Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 622824 razy)

0 użytkowników i 16 Gości przegląda ten wątek.

Motyl

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #4020 dnia: Cz, 17 Grudzień 2020, 17:45:52 »
Gorsze to od Superman - Rok Pierwszy?

Nieporównywalnie. Złote dziecko to komiks o niczym.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #4021 dnia: Cz, 17 Grudzień 2020, 18:10:54 »
Mi jest szkoda tylko rysunków Rafaela Grampy, na ten komiks.

Też nie są wybitne.... Jon wygląda jakby miał wodogłowie.

To właśnie jest cały ich urok. To przerysowanie.

Sugerując się opiniami o tym komiksie, odpuściłem go sobie, mimo rysunków Grampy  :'( Ale "wodogłowie"? Hmmm... czytam właśnie Dom pokuty, tam dopiero Bertram daje czadu, jeśli chodzi o wodogłowie! Śliczności!  :-*
« Ostatnia zmiana: Cz, 17 Grudzień 2020, 18:18:10 wysłana przez ramirez82 »

Offline pokia

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #4022 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 10:58:20 »
Nie śledziłem tematu. Odnotowałem, że wychodzi kolorowy Szninkiel. Reszty nie czytałem, bo to zapewne spory o wyższości koloru na czernią i bielą oraz tłumaczeniem.

Dzisiaj chciałem go kupić, a tu przykra niespodzianka, bo okazuje się że komiks jest wyprzedany.

To miało być wydanie limitowane, że zeszło w mniej niż miesiąc?

Będzie dodruk czy już po zawodach?

Offline misiokles

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #4023 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 11:03:30 »
Pewnie będzie dodruk, nie było ani słowa o nakładzie ograniczomym.

Offline Cyber

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #4024 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 17:24:03 »
Zamiast dodruku, poproszę w takim samym formacie wersję w czerni i bieli .
Byłby fajny komplecik.  ;D

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #4025 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 19:26:50 »
Nie śledziłem tematu. Odnotowałem, że wychodzi kolorowy Szninkiel. Reszty nie czytałem, bo to zapewne spory o wyższości koloru na czernią i bielą oraz tłumaczeniem.

Dzisiaj chciałem go kupić, a tu przykra niespodzianka, bo okazuje się że komiks jest wyprzedany.

To miało być wydanie limitowane, że zeszło w mniej niż miesiąc?

Będzie dodruk czy już po zawodach?

Nie ma, bo to pierwsze takie wydanie w Polsce na każdą kieszeń. Dokładnie - przez 32 lata nie wyszedł żaden zbiorczy, kolorowy Szninkiel po polsku. Czy to na twardo, czy na miękko. To nic dziwnego, że wszystko zeszło. Ale spoko - za dwa lata Egmont może łaskawie zrobi dodruk.

@Cyber
Teraz to i ja bym sobie w takiej samej formie i za taką samą cenę kupił wersję black and white. Ale Egmont tego nie wyda, bo oczywiście "Nie sprzeda się". :D

Offline Koalar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #4026 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 19:40:20 »
Zeszło na razie w sieci, bo według informacji ze strony empik.com Szninkiel jest jeszcze dostępny w ok. 100 salonach. Czyli za dużo poszło do empików, ale też sądzę, że będzie dodruk, a i wersja czarno-biała będzie się co jakiś czas ukazywać.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline pokia

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #4027 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 20:50:07 »
Z Empikiem też lipa. Zamówiłem w salonie w którym miał być dostępny, ale dostałem info, że rezerwacja została anulowana. Tak więc niby są, ale w realu nie ma.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #4028 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 21:25:15 »
Jeśli chcesz płacić cenę okładkową, to mógłbym poszukać. W Warszawie trochę Empików jest.

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #4029 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 21:57:30 »
  Ta i podaj Bazylowi adres do wysyłki, już kilka pewnie ma zapisanych, a później Order 66 i połowa forum znika w jednym momencie. Ogólnie tam w Egmoncie to faktycznie nie ze wszystkimi głowami jest chyba do końca w porządku. Szninkiel wyszedł 12.11, kupiłem od Livro przez allegro jak już zauważyłem, że zewsząd znika dnia 01.12 i go już nie dostałem w zamian dostałem przeprosiny i kombinacje alpejskie przy których odniosłem wrażenie, że za wszelką cenę starają się mnie wkurzyć, zawsze broniłem tego sklepu, ale teraz sobie ich zapamiętam dobrze. Wracając do tematu, Thorgal jest drukowany w jednym z najwyższych nakładów w tym kraju, Szninkiel cieszy się sporą renomą nawet poza środowiskiem regularnie czytających komiksy, jest bardzo trudno dostępny i stanowi wdzięczny materiał na prezent gwiazdkowy. I jakiś baran decyduje, żeby wydrukować go w liczbie egzemplarzy, która wyczerpała się nawet nie w 3 tygodnie. Zamówienie razem ze Studiem Lain składali na 850 sztuk? W swoim Empiku widziałem dwa egzemplarze i na internecie pokazuje, że jest niby dostępny. Może po świętach się przejdę i jak faktycznie będzie moja strata kupię z tą 15% zniżką. Spieszyć mi się nie spieszy, kolorowy wygląda beznadziejnie, ale jak się nie ma co się lubi...

Offline pokia

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #4030 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 22:16:49 »
Thorgal jest drukowany w jednym z najwyższych nakładów w tym kraju

Thorgal nie jednym z najwyższych - Thorgal ma najwyższe nakłady w Polsce. Żaden inny komiks nie zbliża się do niego nawet w połowie.

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #4031 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 22:21:28 »
  O właśnie to najwyższe, aż tak w temat się nie wgłębiałem a to jeszcze lepiej świadczy o dziale sprzedaży Egmontu. Nikt nie spodziewał się hiszpańskiej Inkwizycji.

Offline Takesh

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #4032 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 22:24:20 »
Thorgal ma najwyższy nakład??? A ja myślałem, że Egmont podając swoją top listę sprzedaży ukazał, że najwięcej schodzi Kajka i Kokosza.....

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #4033 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 22:26:17 »
Thorgal ma najwyższy nakład??? A ja myślałem, że Egmont podając swoją top listę sprzedaży ukazał, że najwięcej schodzi Kajka i Kokosza.....

Może się pomylili? ;)

Edit: Ale, ale! To, że KiK schodzi najwięcej, nie przeczy temu, że to Thorgal ma największe nakłady  :)
« Ostatnia zmiana: Pt, 18 Grudzień 2020, 22:27:55 wysłana przez ramirez82 »

Offline pokia

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #4034 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 22:29:45 »
Nie widziałem wcześniej tego topu.
Szkoła Latania to lektura szkolna, więc nie dziwi mnie pierwsze miejsce.

To może inaczej - Thorgal to najlepiej sprzedający się komiks na licencji jaki wydaje Egmont.