Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 394798 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Toranga

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1830 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 10:04:41 »
Ostatnia przesyłka z Tantisa - na 11 komiksów w 2 obite rogi. Na szczęście nie zwracam na to aż takiej uwagi.

ksiegarniasowa4 (allegro) - komiks przyszedł w kopercie bąbelkowej z uszkodzonym grzbietem.

Czas to się u nich takie rzeczy zdarzają?
Bo ostatnio znajomy na FB przekonywał, że mają dobre pakowanie i miałem spróbować.

Offline Arne

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1831 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 10:40:49 »
Mi zdarzylo sie 2 razy na jakies 10-12 zakupow. Z tym, ze ostatnio spektakularnie do bani. Pisalem o tym ze 2 strony temu. Ale reklamacje zalatwili wzorowo.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1832 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 13:50:18 »
Skoro tematyka tego wątku forum zgłębia nasze ,,wrażenia z zakupów" ze sklepów internetowych i stacjonarnych, nie ma to tamto, pora podzielić się i moim niedawnym nabytkiem związanym ze światem komiksów jako ich adaptacją etc. I tak, drodzy forumowicze, udało mi się kupić za wyjątkowo niską cenę jeden z najbardziej kontrowersyjnych obrazów kina superbohaterskiego w dziejach, film w formacie zapisu obrazu i dźwięku Blu-Ray 4K: "Batman & Robin (1997)". A dołącza do tego zestawienia książkowa ,,nowelizacja"(lubię to określać jako powieść po filmie) tej produkcji autorstwa Michaela Jana Friedmana, na podstawie scenariusza Akivy Goldsmana. Najpierw wchłonę powieść; finał kwadrologii Batmana z 1997 roku znam bardzo dobrze, dlatego obejrzenie go w tej wyrazistości koloru, ostrości konturów i kształtów form uwidocznionych w filmie, w opcji UHD będzie ukoronowaniem tego, co pokazała książka, i porównaniem tego jak odbiega ona od obrazu Joela Schumachera. Bang! ;)



Offline chch

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1833 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 14:23:02 »
Skoro tematyka tego wątku forum zgłębia nasze ,,wrażenia z zakupów" ze sklepów internetowych i stacjonarnych, nie ma to tamto, pora podzielić się i moim niedawnym nabytkiem związanym ze światem komiksów jako ich adaptacją etc. I tak, drodzy forumowicze, udało mi się kupić za wyjątkowo niską cenę jeden z najbardziej kontrowersyjnych obrazów kina superbohaterskiego w dziejach, film w formacie zapisu obrazu i dźwięku Blu-Ray 4K: "Batman & Robin (1997)". A dołącza do tego zestawienia książkowa ,,nowelizacja"(lubię to określać jako powieść po filmie) tej produkcji autorstwa Michaela Jana Friedmana, na podstawie scenariusza Akivy Goldsmana. Najpierw wchłonę powieść; finał kwadrologii Batmana z 1997 roku znam bardzo dobrze, dlatego obejrzenie go w tej wyrazistości koloru, ostrości konturów i kształtów form uwidocznionych w filmie, w opcji UHD będzie ukoronowaniem tego, co pokazała książka, i porównaniem tego jak odbiega ona od obrazu Joela Schumachera. Bang! ;)



Tytuł tego wątku to "Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów". Nie napisałeś ani słowa o sklepie w którym dokonałeś zakupu, ani wrażeniach z kontaktu ze sprzedawcą. To nie jest topic do chwalenia się kolejnymi zakupami. Od tego masz "Nasze komiksowe kolekcje", ew. załóż nowy wątek od kolekcjach filmów i książek.

Offline R~Q

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1834 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 17:45:49 »
Jakby co to ja też dostałem z empik.com komiksy Marginesów powystawowe.

Offline eferce

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1835 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 09:51:20 »
Na pewno Gildia jest szybsza, bo w Livro musisz uwzględnić czas na reklamację.

Zaiste, nastepne zamowienia w Gildii.
Pierwsze i ostatnie Livro wlasnie odbralem i chyba wykorzystalem na nie roczny limit szczecia.
Pudelko zmiażdzone z jednej strony,bez wypełnień, owijaczy za to z dwiema dziurami wielkości pięści - sugerujacymi, że w trakcie transportu wewnatrz gniazdo uwiła sobie kuna.
Mniejsze pozycje orbitowały sobie wokół Bogów Kasprzaka.
Na szczescie nic nie uszkodzone a ksiażki nie zamoczone (w przeciwienstwie do komiksow nie są foliowane).
(Na pewno na + emocje po otwarciu paczkomatu - dobrze, ze akurat wiozłem córke do żłobka i miałem pod ręką pampersy)


Offline nori

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1836 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 10:12:46 »
Oj, każdy kupuje gdzie mu pasuje, są miłośnicy Livro i tego dreszczyku emocji i są osoby, które wola dać parę złotych więcej, ale mieć relatywny spokój. Ja preferuje Gildie, choć ostatnio zdarzył mi się uszkodzony egzemplarz, ale reklamacja poszło bezproblemowo, przy kolejnym zamówieniu mam mieć w paczce nowy egzemplarz, a kurier zabierze stary. A na paręnaście paczek to dopiero pierwszy przypadek, w którym coś poszło nie tak.

Natomiast sparzyłem się na sklepie Egmontu, więcej tam nic nie kupię, tym bardziej, że dla nich wielkie wydarzenie to zniżka 30%, co w Gidli jest normą. Z Empikiem miałem dwa niefortunne spotkania, jutro obiorę ostatniego Conana, i więcej nie chce mieć z nimi nic wspólnego. Choć akurat w salonie w którym zazwyczaj kupuję są przemiłe dziewczyny, ale sama korporacja i podejście do klienta absolutnie nie prokonsumenckie...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline OokamiG

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1837 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 15:52:54 »
Nie polecam mangagarden. Zamówienie złożone 12 października i opłacone, jeden tom miał 10 dni dostępność, choć pisało, że duza ilość. Do tej pory ani informacji, ani wysyłki.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1838 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 16:04:31 »
Czytam.pl:





Poprosiłem o dobre pakowanie, by komiksy nie uległy uszkodzeniu w transporcie. Tantis podobne prośby zawsze miał w dupie i pakowali tak jak zawsze. A tutaj chyba aż przesadzili ;) Każdy komiks osobno w folię bąbelkową, karton wypełniony papierami, full wypas!

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1839 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 16:50:03 »
Ja też przy ostatnim zamówieniu poprosiłem o dobre pakowanie, zobaczy co z tego wyjdzie  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Arne

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1840 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 22:38:03 »
Tez dzisiaj dostalem z czytam pl - porzadny kartonik, spiety tasma, komiksy wprawdzie bez folii babelkowej, ale duzo wypelniacza ( papier). Na minus - komiksy ulozone w jednym rogu kartonu, ale na szczescie dotarly bez uszkodzen.

Online Leyek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1841 dnia: Cz, 29 Październik 2020, 15:21:49 »
Na minus - komiksy ulozone w jednym rogu kartonu, ale na szczescie dotarly bez uszkodzen.

To jest coś co mnie zawsze najbardziej dziwi. Dadzą wypełniaczy, folii a i tak 2 boki pudła są mocno narażone i łatwo o uszkodzenia. Też tak miałem ostatnie 2-3 zamówienia w czytam.pl, teraz dopisałem komentarz, żeby w miarę możliwości tego uniknęli, zobaczymy jak wyjdzie :)

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1842 dnia: Cz, 29 Październik 2020, 16:43:51 »
Empik.com. Nie ich wina, książka wdrukowana tak, że część stron ma dziury. Wysyłam wiadomość przez formularz kontaktowy - brak odpowiedzi, brak potwierdzenia otrzymania. Dzwonię. Rozmowa z panią równie dobrze mogłaby być rozmową z automatem - kręci się wokół trzech gotowych formułek, żadnych konkretów. Wysyłam zdjęcia wad na adres mailowy. Otrzymuję pytanie czy mogę im to zwrócić paczkomatem i jeżeli tak to mam podać adres mailowy i numer telefonu. Odpowiadam, że tak i podaję adres mailowy i numer telefonu. Odpowiedź przychodzi już podpisana przez kogo innego. Mam podać adres mailowy, numer telefonu, numer zamówienia oraz imię i nazwisko. Numer zamówienia oraz imię i nazwisko podałem w wiadomości numer 1, numer zamówienie widnieje również w tytule korespondencji, adres mailowy i numer telefonu są podane w wiadomości numer 2, na którą pani odpowiada. Ale nic, podaję jeszcze raz. Czekam na ciąg dalszy.

Offline Arion Flux

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1843 dnia: Cz, 29 Październik 2020, 17:00:38 »
Z wiarygodnych źródeł wiem, że wielokrotnie zdarzało się, że reklamujący w Empiku podawali fałszywe dane adresowe, a nierzadko podszywali się pod inne mniej lub bardziej znane osoby, a nawet postaci fantastyczne. Dlatego jeśli dane podawane przez osobę budzą podejrzenia, Empik stosuje znaną z przesłuchań prokuratorskich metodę krzyżowego ognia pytań. Być może po prostu nazwasz się w sposób podejrzany. Na przykład mój kumpel musiał w ogole zrezygnować z zakupów w Empiku tylko dlatego, że nazywa Zbigniew Sifripioł. Przykre, ale prawdziwe.

Offline stachel

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1844 dnia: Cz, 29 Październik 2020, 17:10:25 »
Na przykład mój kumpel musiał w ogole zrezygnować z zakupów w Empiku tylko dlatego, że nazywa Zbigniew Sifripioł. Przykre, ale prawdziwe.

Do zgłoszenia do UOKiK, nie w ten sposób firma powinna traktować klienta w tym kraju :)