Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 511517 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1800 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 20:50:04 »
W ogóle jak ktoś odczuwa zniechęcenie komiksami to polecam posłuchać Pana Holcmana i zniechęcenie przechodzi jak ręką odjął, dobry diler.

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1801 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 21:06:58 »
I ostatnio wprowadza na rynek coraz więcej używki o nazwie Paco Roca. Dobry towar. Polecam się zapoznać. Ale uwaga, silnie uzależnia.

Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1802 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 17:25:22 »
Cytuj
Ta czerwcowa nowość w tłumaczeniu Jacka Żuławnika również trafiła już do druku!



Cytuj
Zapis spotkania z Paco Roką, autorem "Domu", czy "Powrotu do Edenu", które odbyło się podczas Komiksowej Warszawa.


Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1803 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 22:54:11 »
Cytuj
A wiecie, że mamy nowe płócienne torby w magazynie? :-)
Zadebiutowały na Komiksowej Warszawie, a teraz dodajemy do wszystkich zamówień od 150 PLN zrobionych w sklepie na naszej stronie!

https://kultura.com.pl/katalog/



Offline David Boring

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1804 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 15:49:35 »
Czy wiadomo już kiedy w sprzedaży pojawi się Beverly? Była mowa o czerwcu (końcówka? przejdzie na lipiec?)

Online Konrad

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1805 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 18:02:17 »
@David Boring
16 maja na FB Kultury było info, że Beverly trafiło już do druku, więc na 99% premiera będzie w tym miesiącu.
https://www.facebook.com/kulturagniewu/posts/pfbid02Pu4ZjEuBzuXV26mJCrKvpi18wn3KhpHZWyAQsaT4Y3h6xhAMK4cJ8R38wBEj1vkrl
Ale to jeszcze Szymon jak wejdzie na forum to może potwierdzi na 100%. Bardziej jestem ciekaw czy integral Binio Billa się nie przesunął, bo nie było jeszcze żadnego info, że wszystko gotowe

Offline Lou

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1806 dnia: Nd, 12 Czerwiec 2022, 10:54:24 »
a "Zmarszczki" rok najpewniej przyszły.

Czekam na wydanie Arrugas po polsku od momentu obejrzenia animacji, czyli od 2012. Ten rok w tę czy we w tę już nie robi specjalnej różnicy. Najważniejsze, że będzie!
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Online Konrad

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1807 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 20:55:54 »
W przyszłym roku Kultura Gniewu wyda komiks Fungae. Scenariusz stworzył Wojtek Wawszczyk, a rysunki Tomek Leśniak. Będzie to około 450 stron, które powstawało przez 3 lata.

"Namówiłem Wojtka Wawszczyka na wspólny komiks. Scenariusz jaki dla mnie napisał to było coś co ścisnęło mnie za najgłębsze organy i rozpaliło wyobraźnię. Pozornie prosta historia o rodzinie przemierzającej dżunglę w poszukiwaniu tajemniczego celu skrzyła się od ilości znaczeń. Dziwaczna, brutalna, ale też czuła opowieść o ojcostwie, dzieciństwie, dorastaniu, życiu i śmierci. Niepopadająca w banał, i prawdziwa do bólu. I pełna flaków i płynów ustrojowych"
https://www.facebook.com/tomasz.lesniak/posts/pfbid02iyURqasqsEyXZe4pMkgDVzEusWaPd9bh5fNU31jXSjTimgRdt9i5HqPre7ZzC3oel
https://www.facebook.com/acabnews24/posts/pfbid02fpDe4GnvE2zX3C5dJRsrTmMzQQzSan7nJXQ93ytz9sTbgTbvNZtmYstiTxUcNmCgl






Offline laf

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1808 dnia: Wt, 14 Czerwiec 2022, 11:43:22 »
Fungae.
Jak dla mnie to graficzna petarda  :). Od razu przyszli mi na myśl Krudowie  ;D tylko że w takim bardziej mrocznym wydaniu.

Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1809 dnia: Wt, 14 Czerwiec 2022, 14:02:24 »
Na laptopie mam przyciemniony ekran, akurat jeszcze słońce świeci, myślałem, że mi się zdjęcia nie wgrały, bo zobaczyłem 3 ciemne prostokąty jako przykładowe plansze ;) Dopiero po popatrzeniu pod innym kątem coś tam dojrzałem, ale mam nadzieję, że na papierze będzie to bardziej czytelne :)

Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1810 dnia: Śr, 15 Czerwiec 2022, 20:58:41 »
Cytuj
To jeszcze jedna informacja a propos integrala "Binio Billa": zapowiadaliśmy jego premierę na czerwiec, czyli teraz. Ale zmuszeni jesteśmy ją przesunąć na kolejne "okno premierowe", czyli na sierpień.
Jest to efektem usterki naszego głównego komputera do robót graficznych, która wypadła właśnie w czasie terminu zsyłania plików do druku i tę wysyłkę uniemożliwiła. Bardzo za tę niedogodność przepraszamy. Dodatkowy czas wykorzystamy, żeby jeszcze dopieścić tę publikację!
A tymczasem po raz pierwszy oficjalnie prezentujemy okładkę stworzoną przez niezastąpionego Tomka Leśniaka! Jednocześnie informujemy, że 95% rysunków na niej jest autorstwa Jerzego Wróblewskiego


Offline michał81

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1811 dnia: Śr, 15 Czerwiec 2022, 21:01:52 »
Było coś jeszcze:

Cytuj
WAŻNE!
Czy może ktoś z Was ma egzemplarz "Świata Młodych" z tym rysunkiem Jerzego Wróblewskiego? Jeśli tak, to poprosilibyśmy o kontakt!

Offline Grzmichuj

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1812 dnia: Pt, 17 Czerwiec 2022, 10:39:35 »
Taka ogólna uwaga. Nie licząc Pako Roki Kultura nie zaprezentowała w tym roku nic ciekawego. Dobór tytułów nagle zdechł.
Change my mind.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1813 dnia: Pt, 17 Czerwiec 2022, 11:19:06 »
Taka ogólna uwaga. Nie licząc Pako Roki Kultura nie zaprezentowała w tym roku nic ciekawego. Dobór tytułów nagle zdechł.
Change my mind.

Jeśli uważasz, że Stworzyć Komiks, Zasada Trójek, Wolność albo śmierć, Piękna albo Incel to nie są ciekawe rzeczy, to nic Twojego zdania nie zmieni.

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1814 dnia: Pt, 17 Czerwiec 2022, 11:55:30 »
Taka ogólna uwaga. Nie licząc Pako Roki Kultura nie zaprezentowała w tym roku nic ciekawego. Dobór tytułów nagle zdechł.
Change my mind.

Dzięki za opinię. A czy mógłbyś podać Twoje ulubione tytuły KG z czasów zanim ich dobór nagle zdechł?