Autor Wątek: Przerwane serie  (Przeczytany 5947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #30 dnia: Nd, 16 Październik 2022, 19:27:06 »
planują cały czas wydawać tą serię.

No wydają cały czas faktycznie, aż drukarnie nie nadążają.

Offline 79ers

Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 16 Październik 2022, 20:03:15 »
Wreszcie jakieś dobre wieści !!!

Offline deFranco

Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #32 dnia: Pn, 17 Październik 2022, 12:08:39 »
Kolejna seria wydawana i przerwana przez Amber


Kran, wydali 3 z 10. To raczej nie dla mnie. Miałem pierwsze dwa i bez żalu oddałem kumplowi,
który do dziś żałuje, że nie wyszło więcej.

Offline Koalar

Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #33 dnia: Pn, 17 Październik 2022, 15:23:26 »
A mnie się przypomniała jeszcze jedna seria, którą bardzo dobrze wspominam. Mowa o superbohaterskim komiksie Rising Stars Straczynskiego. W oryginale ukazały się 24 zeszyty, z czego u nas Mandragora wydała 8 części. Pamiętam głosy, że niewydana u nas część historii już była trochę słabsza, ale wydanie Compendium na Goodreads ma średnią 4,23, co wydaje się dobrym wynikiem. Może więc i u nas kiedyś pojawi się cała ta historia po polsku.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline 79ers

Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #34 dnia: Pn, 17 Październik 2022, 17:06:08 »

Offline Koalar

Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #35 dnia: So, 17 Grudzień 2022, 21:14:32 »
Dorzucam serię Ja, wampir. Wyszły u nas tomy 1 i 2 spośród 4. Wydawnictwo, nie zgadniecie... Taurus!
Na Goodreads tylko 3,5/5 i narzekania na scenariusz Carlosa Trillo, ale ja to całkiem dobrze wspominam, przynajmniej pomysł był ciekawy (perypetie dziecka, które jest wampirem). Rysunki robił dobrze u nas znany Eduardo Risso i kto lubi jego styl, to powinno mu się podobać.
Nie wiem, może dziś by to się sprzedało, wydanie 2. tomu 1,5 roku po 1. pewnie nie pomogło.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Death

Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 18 Grudzień 2022, 10:44:00 »
Akurat wczoraj o tym pisałem z ziomkiem. Ile ten Taurus w swojej historii porzucił serii... Niektóre ktoś przejął jak Goona, ale takie Queen and Country czy Najgorsza kapela świata i mnóstwo innych czekają latami. W ostatnich latach to już kumulacja. My czasem jeździmy po tym Egmoncie, ale oni takie rzeczy robili rzadko.

Online michał81

Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 18 Grudzień 2022, 14:23:54 »
My czasem jeździmy po tym Egmoncie, ale oni takie rzeczy robili rzadko.
Z tym rzadko to lekko powiedziane. W ostatnich latach raczej dzieje się to u nich bardzo często, co kiedyś było sporadyczne.

Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #38 dnia: Nd, 18 Grudzień 2022, 22:15:33 »
Wydawnictwo Albatros weszło dobrą dekadę temu w wydawanie komiksów spod szyldu Mrocznej Wieży - z tego co widzę, wg. Googla, urwali oni wydawanie na wysokości 10 z 15 tomów. Jak dla mnie porwali się trochę z motyką na słońce - to nie był czas na wydawanie komiksów, Mroczna Wieża nie jest jakąś topową serią w polsce, no i zabrakło jakiegoś bodźca w postaci filmu/serialu.

Z ciekawości sprawdziłem na ich stronie i wychodzi że to ogółem jedyny wydany przez nich komiks. Wyniki musiały nie powalać ;).

Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #39 dnia: Nd, 18 Grudzień 2022, 22:20:27 »
  Wydali też w sumie stosunkowo niedawno "Opowieści Makabryczne". Oni nie wydali tych tytułów wchodząc w rynek komiksów tylko wydali bo to Stephen King, do którego zdaje się mają na naszym rynku wyłączność.

Offline Interloper

Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #40 dnia: Nd, 18 Grudzień 2022, 23:28:41 »
Nie, książki Stephena Kinga wydają na zmianę raz Albatros, raz Prószyński. A przynajmniej tak było jeszcze kilka lat temu. W każdym razie to fakt, że wydawali Mroczną Wieżę dlatego, że to King.

Online Castiglione

Odp: Przerwane serie
« Odpowiedź #41 dnia: Nd, 18 Grudzień 2022, 23:54:44 »
Na początku chcieli nawet wydawać więcej adaptacji jego książek - w pewnym momencie zapowiedzieli też "Bastion" bądź "Talizman" - ale zdaje się, że im to nie poszło i szybko się wycofali.