Autor Wątek: Midjourney a komiksy  (Przeczytany 5030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alexandrus888

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #45 dnia: Nd, 04 Luty 2024, 19:28:23 »
Ech~ nie chce mi się specjalnie zakładać konta, by zobaczyć :(

Offline Gieferg

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #46 dnia: Nd, 04 Luty 2024, 19:49:16 »
Dobra, wrzuciłem gdzie indziej, powinno działać bez przeszkód.

Offline Gieferg

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #47 dnia: Pn, 05 Luty 2024, 23:52:12 »
Dorzuciłem pod linkiem z posta na poprzedniej stronie parę kolejnych plansz, powoli zbliżamy się do końca ;)

Offline Zwirek

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #48 dnia: Nd, 11 Luty 2024, 17:46:48 »
Może nie komiksy... ale pokazuje, jak można dostosować AI do medium, w którym się operuje, na przykładzie zawodowego fotografa. Nachodzi mnie refleksja, co się stanie, kiedy zawodowi twórcy komiksów, zaczną eksperymentować z AI?

https://studio4de9.myportfolio.com/reports-from-non-existent-places


Offline Zwirek

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #49 dnia: Pt, 16 Luty 2024, 21:05:54 »
Można już generować filmy, pisząc prompt.
https://openai.com/sora

« Ostatnia zmiana: Pt, 16 Luty 2024, 21:17:41 wysłana przez Zwirek »

Offline Rodrigues

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #50 dnia: Pn, 19 Luty 2024, 17:58:27 »
Natknąłem się (w magazynie Komiks i My) na ciekawe info z roku 2019:

W wielkim skrócie:
Cytuj
Projektem warszawskiego zespołu studentów zachwycił się cały świat. Ich narzędzie, Comixify, zamienia film wideo na kartkę z zeszytu komiksowego.

Obecnie strona internetowa z tym narzędziem zdaje się być wygaszona. Ciekawe, co się stało z tym projektem.

Do poczytania:
https://tech.wp.pl/swiat-pokochal-aplikacje-comixify-tworcy-zdradzaja-nam-plany-na-przyszlosc,6344494645606529a


Do obejrzenia:






Przykładowe rezultaty:





« Ostatnia zmiana: Pn, 19 Luty 2024, 18:12:59 wysłana przez Rodrigues »

Offline Gieferg

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #51 dnia: Pn, 19 Luty 2024, 19:35:55 »
Jak dla mnie trochę to bez sensu.

Offline Alexandrus888

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #52 dnia: Pn, 19 Luty 2024, 19:58:33 »
Nic nowatorskiego - w 2006 powstała taką techniką filmowa adaptacja Ciemnego zwierciadła Philip K. Dick'a  ;)

Offline Rodrigues

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #53 dnia: Pn, 19 Luty 2024, 22:57:53 »
Jak dla mnie trochę to bez sensu.

Trochę tak i trochę nie. Zakładając, że dana scena byłaby poddana "style tranfrerowi" przedstawia to ciekawe możliwości. Większość przykładów, które można odnaleźć, nie ma tej zmiany stylów, przez co, wygląda mocno średnio.

Offline Gieferg

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #54 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 19:49:50 »
Cytat: Rodrigues
Pochwal się, jak skończysz całość

Jest już całość.  30 stron.

Offline Zwirek

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #55 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 23:18:28 »
Ale mortal combat ;D Trochę przegadany i w sumie to nie wiem o co chodziło, ale przeczytałem całość, więc chyba spoko ;) To kiedy sprzedaż na Gildii? Jeśli Patyczaki z painta wydają, to taki komiks tez pójdzie :) 

Offline Gieferg

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #56 dnia: So, 02 Marzec 2024, 01:26:02 »
Przegadane Mortal Kombat?  :D

Jak coś, tu jest materiał źródłowy do porównania: https://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/23840

Jest w nim zdecydowanie mniej bijatyki i nie ma sceny erotycznej, którą zrobiłem w komiksowej wersji w sumie po to, żeby sprawdzić, czy uda się zrobić (z tego samego powodu blondyna dostała bęcki, w oryginale tego nie było). Cóż, jako tako ale cenzura w tym aspekcie jest trudna do przejścia.

 A że przy tym w sumie prawie nic nie zostało wycięte, więc wyszła adaptacja trochę jak Hobbit - jest w niej więcej niż w oryginale :P (pewnie zmieściłoby się w 20 albo i 10 stronach jakby się postarać) Przymierzam się teraz do podobnej adaptacji innego tekstu, ale ten jest zdecydowanie dłuższy i już trzeba będzie konkretnie skracać. Przy okazji pod koniec chyba ogarnąłem jak zrobić trzy nie pomieszane między sobą postacie w kadrze (tylko jeden taki kadr się ostał w finalnej wersji, choć wynegerowałem ich pewnie setkę).

Offline Rodrigues

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #57 dnia: So, 02 Marzec 2024, 10:45:55 »
Wyszło całkiem nieźle. Mam takie luźne przemyślenie: Może warto generować tła oraz postacie oddzielnie. Na pewno to dużo więcej pracy (o ile jest to możliwe). Pozytyw jest taki, że jeden obraz tła można by pokazywać z innej perspektywy na różnych kadrach i uzyskać większą spójność i powtarzalność otoczenia.

Offline Gieferg

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #58 dnia: So, 02 Marzec 2024, 13:19:38 »
Cytuj
Może warto generować tła oraz postacie oddzielnie.

Czasami pewnie miałoby to sens. szczególnie tam, gdzie nie ma interakcji postaci z tłem. Zrobiłem parę testów z postaciami na jednolitym tle i nawet dało się to w miarę sensownie złożyć (dwie postacie były wygenerowane osobno i tło osobno), choć ostatecznie nie wykorzystałem tego w finalnej wersji. Generowanie osobno pozwala dokładniej opisać tło, więc może wtedy by dało radę powtórzyć je tak, żeby mieć kilka różnych grafik z czymś co wygląda jak to samo miejsce. Również generowanie osobno postaci pozwalałoby z dokłądniejszym opisem żeby wyszły podobniej.

Offline Zwirek

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #59 dnia: So, 02 Marzec 2024, 13:58:40 »
@Gieferg możesz podać przykład jak wygląda produkcja jednego takiego kadru? Czy to jest wielokrotnie redagowany prompt? Jak wygląda taki prompt i czy pomagasz sobie generatorami promptów?