Autor Wątek: Jednolita cena książki  (Przeczytany 8127 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gustavus_tG

Odp: Jednolita cena książki
« Odpowiedź #60 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 18:11:54 »
I teraz w każdej takiej księgarni (mniejszej, większej, giga wielkopowierzchniowej), taki Kurc wstawia po jednym egzemplarzu każdego wydanego tytułu, każdy tom, tak żeby można było sobie wejść, pobrać z półki, przekartkować i odstawić z powrotem.

Offline stab

Odp: Jednolita cena książki
« Odpowiedź #61 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 18:18:34 »
Tak czysto hipotetycznie. Cena ma być „sztywna” przez pół roku (rok) po premierze. Czyli w preorderze może być taniej? Będzie się kupować jak teraz omnibusy, zamawiasz dzisiaj, dostajesz za 6-8 miesięcy.

Offline Gustavus_tG

Odp: Jednolita cena książki
« Odpowiedź #62 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 18:22:27 »
Przecież te 6-12 miesięcy to tak na dobrą sprawę nic takiego strasznego. Jeśli tylko po tym czasie tytuły będą rabatowane jak obecnie, to się po prostu dostosuje do tego cykl zakupowy.

Odp: Jednolita cena książki
« Odpowiedź #63 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 18:33:28 »
 No, no, już lecę do księgarni najbliższej komiksy kurcowe kupować za stówę a nie za sześć dych. Niektórzy to już widzę poważnie zaczynają się mijać z rzeczywistością, facet będzie czytelnictwo popularyzował za pomocą podnoszenia cen. Zbyt dużo słowa pisanego, jednak też chyba może szkodzić.

Offline stempel

Odp: Jednolita cena książki
« Odpowiedź #64 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 18:48:46 »
Za Vasco ostatni tom wołają okładkową 160 zł, a ja już wymieniam kolejny egzemplarz w drugiej księgarni, bo wciąż przysyłają porysowane egzemplarze, gdyż wydawca zaoszczędził kilka groszy na folii

Online Deepdelver

Odp: Jednolita cena książki
« Odpowiedź #65 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 18:49:33 »
Jestem za jednolitą ceną komiksu.

Proponuję 0,30 zł / stronę. ;)

Offline Death

Odp: Jednolita cena książki
« Odpowiedź #66 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 18:50:45 »
Kurc ma księgarnię stacjonarną i na tym polega to poparcie. Patrzy jako właściciel księgarni,a nie wydawnictwa.
A cena w życiu nie spadnie do ceny jaką płacimy w necie.

Offline Alexandrus888

Odp: Jednolita cena książki
« Odpowiedź #67 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 18:53:36 »
Nie widzę sensu w porównaniu do samochodów, perfum i ubrań. Te rzeczy nie są kupowane w konglomeratach sprzedażowych... Nie kupimy fiata i porsche w jednym salonie. Croop nie leży półkę obok Zary. Te artykuły sprzedają firmowe sklepy. To teraz Kurc zamiast wysyłać swoje komiksy do księgarni powinien założyć własną sieć handlującą tylko ich komiksami. I każde wydawnictwo powinno założyć swoją własną sieć sklepów... >_<


Offline Martin Eden

Odp: Jednolita cena książki
« Odpowiedź #68 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 18:55:54 »
I teraz w każdej takiej księgarni (mniejszej, większej, giga wielkopowierzchniowej), taki Kurc wstawia po jednym egzemplarzu każdego wydanego tytułu, każdy tom, tak żeby można było sobie wejść, pobrać z półki, przekartkować i odstawić z powrotem.

Plus ponosi koszty dystrybucji 1-2 egzemplarzy do każdej z takich księgarni. Bo że przez to wzrosną koszty dystrybucji, to przecież logiczne. A dystrybutor przerzuci te koszty na wydawcę, a wydawca na...

Tak jak teraz o tym myślę, to to jest dla mnie bicie piany wydawcy, który nie będzie się stosował do swoich własnych postulatów - szczególnie utrzymywania małych księgarń.

Jedyna mała księgarnia, o którą oni walczą, to ta ich własna.

Bo przecież nakładu nie ma na to, żeby rozdrabniać, a i żeby sprzedać, to albo zwiększy ruch u siebie, albo będzie pchać do punktów zapewniających najlepszy zbyt. Czyli dalej punktowo i do już dużych.

Teraz grunt to dostać do czytania projekt tej ustawy. Tam będzie wszystko zmierzone, zważone, policzone  :)

Offline Death

Odp: Jednolita cena książki
« Odpowiedź #69 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 18:56:22 »
Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy... nie da się wygrać z internetem. Tak samo jak coraz więcej gier nawet nie jest wydawana w pudełkach. Alan Wake 2 i niebawem Hellblade 2, czyli największe hity growe w najbliższym czasie są tylko cyfrowe. Mogę płakać o pudełka, bo wolę, ale niestety kolejna generacja konsol nawet nie będzie miała wejścia na płyty. I to samo jest z komiksami i książkami. Jest sprzedaż w necie fizycznych wydań zamiast w stacjonarnych, a za jakiś czas już nawet nie będzie fizycznych komiksów. Może za 10-20 lat, ale nie będzie.

Offline stempel

Odp: Jednolita cena książki
« Odpowiedź #70 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 18:59:25 »
Mój znajomy ostatnio kupował farbę do malowania mieszkania - potrzebował 5 wiaderek. W miejscowości w której mieszkam (niewielka ok. 30.000 mieszkańców) wszyscy wołali po 190, mówiąc, że się taniej nie da. Zamówiłem mu na znanym portalu po 131 zł. Farba szybko przyszła, kolega zaoszczędził prawie 300 stówki. Czy mamy wprowadzić jednolitą cenę farby, aby miejscowi Janusze biznesu mogli nas łupić ile się da? W mojej miejscowości ceny są generalnie wyższe lub zbliżone do cen z miasta wojewódzkiego, w pensjach zaś jest zdecydowanie na odwrót. Robię tam jedynie podstawowe zakupy, bo inaczej byłbym frajerem. Co się da kupuje przez neta, albo robiąc większe zakupy w większym mieście, co pozwala mi oszczędzić fajne sumy. Podobna sytuacja dotyczy jck - mamy płacić więcej, by ktoś mógł zarabiać więcej, bo...ma ciężko, nie wypada, dobro narodowe itd. W odwrotna stronę zaś to nie działa - bo klient nie ma racji, nie zna się, albo reklamacji się nie uznaję
« Ostatnia zmiana: Cz, 22 Luty 2024, 19:01:27 wysłana przez stempel »

Odp: Jednolita cena książki
« Odpowiedź #71 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 19:04:37 »
Kurc ma księgarnię stacjonarną i na tym polega to poparcie. Patrzy jako właściciel księgarni,a nie wydawnictwa.
A cena w życiu nie spadnie do ceny jaką płacimy w necie.

  Ale ona nie ma spaść do ceny w necie, tylko ta w necie ma się podnieść do tej w księgarni. Z tym mijaniem się z rzeczywistością to był oczywiście żart z mojej strony, to bardzo trzeźwe myślenie jest czyli pomysł zajechania czytelnictwa w Polsce w imię własnego zysku. Wystarczy wziąć kartkę i długopis, policzyć i porównać 1000 sprzedanych komiksów za 200 złotych oraz 1500 za 140 złotych, później spojrzeć jeszcze raz na kartkę i już wszystko wiadomo. No i trzeba znaleźć jeszcze jeleni, którzy poprą tę wizję, chociaż sami nie wiedzą co popierają, ale takich w internecie na kopy siedzi.

Offline Deg

Odp: Jednolita cena książki
« Odpowiedź #72 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 19:17:15 »
Cytuj
nowe książki sprzedawane są w pełnej cenie okładkowej, a po określonym czasie - postulowany zakres to 6-12 miesięcy - następuje przecena.

A jeśli książka wcześniej się wyprzeda, to obowiązkowy dodruk?
This is my truth, tell me yours.

Offline xanar

Odp: Jednolita cena książki
« Odpowiedź #73 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 19:35:10 »
U mnie ostatni kiosk zamknął się z rok temu, ostały się jeszcze te co są w marketach, ale oni to ta wszystkim handlują w tych miejscach.
Nie wiem w ogóle skąd pomysł, że ludzie, którzy przestali chodzić do księgarni znowu zaczną, jak za te same pieniądze będzie można kupić w internecie i nie jechać specjalnie do księgarni.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline starcek

Odp: Jednolita cena książki
« Odpowiedź #74 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 19:48:27 »
Niestety lokalne księgarnie z dystrybucją internetową szans nie mają. Mogłoby być tak, że księgarnie to się ostaną tylko jeśli będą prowadzone przez wydawnictwa, jako forma promocji tytułów, ale tylko w dużych miastach. Tyle, że... potęga czerwonego pola w Excelu sprawi, że na takie fanaberie nikt nie pójdzie.

Niech te wydawnictwa, co pragną tej ceny same zamrożą ją na 12 miesięcy - płacąc oczywiście twórcom więcej - i pochwalą się jak im słupki urosły.


Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.