Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808301 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3990 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 16:07:06 »
@Megatron, Ty to chłopie poważnie piszesz? Jakby Ci ktoś w kinie puścił np. "Avatara" w formacie 4:3, to też byś pukał się w głowę w stronę krzykaczy robiących gównoburzę przy kasie? No bo przecież dało się film obejrzeć, no nie?
Abstrahując od tego, że dawniej masa wydań na DVD faktycznie miała zmieniany format (czyt. przycięty właśnie do 4:3), to tutaj nikt formatu nie zmienił, tylko ucięło centymetr z kadru. Gdyby mi w kinie puścili "Avatara" z uciętym centymetrem kadru to miałbym na to wywalone (gdyby na ekranie kinowym ucięło 10 cm, to pewnie również).

Tłumaczenia Screamu nie kupuję (no chyba że Glenat potwierdzi), jest to na pewno wada, ale ogółem nie jakaś wielka, żeby odpuszczać dane wydanie. Dużo bardziej boli mnie brak korekty w dymkach, który kłuje w oczy przy lekturze (co np. po bardzo wielu czytelnikach spływa, no ale brak ramki w rysunku to zbrodnia!!!) niż to, że na którymś tam kadrze jest ucięta dłoń ;D

Natomiast pisanie, że to diametralnie zmieniło kompozycję dzieła mnie bawi (tak, gdyby ucięło 10 cm nie pisałbym tego samego, nie musicie pytać).

Offline nori

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3991 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 16:16:12 »
noriemu się papier nie spodobał, TR został wydany na offsecie.

Fakt, MNIE się  nie podobał. Przepraszam, ale lubię pełnowartościowe produkty.

Ostatni raz produkuję się na temat Tomb Raidera Archiwa, mam nadzieję, że na załączonych zdjęciach i skanach wszystko wyraźnie widać. Wnioski można sobie wysnuć samemu. Naprawdę ciężko mi uwierzyć, że ktokolwiek kto przeczytał w życiu choć parę komiksów nie będzie zdziwiony jakością wydania Scream. A jako że ogólnie trochę się rozpisałem, to pozwolę sobie bardziej treściwy post umieścić w już osobnym wątku, by tutaj nie zaśmiecać.

Proszę bardzo, przykładowe fotki:





Oraz parę skanów, wykonanych na dokładnie takich samych ustawieniach skanera!











I zestawienie tytułów, w kolejności wersja oryginalna, wersja Scream, rewelacyjna twórczość naszego kolegi pokia.





W paru miejscach nawet zrobili to tak, jak być powinno:



Ale i tak w większości straszą nas takie kwiatki:



A w oryginale było tak pięknie:


8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3992 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 16:17:45 »
Ewidentnie te skany po prawej są lepsze, mniej odpustowe i oczojebne.

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3993 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 16:19:09 »
dziwi mnie trochę to trywiazlizowanie wady - tylko 10mm brakuje etc. komiksy manary kupuje sie w pierwszej kolejności dla strony graficznej. ten komiks jest dodatkowo fajnie pokolorowany, więc jak się patrzy na planszę to tworzy ona jednak całość. to co zrbił scream to jakaś wycinanka w sumie nie wiadomo dlaczego - obstawiam jakąś pomyłkę przy formatowaniu / unifikowaniu rozmiaru plansz (są różnice między albumami 1/2 i 3/4.

gorsza rąbanina była przy kolorowym corto maltese z idw ale tam zmieniali format strony i przesuwali kadry więc chociaż było jakiekolwiek (chociaż słabe) uzasadnienie.

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3994 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 16:21:39 »
Tak, Corto też bolał.  >:(

Ciekawe czy Scream wyciągnęło wnioski z Tomb Raidera i Kabuki nie będzie tutaj miało 78 stron krytyki.

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3995 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 16:46:06 »
wg mnie problem jest w tym, że ludzie zaakceptują tę wadę. na forum jest może 50 osób z których dzięki temu topikowi 10 powstrzyma się od zakupu. jeżeli kabuki będzie miało podobne zabiegi jak tomb raider, gdzie tytuł zasłania 20% kadru, a ludzie i tak wykupią to dla kogo będzie to problem? na pewno nie dla wydawnictwa.

wracając do borgii to jest to album za 120 pln a nie tm-semic za 5 pln w kiosku gdzie pomyłki i błedy składu zdarzały się często i gęsto.

w każdym razie presja ma sens, składanie reklamacji tym bardziej. jak wydawca nie dostanie reklamacji to na pewno nic z tym nie zrobi. tłumaczenie, że komiks jest już wydrukowany i po temacie uważam za dziwne. kiedyś bookdepository rozsyłało drugi egzemplarz trejda bruce wayne murderer bo jedna strona była wydrukowana do góry nogami. tu jest mniejszy nakład, więc akcja jest na pewno do zrobienia.

Offline rekin

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3996 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 17:13:59 »
Natomiast pisanie, że to diametralnie zmieniło kompozycję dzieła mnie bawi (tak, gdyby ucięło 10 cm nie pisałbym tego samego, nie musicie pytać).
Mnie bawią fikołki intelektualne, jakie niektórzy próbują tu uprawiać, aby usprawiedliwić partactwo wydawcy.

Offline kubisz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3997 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 17:16:51 »
Abstrahując od tego, że dawniej masa wydań na DVD faktycznie miała zmieniany format (czyt. przycięty właśnie do 4:3), to tutaj nikt formatu nie zmienił, tylko ucięło centymetr z kadru. Gdyby mi w kinie puścili "Avatara" z uciętym centymetrem kadru to miałbym na to wywalone (gdyby na ekranie kinowym ucięło 10 cm, to pewnie również).
Zupełnie mnie nie zrozumiałeś. No trudno. Pozdrawiam.

Offline PabloWu

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3998 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 17:34:56 »
Tak, Corto też bolał.  >:(

Ciekawe czy Scream wyciągnęło wnioski z Tomb Raidera i Kabuki nie będzie tutaj miało 78 stron krytyki.

Może niech odpuszczą Kabuki póki można albo jako pionierzy innowacji wydawniczych, niech wydadzą  tylko profesjonalne tłumaczenie dołączane do oryginału bo na 99 procent to spierdolą patrząc co wyczyniali w prościutkim Tomb Riderze. 

Offline Crono

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3999 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 18:37:34 »
Ewidentnie te skany po prawej są lepsze, mniej odpustowe i oczojebne.
Ten komiks z założenia miał być odpustowy i oczojebny. Szkoda, że nie wszyscy to rozumieją.

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4000 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 18:43:12 »
Nie miał być z założenia. Większość amerykańskich zeszytówek tak wtedy wyglądała.

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4001 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 18:44:17 »
Zależy która plansza. Te ciemne np. Lara przed wrotami lepiej w odpustowych, bo wszystko fajnie wyraźne i noc ciemna jak powinna, ale już te z kolorem pomarańczowym wypalają mi oczodoły.
Inna sprawa, że edytorsko (patrzcie jaka spierdolina z tym napisem Rok kota) polska wersja, to taki kryminał, że Nestor Burma w komitywie z Blacksadem by tego nie rozwiązali.

Offline Nowicjusz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4002 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 19:54:00 »
Wracając jeszcze do  Borgi, to ten pierwszy  zbiorczy tom już jest jako niedostępny na tantis i tania książka , w Ceneo też go nie znajduje?!
Więc mimo wszystko chyba jednak sprzedaż dobrze idzie 

Offline wojtast

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4003 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 20:11:08 »
Może jeszcze nie wskoczył poprawnie na ceneo i inne niektóre portale, jako że to w sumie wciąż nowość.
Albo te sklepy miały jakąś przedsprzedażową małą ilość i kolejna partia jeszcze nie doszła do nich od hurtownika, albo rzeczywiście nieźle schodzi.
A może Scream zrobił recall z księgarni po cichu  ;D

Na Gildii też już ponad 2 tygodnie temu rabat zmalał z 25% do 12%. Chyba dosyć szybko jak na nowość, podczas gdy pozycje wydane przed Borgią (Lady Spitfire, Ocalała) cały czas trzymają rabat nowości na poziomie 25%

Jeśli zainteresowanie mimo bubla jest duże, to tym bardziej Scream będzie miał podejście "nie mamy Pana płaszcza i co Pan nam zrobi".

Przy ich podejściu, to jeśli trafią do nich egzemplarze z reklamacji to trudno, zafoliują je i jeszcze raz puszczą w obieg, żeby ktoś inny łyknął...

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4004 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 20:22:17 »
W ogóle czemu na scream teraz rabaty są takie małe? Jeszcze rok temu standardem było 40-45%. Dampierre kupiłem nawet z jeszcze większym. Przy tych ich cenach z kosmosu 25% to jest zdecydowanie za mało.
« Ostatnia zmiana: Śr, 25 Styczeń 2023, 20:23:51 wysłana przez amsterdream »