Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 394598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline perek82

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1800 dnia: So, 03 Październik 2020, 17:47:52 »
Mówią, że w E.Leclerc (Warszawa, ul. Jutrzenki) pojawiły się ostro limitowane komiksy z Egmontu.
Na dowód zdjęcie z FB:



Byłem, widziałem i kupiłem.
Miałem się wstrzymać do choinki, ale byłem taki dzielny na szczepieniu, a te Batmany tak do mnie szeptały: "kup nas, kup nas". No co miałem zrobić?
A w ogóle to w tym Leclercu jest spore stoisko z komiksami Egmontu i superhero i Vertigo i Moebiusy były i Bilale. Ceny -25% tak na oko, ale te grubasy z większym rabatem.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline death_bird

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1801 dnia: Nd, 04 Październik 2020, 15:32:13 »
A czy ktoś ostatnio miał do czynienia ze zwrotami/wymianą w nieprzeczytane?
Bo zastanawiam się nad zamówieniem za pobraniem, ale mam myślenice co będzie jeżeli zapłacę, okaże się, że coś jest do wymiany i w sytuacji gdy gotówka przeszła "z rąk do rąk" sprawa będzie się potem ciągnąć przez kwartał.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1802 dnia: Nd, 04 Październik 2020, 15:41:33 »
Ale przecież od dłuższego czasu wiadomo, że takich miejsc jak to należy się wystrzegać... Po cóż więc kombinować, skoro można "kupnąć" gdzie indziej (albo poczekać na jakąś lepszą okazję/promocję)? :P

Offline death_bird

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1803 dnia: Nd, 04 Październik 2020, 16:10:12 »
Odzywa się mój wewnętrzny Sknerus McKwacz.  ::)
Inna sprawa, że w tej sytuacji nie ma jakiejś imponującej siły przebicia.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline asx76

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1804 dnia: Nd, 04 Październik 2020, 21:04:05 »
Od pewnego czasu mam czarną listę miejsc zakupowych. Widnieją na niej: Merlin, Livro i Nieprzeczytane. Radzę o niej pamiętać, bo później szkoda nerwów.

Offline death_bird

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1805 dnia: Nd, 04 Październik 2020, 23:43:27 »
Poszło zamówienie do Tantis. Wewnętrzny Sknerus się skrzywił, ale co się człowiek będzie niepotrzebnie stresował.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Arne

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1806 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 16:21:05 »
Ostatnio tantis przyslal paczke - skladany kartonik i komiksy w srodku luzem bez zadnej folii babelkowej lub innego zabezpieczenia.  Efekt: na 13 pozycji 10 bylo ubitych( wszystkie, ktore byly w twardej oprawie). Poniesione straty byly na jakies 450 zl. Oczywiscie poszla reklamacja z odpowiednim komentarzem. W zwiazku z tym, gdy przyslali zareklamowane komiksy to byly owiniete w taka ilosc folii babelkowej, ze rozwijalem je chyba z 5 minut :).

Offline jotkwadrat

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1807 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 16:36:35 »
A ja paczkę z Livro zawierającą 2 tomy Batmana B&W miałem bardzo dobrze zabezpieczoną folia bąbelkową i dodatkowo dużymi wkładami powietrznymi (te duże bąble z folii) tak, że nic się nie przesuwało.
Jak widać nie ma zasady.

Offline nori

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1808 dnia: Śr, 07 Październik 2020, 07:21:02 »
Miał ktoś podobną sytuacje? Żona kupowała mi ostatniego Conana w Empiku, pierwszy egzemplarz który wzięła z półki był nieco pomięty, więc wzięła kolejny, ale nie zauważyła, że to numer 72 a nie 73. Poszła do salonu wymienić go (paragon oczywiście mamy), ale w salonie powiedzieli, że prasa nie podlega wymianie. Napisała maila do Empiku, skontaktowała się także przez FaceBooka, ale nadal jest informacja, że prasy nie wymieniają. Jakby to była gazeta, to jeszcze w porządku, ale jednak to album za 4 dychy, fakt, nie zauważyła, ale też mili burdel na półkach. Dostałą teraz namiar na jakiegoś kierownika. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Jest jakaś możliwość gdzieś jeszcze podziałać, tak by wymienili na aktualny tom?

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline nocny

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1809 dnia: Śr, 07 Październik 2020, 07:43:11 »
Ja mogę jedynie powiedzieć, że tak, prasy nie można zwracać, tak jest w regulaminie zwrotów a spowodowane jest to tym, że wydawcy prasy nie uznają zwrotów. Chociaż, jeśli ten 72 numer jest jeszcze w sprzedaży to ja bym przyjął zwrot aczkolwiek musiałbym się z niego tłumaczyć. Jeśli 72 poszedł już do zwrotu do dostawcy to nie.

Offline Castiglione

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1810 dnia: Śr, 07 Październik 2020, 10:26:02 »
Jest jakaś możliwość gdzieś jeszcze podziałać, tak by wymienili na aktualny tom?
Generalnie każdy zwrot towaru zależy od dobrej woli sklepu - którą określają poprzez swój wewnętrzny regulamin. Przynajmniej jeśli chodzi o sprzedaż stacjonarną.

Offline nori

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1811 dnia: Śr, 07 Październik 2020, 10:51:11 »
Infolinia Empiku tylko jedno w kółko: "taki mają system, i tyle". Idzie jeszcze mail do jakiegoś kierownika. Jakby co, to będę miał jednego Conana 72 na zbyciu. :)

Facebook Empiku niebyt także pomocny, też w kółko to samo, do tego, co uważam za nieeleganckie, przechodzi od razu na Ty.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Castiglione

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1812 dnia: Śr, 07 Październik 2020, 11:06:15 »
Ogólnie to nie robią nic nie tak. Tak jak napisałem sklep sam określa w swoim regulaminie, co i w jakim terminie przyjmuje na zwrot (co innego, jeżeli dany egzemplarz jest np. wadliwy) i tego zobowiązuje się przestrzegać. Jeżeli więc wina leży w naszym niedopatrzeniu, pretensje możemy mieć jedynie do siebie - oczywiście sklep może taki zwrot i tak uznać, ale nie można tego od niego wymagać - i na pewno to nie pomaga w załatwieniu sprawy.

W przypadku prasy jest ten problem, że niesprzedane egzemplarze zazwyczaj oddaje się do dostawcy przy odbiorze następnego numeru - później jak cos się "znajdzie" idzie na zestratowanie - chyba, że znajdzie się ktoś, kto np. będzie chętny w środę kupić wtorkową gazetę. Wiadomo, że taki Conan to trochę inny przypadek, ale jednak dalej prasa i nie dziwi mnie, że nie chcą się zgodzić (chociaż osobiście jako osoba, która czasem też zajmuje się przyjmowaniem zwrotów, pewnie uznałbym, że się jeszcze sprzeda i przyjął).

edit.
Poza tym na wszelkich infoliniach czy punktach obsługi zazwyczaj nie mają uprawnień do zrobienia czegoś wbrew regulaminowi, więc jak już to właśnie trzeba uderzać do osoby zarządzającej.
« Ostatnia zmiana: Śr, 07 Październik 2020, 11:36:57 wysłana przez Eguaroc »

Offline roble

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1813 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 07:35:43 »
A co powiecie o księgarni Drugie Wydanie? Darmowa wysyłka i niskie ceny zachęcają..

Offline PJP

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #1814 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 08:04:25 »
Zamawiałem kilka razy. Nie było problemów.