Autor Wątek: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.  (Przeczytany 7815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmoski

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #45 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 22:52:47 »
Brałem kiedyś regał z BRW, jak teraz patrzę po latach, to chyba był ten:
https://www.brw.pl/regal-nepo-plus,32333

Po 7 latach zero wygięć, kiedyś miał możliwość regulacji, nie wiem jak teraz.

Offline xanar

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #46 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 23:03:17 »
BRW ogólnie jest jakościowo lepsze niż IKEA.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Voitas

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #47 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 23:50:49 »
Też polecam Billy 40.

Offline zombie001

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #48 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 23:51:31 »
Tak po fotkach to ten z BRW chyba nie ma regulowanych półek.

Ja ostatnio skusiłem się na tego Billyego w wersji 40. Brąz.  Jestem zadowolony. Biednie to tak wcale nie wygląda. Jak w końcu zdecyduje się na przemeblowanie pokoju, to albo dokupię z 2-3 te 40 (opcja tańsza), albo spróbuję znaleźć kogoś kto zrobi mi regał w tym stylu, z jakiegoś lekkiego drewna.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline wilk

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #49 dnia: Wt, 18 Maj 2021, 08:30:03 »

Zaprawdę powiadam Wam :D, kto choć raz obcował z solidną, drewnianą biblioteką, w życiu nie spojrzy w stronę badziewia z Ikei lub jej podobnych.
Jeżeli ta biblioteka ma drzwiczki, najlepiej szklane, to się zgodzę. A jeżeli nie, to już wolę wygięte półki bez kurzu na komiksach niż zakurzone komiksy na prostych półkach. Przechowywałem kiedyś komiksy na regałach bez drzwiczek więc zaprawdę powiadam, że wiem co mówię. ;)

Offline Kielo

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #50 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 11:10:24 »
Tak jak sporo osob wczesniej polecam Ikea Billy - "czterdzieski" sie nie uginaja, polki sa regulowanwe, dostepne sa nadstawki, jesli ktos ma wysokie sufity i spory wybor drzwi do nich.

W jedym jednak gashu ma racje. Te meble sa tanie i to widac. Matowe biale zolkna, plyta, z ktorej sa zrobione podatna jest na uszkodzenia.  Dostajemy dokladnie to, za co placimy...

Offline nicolascage

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #51 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 11:48:12 »
Hej! Też jestem przed przeprowadzką, a że wróciłem do hobby niedawno, moja kolekcja składa się z kilkuset podniszczonych staroci i rosnącej liczby nowszych rzeczy, które na razie przechowuję w nieprzystosowanej do tego szafie typu komandor. W nowej miejscówce planuję jakieś regały. Przejrzałem cały wątek i już wiem, jak ma się sprawa z Billy z Ikei. Macie jakieś rekomendacje co do innych tego typu mebli, najlepiej dostępnych do zamówienia w necie? Z BRW mam kilka rzeczy starszych i z ubiegłego roku (zwykłe meble, nie regały) – szczerze mówiąc, jakość tych nowszych jest fatalna – nie były supertanie, a deseczki cieniutkie i biedna oklejka.
Z braku laku na chwilę obecną rozważam ustawienie przy sobie kilku przeszklonych 40-ek Billy z drzwiczkami (w ciemniejszym kolorze), ale nie wiem, czy to ma sens. Planuję rozszerzanie mojej kolekcji wydań Deluxe i Library Ed., więc przydałoby się coś solidnego...

Offline HaVoK

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #52 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 11:52:09 »
Zamiast Ikei, bo Billy to nie regał na komiksy, warto zrobić sobie regał na zamówienie nawet z wióra. Najlepiej światło 50cm żeby półki się nie uginały. Lub robić półkę 36cm zamiar 18 wysoką. A jak szersze półki to z sosny. 60 w ogole się nie uginają. Sosna najtańsza, ale też bardzo miękka i podatna na obicia. Ale się nie ugina. Mój stary regał sosnowy ma z 16 lat i niezbyt wygld, ale półki sie nie uginają. A mając trochę chęci i czasu zawsze można go odrestaurować.

Offline nicolascage

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #53 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 12:01:07 »
Zawsze to jakaś opcja, ale znalezienie sensownego stolarza, który to ogarnie to już nie taka prosta sprawa. Ci ludzie mają teraz tyle dobrze płatnej roboty, że to po prostu dramat, stąd moje kombinowanie w kierunku „gotowych” mebli.

Offline nori

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #54 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 12:22:13 »
Zawsze to jakaś opcja, ale znalezienie sensownego stolarza, który to ogarnie to już nie taka prosta sprawa. Ci ludzie mają teraz tyle dobrze płatnej roboty, że to po prostu dramat, stąd moje kombinowanie w kierunku „gotowych” mebli.

Ja się ostatnio bawię i sam sobie robię meble, w tym regały, i to naprawdę całkiem fajna zabawa, choć oczywiście zdarzy się, że coś się spierniczy. Ale wszystkie płyty spokojnie zamawia się przycięte pod wymiar, oklejone gdzie się chce, do tego płyta wiórowa w zupełności wystarcza do większości celów, MDF w uzasadnionych przypadkach. Problem w tym, że wcale tanio nie wychodzi, materiały też kosztują, a od nowego roku okleina podrożała praktycznie dwa razy... No i schodzi z przywiezieniem materiałów, wniesieniem tego, nawierceniem i poskręcaniem. A trzeba kupić jeszcze dobra wkrętarkę, tonę akcesoriów i najlepiej zaopatrzyć się w różne szablony / przymiary. A często jeszcze zdarzy się, że tu uciekł milimetr, tu zawias przewidziało się zły itp... Ale za to jest ogromna satysfakcja, jak układa się komiksy, gry, klocki na własnoręcznie wykonanych komodach/regałach/półeczkach. :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 19 Maj 2021, 12:33:01 wysłana przez nori »
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline pokia

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #55 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 12:45:26 »
Też mam przeprowadzkę na horyzoncie. Ja z kolei wymyśliłem, że zrobię regał na całą ścianę z płyt K-G. Sporo zabawy z odcinaniem i wykończeniem, ale zakładam, że będą wytrzymałe. Pewnie dorzucę jeszcze jakieś kiedy, żeby ładnie podświetlało zbiory. Cenowo wyjdzie podobnie co regały, nie licząc robocizny, ale to zawsze jakaś odskocznia od komputera.

Offline Murazor

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #56 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 13:07:11 »
Z tych standardowych kruchych regipsów o grubości ~1cm na półki? ??? Czy chcesz jakieś 4-5cm płyty kupowac?

Offline pokia

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #57 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 13:16:22 »
Płyta ma 12,5 mm. Oczywiście całość jest osadzona na konstrukcji z profili blaszanych, narożniki wzmocnione profilami aluminiowymi. Wbrew pozorom to nie jest takie delikatne.

Offline Murazor

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #58 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 13:41:07 »
Jest bardzo kruche, dla testów upuść coś ~1kg (grubszy komiks) z parunastu cm to po prostu pęknie na środku. Nie wiem jakie szerokości planujesz, ale nawet 40cm wydaje mi się za szerokie.

Oczywiście nikt nie planuję rzucać komiksami po półkach, ale zdarzyło mi się, że coś z ręki wypadło i wątpię, żeby taka półka to przetrwała :)

I chyba ciężej też zmienić położenie półek po czasie, jednak w drewnie to 4 dziurki i półkę można dołożyć.

Ja planowałem drewniane, na wymiar itp, ale z dobrego drzewa wychodziło mi ponad 4 razy drożej, niż billy.

Offline pokia

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #59 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 13:49:44 »
Wiesz, to będą wnęki między 30-40 cm wysokości i szerokości. Nie da się na nie nic upuścić. Jedynie wkładanie książek do środka.