Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808497 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline JohnDee

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4020 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 22:08:42 »
Film jest formą rozrywki masowej, powiedz to Bergmanowi. Ale Ingmarowi, nie Ingrid.

Powiedzialbys Bergmanowi, gdyby zyl, ze Siodma Pieczec i Avengersi to ta sama forma sztuki? :P

Offline NuoLab

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4021 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 22:12:18 »
Bynajmniej. Wy byście chcieli najchetniej wycofania tego z druku, a ja chce to kupic (juz zamowilem). Widzisz konflikt interesów?

Ja bym chciał żeby wydawca przez to grilowanie poczuł się tak jakby siedział jak na rozżarzonej blasze. Maksymalnie niekomfortowo. Bo o ile "Borgią" i tak nie byłem zainteresowany to nie chciałbym żeby taka dezynwoltura weszła mu w krew i sfuszerował kolejne "Mroczne miasta" na które czekam.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4022 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 22:15:52 »
Powiedzialbys Bergmanowi, gdyby zyl, ze Siodma Pieczec i Avengersi to ta sama forma sztuki? :P

Ty powiedziałeś, że komiks jest formą rozrywki masowej i do tego się odnoszę, bo zabrzmiało to jakby mógł być tylko tym. Może być, może nie być, tak jak film i taki był zamysł mojego wpisu, a nie porównywanie Siódmej Pieczęci do Avengersów albo do Borgii.

Offline JohnDee

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4023 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 22:19:13 »
Ty powiedziałeś, że komiks jest formą rozrywki masowej i do tego się odnoszę, bo zabrzmiało to jakby mógł być tylko tym. Może być, może nie być, tak jak film i taki był zamysł mojego wpisu, a nie porównywanie Siódmej Pieczęci do Avengersów albo do Borgii.

Zatem poprawiam, by było jasniej. Komiks jest w znakomitej wiekszosci forma rozrywki masowej. I zeby bylo jasne - nie mam nic do rozrywki masowej. Sam czytam, ogladam i slucham.

Offline Piterrini

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4024 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 22:30:24 »
Została też zakupiona przez ludzi takich jak ja, którzy kompletnie nie interesuje czy kadr został przycięty o 2 mm i czy oryginalnie miał czarną ramkę czy nie. Komiks jest formą rozrywki masowej a nie obrazem Tycjana czy Vermeera.
Te 2 mm nie zmieniają odbioru komiksu, nie zmieniają przesłania, scenariusza, akcji ani niczego co jest potrzebne by czytać komiks z przyjemnością. Można to przyrównac do kupna koncentratu pomidorowego. Znajdą się tacy, którzy nie kupią takiego, na którym etykieta będzie krzywo przyklejona. Odłożą taki na półkę w sklepie i wezmą inny.
To na poważnie, czy...?
"uciąłem" ze znalezionej byle jakiej strony z książki na prawej i dolnej krawędzi bardzo drobną część całej strony (tylko fragmenty liter):

Według tego co piszesz, parafrazuję: "te 2 mm nie zmieniają odbioru książki, nie zmieniają przesłania, scenariusza, akcji ani niczego co jest potrzebne by czytać książkę z przyjemnością". Może kluczem tutaj "przyjemność"? Jakbym miał na stronie 6 kadrów obramowanych, ale "magicznie" zniknęłyby dolne czy boczne krawędzie części kadrów, to odbierałoby mi to przyjemność, nie całą, bo przecież da się oglądać, tak jak pociętą książkę da się czytać...
Ale jak tak myślę, to faktycznie nie ma sensu przesadzać, nie wiem jak to wygląda całościowo, ale jeśli rzadko rzuca się w oczy, to chyba trzeba będzie przeboleć te miejsca, gdzie błąd jest dobrze widoczny. Chociaż dyskusja jest zasadna, komiksy nie są tanie, a jednak przez ostatnie lata wydawnictwa przyzwyczaiły klientów do produktów względnie wysokiej jakości, stąd takie "przeoczenie", jakkolwiek małe by nie było, odbierane jest negatywnie, co jw. rozumiem.
A te przycięte wydruki kojarzą mi się ze starymi komiksami wydawnictwa Amber, fuszerka amatorska, a tam jeszcze chyba Comic Sans w dymkach bywał :P
Wracając i kończąc - komiks to jest całość, historia/scenariusz i rysunek, to że "akcja" nie jest przycięta to dobrze, ale kadry które stanowią równie (a dla mnie bardziej) istotną część komiksu także nie powinny być wydrukowane w zmienionej formie. Nie wydaje mi się, żeby zestawianie z innymi mediami (film, obrazy itp.) miało tu zastosowanie, bo można ładne fikołki logiczne robić w takich zestawieniach jak wyżej czytam 8)

Ehh... Nie chciałem się wypowiadać w gorącym temacie, ale jak już zacząłem - czytałem tu wczoraj, że ktoś napisał do Glenata z pytaniem o materiały, wątpię że cokolwiek odpowiedzą "zwykłemu kowalskiemu", który de facto nie jest nawet ich klientem, a pyta o produkt przez nich tylko licencjonowany... Ale może odpowiedzą, tyle że jeśli w ogóle się zainteresują, to najpierw skontaktują się ze Screamem zanim się odniosą do sprawy, tzn. ja bym tak zrobił. Plus pamiętam tą kwestie Tomb Raidera, także nie mam żadnych wątpliwości że coś się nie udało Screamowi w przygotowaniu plików do wydruku (lub na jakimś z wcześniejszych etapów się pliki przycięły i nikt nie wychwycił z jakiegoś powodu), a co tam piszą w mediach społecznościowych większego znaczenia niestety nie ma.

Online freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4025 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 22:30:32 »
wszystko jest dla ludzi ale serio - liczą sobie 120 pln za ten komiks to mogliby go chociaż sprawdzić. muszę sobie nowy tryb włączyć dla komiksów scream - najpierw recenzje a dopiero potem zakup.

wariatka z sacre-coeur nie ma takich przebojów?
« Ostatnia zmiana: Śr, 25 Styczeń 2023, 22:35:10 wysłana przez freshmaker »

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4026 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 22:30:36 »
Te 2 mm nie zmieniają odbioru komiksu, nie zmieniają przesłania, scenariusza, akcji ani niczego co jest potrzebne by czytać komiks z przyjemnością.
Zmieniają i to bardzo. Tego wydania, nie da się już czytać z przyjemnością.

Online freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4027 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 22:36:31 »
za takie akcje właśnie kocham forum. kolejny raz zostałem uratowany.

Offline Spiff

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4028 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 22:41:29 »
Prawdopodobnie pewna ilość została zakupiona przez gabinety osobliwości oraz zbieraczy kuriozów i udziwnień. 
Została też zakupiona przez ludzi, których kompletnie nie interesuje czy kadr został przycięty o 2 mm i czy oryginalnie miał czarną ramkę czy nie. :)

- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Online Leyek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4029 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 22:42:47 »
Zmieniają i to bardzo. Tego wydania, nie da się już czytać z przyjemnością.

Forum komikspec - odwiedź nas, a już żadna lektura nie sprawi Ci przyjemności ;)

Online freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4030 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 22:44:54 »
niech ktoś łaskawy zmierzy ile to jest przycięte, bo na pewno więcej niż 2mm. ale dla niektórych rozmiar nie ma znaczenia.

Offline wojtast

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4031 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 22:45:05 »
Komiks jest formą rozrywki masowej

Zgodziłbym się z argumentem gdybyśmy mówili o komiksach w pierwotnej, masowej formie, czyli szmatława gazetka/zeszycik do kupienia w kiosku, a la Action Comics, Detective Comics, czy Kaczor Donald za 1 zł 70 groszy.

Tutaj mówimy natomiast o zupełnie innej formie wydania komiksu i zupełnie innym pułapie cenowym, gdzie wydawca sam pompuje balonik ekskluzywną formą wydania, dodatkowo robi ekstra "wydanie limitowane z Kolekcji Klasyki" i sam wypowiada się na każdym kroku o tej pozycji jak o najwyższej sztuce  ;)
Cytuj
dzieł Milo Manary

Następnie bez nawet słowa "przepraszam" pluje kupującym w twarz i kłamie w żywe oczy z podejściem w stylu "gdzie z tym tonem do nas. to nie nasza wina, więc zluzuj."

Online freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4032 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 23:09:31 »
ostatnio scream dużo wydaje, więc zakładając ze nie zwiększyli zatrudnienia to cierpi na tym jakość. zasada za krótkiego kocyka - nakryjesz głowę to zimno ci w stopy. rozbija się to oczywiście o kasę. jeżeli finansowo odczują te wpadkę to jest nadzieja, jeżeli nie to zwrócą uwagę na najbliższe wydania a potem wrócą do starych nawyków.

Offline kierpic

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4033 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 23:17:38 »
Wstawiając taki kadr w konkursie forumowym, można liczyć na bana od 12 do 72 godzin za naruszenie regulaminu (zamieszczenie zagadki niezgodnej z pkt. 3 regulaminu) - tj. Zamieszczamy kadr z widocznymi konturami ilustracji.
I co wtedy?

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4034 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 23:28:06 »
I super. Już nie jestem ostatni!

10 pkt - srogin [zw. Etapu III]
10 pkt - kierpic [zw. Etapu I]
8 pkt - Jaxx
5 pkt - muaddib [zw. Etapu II]
3 pkt - LukCook
3 pkt - Lyricstof [mod.]
3 pkt - Toranga [mod.]
2 pkt - vision2001
2 pkt - Remy LeBeau
1 pkt - pokia
1 pkt - ukaszm84
1 pkt - Konrad
1 pkt - Rodrigues
1 pkt - Death
0 pkt - Scream Comics