Autor Wątek: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny  (Przeczytany 2795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 01 Wrzesień 2022, 23:45:28 »
1. Aktualnie sytuacja jest taka, że ja nie byłbym taki pewny czy Egmont to wyda za rok to może kosztować 2x tyle co teraz albo 4x i nie wydadzą bo nikt za tyle tego nie kupi.

Tylko wiesz, ten TM-Semic to wydał ze 30 lat temu i nie każdy kto teraz kupuje komiksy sobie wtedy kupił, trochę tak pojechałeś takim jednym użytkownikiem, który coś ostatnio się nie udziela (na szczęście) - jak ja to mam to dubel a jak nie mam to nie.  :)

2. Może ktoś chce upgradować format to se kupi i zapewne takich osób jest mało dlatego mają po jednej sztuce takiego formatu albo dwie.

3. No tak jak wyżej, jak się kupiło 20 lat temu z Mega Marvela to się ma.
Można też sprzedać to co się ma w częściach i kupić takiego Green Lanterna, chociaż to łatwiej kupić niekompletne, poszatkowane po polsku bo nie wyszło 20 czy 30 lat temu :)
No ja na przykład kupiłem jak nie było tych dubli po polsku :) i nikt nie przypuszczał, że Egmont coś w ogóle z tego wyda.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline freshmaker

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 01 Wrzesień 2022, 23:49:38 »
zobaczymy ile się tych komiksów wyprzeda to wtedy będzie wiadomo czy akcja promocyjna się zakończyła sukcesem

Offline Warpath

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 07:17:07 »
Zależy co jest postrzegane jako sukces tej akcji promocyjnej. Absolutnie nie twierdzę, że nic się nie sprzeda, tak jak wspomniałem wyżej - zawsze są osoby, które coś sobie wybiorą z różnych powodów. Jak dla mnie celebracja 10-lecia i akcja promocyjna związana z takim wydarzeniem powinna mieć na celu raczej rozreklamowanie sklepu, przyciągnięcia nowego klienta / nagrodzenie starego poprzez mnóstwo atrakcyjnych dla wszystkich ofert. Tak, by każdy był zajarany i miał świetne konotacje skojarzeniowe później w stosunku do sklepu. Wiadomo, wciąż w wymiarze zysku dla sklepu, bo kasa musi się zgadzać, jednak sam zarobek IMO powinien być celem drugorzędnym.

Jeśli większość klientów zajrzy i powie "meh, nic ciekawego", bo sporo dubli względem tego co wyszło / wyjdzie po polsku w części lub całości, reszta tytułów jest nonejmami - to wielkiej celebracji ani efektu wow ani reklamy sklep sobie pośród klientów nie robi. A że znajdą się pojedyncze osoby, które sobie coś wybiorą i kupią - to już zupełnie inna sprawa. I to miałem na myśli pisząc wcześniej, że mogły być fajerwerki, a skończyło się na kapiszonach.

Offline freshmaker

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 07:34:40 »
póki co z osób biorących udział w dyskusji jarają się 2:1. tam jest na prawdę fajny wybów tytułów.

Offline Warpath

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #19 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 07:51:42 »
W porządku, moim celem nie jest przekonanie tutaj nikogo. Wyraziłem jedynie swoją opinię i perspektywę.

Sklep sam w sobie, jak już wspomniałem, szanuję i polecam. Sam jestem ich długoletnim klientem. Jednak akurat tu IMO jest pole do poprawy, czego wszystkim życzę przy kolejnej takiej okazji ;)

Offline OokamiG

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #20 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 07:52:05 »
Jako osoba robiąca dość regularne zakupy w Atomie stwierdzam, że promocja nie jest zbyt interesująca jeśli chodzi o ceny i dobór tytułów. No Man's Land vol. 1 był tańszy w pre orderze dla przykładu.

Offline freshmaker

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #21 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 08:02:06 »
słowo klucz "regularnie" :) jak dużo kupujesz w preorderach to raczej niewiele cie zaskoczy.

dolar po 4,70 pln więc nie jest to dobry moment na obchody Xlecia. ja w atomie kupuję rzadko - głównie ze względu na ceny. z reguły taniej jest zamawiać na amazonach czy w azylu. absolute death wyrwałem jednak w dobrej cenie.

Offline OokamiG

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #22 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 08:07:25 »
Kupuję głównie Batmana no i w tym temacie ciężko mnie zainteresować, bo brakuje mi już tylko trudno dostępnych tytułów.  Ale np. fani Supermana z tego widzę, mogą znaleźć coś dla siebie.  Kwestia perspektywy.

Offline Takesh

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #23 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 08:30:27 »
A może by tak prowadzić dyskusję w wątku z komentarzami? Bo tutaj miały być tylko wrzucane informacje o promocjach. Jak w temacie. Czy jestem Pan Maruda?

Offline xanar

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 08:43:53 »
W porządku, moim celem nie jest przekonanie tutaj nikogo. Wyraziłem jedynie swoją opinię i perspektywę.

Sklep sam w sobie, jak już wspomniałem, szanuję i polecam. Sam jestem ich długoletnim klientem. Jednak akurat tu IMO jest pole do poprawy, czego wszystkim życzę przy kolejnej takiej okazji ;)
No, ale nie napisałeś jakie to będą te atrakcyjne tytuły, ktoś napisał np. , że kupie tylko Batmany i dla niego nie jest atrakcyjnie.
No Man's Land vol. 1 był tańszy w pre orderze dla przykładu.
No bez jaj, ja kupiłem np. Green Lanterna w 2018 i też był tańszy ::) A Spidera Straczynskiego w 2019 i też było taniej  ::)

A może by tak prowadzić dyskusję w wątku z komentarzami? Bo tutaj miały być tylko wrzucane informacje o promocjach. Jak w temacie. Czy jestem Pan Maruda?
Mozę być problem, ten temat został stworzony bo niektórym się nie podobało, że wrzucane są promocje obcojęzyczne to ogólnego tematu, pewnie teraz byłoby to samo z komentarzami ;D Może ktoś sobie nie życzy komentarzy o obcojęzycznych promocjach, pewnie trzeba będzie nowy temat zakładać ;D 
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline OokamiG

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 08:53:44 »
Ale No mans land wyszedł w tym roku.

Offline Warpath

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 09:00:50 »
No, ale nie napisałeś jakie to będą te atrakcyjne tytuły, ktoś napisał np. , że kupie tylko Batmany i dla niego nie jest atrakcyjnie.

Ależ napisałem, proponuję prześledzić rozmowę od początku ;)

Offline death_bird

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #27 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 09:02:53 »
Czy dyskusji pomoże założenie, że to nie promocja tylko czyszczenie magazynu? ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline freshmaker

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #28 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 09:11:26 »
proponuje zostawić dyskusje w tym topiku, specjalnie został wydzielony żeby nie stresować czytelników komiksów po polsku.

a odnośnie czyszczenia magazynu to 90% promocji tak wygląda. ja raczej kupuje z usa to co mnie interesuje na bieżąco ale gdybym miał kasę (i miejsce na półce) to kupiłbym w tej promocji z 8-9 tytułów.

Offline xanar

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #29 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 09:13:26 »
Ależ napisałem, proponuję prześledzić rozmowę od początku ;)
No faktycznie napisałeś, nie zobaczyłem wczoraj  :) Większość z tego nie mają na sklepie albo jest oop a część to jakieś ramoty, których nawet Egmont nie wyda  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój