Autor Wątek: Atomcomics.pl - opinie o sklepie  (Przeczytany 76285 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stab

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #360 dnia: Nd, 28 Sierpień 2022, 17:05:35 »
Ja mam zamówiony SM2099 chyba od marca, czy kiedy to tam było w preorderze i do tej pory nic mi nie anulowali.
W lipcowym preorderze też było kilka pozycji które były już we wcześniejszych preorderach i wtedy na FB Atomu była taka informacja:


„Pojawiają się też pytania odnośnie ponownie zapowiedzianych komiksów (głównie Marvela), które ze względu na zmianę datę premiery znalazły się w tym katalogu, a były w poprzednich - jeśli macie je w zamówieniach to nie ma potrzeby ich ponownego zamawiania! W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu!”

Wątpię więc że coś będzie anulowane.

Offline Bushiken

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #361 dnia: Nd, 28 Sierpień 2022, 17:11:50 »
Tak obecnie anulowano mi preordery w Azylu/ Multi.
Jednakże kiedyś Atom anulował mi Preorder w takiej samej sytuacji jak teraz, czyli nie zwykłego opóźnienia premiery ale sytuacji kiedy dana pozycja znika z pierwotnego solicitation a pojawia w nowym Preview Diamonda na inny miesiąc.
@Kandor nie mam się do czego ustosunkowywać. Przytoczyłeś fragmenty dotyczące tego jak działa normalny preorder. Nie ma to związku z obecną sytuacją,  i anulacjami związanymi z przeniesiem towaru na inny preorder.

Online xanar

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #362 dnia: Nd, 28 Sierpień 2022, 17:43:30 »
Skąd pewność że anulują, już tak robili? spotkała cię taka sytuacja? W takim wypadku anulowałbym wszystkie preordery na omnibusy (tylko na omnibusy) bo co za sens zamawiać komiks pół roku wcześniej, za miesiąc okazuje się, że data wydania to już nie np. listopad a kwiecień następnego roku i czekać po wydaniu prawie 400 zł ale nie mając pewności, że nie anulują ci zamówienia. Pewnie bym się ograniczał do zamawiania tych tańszych HC i trejdów, które zresztą raczej rzadko zaliczają duże  obsuwy (poza kompendiami DC). Sam czekam na 3 omnibusy w obu tych sklepach, wliczając w to wcześniej zamówionego Spider-Mana 2099 (z Atomu). To już wolałbym kupić mniej, zapewne trochę drożej, ale coś co dostanę w ciągu tygodnia do rąk, coś, powiedzmy "co naprawdę chcę" (w preorderach kusi często cena, szczególnie jak się birze kilka tytułów z jednego katalogu).

Tylko jak się kolego ustosunkujesz do tego co przed chwilą przeczytałem na Facebooku Atomu (chciałem sprawdzić czy są jakieś informacje o anulacjach)? "Przypominamy że nie wymagamy przedpłaty - wszystkie zamówienia złożone w naszym sklepie można opłacić do tygodnia po ich całkowitym skompletowaniu." Wszedłem w link z preorderem (choć już go wczoraj przeglądałem) i jest taka informacja:


"Co unikalnego oferuje Atom Comics?

Wyróżniamy się brakiem wymogu przedpłaty przy zamawianiu produktów z katalogu PREORDER. Towary z tej kategorii możesz zamawiać tak samo jak wszystkie inne, co pozwala na wybranie opcji płatności przy odbiorze lub za pobraniem.
Dzięki temu nie musisz płacić natychmiast po złożeniu zamówienia, a jednocześnie masz gwarancję otrzymania komiksu. Dodatkowo chronisz się przed ryzykiem niekorzystnymi zmianami kursów - gwarantujemy, że nawet w przypadku osłabienia polskiej waluty i podwyżki cen kwota do zapłaty pozostaje bez zmian." OK, co prawda zmiana ceny okładkowej komiksu to nie to samo co "zmiana kursu waluty", ale jednak owe "masz gwarancję otrzymania komiksu" brzmi zachęcająco.

Czy to może Azyl/Multiwersum anulował komuś preorder? W Atomie też tak bywało? Ktoś może mnie oświecić? Z góry wielkie dzięki.
Spróbuj sobie wyobrazić, że masz taką firmę i co zrobisz w takiej sytuacji ?

W sumie to się nie zdziwię jak anulują. Z rok temu była taka sytuacja, że Marvel anulował HELLIONS vol.1 w ohc i później znowu się pojawiła, ale wtedy to zrobili z tego jedną książkę, także to był zupełnie inny produkt.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kandor

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #363 dnia: Nd, 28 Sierpień 2022, 18:00:25 »
Spróbuj sobie wyobrazić, że masz taką firmę i co zrobisz w takiej sytuacji ?

W sumie to się nie zdziwię jak anulują. Z rok temu była taka sytuacja, że Marvel anulował HELLIONS vol.1 w ohc i później znowu się pojawiła, ale wtedy to zrobili z tego jedną książkę, także to był zupełnie inny produkt.
No tak, oczywiście "kasa musi się zgadzać", "to nie organizacja dobroczynna" - i wcale nie piszę tego sarkastycznie, takie są prawa rynku. Natomiast odpowiadając na twoje pytanie, to nie wiem co bym zrobił. Może upewniłbym się, że taki klient już NIGDY nie zakupi tego rodzaju produktu u konkurencji? I pewnie większości innych produktów też. Jeśli natomiast będzie anulacja, to spoko, nie będę zszokowany, ale chyba sobie odpuszczę preordery z omnibusami. Nie, że na zasadzie "strzelam focha", ale raczej z tego powodu, że zamówiłem coś (i opłaciłem) w marcu 2022, zamówienie wycofano/poproszono o dopłatę (w sumie na jedno wyjdzie), choć już od 2-3 miesięcy było wiadomo że premierę komiks będzie miał w kwietniu 2023.  Czyli czekasz cierpliwie na coś czego w sumie nie dostaniesz. Poza tym istnieje prawdopodobieństwo, że teraz przez kolejne 4-5 miesięcy sytuacja będzie się powtarzać, miesiąc po miesiącu, szczególnie jeśli ktoś co preorder zamawia nowy omnibus.  Z tym że te zamówienia są anulowywane, tylko wtedy gdy sklep ma być stratny, a nie w ogólności, gdy tytuł przeskakuje do innego preordera. Ryzyko przerzucane na klienta. Nie zdarza się też nigdy by klient dostał e-mail "słuchaj, ten komiks wyjdzie jednak pół roku póżniej, więc może chcesz anulowania zamówienia/zwrotu pieniążków", prawda?
« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Sierpień 2022, 18:14:53 wysłana przez Kandor »

Online xanar

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #364 dnia: Nd, 28 Sierpień 2022, 18:26:14 »
Nie wiem, ja nie płace z góry, czekam aż się ubiera to co nazamawiałem i dopiero wtedy, dla mnie to nie jest produkt pierwszej potrzeby jak będzie to będzie, jak nie to też przeżyję, mam co czytać
jeżeli płacisz z góry to faktycznie słabo, przy tym co się teraz dzieje to nie ma sensu zamawiać w ten sposób, bo zamrażasz pieniądze nie wiadomo na jaki okres czasu, bo tak to sobie mogą tą książkę przesuwać w nieskończoność.
Ja za $150 przy tych cenach jakie teraz są bym tego nie zamówił, po prostu to nie jest warte takich pieniędzy moim zdaniem, poza tym ma to w tych grubszych trejdach na grubym papier :) tam paru zeszytów nie wydali, ale jakoś będę musiał z tym żyć.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kandor

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #365 dnia: Nd, 28 Sierpień 2022, 18:28:10 »
Bushiken, to są takie moje osobiste przemyślenia, wiadomo, każdy ma inne podejście do tej przykrej sytuacji. Nie miejcie mi tego za zle. Widzę, też że mam przed sobą "weterana", szacun :-) Mam dla ciebie dobrą radę (choć może już sam do tego dawno doszedłeś): skoro sklepu dokonają anulacji zamówień kiedy dany tytuł przeskakuje do innego preordera, to w wypadku gdyby dany tytuł STANIAŁ (a były takie sytuacje) domagaj się zwrotu różnicy, niech to działa w OBIE strony.

Online xanar

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #366 dnia: Nd, 28 Sierpień 2022, 18:31:29 »
A było coś takiego, że potaniało ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kandor

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #367 dnia: Nd, 28 Sierpień 2022, 18:38:14 »
Nie wiem, ja nie płace z góry, czekam aż się ubiera to co nazamawiałem i dopiero wtedy, dla mnie to nie jest produkt pierwszej potrzeby jak będzie to będzie, jak nie to też przeżyję, mam co czytać
jeżeli płacisz z góry to faktycznie słabo, przy tym co się teraz dzieje to nie ma sensu zamawiać w ten sposób, bo zamrażasz pieniądze nie wiadomo na jaki okres czasu, bo tak to sobie mogą tą książkę przesuwać w nieskończoność.
Ja za $150 przy tych cenach jakie teraz są bym tego nie zamówił, po prostu to nie jest warte takich pieniędzy moim zdaniem, poza tym ma to w tych grubszych trejdach na grubym papier :) tam paru zeszytów nie wydali, ale jakoś będę musiał z tym żyć.
Masz rację, ale po pierwsze dowiedziałem się o tym dzisiaj (z Fejsa), a po drugie (w związku z 1.) zaczynałem od Azylu/Multiversum i wydawało mi się (a mogę się mylić), że tam preorder musisz opłacić z góry i tak mi się "przerzuciło" na Atom, w którym zamawiam od niedawna. Teraz będę wiedział, z tym "zamrażaniem", to oczywiście prawda (może się naprawdę gruba sumka przez te kilka miesięcy nazbierać) :-) No właśnie te 512 zł boli - jak zamawiałem za 370 parę zł (w Multiversum było 360 zł, ale bez darmowej dostawy) to się nawet cieszyłem, że to niezły deal za takie opasłe tomiszcze z komiksami, na które czekałem (w zeszłym tygodniu zapowiedzieli X-Men 2099). No nic, zobaczymy. Po cichu liczę na coś z "oferty ekspozycyjnej" za rok - w ogóle warto brać takie komiksy, mają poważne uszkodzenia, zdarza się?
« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Sierpień 2022, 18:43:26 wysłana przez Kandor »

Offline Kandor

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #368 dnia: Nd, 28 Sierpień 2022, 18:40:44 »
A było coś takiego, że potaniało ?
Jeden z omnibusów z Captain Marvel (4-5 miesięcy temu) o 10 zł. Z tym, że piszę o preorderach Azylu. Tak się złożyło. Wiesz, niby banał, ale jak komuś parę razy anulowali zamówienia przez różnicę w cenie, to warto "uderzać" o 10 zł, dla zasady :-)

Online xanar

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #369 dnia: Nd, 28 Sierpień 2022, 18:44:14 »
W Azyloversum jest coś takiego pps, ale to cię sprawdzą czy jesteś godny takie rozwiązanie jak płatność po sprowadzeniu. Nie wiem jak to teraz wygląda, kiedyś to była loteria mogło być tak, że dostajesz nowy w folii albo ubity, ale zawsze możesz zapytać przed zakupem o stan.

Ale to zmiana ceny po ich przelicznikach a nie okładkowa książki, no wiesz zawsze możesz się domagać zwrotu  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kandor

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #370 dnia: Nd, 28 Sierpień 2022, 18:52:00 »
Co się zresztą będę na zapas przejmował? Jak anulują, to będę miał ponad 370 zł "kredytu" na różne trejdy ;-)
« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Sierpień 2022, 19:09:29 wysłana przez Kandor »

Offline Bushiken

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #371 dnia: Pn, 29 Sierpień 2022, 14:39:30 »
Aby rozwiać wątpliwości zadzwoniłem do Atomu przed chwilą.
Jak zawsze stają na wysokości zadania i zostawiają konkurencję daleko w tyle podejściem pro klienckim.
Preordery nie zostaną anulowane a ponadto Spider 2099 będzie w cenie za jaką się zamówiło czyli traktują go za okładkową 125$.

Offline death_bird

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #372 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 13:27:02 »
Fakt utrzymania ceny mocno mnie intryguje: ktoś ma jakiś pomysł jakim sposobem są w stanie to zrobić?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online xanar

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #373 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 13:30:46 »
Nie zarobią na tym.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline komiksowe_warianty

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #374 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 13:52:56 »
Ja tam się nie zastanawiam, kiedy cena się zmienia, a Atom utrzymuje starą :P