Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808478 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Offline U.F.O

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #225 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 00:33:39 »
Aż samo przychodzi na usta:

 Jak Cie widzą, tak Cie piszą.

Itachi

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #226 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 18:25:35 »
- trzeci powód: najbardziej przypadkowy - znajdujemy pojedyncze egzemplarze w magazynie (czasami jest to cały karton!!!) :-D.

Nie no, jak całe kartony wyprzedanych komiksów znajdują się po dłuższym czasie na magazynie akurat przed festiwalami to niezłe chochliki musicie mieć na tymże magazynie...

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #227 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 18:48:18 »
Albo potrzebują lepszego kierownika magazynu 😀
Ten akurat powód można chyba między bajki włożyć - przypadkowo odnajdywane kartony hitów sprzedażowych w niewielkim wydawnictwie? Realy? Chyba, że wydawanie tych komiksów to tylko hobbystyczne jest i kilkadziesiąt egzemplarzy w te czy we wte jest bez znaczenia.... 😂

Offline Torpedo

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #228 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 21:36:15 »
No ale o co chodzi? Wydawca ma prawo nie sprzedawać swojego produktu, jeśli ma takie życzenie. Albo sprzedawać komu chce i kiedy chce. Nie widzę w tym nic wartego dyskusji, a zapasy magazynowe (czy ich brak) to raczej nie jest sfera zainteresowania klientów.

Itachi

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #229 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 21:40:42 »
Jeśli nie klientów to kogo? Manipulowanie nakładem jest jak najbardziej w kręgu Naszych zainteresowań. Teraz się okazuje, że wszystkie kolekcjonerskie wydania są dalej dostępne, a jak to wyglądało po premierze każdy widział.

Offline Torpedo

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #230 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 21:42:09 »
Każdy ma swoje prawa... I tak rządzi tu klient, który może kupić albo NIE.

Offline Koora

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #231 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 22:43:35 »
W moim odczuciu nie chodzi o jakieś prawa, tylko o żenujące zachowanie sprzedawców na stoisku.
Mają oczywiście prawo sprzedawać w swoim "stylu", ale mnie mocno zrazili takim buractwem.

Online Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #232 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 22:52:00 »
Zgadzam się, lubię Scream, ale takie zachowanie wydawcy nie przystoi. Jeszcze odnajdywanie kartonów to jedno, ale januszowe zagrywki w stylu "Niemiec płakał jak sprzedawał" to już przesada.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline roble

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #233 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 22:57:59 »
Szukacie problemów tam gdzie ich niema..
Na nasze małe skromne forum zawitalo topowe wydawnictwo komiksowe A Wy tu piszecie o glupotach..
Witam SC serdecznie :)

Offline isteklistek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #234 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 22:58:36 »
Fanów też trzeba umieć zdobywać, a nie tylko z nich zarabiać. Kilka miesięcy temu wydawnictwo obraz terytoria robiło jakiś porządki magazynowe i stworzyli do tego specjalną stronę na facebooku, gdzie lądowało to, co znaleźli w bardzo dobrych cenach biorąc pod uwagę, że trochę białych kruków było, które na alledrogo chodziły po kilka stówek. Pewnie mogli zbić na tym niezła kasę, ale woleli ucieszyć swoich fanów i dać coś od siebie za to, że są z nimi. Scream ma własny sklep, stronę na twarzoksiążce i czemu tam nie lądują te magazynowe pozostałości, albo można by przeznaczyć je na promocje i zrobić jakieś fajne konkursy, by przyciągnąć do siebie ludzi. Pole do działania jest duże.


Mnie już tyle razy Scream rozczarował, że nic mnie nie zdziwi, ani nie przekona do ich sposoby komunikowania się. Zapowiadali się bardzo fajnie, mieli program lojalnościowy - średnio wyszedł - a przede wszystkim mieli mieć jakieś prezenty dla swoich klubowiczów, a w tej materii nie zrobili kompletnie nic. Zapraszają gwiazdy i zamiast z nimi się dogadać, aby zrobili dla klubowiczów jakiś komiks z wrysem i podpisem, to po co ... jeszcze narobili by sobie fanów, którzy byli by im wdzięczni do końca życia.
« Ostatnia zmiana: Śr, 05 Czerwiec 2019, 23:14:02 wysłana przez isteklistek »

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #235 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 23:29:03 »
A mnie się wydaje, że to bardzo fajnie jeżeli na imprezie komiksowej można nabyć z pierwszej ręki komiksy, które nie są już ogólnie dostępne. To bonus dla osób odwiedzających targi.

Pamiętam jak kiedyś pisałem do KG w sprawie niedostępnych pozycji. Opisali mi, że mają te tytuły, ale trzymają je właśnie na targi i dlatego nie sprzedadzą mi tych komiksów. Sprawa jasna, żalu do nich nie miałem, a jakiś czas później zrobili dodruki.

Jeśli chodzi o Scream, to jest wydawnictwem, które wydaje świetne komiksy, ale jest raczej nielubiane. Czy(m) sobie na to zasłużyli?

Offline Megatron

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #236 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 23:31:13 »
Tak nic dla fanów. Wydali właśnie Technokapłanów, Metabarona, ile trzeba było na to czekać. Pchnąć/dokończyć serię mimo że mieli widoczne problemy ze sprzedarzą. Dla mnie to właśnie daje kredyt zaufania, gdy część serii odpadła a te wisiały. Za chwilę wychodzi Ja Smok, kolejna rzecz którą postrzegam jako trzon ich pierwotnej oferty. Tak więc od kwietnia nie mam na co narzekać i kupuję ich rzeczy w pierwszej kolejności licząc, że posucha u Scream się skończy.

Całe to kolekcjonowanie, to niezła zakała jest. Komuś tu się nie podoba, że ktoś inny może kupić komiks od wydawcy i że pieniądz trafi do wydawcy, a nie do niego po odjęciu prowizji allegro :) Kupiłeś, to przeczytaj i nie wnikaj czy ktoś inny jeszcze ma to samo.

Offline Koora

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #237 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 08:05:41 »
A mnie się wydaje, że to bardzo fajnie jeżeli na imprezie komiksowej można nabyć z pierwszej ręki komiksy, które nie są już ogólnie dostępne. To bonus dla osób odwiedzających targi.

Pamiętam jak kiedyś pisałem do KG w sprawie niedostępnych pozycji. Opisali mi, że mają te tytuły, ale trzymają je właśnie na targi i dlatego nie sprzedadzą mi tych komiksów. Sprawa jasna, żalu do nich nie miałem, a jakiś czas później zrobili dodruki.

Jeśli chodzi o Scream, to jest wydawnictwem, które wydaje świetne komiksy, ale jest raczej nielubiane. Czy(m) sobie na to zasłużyli?


Dlatego proszę żebyśmy rozróżnili dwie rzeczy. Ofertę wydawnictwa od zachowania.
Czym sobie zasłużyli - no właśnie takim, a nie innym zachowaniem. Cieszę się, że przywołałeś KG, bo od nich też kupiłem pozycję niedostępną już w sprzedaży. Za to lubię też takie festiwale. Na szczęście nie uraczyli mnie przy sprzedaży bazarowymi tekstami tylko po prostu sprzedali.
Podkreślę jeszcze raz - nie chodzi mi o cenę.

Kupiłem, przeczytam i nie wnikam czy ktoś inny ma to samo :)

Offline parsom

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #238 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 09:52:05 »
Całe to kolekcjonowanie, to niezła zakała jest. Komuś tu się nie podoba, że ktoś inny może kupić komiks od wydawcy i że pieniądz trafi do wydawcy, a nie do niego po odjęciu prowizji allegro :) Kupiłeś, to przeczytaj i nie wnikaj czy ktoś inny jeszcze ma to samo.

Święte słowa.

Offline Mruk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #239 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 10:34:19 »
Jeśli nie klientów to kogo? Manipulowanie nakładem jest jak najbardziej w kręgu Naszych zainteresowań. Teraz się okazuje, że wszystkie kolekcjonerskie wydania są dalej dostępne, a jak to wyglądało po premierze każdy widział.

Itachi, serio, zabranie końcówek nakładu na festiwal nazywasz "manipulowanie nakładem"?

Jeśli wydawca chciałby manipulować nakładem, to właśnie wysyłałby do sklepów w nieskończoność, trzepiąc grubszą kasę, a nie liczył na trzech fanów na krzyż, którzy kupią wyczerpany tytuł na stoisku.

Najprościej dla wydawcy byłoby wysłać wszystko do sklepów, a potem jak ktoś pyta mówić "nie mam, skończyło się". I jak chcesz kupić to płać na alledrogo. Właśnie to, że wydawca chomikuje końcówkę i zabiera na targi to dla mnie ukłon dla klientów (pod warunkiem że cena nie jest powyżej okładkowej, to byłoby nie w porządku). Jeśli wcześniej czegoś nie kupiłem, to mogę to nadrobić bez przepłacania.

Ale nie pierwszy raz widzę, że cokolwiek zrobi wydawca, to jest marudzenie.