Autor Wątek: Egmont 2022  (Przeczytany 500727 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1815 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 09:43:59 »
Robi się coraz ciekawiej z tymi cenami. Na razie u Egmontu nie widać spadku wydawanych tytułów, jakby byli przekonani, że klient przełknie każdą cenę. Ciekawe czy faktycznie przełknie.

Skąd wniosek, że są przekonani, że klient przełknie każdą cenę?

Offline Tom17

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1816 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 09:46:26 »
Oprócz sporego wzrostu cen mnie najbardziej boli brak nowego conana. Jego brak oznacza chyba że jednak troche poczekamy na niego z powodu zmian licencji
« Ostatnia zmiana: Cz, 09 Czerwiec 2022, 09:51:51 wysłana przez Tom17 »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1817 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 09:48:01 »
Skąd wniosek, że są przekonani, że klient przełknie każdą cenę?

Jest to jeden z możliwych wniosków, skoro jedyną reakcją Egmontu na to, co się dzieje na rynkach jest zwiększanie cen bez ograniczania liczby wydawanych tytułów. Innym możliwym wnioskiem może być to, że zaczną ograniczać dopiero za jakiś czas. Jeszcze innym, że ograniczanie wcale nie jest potrzebne i ceny są na tyle wyższe, że pokryją spadek sprzedaży. Moim zdaniem nieunikniony, ale tu też oczywiście mogę się mylić. Żeby było jasne, nie wypowiadam się jako ekspert, bo nim nie jestem, tylko sobie luźno dywaguję na forum dyskusyjnym.

Offline Jaxx

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1818 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 09:51:11 »
To "Zaginione wesołe miasteczko" z Graysonem to jest z tej linii DC13+ ?

Offline bogi1

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1819 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 09:55:09 »
Ultimate X-Man tom 5 chyba wypadło bo nie widzę a w katalogu było

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1820 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 10:01:07 »
Robi się coraz ciekawiej z tymi cenami. Na razie u Egmontu nie widać spadku wydawanych tytułów, jakby byli przekonani, że klient przełknie każdą cenę. Ciekawe czy faktycznie przełknie.
Tak patrzę na te zapowiedzi i kolejny raz widzę dla siebie max 2 tytuły, więc z mojej perspektywy nie ma dużego pola do ograniczania. Oferta jest na tyle zróżnicowana, że może faktycznie nie ma sensu wiele zwalniać.

Offline radef

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1821 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 10:05:48 »
Narzekaliście, że inne komiksy za mało zdrożały? To drożeją.
Albumy europejskie? Np. Negalyod z 100 na 140 zł.
Komiksy familijne? Np. Muminki z 100 na 130 zł, a z tańszych Louca czy Magiczna 7 z 30 na 35 zł (choć de facto cena 30 zł to i tak była podwyżka wobec standardu 25 zł w poprzednim roku).
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Online eyesore

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1822 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 10:31:59 »
Jest to jeden z możliwych wniosków, skoro jedyną reakcją Egmontu na to, co się dzieje na rynkach jest zwiększanie cen bez ograniczania liczby wydawanych tytułów. Innym możliwym wnioskiem może być to, że zaczną ograniczać dopiero za jakiś czas. Jeszcze innym, że ograniczanie wcale nie jest potrzebne i ceny są na tyle wyższe, że pokryją spadek sprzedaży. Moim zdaniem nieunikniony, ale tu też oczywiście mogę się mylić. Żeby było jasne, nie wypowiadam się jako ekspert, bo nim nie jestem, tylko sobie luźno dywaguję na forum dyskusyjnym.
No nie wiem, myśle że za chwile się zdziwią, ludzie jeszcze lecieli na oszczędnościach/pieniądzach z przed kilku miesięcy. Teraz po wypłatach czerwiec/lipiec, max sierpień, ludzie zauważą  że na kasie wyskakuje im po 20-30zł za zakupy więcej, na stacji benzynowej o 40 zł więcej i zaczną oszczędzać. Pierwsze do cięć budżetowych pójdą przyjemności, te najbardziej kosztowne czyli jak widac po zapowiedziach E. komiksy na przykład.

Zresztą E. chyba zaczyna trochę jak pis, cisnąć klientów tak mocno jak się da, dopóki nie pękną.
« Ostatnia zmiana: Cz, 09 Czerwiec 2022, 10:35:32 wysłana przez eyesore »

Offline dreamer36

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1823 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 10:35:25 »
Ehhh a u mnie jak zwykle - 7 tytułów (Star Wars, Injustice, Marvel Fresh, Najjaśniejszy Dzień obowiązkowo). DC Pokolenia nie bardzo wiem co to jest i jak ważne jest to dla uniwersum - bo jak to coś podobnego do Pokoleń z Marvela to sobie daruję... Zastanawia mnie ten Wiedźmin - cena 30zł sugeruje, że to będzie zeszytówka na miękko? Ktoś coś wie może na ten temat?

Co do cen to wygląda mi to trochę na poziom lipca - nie wiem jak się ma do tego ilość stron (zwłaszcza tych na miękko - czy to jest po 5 czy 6 zeszytów). Najjaśniejszy Dzień bardzo drogi, ale jeżeli to będzie 700 stron to cena taka normalna (co nie znaczy, że mała...). Poczekamy na więcej szczegółów, ale jak potrafiłem mieć 11-12 pozycji z Egmontu miesięcznie, tak teraz 8 - więc mimo wszystko widać lekki spadek ilości wydawanych tytułów, przynajmniej w segmencie SH.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1824 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 11:04:54 »
Będąc w kiosku wziąłem sobie przy okazji ten Marvel x Fortnite. Kod do gry mogę oddać, jeśli ktoś reflektuje, zapraszam na priv, kto pierwszy ten lepszy.

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1825 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 11:06:40 »
U mnie nie ma tragedii: Injsutice, Thory, Star Wars.

Online michał81

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1826 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 11:11:38 »
Komiksy familijne? Np. Muminki z 100 na 130 zł, a z tańszych Louca czy Magiczna 7 z 30 na 35 zł (choć de facto cena 30 zł to i tak była podwyżka wobec standardu 25 zł w poprzednim roku).
Czyżby to oznaczało że komiksy familijne/dla dzieci zaczęły sponsorwać epiki Spider-mana? 🤯

Offline Teli

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1827 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 11:23:36 »
Cztery tytuły dla mnie do kupienia po premierze, dwa na bliżej nieokreśloną przyszłość (typu mega promocja jak z tym kodem na Taniej Książce w zeszłym miesiącu), może jakieś dwa dla młodzieży o ile nic ciekawego od konkurencji nie wpadnie.

Reszta wylot, choć rok temu pewnie bym coś jeszcze wziął. Ciach, ciach, ciach... mówi się trudno, to tylko papier i farba. Może poczekać.

Offline Grzmichuj

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1828 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 11:25:39 »
Zresztą E. chyba zaczyna trochę jak pis, cisnąć klientów tak mocno jak się da, dopóki nie pękną.

Myślę, że przyczyna jest znacznie bardziej przyziemna: Egmont się rozwijał, zatrudniał ludzi, nowych edytorów itp. Zmniejszenie liczby publikacji oznacza dla nich zwolnienia, bo podniesienie marży już jest niemożliwe - koszty druku zamknęły tę furtkę. A uwierzcie mi, to nie jest takie proste - bardzo trudno skaluje się organizację w dół. Bo przy zmniejszeniu liczby publikacji o 1/3 nie da się zmniejszyć liczby np. DTPowców o 1/3, kiedy zatrudniało się dwóch. Albo decydować kto jest ważniejszy - handlowiec czy edytor.

Także póki co Egmont udaje, że nic się nie dzieje - koszt druku przenosi na konsumenta i jedzie po planie wydawniczym, bo licencje opłacone, trzeba teraz doprowadzić do zwrotu z inwestycji.
I tu się wywalą. Tak czuję.
Obawiam się jedynie tego, że panu Kołodziejczakowi za późno zapali się lampka, przeinwestuje i jak zwykle zrzuci całą winę na nas - czytelników. "Nie będzie Epików Spider-mana, bo nie kupowaliście" - to jest zawsze największe zarzut to prowadzonej przez niego części organizacji - pasywność w zakresie rozwoju rynku.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Online eyesore

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1829 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 11:31:46 »
Myślę, że przyczyna jest znacznie bardziej przyziemna: Egmont się rozwijał, zatrudniał ludzi, nowych edytorów itp. Zmniejszenie liczby publikacji oznacza dla nich zwolnienia, bo podniesienie marży już jest niemożliwe - koszty druku zamknęły tę furtkę. A uwierzcie mi, to nie jest takie proste - bardzo trudno skaluje się organizację w dół. Bo przy zmniejszeniu liczby publikacji o 1/3 nie da się zmniejszyć liczby np. DTPowców o 1/3, kiedy zatrudniało się dwóch. Albo decydować kto jest ważniejszy - handlowiec czy edytor.

Także póki co Egmont udaje, że nic się nie dzieje - koszt druku przenosi na konsumenta i jedzie po planie wydawniczym, bo licencje opłacone, trzeba teraz doprowadzić do zwrotu z inwestycji.
I tu się wywalą. Tak czuję.
Obawiam się jedynie tego, że panu Kołodziejczakowi za późno zapali się lampka, przeinwestuje i jak zwykle zrzuci całą winę na nas - czytelników. "Nie będzie Epików Spider-mana, bo nie kupowaliście" - to jest zawsze największe zarzut to prowadzonej przez niego części organizacji - pasywność w zakresie rozwoju rynku.

Zawsze można trochę zejść ze swojej marży, utrzymać wysokość sprzedaży, trochę mniej zarobić ale utrzymać grupę klientów których się ma, bo na 99% nie dojdą nowi. Teraz będą odchodzić starzy bo sorry ale prawie 3 stów za komiks po cenie odkładkowej to brzmi jak Niemcy/Francja a nie PL z wynagrodzeniem 3000 tys brutto.