Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 300566 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Dracos

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1845 dnia: Wt, 03 Październik 2023, 12:33:42 »
Recydywa powinna być karana surowiej. W innym przypadku kara  nie ma sensu "wychowawczego", a taką funkcję też powinna sprawować.

Nie wskazując po użytkownikach ani nikogo nie wytykając.

Każde kolejne wyciszenie zwiększać o miesiąc.

Myślę, że to sprawi, że dany użytkownik zastanowi się nad swoją aktywnością na forum i sposobem jej prowadzenia.

Ale sum jest wyciszany nie dlatego że łamie regulamin albo kogoś konkretnego obraża tylko obraża czyjś światopogląd śmiejąc mieć własne zdanie.

@Mateusz Nie jesteś żadnym Piłatem bo żaden tłum nie domagał się banowania suma i ty żadnych rąk nie umyłeś bo się brzydziłeś tą decyzją tylko sam z siebie ją podjąłeś za każdym razem.

Piłatem mógłbyś być dopiero jakbyś się przychylił do bana dla Bazyliszka, bo tutaj tłum z widłami co i raz pohukuje że trzeba go zbanować.

To pisząc jestem przeciwny banowaniu, a wyciszania imo powinny być tylko w przypadku gdy lecą inwektywy skierowane w innych użytkowników bo temperatura dyskusji tak urosła że komuś puszczają nerwy lub co drugi wyraz w poście to wulgaryzm. Z Bazyliszkiem panowie da się żyć tylko nie należy się wdawać w wymiany zdań z nim. Mnie samemu nie raz  zaświerzbiło i dałem się podpuścić na jego baita, ale to już moja wina czego jestem świadomy.

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1846 dnia: Wt, 03 Październik 2023, 12:34:47 »
Xanar, jesteś tak nakręcony jak kaczor na rudego..  ::)

Nie wydaje mi się, ja tylko zadaje pytania, na które nikt nie potrafi odpowiedzieć, jak to jest, że człowiek, który nikomu nikomu nie przeszkadza został wszędzie pobanowany, coś tu się nie skleja ?
Tak, wiem ja jestem nienormlany - folarzem, onucą itd.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline LukCook

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1847 dnia: Wt, 03 Październik 2023, 12:42:45 »
Xanar, jesteś tak nakręcony jak kaczor na rudego..  ::)

Roble testuje moderację  ;D

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1848 dnia: Wt, 03 Październik 2023, 13:08:25 »
Zależy za jaką opcją są zarządzający tutaj, może za: jesteś nakręcony ja rudy na kaczora by dostał a tak to nie  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline greg0

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1849 dnia: Wt, 03 Październik 2023, 13:41:48 »
Ale sum jest wyciszany nie dlatego że łamie regulamin albo kogoś konkretnego obraża tylko obraża czyjś światopogląd śmiejąc mieć własne zdanie.

@sum41 zwinął żagle. 
...
sum41
Gość
Ważne żeby narzekać...

Offline eferce

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1850 dnia: Wt, 03 Październik 2023, 14:16:20 »
Na bank zawinieci chlopacy kombinuja Nowe Lepsze Forum.
Oby mnie zaprosli ::)

Offline Interloper

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1851 dnia: Wt, 03 Październik 2023, 16:29:27 »
Tak czytam i czytam, co się na forum dzieje i taka refleksja mnie naszła...
Pierwszy raz widzę, żeby moderacja bądź co bądź dużego forum miała tak głęboko gdzieś to, co się na tym forum dzieje. Nie chodzi o tę dyskusję, o ludzi z widłami żądającymi (słusznie moim zdaniem) bana dla celebryty. Chodzi po prostu o to całe "Nie mam po prostu chęci, czasu, głowy, itp. itd. żeby robić porządki". OK. Rozumiem. Ktoś założył forum, ma swoje życie, swoją pracę, swoją rodzinę, na forum wchodzi od czasu do czasu, ewentualnie coś naprawia.
Moderatorzy też. Mają swoje życie, swoją pracę, swoją rodzinę, na forum wchodzą od czasu do czasu, ewentualnie jak zobaczą, że ktoś pisze coś o polityce, to wyciszają i tyle.
Moje pytanie więc jest następujące - dlaczego taki moderator jest moderatorem, który wykazuje zero chęci, czasu, głowy itd. itp. żeby działać, kiedy jest ku temu potrzeba? To mi przypomina trochę jeżdżenie PKS-em u mnie w okolicy. Wchodzisz do autobusu, chcesz zapłacić kartą (bo jest taka możliwość), a kierowca mówi, że się nie da, że coś trzeba wstukać, a on nie za bardzo wie co i jak, więc nie da rady... I co mu zrobisz? Nic nie zrobisz.
Dlaczego forum "moderują" osoby, którym się tego robić nie chce, to jest dopiero zagadka.
Jest przekaz od administracji - wywalamy rozmowy o polityce, bo "nie mamy chęci, czasu, głowy itp. itd." do moderowania takich. No i ok.
Patrząc jednak na "sprawę bazyliszka", widać wyraźnie, że moderacja za nic ma "głos ludu". Tak na dobrą sprawę widziałem, że opiekunami forum są chyba dwie osoby - administrator i jeden moderator. Obaj nie mają chęci, czasu, głowy... do tego, żeby opiekować się tym forum.
Może więc znajdźcie kogoś, kto będzie miał tę chęć, czas, głowę do tego?

Bo czy da się to zrobić, to ja wam powiem, że da się. Tylko trzeba trochę chęci. A jak nie, to zaorać to i do widzenia.

Byłem na trzech forach, na których bywał bazyliszek. To jest czwarte. Patrząc na to, co mu uchodzi tutaj płazem, jest po prostu niepojęte.

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1852 dnia: Wt, 03 Październik 2023, 16:39:12 »
  W każdym cywilizowanym i kulturalnym społeczeństwie celowe uprzykrzanie życia innym  jest uważane za obraźliwe, nieodnoszenie się do słów rozmówcy jest uważane za obraźliwe, rozsiewanie nieprawdziwych informacji jest uważane za obraźliwe zarówno w stosunku do tych, których te informacje się tyczą jak i do tych którzy są oszukiwani, kompletne ignorowanie próśb czy uwag innych użytkowników pomimo wielokrotnie zwracanych uwag jest obraźliwe w stosunku do całej społeczności tak samo jak i celowe prowokowanie do kłótni. Tym, którym się wydaje, że obraza ogranicza się do powiedzenia do kogoś "ty xuju" to mogę podpowiedzieć, że jak im ktoś oznajmi że leje ciepłym moczem na to co mówią i będzie dalej robił to co robi to również padli ofiarą niegrzecznego zachowania.
  Wkład tego gościa w to forum z wyjątkiem wiecznej złości i kłótni jest praktycznie rzecz biorąc zerowy. Wszędzie indziej to zauważyli tylko tutaj znalazł się jeden rezerwat. Nie wiem, być może admin był zbyt zajęty wykrywaniem antyukraińskich spisków Suma, żeby się zorientować. Nie kandydowałem na moderatora, uznałem że ani czasu nie mam, ani chęci, ani nie bardzo się nadaję. Teraz zaczynam żałować. Już dawno troll poleciałby na kopach stąd i pies z kulawą nogą by o nim nie pamiętał, a może jedna czy dwie osoby mniej by się zdecydowały na odejście.

Online Bazyliszek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1853 dnia: Wt, 03 Październik 2023, 17:09:29 »
Byłem na trzech forach, na których bywał bazyliszek. To jest czwarte. Patrząc na to, co mu uchodzi tutaj płazem, jest po prostu niepojęte.

Możesz mi powiedzieć co takiego uchodzi mi płazem? Co ja takiego złego robię, że tak mnie znielubiłeś?

Offline Interloper

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1854 dnia: Wt, 03 Październik 2023, 17:29:03 »
Mało się ludzie już w tym temacie naprodukowali? Robisz dokładnie to, co zawsze robisz. Wszelkie argumenty po tobie spływają jak po kaczce. Koledzy w postach wyżej napisali co jest z tobą nie tak, nie widzę sensu powtarzać. Fakt, że ty masz głęboko gdzieś to, co oni piszą, świadczy tylko o tobie.

Offline Koalar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1855 dnia: Wt, 03 Październik 2023, 17:46:43 »
Byłem gdzieś tam krótko moderatorem i robota do dupy - tracisz czas za friko, a choćbyś działał najbardziej sumiennie i zgodnie z regulaminem, to zawsze komuś coś się nie podoba (a czemu to usunąłeś, a czemu tego nie usunąłeś).
Co do suma41, to trochę się prosił, dorzucając niepotrzebnie wrzutki na światopoglądowe tematy (a miał świadomość, jak to się kończy, skoro pisał, że pewnie znów zostanie wyciszony). Z drugiej strony oberwał za pisanie o polityce, a w regulaminie nie ma nic na temat, że nie wolno pisać o polityce. Więc dostało mu się za jakąś niepisaną zasadę, co jest całkiem głupie.
Usuwanie kont, cóż, nie rozumiem, nie wnikam.
Trolli powinno się wyciszać (i nie karmić - polecam).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Piterrini

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1856 dnia: Wt, 03 Październik 2023, 18:43:18 »
Patrząc jednak na "sprawę bazyliszka", widać wyraźnie, że moderacja za nic ma "głos ludu". Tak na dobrą sprawę widziałem, że opiekunami forum są chyba dwie osoby - administrator i jeden moderator. Obaj nie mają chęci, czasu, głowy... do tego, żeby opiekować się tym forum.
Może więc znajdźcie kogoś, kto będzie miał tę chęć, czas, głowę do tego?
Był taki co miał chęć i czas, "głosem ludu" prawie został zresztą moderatorem, zgadnij kto to (tzn. na pewno wiesz, chociaż widzę że konto założyłeś po "wyborach" ;)). Kiedy więc lud miał rację - wtedy czy teraz?

W każdym razie - co sobie wyobrażacie że admin/moderacja powinna teraz zrobić? Osobom co odeszły nie podobało się znacznie więcej rzeczy niż kwestia jednego użytkownika, więc tu nie ma raczej mowy o tym, że ban dla B i będzie świetnie. Ani admin, ani moderacja, ani "nawet" ja zachęcać nie będę, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie żeby "znaleźć" inne miejsce, osobiście byłbym za tym żeby jednak tu zostać. Tyle że zgadzam się z jednym, o ile mnie nic specjalnie nie przeszkadza (w dyskusjach z B nie biorę w ogóle udziału, o polityce czasem wtrącę - ale tu akurat się zgadzam, że nie powinno być polityki na forum; decyzje o wyciszaniu wg "widzimisię" bo poglądy itp.... naprawdę oczekujecie że na forum będzie inaczej niż w każdym innym miejscu w kraju (i dużej części świata)?), to głosów niezadowolenia coraz więcej i admin/moderacja "powinna" zareagować - pogadajcie (mod z adminem itp.) i może coś wymyślicie żeby uspokoić sytuację...

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1857 dnia: Wt, 03 Październik 2023, 18:48:41 »
Nie wiem, na jakiej podstawie niektórzy z Was ubzdurali sobie, że sum41 dostał bana za poglądy polityczne. Jego ostrzeżenia wynikały wyłącznie z tego, że świadomie i z premedytacją lekceważył panujące tutaj zasady. Gdyby ciągle wtrącał swoje światopoglądowe wstawki pochodzące z drugiej strony barykady, efekt byłby taki sam.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1858 dnia: Wt, 03 Październik 2023, 19:04:39 »
A może robił to nieświadomie, nasza gwiazda też najwyraźniej nieświadomie to wszystko robi i co teraz  8)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Spiff

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1859 dnia: Wt, 03 Październik 2023, 19:12:50 »
to może niech @Bazyliszek moderuje posty @xanar
a @xanar niech moderuje posty @Bazyliszek !
...
wiem, to głupi pomysł jest.

edit: literówka
« Ostatnia zmiana: Wt, 03 Październik 2023, 19:14:59 wysłana przez Spiff »
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?