Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 300840 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Piterrini

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1815 dnia: Nd, 01 Październik 2023, 20:21:54 »
Odejscie Bendera i Ukaszm to duza strata dla forum. Rozumiem jednak taka forme protestu, chociaz wykruszania sie tėgo miejsca mocno szkoda. Nie ma drugiego takiego miejsca w Polskiej sieci, ba komiksowo bardzo sie  wykrusza sieciowo. Dcmaniak to juz tylko blog, Avalon nie istnieje a forum gildii na pewno nie wroci do zycia.
1. Żaden to protest, protest musi być widoczny, no i jakiś cel musi w nim być, żadna to więc forma protestu. No ale szkoda że się wypisali... Tyle.
2. Cały internet się "wykrusza sieciowo", i jeśli chodzi o fora to nie ma to nic wspólnego bezpośrednio z "generacją Z" (czy jak się teraz określa "młodych prawie-dorosłych") i ich sposobem korzystania z internetu, bo ci sami ludzie co byli aktywni przez lata na forach dalej chcą być aktywni, ale nie mogą, bo, pominę różnicę zdań z moderacją jako powód, po prostu nie ma miejsc do tego (jak wskazujesz) - stare się zamykają, a w nowe nie warto "inwestować" czasu. Nie wykluczam zmian pokoleniowych jako przyczyna zmian w internecie ogółem (layout forów czy innych "starych" stron nieprzyjazny chociażby urządzeniom mobilnym, taki jeden przykład tylko), ale jeśli chodzi o samo zamykanie forów... Przyczyną też nie jest spadająca "popularność" (przynajmniej obecnie, popularność forów spadła z klifu przy starcie Facebooka i innych "społecznościowych" portali, od tego czasu niewiele się zmienia w kwestii "popularności), chyba każda strona ma jakąś swoją "osobistą" historię, ja wciąż "ubolewam" nad IMDB, niby powstało kilka klonów (z częściowym archiwum starych wiadomości), ale wróciło do nich bardzo mało użytkowników oryginalnego serwisu (piszę oczywiście o "message boards", nie IMDB całościowo), i zdecydowanie nikt (przynajmniej nie widziałem) nie wkłada nawet zbliżonego "wysiłku" w jakość tego co pisze (forum IMDB pełne było dogłębnych analiz filmów itp.), bo przecież wiadomo, że za chwilę może to wszystko przepaść. Widzę że teraz Letterboxd wykupił jakiś holding i tylko "czekam" aż kolejne, może i znacznie mniej wartościowe miejsce, upadnie - większa popularność to i większa wartość, kupi duża marka i włączy pod swój serwis, jeśli całości ostatecznie nie zamknie, to wprowadzi zmiany "wysiedlając" bywalców. Do czego zmierzam... Lubię tutaj poczytać, czasem coś napisać, dopóki "działa" i jesteście (w większości) to super, bo zdecydowanie internet odsuwa się od takiej formy "społeczności" (jeśli można to tak nazwać).

Edit: jak wspominam o IMDB to staram się pamiętać żeby pokazać przykład o co w ogóle mi chodzi (była też "zła strona" tego serwisu w postaci trolli, obelg itp., nie każdy obie strony poznał) - film Triangle (2009), generalnie pętla czasu pozostawiająca widza z wieloma pytaniami, film nie był zbytnio skomplikowany, ale nawet uważny widz nie da rady wszystkiego połączyć przy jednokrotnym obejrzeniu, a nawet po kilkukrotnym taka analiza pokazuje aspekty jakie mogły umknąć (zachowana na jednej z kopii IMDB):
https://moviechat.org/tt1187064/Triangle/58c81c6e2214d80b5cfbc8fb/Triangle-An-Objective-And-Thorough-Analysis-Spoilers
To jest taki przykład "pokazowy" jaki lubię, ale "wszędzie" było podobne zaangażowanie, szczególnie pod filmami znanymi, ale niekoniecznie blockbusterami, więc kino Finchera typu Se7en było szczegółowo analizowane, czy Kubrick z dokładnością do drobnych detali...
« Ostatnia zmiana: Nd, 01 Październik 2023, 20:32:04 wysłana przez Piterrini »

Offline Harlequinka

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1816 dnia: Nd, 01 Październik 2023, 21:03:05 »
BENDER ODSZEDŁ???😪😪😪😪 Szkoda bardzo. Miałam nadzieję śledzić jego narzekania na Pierścionki i się może trochę popsztykać....eh.
Smutas duży przez to.
“I have been awake since before the breaking of the First Silence.“

Online misiokles

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1817 dnia: Nd, 01 Październik 2023, 21:09:29 »
To nie pierwsze odejście Bendera - już raz opuścił grupę w proteście jakiś czas temu, później wrócił. Pozostaje trzymać kciuki, by i tym razem było podobnie!

Offline Bazyliszek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1818 dnia: Nd, 01 Październik 2023, 23:45:28 »
xanar pisze, że mnie trzeba zbanować, bo się powtarzam. No ale tylko mnie, bo jak przytoczył greg0 xanar na 4 stronach ciągle pisał o tym samym. I to w dyskusji w której nie brałem udziału. Jest tu taka grupka, która odmawia mi praw forumowych a sami też uprawiają propagandę. I jeszcze nagonki i pyskówki i wycieczki osobiste, których ja nie robię. I jak napisał Kadet - nie biorę udziału w jakiejś dyskusji, ale co z tego, skoro michał81, xanar, Larry czy Teli zaraz napiszą czego ja bym nie zrobił, bo oni są tacy wiedzący wszystko lepiej ode mnie co ja bym zrobił. I wiedzący wszystko inne najlepiej na świecie. A jak ktoś się z nimi nie zgadza to ma siedzieć cicho bo na tym niby ma polegać forum dyskusyjne. Jasne.

Ja tylko bym chciał żeby moderacja traktowała wszystkich taką samą miarą. Ja dostaję duże osty niby za spam, żeby mnie uciszać. Ale jak grupka innych użytkowników robi kilka-kilkanaście postów w temacie np. o Egmoncie, tylko o mnie, to już niby spamem nie jest i dalej robią sobie po mnie pojazd, choć często w ogóle nie uczestniczę w takiej rozmowie. Ale są bezkarni, więc się coraz bardziej nakręcają. Dobrze, że wreszcie xanar dostał trochę procent, ale i tak uważam, że wiele jego postów można by uznać za spam i nieregulaminowe wycieczki osobiste jak pokazują 4 poprzednie strony tego tematu.

Jest zarzut że się powtarzam w temacie o Egmoncie. Prawda. Przepraszam, chciałbym tego uniknąć. Jak wyszedł Rosa tom 10 to wyśmiałem błąd drukarski na okładce i pisałem, żeby Egmont lepiej doglądał wydruków, bo już wcześniej miał rast w DD czy żółte strony w Noir i Muminkach. I co? I teraz dostajemy przesunięty druk na okładce komiksu za 400 zł. To jak się nie powtarzać? Albo, że co numer Giganta to pomylone dymki. I dobra - wy sobie uważajcie że drukowanie dubli, podczas gdy tyle premier czeka, to nie jest zarzut. Dla mnie jest i go cały czas podnoszę. To jest forum dyskusyjne i wyrażam swoje zdanie na nim. Też z wieloma wypowiedziami tutaj się nie zgadzam, ale na pewno nie uciszam innych, bo ktoś się ze mną nie zgadza. Trudno - ja jakoś mogę to przeżyć.

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1819 dnia: Pn, 02 Październik 2023, 09:07:50 »
xanar pisze, że mnie trzeba zbanować, bo się powtarzam.
Zacytuj gdzie tak napisałem

Pochwal się swoją historią, z jakich powodów cię wszędzie usuwali, zamiast zgrywać po raz kolejny ofiarę.
A kto ci bronił wziąć udział w dyskusji, jakoś w tym samym czasie udzielałeś się w temacie o Egmoncie pisząc o tym, że cos źle robi ::) - sprawdziłem, tylko taktycznie poczekałeś aż się uspokoi i później zrobiłeś swoją wrzutkę.

Jak wyszedł Rosa tom 10 to wyśmiałem błąd drukarski na okładce i pisałem, żeby Egmont lepiej doglądał wydruków, bo już wcześniej miał rast w DD czy żółte strony w Noir i Muminkach. I co? I teraz dostajemy przesunięty druk na okładce komiksu za 400 zł. To jak się nie powtarzać? Albo, że co numer Giganta to pomylone dymki. I dobra - wy sobie uważajcie że drukowanie dubli, podczas gdy tyle premier czeka, to nie jest zarzut. Dla mnie jest i go cały czas podnoszę.
No gratulacje w tym temacie jeszcze nie pisałeś, że Egmont co źle zrobił, to już chyba wszelkie zaliczone  ::)

To jest jakiś dramat.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Teli

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1820 dnia: Pn, 02 Październik 2023, 09:17:53 »
xanar pisze, że mnie trzeba zbanować, bo się powtarzam. No ale tylko mnie, bo jak przytoczył greg0 xanar na 4 stronach ciągle pisał o tym samym. I to w dyskusji w której nie brałem udziału. Jest tu taka grupka, która odmawia mi praw forumowych a sami też uprawiają propagandę. I jeszcze nagonki i pyskówki i wycieczki osobiste, których ja nie robię. I jak napisał Kadet - nie biorę udziału w jakiejś dyskusji, ale co z tego, skoro michał81, xanar, Larry czy Teli zaraz napiszą czego ja bym nie zrobił, bo oni są tacy wiedzący wszystko lepiej ode mnie co ja bym zrobił. I wiedzący wszystko inne najlepiej na świecie. A jak ktoś się z nimi nie zgadza to ma siedzieć cicho bo na tym niby ma polegać forum dyskusyjne. Jasne.


Nie wiem co byś zrobił. Ale też Cię lubię i cieszę się że o mnie w swoich postach pamiętasz. W pewnym pokręconym i jakże polskim sensie jest to nobilitujące :)

Offline amsterdream

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1821 dnia: Pn, 02 Październik 2023, 10:22:31 »
Największa strata to była jak z forum odszedł Ramirez i JanT. Uwielbiałem te ich rozkminy.

Online Martin Eden

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1822 dnia: Pn, 02 Październik 2023, 10:28:22 »
Beznadzieja z tymi odejściami. Gorszy pieniądz wypiera lepszy pieniądz.

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1823 dnia: Pn, 02 Październik 2023, 11:53:01 »
Największa strata to była jak z forum odszedł Ramirez i JanT. Uwielbiałem te ich rozkminy.
Ramirez to nawet dwa razy odchodził.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1824 dnia: Pn, 02 Październik 2023, 12:07:37 »
Zacytuj gdzie tak napisałem

Proszę bardzo - poniżej masz ciąg swoich krótkich postów, w których ciągle się powtarzasz, że ja się powtarzam z konkulzją w ostatnim cytacie.

Mie znasz historii moderowania tego forum, przez pierwszy rok czy dwa nie dawali ostrzeżeń nikomu, później jakaś wajcha się przestawiła i zaczęli dawać za wszystko. Dwóch użytkowników, którzy mieli najwięcej postów stwierdzilo, ze to niepoważne i skasowali konta. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że człowiek, który został wszędzie pobanowny gdzie się udzielał, hasa sobie tutaj swobodnie i jeszcze ma pretensje, jak dostaje jakiegoś osta  ;D , ale prawie został moderatorem tutaj ;D

A drugi milion razy, że Egmont zły i TK jeszcze gorszy.
Najwyraźniej ma.

Czy jak będę co drugi post pisał, że Bazyl jest zły i jego posty też, to będzie spoko ?

No to chyba należy usunąć źródło problemu [8azyliszka] a nie zaczynać od końca.

Zarzucasz mi powtarzanie i brak argumentacji. Natomiast ty robisz ciągle to samo w stosunku do mojej osoby, bo uważasz że tobie wolno, a mi niby nie. Bez żadnej podstawy.
Jeśli Egmont z kolejnymi premierami popełnia  te same błędy drukarskie albo na okładce, albo w dymkach, albo paprochami w środku komiksu, to czemu ja mam pisać coś innego? Skoro ta podstawowa wada ciągle nie jest wyeliminowana.

Offline HugoL3

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1825 dnia: Pn, 02 Październik 2023, 12:55:09 »
Ale ludzi najbardziej bolą Twoje wzmianki o tym, co E powinno wydać i w jaki sposób - co wycinać (bo już masz w kolekcji) albo co łączyć.
Ja też nie zawsze wiem, jak wydano coś na zachodzie, ale po kilku latach pisania tutaj i obserwacji rynku wiem, że Egmont z reguły wydaje 1 do 1 tomy w taki sposób, w jaki zmontowano je w oryginale.
Michal81 zawsze służy pomocą i wrzuca te oryginalne wydania, z reguły rozbudowane o wiedzę jakich skanów tam użyto itd itp, ja takiej wiedzy nie mam, też nie zawsze mam możliwość wyszukania tego. Albo nie chce mi się tego robić - bo nie spędza mi to specjalnie snu z powiek czy to będzie wydane w 5 czy 8 tomach. Ale fajnie, że są ludzie na forum, co potrafią takie łamigłówki rozwiązać.
I kiedy kolejny raz powtarza się taki wątek i Ty go podejmujesz, znowu jest ta sama przepychanka - dajesz hasło, ludzie tłumaczą że tak się nie da, ty dalej swoje bo masz na półce tom sprzed 15 lat albo stary rozwalający się zeszyt z lat 90.
Przeciez Pan TK bardzo elegancko Ci odpowiedział czemu Egmont nie jest w stanie wydać wszystkiego co byś chciał mieć po polsku. A Ty dalej brniesz w to samo. Wiem, że wszyscy mamy jakieś marzenia, ale że jeszcze Ci się nie znudziło dzielenie się tym na forum..

A co do defektów i innych takich to ja osobiście nie widzę nic złego w takich postach, ale chyba duża grupa tu na forum ma Ci za złe, że dostrzegasz takie wady tylko w pozycjach wydanych przez Egmont. Gdy zrobi to Hachette to milczysz, a wszyscy wiedzą że jesteś odbiorcą i nabywcą ich kolekcji.


Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1826 dnia: Pn, 02 Październik 2023, 13:16:26 »
No właśnie o o to chodzi, że on widzi tylko wady w jednym wydawnictwie a takim Hachette to już literówek w każdym tomie już nie dostrzega i to jest większa wada niż błędy drukarskie, którą łatwiej wyeliminować.
Dlaczego nie trąbisz o tym w każdym temacie  ::)

Bazyl dlaczego nie piejesz w każdym temacie o literówkach u Hachette.

Słabo ci poszło z tymi cytatami, ale tak uważam, że powinni z tobą zrobić to samo co zrobiono z tobą w innych miejscach gdzie się udzielałeś.
Jeszcze na beszczela piszesz, że będziesz dalej to samo robił.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Gieferg

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1827 dnia: Pn, 02 Październik 2023, 13:40:55 »
Serio, jechanie po Bazylu jest tak z 10 razy bardziej irytujące niż sam Bazyl.
Skończylibyście już tę szopkę. Ileż można bóldupić o to samo? Zacięta płyta normalnie i wyłączyć się nie da. Jak wam tak przeszkadza to ignorujcie i tyle.
« Ostatnia zmiana: Pn, 02 Październik 2023, 13:43:59 wysłana przez Gieferg »

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1828 dnia: Pn, 02 Październik 2023, 13:54:25 »
Następny, to wrzuć do ignorowanych tych co są bardziej irytujący niż Bazyl i tyle, gdzie masz problem ::) Wam też się płyta zacięła.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1829 dnia: Pn, 02 Październik 2023, 13:55:15 »
Ale tego że @ukasz84 usunął konto, to już całkiem nie rozumiem. Przecież niedawno przyszedł i nie pamiętam jego szczególnych narzekań na to czy na tamto.