC, nieźle: https://multiversum.pl/p/1689/52875/gi-joe-silent-interlude-30th-anniversary-edition-hc--idw-tomy.html

Ikoniczne rzeczy do wydania się powoli kończą, więc na pewno ktoś się weźmie za to GI JOE prędzej czy później.


krzychw75

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1353 dnia: So, 17 Październik 2020, 18:51:16 »
Dokładnie to napisałem. Winię klientów, a nie wydawcę. Kupujcie te dzieła mistrzów komiksu jak Tardi i Schuiten, żeby były kolejne tomy, bo zaraz będą tylko popcornowe mega hity. Wychodzi to co idzie.
no wybacz, ale to już przegięcie.. dlaczego mam kupować coś na co np. nie mam ochoty?!?

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale nawet komiksowi wydawcy mimo, że są czasami/często hobbystami, muszą się dostosować do praw rynku - jest popyt to jest podaż, a jak nie ma popytu to zostają z pełnymi magazynami (no tu może przesadzam, bo przy takich nakładach to ciężko magazyn zapełnić  :P ).
I tak samo klient, ma kupować jakiś niszowy telewizor typu JVC jak Samsung czy LG mają dużo lepsze matryce?
Prawa rynku rządzą wszędzie gdzie są pieniądze, towar i klient  8) .

Aha, żeby nie było osobiście nie kupuję owych popcornowych hitów jak to się tu nazywa. Żeby była jasność ;D
« Ostatnia zmiana: So, 17 Październik 2020, 18:54:35 wysłana przez krzychw75 »

Offline turucorp

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1354 dnia: So, 17 Październik 2020, 18:58:43 »
I tak samo klient, ma kupować jakiś niszowy telewizor typu JVC jak Samsung czy LG mają dużo lepsze matryce?

Świadomy klient wie, że większość producentów telewizorów kupuje matryce od Samsunga i LG  ::)

krzychw75

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1355 dnia: So, 17 Październik 2020, 19:09:24 »
Brawo za czujność. Ale nie ma to wpływu na treść i sens mojej wypowiedzi.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1356 dnia: So, 17 Październik 2020, 19:17:37 »
A czy sens był taki, per analogiam, że "I tak samo klient, ma kupować jakiś niszowy komiks typu Scream jak Egmont ma dużo lepsze komiksy"? Jeśli nie, to wyjaśnij, proszę, swoją metaforę.

krzychw75

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1357 dnia: So, 17 Październik 2020, 19:29:48 »
NIE. To miało znaczyć, że nie zmusza się nikogo do kupowania czegoś czego nie chce kupować...
Co Wy z tym Egmontem?!?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1358 dnia: So, 17 Październik 2020, 19:35:43 »
Na to wskazywała Twoja odpowiedź porównująca małych producentów do dużych. Nie zauważyłem też żeby ktoś próbował kogokolwiek do czegokolwiek zmuszać, raczej był pokazywany prosty związek przyczynowo-skutkowy, że jak odbiorcy nie będą kupować to wydawcy nie będą wydawać.

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1359 dnia: So, 17 Październik 2020, 19:40:23 »
To miało znaczyć, że nie zmusza się nikogo do kupowania czegoś czego nie chce kupować...

A ktoś kogoś zmusza? Niepotrzebnie się oburzasz, nie ma co dramatyzować. Zachęcanie do kupowania, to nie zmuszanie. Poza tym, wg mnie, te słowa były skierowane do tych, którzy chcą dobrych komiksów europejskich, narzekają na monotonię Aliens-oferty Screamu, a mogą nie wiedzieć, że taki Burma, czy Mroczne Miasta są warte uwagi 8)

krzychw75

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1360 dnia: So, 17 Październik 2020, 19:41:18 »
Następnym razem proponuję czytać cały post a nie analizować tylko jedno zdanie z całego postu.
A tutaj już zaczyna się sytuacja jak z przysłowiowym profesorem co się musiał tłumaczyć, że nie jest osłem po tym jak mu się raz powiedziało "i ja"...

krzychw75

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1361 dnia: So, 17 Październik 2020, 19:43:38 »
A ktoś kogoś zmusza? Niepotrzebnie się oburzasz, nie ma co dramatyzować. Zachęcanie do kupowania, to nie zmuszanie. Poza tym, wg mnie, te słowa były skierowane do tych, którzy chcą dobrych komiksów europejskich, narzekają na monotonię Aliens-oferty Screamu, a mogą nie wiedzieć, że taki Burma, czy Mroczne Miasta są warte uwagi 8)
może nie zmusza, ale wini...
Jestem daleki od dramatyzowania, ale właśnie tak działają obecnie np. nasze telewizje, licząc, że nikt nie zareaguje na kłamstwa stamtąd płynące...

A tak a propos zachęcania, to zdarzyło się Wam zamówić jakiś komiks tylko na podstawie opinii np. z tego forum? bo jeśli nie, to co najwyżej zachęciło Was do zebrania informacji o komiksie, a wtedy decyzja kupna było już przemyślana...
« Ostatnia zmiana: So, 17 Październik 2020, 19:51:22 wysłana przez krzychw75 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1362 dnia: So, 17 Październik 2020, 19:58:12 »
Jestem daleki od dramatyzowania, ale właśnie tak działają obecnie np. nasze telewizje, licząc, że nikt nie zareaguje na kłamstwa stamtąd płynące...

Nie dramatyzujesz, po prostu porównujesz tamtą wypowiedź z działaniami TVP  ::)

krzychw75

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1363 dnia: So, 17 Październik 2020, 20:00:44 »
czyli jak rozumiem, to mamy siedzieć cicho i nie piętnować kłamstw?!?
O kurczę :-X

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1364 dnia: So, 17 Październik 2020, 20:01:47 »
A jakich tam kłamstw się doszukałeś?