Autor Wątek: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny  (Przeczytany 2732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« dnia: Cz, 01 Wrzesień 2022, 18:40:30 »
https://www.atomcomics.pl/kategoria/10-urodziny-ATOM-Comics

zamówiłem absolute death którego mi brakowało do kompletu

Offline Warpath

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 01 Wrzesień 2022, 19:53:17 »
Hm, na 10-lecie jednak spodziewałbym się większych fajerwerków. Niewiele interesujących albumów (przynajmniej dla mnie) w tej promce, a większość interesujących (przynajmniej mnie) już wyszła w całości lub w części w PL.

Offline freshmaker

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 01 Wrzesień 2022, 20:18:19 »
absolute death za 240 i darmowa wysyłka to dobra opcja. taniej nie będzie nawet w niedziele na MFKiG na stoisku azylu.

Offline Warpath

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 01 Wrzesień 2022, 20:42:49 »
Nie mówię, że zła opcja, tylko że jest już od dawna po polsku, więc dawno w kolekcji. Z tego powodu niezbyt interesująca propozycja dla większości zakładam - jedynie dla hardcore'ów jak przykładowo Ty :)

Offline freshmaker

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 01 Wrzesień 2022, 20:44:14 »
wg mnie jeszcze godne uwagi są sandman i watchmen annotated. kupiłbym gdybym nie miał już po kilk innych wydań tych komiksów :/

Offline Warpath

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 01 Wrzesień 2022, 21:08:10 »
No dla mnie odpadają z podobnego powodu jak Death - wyszły a PL, dawno w kolekcji. Dlatego właśnie stwierdzam, że średnia ta promka. Taka rocznica jak dekada powinna IMO być celebrowana z większą pompą - więcej pozycji atrakcyjnych dla wszystkich, które robią z miejsca efekt wow. W końcu to ma być celebracja i akcja reklamowa dla sklepu. Mogły być fajerwerki, a są kapiszony :)

Niemniej sam sklep szanuję i polecam. Po prostu to akurat wyszło słabo.

Offline xanar

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 01 Wrzesień 2022, 21:54:01 »
Ale, że co za darmo powinni sprzedawać czy jak, przecież to co wystawili to jest bardzo dobrych cenach, jakie to są te pozycje co robią efekt wow - dla wszystkich ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline freshmaker

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 01 Wrzesień 2022, 21:55:52 »
ale to są wersje z komentarzem, takie na pewno w pl nie wyszły

Offline Warpath

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 01 Wrzesień 2022, 22:00:12 »
Xanar, czy ja piszę o cenach, że za wysokie czy coś? Absolutnie nie, więc po co pytasz czy za darmo i podnosisz ten temat? Ceny w porządku.

Chodzi o ofertę. Tak jak wspomniałem wyżej masa z oferty już wyszła w PL albo w całości albo w części, więc nie jest atrakcyjna dla sporej liczby odbiorców. Efekt wow robią pozycje, które są znanymi i renomowanymi tytułami bądź runami, które nie wyszły w PL. To by robiło wow.

Offline xanar

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 01 Wrzesień 2022, 22:02:30 »
No dobra, daj jakiś przykład.

Nie wiem jak ty patrzysz na tą ofertę, ale wziąłem od najdroższych i z pierwszej strony to z 5 pozycji wyszło, tylko w innym formacie

Chyba chciałeś napisać, że większość z tej oferty nie wyszła u nas, tylko się pomyliłeś  :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 01 Wrzesień 2022, 22:09:36 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Warpath

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 01 Wrzesień 2022, 22:06:23 »
Teen Titans Geoffa Johnsa? Hulk Petera Davida? X-Factor Davida? Excalibur czy New Mutants Claremonta? New Teen Titans czy Wonder Woman Pereza? Zależy co komu w duszy gra, ale to są runy znane i cenione, których w PL nie wydano i raczej w najbliższym czasie się nie zanosi.

Offline freshmaker

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 01 Wrzesień 2022, 22:07:37 »
tzn wg mnie raczej jak ktoś kupuje wydania eng to nie kupuje polskich. wydań absolute tez u nas nie było, co najwyżej jakiś powiększony format. death of superman który promują tez jest fajny i chyba wyszedł tylko jako tmsemic?

Offline Warpath

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 01 Wrzesień 2022, 22:18:55 »
Zgadza się, jeżeli ktoś faktycznie kupuje tylko wersje angl - to dla takich czytelników to super. Ale zakładam, że jednak większość kupuje po polsku i uzupełnia ewentualnie oryginałami. Więc do większości taka promocja nie trafi, bo mają już wydania w PL. No chyba, że tak jak piszesz wydanie ma znaczenie - np. absolute czy adnotacje.

xanar z pierwszej strony posortowane od najdroższych co widzę:
Planetary - wyszło w PL
X-Men Inferno - wyjdzie w PL główne story w Milestonesach Egmontu (bez tie-inów)
Batman No Mans Land - to samo, zapowiedziane przez Egmont
Green Lantern Johnsa Omnibus 1 - większość wyszła w kolekcjach + Wojna Sinestro Egmont
Avengers Gathering - Mega Marvele TM-Semic
Death and Return of Superman - TM Semic i Kołodziejczak puścił oko, że prawdopodobnie pojawi się niebawem od Egmontu
Watchmen - wyszło po PL
Lucyfer - wyszedł po PL
Amazing Spider-man McFarlane'a - wyszedł po PL
Deadpool Classic - chyba tez (nie zbieram, nie dam sobie ręki uciąć)
Superman Exile - część kontentu wydana już przez TM-Semic
Sandman Overture - wydane przez Egmont

Offline xanar

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 01 Wrzesień 2022, 22:46:55 »
Planetary - wyszło w PL - tu masz inny format
X-Men Inferno - wyjdzie w PL główne story w Milestonesach Egmontu (bez tie-inów) - kiedyś może wyjdzie, na razie nie wiadomo kiedy i nie wiadomo czy i ile będzie kosztować .
Batman No Mans Land - to samo, zapowiedziane przez Egmont To samo jak wyżej
Green Lantern Johnsa Omnibus 1 - większość wyszła w kolekcjach + Wojna Sinestro Egmont No jak chcesz wszytko po kawałku i niekompletne to jest spoko
Avengers Gathering - Mega Marvele TM-Semic - Wszystko wyszło ?
Death and Return of Superman - TM Semic i Kołodziejczak puścił oko, że prawdopodobnie pojawi się niebawem od Egmontu Wszystko wyszło ? No i znowu może kiedyś Egmont wyda a może nie wyda. A jak wyda to wszystko to na pewni taniej nie będzie
Watchmen - wyszło po PL - inny format, u nas tak nie wydali  :)
Lucyfer - wyszedł po PL - inny format
Amazing Spider-man McFarlane'a - wyszedł po PL inny format i są autorzy tam gdzie powinni :)
Deadpool Classic - chyba tez (nie zbieram, nie dam sobie ręki uciąć) to chyba wszystko wydali w innym formacie  :)
Superman Exile - część kontentu wydana już przez TM-Semic Część na pewno  :) Egmont nie wyda ? kiedyś ? :)
Sandman Overture - wydane przez Egmont Inny format, kolega wyżej kupił w innym formacie (innego Sandmana) chociaż można po polsku i jest zadowolony z tego co czytałem. Znaczy, tych dwóch Sandmanów aktualnie nie można kupić od Egmonta w inny formacie  :)

Ktoś tam już kupił:
LUCIFER OMNIBUS HC VOL 01
ABSOLUTE DEATH HC NEW ED
ABSOLUTE BATMAN HUSH HC
także dla niektórych format ma znaczenie, dla innych pewnie nie  :) jeszcze inni wolą mieć wszystko w jednej książce i żeby nie było pocięte/wycięte.

A ten DEATH AND RETURN OF SUPERMAN OMNIBUS HC (2022 EDITION) ma rewelacyjną cenę normalnie to jest po 600 i pewnie zaraz się wyprzeda i nie będzie.
Są też 4 tomy Supermana Byrne'a, Egmont chyba nie wyda i ten Exile też podobno spoko jest.
Jakbym nie miał to bym se  :) to wszystko kupił  :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 01 Wrzesień 2022, 22:53:47 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Warpath

Odp: Atomcomics.pl - promocja na 10 urodziny
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 01 Wrzesień 2022, 23:06:36 »
1. Odnośnie Twoich stwierdzeń i ironizowania, że zapowiedziane albumy pojawią się nie wiadomo kiedy i nie wiadomo za ile - cóż, zakładam, że jednak większość osób, która słyszy taką zapowiedź jednak czeka i nie zaopatruje się w oryginały.

2. Odnośnie formatów - taaa, z pewnością wszyscy kupują te same historie w kilku formatach i ma to tak duże znaczenie, że wszyscy chętnie sięgną po absoluta w oryginale mając wydanie w standardowym formacie ; ) Raczej dotyczy to mniejszości odbiorców, także dla mnie to średni argument.

3. Odnośnie niekompletnych historii - płaci się za kontent. Więc jak ja widzę album, gdzie połowę już mam, to wolę sobie dokoptować brakujące elementy, lub w ogóle odpuścić jeśli brakujący kontent jest niewielki lub nic specjalnego nie wnosi, jak w przypadku Avengers Gathering. Szkoda płacić cenę 4 stów za omnibusa, bo zawiera 2 brakujące zeszyty.

Jasne, są osoby, które kupią z różnych względów. Ale dla większości, i wciąż do tego piję - dla większości takie rzeczy mają znaczenie i raczej tym się będą kierować. Zatem dla większości ta oferta nie jest zbyt atrakcyjna. Nigdzie nie pisałem, że dla wszystkich. Nie wiem po co toczysz ten bój :)

Odnośnie Supermana Byrne'a też masa kontentu wydana przez TM-Semic ; )
« Ostatnia zmiana: Cz, 01 Wrzesień 2022, 23:08:35 wysłana przez Warpath »