Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808447 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Klint

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4005 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 20:23:03 »

Jeśli zainteresowanie mimo bubla jest duże, to tym bardziej Scream będzie miał podejście "nie mamy Pana płaszcza i co Pan nam zrobi".


Nie generalizowałbym. W sytuacji z komiksem Serca Amazonek zadziałali szybko.
Przy Borgii mnie zaistniała wada nie przeszkadza aż tak bym bił pianę. Nie jestem też komiksowym purystą tylko zwykłym komiksiarzem :)

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4006 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 20:27:34 »
Ewidentnie te skany po prawej są lepsze, mniej odpustowe i oczojebne.

  Ewidentnie to powinieneś to obejrzeć na żywo i wtedy  się wypowiedzieć. Ewidentnie, to wydawca powinien dążyć do możliwie wiernego odwzorowania oryginału a nie tworzenie jakichś swoich potworków z powodów ekonomicznych, bo jakich innych. A już ewidentnie nie powinien swoich decyzji tłumaczyć tak jak to robił Scream, bo to traktowanie swoich klientów jako niepełnosprawnych umysłowo.
   Nie mają szczęścia te Borgie na naszym rynku, najpierw ten zlepek Taurusa, później "ekskluzywne" wydanie Libertago, a teraz z kolei te paparuchy zabrały się za spierniczenie tego tytułu. Można wręcz powiedzieć, że ten komiks został u nas zgwałcony zbiorowo. "Kabuki" HAHAHAHAHAHAHAHA!!! Wracajcie ludziska do Tomb Raiderów na papierze toaletowym i nie bierzcie się za coś poza waszym zasięgiem.  Przejrzałem tę Borgię i to faktycznie wygląda fatalnie, kur...a nawet jakbym w życiu żadnego komiksu nie przeczytał, to jakbym zobaczył obrazek z dymkiem przyklejonym do połowy twarzy, to bym podejrzewał, że coś nie pasuje. A najgorsze to, że bardzo chciałem mieć tę Borgię i prawdopodobnie i tak kupię ten drugi tom, bo jak inaczej?

Offline Dracos

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4007 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 20:29:45 »
W ogóle czemu na scream teraz rabaty są takie małe? Jeszcze rok temu standardem było 40-45%. Dampierre kupiłem nawet z jeszcze większym. Przy tych ich cenach z kosmosu 25% to jest zdecydowanie za mało.
Bo to taki myk niby nie podnoszą tak wysoko okładkowej, ale obcięli rabaty. Jak ktoś porównuje tylko okładkowa cenę z przeszłych lat to może się nabrać na to że u nich ceny nie poszybowały za wysoko.

Offline Spiff

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4008 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 20:30:50 »
Więc mimo wszystko chyba jednak sprzedaż dobrze idzie 
Prawdopodobnie pewna ilość została zakupiona przez gabinety osobliwości oraz zbieraczy kuriozów i udziwnień.
 
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4009 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 20:33:42 »
  Ewidentnie to powinieneś to obejrzeć na żywo i wtedy  się wypowiedzieć.

Ale co? Widziałem te od Screamu na żywo, ba, nawet mam pierwsze dwa. Bardzo ładny offsecik, dzięki któremu te tandetne komputerowe kolory wyglądają choć trochę mniej tandetnie.

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4010 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 20:38:04 »
  Cały ten komiks jest jedną wielką tandetą, tak samo jak i zresztą rysunki i kolory, to miało to wyglądać i tak powinno być to wydane a reszta to Twoja osobista opinia jako czytelnika.

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4011 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 20:43:15 »
kupowałem w tym czasie zeszytowki top cow i one miały specjalnie grubsza kredę żeby komputerowe kolory lepiej wyglądały. to był ich znak rozpoznawczy. wydanie na offsecie można znowu rozkręcić dyskusje ze niezgodne z zamysłem autora. bo przecież kolorysta wiedział pod jakie wydanie koloruje.

Offline donT

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4012 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 20:47:35 »
To jest podobna sytuacja do tej jaka byla z wznowieniem Weapon X (bodajze z 2007r) gdzie zastosowana taka saturacje kolorow, ze az oczy bolaly od patrzenia. W tym przypadku zrobili na odwrot i pisali jakies bzdury o "prawdziwych koneserach" w stylu Garulexa.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online Zwirek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4013 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 21:34:39 »
To jest podobna sytuacja do tej jaka byla z wznowieniem Weapon X (bodajze z 2007r) gdzie zastosowana taka saturacje kolorow, ze az oczy bolaly od patrzenia. W tym przypadku zrobili na odwrot i pisali jakies bzdury o "prawdziwych koneserach" w stylu Garulexa.

Właśnie zniszczyłeś mi komiks, teraz będę musiał odsprzedać :(
Mam WKKM 45 i zastanawiałem się, czy to jest świadomy wybór artystyczny, te jaskrawe kolory nie podobały mi się, ale uznałem, że to nowe wydanie (w porównaniu do TM-Semic) więc chyba tak ma być.

https://barrywindsor-smith.com/studio/wxbio23.html
https://barrywindsor-smith.com/studio/wxbio22.html
https://barrywindsor-smith.com/studio/bwsbio22a.html
« Ostatnia zmiana: Śr, 25 Styczeń 2023, 21:37:41 wysłana przez Zwirek »

Offline JohnDee

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4014 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 21:40:23 »
Prawdopodobnie pewna ilość została zakupiona przez gabinety osobliwości oraz zbieraczy kuriozów i udziwnień.

Została też zakupiona przez ludzi takich jak ja, którzy kompletnie nie interesuje czy kadr został przycięty o 2 mm i czy oryginalnie miał czarną ramkę czy nie. Komiks jest formą rozrywki masowej a nie obrazem Tycjana czy Vermeera.
Te 2 mm nie zmieniają odbioru komiksu, nie zmieniają przesłania, scenariusza, akcji ani niczego co jest potrzebne by czytać komiks z przyjemnością. Można to przyrównac do kupna koncentratu pomidorowego. Znajdą się tacy, którzy nie kupią takiego, na którym etykieta będzie krzywo przyklejona. Odłożą taki na półkę w sklepie i wezmą inny.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4015 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 21:46:55 »
Komiks jest formą rozrywki masowej

Film jest formą rozrywki masowej, powiedz to Bergmanowi. Ale Ingmarowi, nie Ingrid.

Offline parsom

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4016 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 22:01:06 »
Została też zakupiona przez ludzi takich jak ja, którzy kompletnie nie interesuje czy kadr został przycięty o 2 mm i czy oryginalnie miał czarną ramkę czy nie. Komiks jest formą rozrywki masowej a nie obrazem Tycjana czy Vermeera.
Te 2 mm nie zmieniają odbioru komiksu, nie zmieniają przesłania, scenariusza, akcji ani niczego co jest potrzebne by czytać komiks z przyjemnością. Można to przyrównac do kupna koncentratu pomidorowego. Znajdą się tacy, którzy nie kupią takiego, na którym etykieta będzie krzywo przyklejona. Odłożą taki na półkę w sklepie i wezmą inny.

Ale pier...sz. To jakaś nowa forma snobowania - pokazać, że się jest ponad to? I ta analogia z du... wzięta.

Offline JohnDee

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4017 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 22:05:15 »
Ale pier...sz. To jakaś nowa forma snobowania - pokazać, że się jest ponad to? I ta analogia z du... wzięta.

Bynajmniej. Wy byście chcieli najchetniej wycofania tego z druku, a ja chce to kupic (juz zamowilem). Widzisz konflikt interesów?

Offline NuoLab

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4018 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 22:05:39 »
Można to przyrównac do kupna koncentratu pomidorowego. Znajdą się tacy, którzy nie kupią takiego, na którym etykieta będzie krzywo przyklejona. Odłożą taki na półkę w sklepie i wezmą inny.

Nie, krzywą etykietę na koncentracie to można przyrównać do sytuacji gdy puryści płaczą nad lekko ubitym rogiem albo ryską na okładcę. W tym przypadku jako nabywca tolerujesz sytuację w której w puszce znajdujesz o 5 gram produktu mniej i do tego ma on dziwny smak.

Online Zwirek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4019 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 22:06:31 »
@JohnDee, każdemu wedle jego potrzeb. Przeczytać można owszem każde wydanie, nawet nie potrzeba fizycznego komiksu, wystarczy wersja elektroniczna. Mimo to, jest popyt na komiksy papierowe, na wersje limitowane, z taką, a siaką okładką, w dużym formacie, w sleepcase, itp, a niektórzy kupują nawet po kilka wydań tego samego komiksu (sic!), nie mówiąc już o wydaniach jak Artist Edition, gdzie tam zwykle nawet całego komiksu nie ma. Po co, na co to komu? Miliony pytań bez odpowiedzi ;)