Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 794834 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1380 dnia: Pn, 19 Październik 2020, 11:54:41 »
Dla mnie już wtedy było. Jest jeszcze tyle dobra do wydania po polsku więc liczę, że nieprędko wydawcy będą po takie crapy sięgać ;)

Offline nori

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1381 dnia: Pn, 19 Październik 2020, 12:00:36 »
Te G.I.Joe z Tm-Semica wspominam całkiem dobrze, okazało się, że sporo historyjek trzymało nawet poziom, także pod względem graficznym było sporo perełek. Najbardziej wkurzał jedynie fakt, że wszyscy wystrzeliwują tonę pocisków, ale tak naprawdę nikt nie ginie (no dobrze, z małymi wyjątkami).
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1382 dnia: Pn, 19 Październik 2020, 12:55:56 »
Najbardziej wkurzał jedynie fakt, że wszyscy wystrzeliwują tonę pocisków, ale tak naprawdę nikt nie ginie (no dobrze, z małymi wyjątkami).
Ginie sporo (bezimiennych) żołnierzy Cobry lub robotów Cobry, za to nikt z G.I.Joe.

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1383 dnia: Pn, 19 Październik 2020, 13:20:45 »

Offline jotkwadrat

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1384 dnia: Pn, 19 Październik 2020, 13:34:01 »
Najbardziej wkurzał jedynie fakt, że wszyscy wystrzeliwują tonę pocisków, ale tak naprawdę nikt nie ginie (no dobrze, z małymi wyjątkami).

To jak z Drużyną A. Chyba przez cały serial nikt nikogo nie trafił  ;D

Offline gashu

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1385 dnia: Pn, 19 Październik 2020, 13:38:18 »
Ja za czasów Semica nie cierpałem "G.I.Joe" i jego fanów, bo przez nich moi ulubieni wówczas x-meni nie zostali w 93. miesięcznikiem ;)

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1386 dnia: Pn, 19 Październik 2020, 20:19:17 »
Maska to bardzo dobry pomysł - będzie dodatkowy czas na zebranie kasy na inne komiksy.  Doczekałem Dżinna, więc z innymi seriami nie poganiam - mam nadzieję, że kiedyś będą. Było trochę Jodo, są Alieny, Wika, Owady - wreszcie kupuję/czytam więcej komiksów od SC, bo w 2018 i 2019 było z tym cienko, chociaż i tak lepiej niż z Taurusem AD2020!!!
Ze Scream wypatruję nadlatujących Owadów i wciąż wierzę, że nie kto inny wypuści Czarny Księżyc - chyba, że znów zaskoczy nas  Ongrys albo niedobry Egmont  :D
W temacie rocznicowych Alienów - wreszcie dotarły i prezentują się pięknie, ale nadal nie wiem po co ten powiększony format?!

Offline michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1387 dnia: Pn, 19 Październik 2020, 21:03:22 »
W temacie rocznicowych Alienów - wreszcie dotarły i prezentują się pięknie, ale nadal nie wiem po co ten powiększony format?!
aby pasowały do rocznicowych

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1388 dnia: Pn, 19 Październik 2020, 21:13:22 »
aby pasowały do rocznicowych

Ale nie pasują do Zbawienia/Salvation, czy Buntu 8)

Offline czarek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1389 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 16:36:31 »
Pisałem już na forum, że kilka lat czekałem na GI Joe po polsku. W tym roku straciłem nadzieję i zacząłem kupować oryginalne wydania, mimo że słabo znam język angielski i strasznie się męczę przy czytaniu. Polskie wydania brałbym jak leci.

Jeśli chodzi o restarty w GI Joe to wydawana jest seria GI Joe: A REAL AMERICAN HERO, która obecnie liczy coś ok 266 zeszytów i jest kontynuacją 155 numerów wydawanych przez Marvel w latach 80-tych. Tworzy ją Larry Hamma.

Natomiast IDW wydawało do 2019 r. równolegle inne serie, które tworzyło osobne uniwersum.  Zostało ono zresetowane i obecnie jest wydawana jedna seria GI Joe:2019.

Pewnie to zbieg okoliczności, ale poruszacie tu także temat Indiany Jonsa, a to, obok GI Joe druga pozycja o której wydaniu po polsku marzę od lat. (Na trzecim miejscu jest coś z Warhammera 40k).

Offline roble

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1390 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 23:07:07 »

chyba nikt nie wrzucal okładek, zapowiedz na 23.11.





Offline donT

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1391 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 23:35:29 »
Okladka Predatora jest przekozacka!
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline roble

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1392 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 23:50:41 »
Okladka Predatora jest przekozacka!
dlatego kurde się trudze i wrzucam, a Ty nawet like nie kliknąłeś..  ;)

Offline Kadet

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1393 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 16:14:34 »
Przeczytałem jakiś czas temu "Midway" od Screamu - drugi tom z serii "Wielkie bitwy morskie", jaki się u nas ukazał. Zaczynając może od tego, co najbardziej intrygowało nas po "Trafalgarze", podam, że tutaj również bitwa właściwa zaczyna się na stronie 39 i obejmuje dziesięć stron. Poprzednie strony to wprowadzenie i przygotowania do bitwy (poczynając od chwili niedługo po ataku na Pearl Harbor), obserwowane z perspektywy pilota USA Douga Davidsona* i marynarza japońskiej floty Taeko.

Wydaje mi się, że jest to zamysł na tę serię, i nie można odmówić scenarzyście, że realizuje go konsekwentnie. Tak jak w "Trafalgarze" widzimy tylko wybrane fragmenty z bitwy, poprzedzone podbudową z perspektywy szeregowych żołnierzy i dowódców. Być może rozczarowanie, które wywołuje u niektórych czytelników takie podejście, wynika z tego, że widząc nazwę "Wielkie bitwy morskie" nastawialiśmy się na jakieś bardziej popularnonaukowe opracowanie, które skupi się na faktach i będzie nie tyle impresją na temat bitwy, co dokładnym przedstawieniem jej przebiegu? Czymś w stylu starych komiksów o odkryciach geograficznych, tylko w innej epoce? Mam u siebie kupiony parę lat temu na wyprzedaży komiks "Koniec imperium. Bitwa o Midway" Wydawnictwa Astra z Krakowa - narracja jest tam sztywna, a co drugi kadr zawiera ściany tekstu i długie komentarze narratora. Jednak mimo wszystko ta pozycja przedstawia znacznie więcej informacji o bitwie o Midway i pełniejszy jej obraz od nowego komiksu Screamu, który skupia się na wybranych scenach.

Dodam nawiasem, że nie wiem, czy to jakieś francuskie uprzedzenia, ale szczególnie w pierwszej części komiksu Amerykanie przedstawieni są trochę wg stereotypu "kowbojskiego": znaczną część ich wypowiedzi stanowią wykrzyknienia typu "*** Japończycy" i "*** wojna" - w miejsce gwiazdek podstawiane są rozmaite epitety. Choć z drugiej strony epizod, w którym grupka młodych pilotów zostaje zaprzęgnięta do pracy w szpitalu polowym i poznaje to mniej atrakcyjne oblicze wojny, oceniłbym zdecydowanie na plus.

Jeżeli chodzi o rysunki, to są one moim zdaniem dopracowane i realistyczne (choć w innym stylu niż okładka). W albumie jest kilka bardzo fajnych kadrów z samolotami i okrętami - widać, że rysownik nie robił tego na odwal się. Czasem szwankowało mi trochę rozpoznawanie twarzy pilotów, ale trzeba przyznać uczciwie, że trudno o znaki charakterystyczne, gdy każdy nosi przepisowy kombinezon i pilotkę.

Tak jak w poprzednim tomie na końcu albumu znajdziemy dodatki: sześciostronicowy tekst o kulisach bitwy o Midway i okrętach wojennych z czasu II wojny światowej. Trochę zdziwiło mnie powoływanie się w przypisach na Wikipedię - dawniej na uniwersytecie za takie coś dostałbym po uszach :)

Muszę też zaznaczyć, że Scream poprawił parę rzeczy, o których wspomniałem przy okazji "Trafalgara": nie ma już w stopce notki, że wszystkie postaci występujące w komiksie są fikcyjne, a na okładce słowa "II wojna światowa" i nazwy miesięcy pisane są bez zbędnych wielkich liter. W samym tekście nie ma też jakichś większych błędów edytorskich - co najwyżej rzuciło mi się w oczy parę drobnych problemów z przecinkami i podwójnymi spacjami.

Podsumowując, "Midway" to nie jest jakiś tragiczny komiks, tylko trzeba wiedzieć, czego się po nim spodziewać. Jeśli ktoś chce kompleksowej historii całej bitwy przedstawionej punkt po punkcie, tutaj raczej tego nie znajdzie.


---------------------------------------
* Wydaje mi się, że jest to postać fikcyjna, ale być może inspirowana losami George'a H. Gaya Jr.
« Ostatnia zmiana: Nd, 25 Październik 2020, 16:17:29 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Arne

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1394 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 16:56:59 »
Czytałem "Midway" kilka dni temu i mam bardzo podobne odczucia.