Autor Wątek: Midjourney a komiksy  (Przeczytany 5038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Zwirek

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #30 dnia: So, 03 Luty 2024, 00:46:52 »
Nie wiem w czym to składasz, ale czy próbowałeś funkcjonalności outpaint, która pozwala na rozszerzenie obrazu, poprzez dogenerowanie kadru? Albo inpaiting, pozwala przemalować jakiś fragment obrazu, w ten sposób można dodać okulary, albo zmienić fryzurę.

Tak w ogóle to jest już narzędzie dedykowane komiksowi
https://aicomicfactory.com/
na razie działa kiepsko, po prostu generuje obrazki i wkłada je w ramki, na dodatek nieudolnie kadruje. Jednak nie od razu Amerykę zbudowano, za jakiś czas wszyscy będziemy twórcami komiksów ;)

« Ostatnia zmiana: So, 03 Luty 2024, 01:13:36 wysłana przez Zwirek »

Offline Koalar

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #31 dnia: So, 03 Luty 2024, 03:58:13 »
Te dymki do poprawki (też powinna to robić AI, bo wydaje się to łatwe, żeby to kumała), bo to się od razu rzuca w oczy. Kształt niezbyt (wszystko na jedno kopyto) i np. nie pasuje do ostatniego kadru na pierwszej stronie (po bokach białe przestrzenie). Przydałyby się obramowania, bo przy jasnym tle nie widać, do kogo idzie dymek. Wielkość czcionki raczej powinna być stała (mniejsza jak już naprawdę nie ma miejsca na tekst; nie licząc jakiegoś szeptu czy krzyku). Błędy interpunkcyjne, brak wielkiej litery na początku zdania. Sorry, jak widzę takie dymki, to nie chce się czytać.

Co do komiksów, to fajne by było takie narzędzie, że dajesz klika zdjęć danego człowieka (kilka min, np. uśmiech, smutek, złość - z obu profili i en face) i z nich AI robi gotowe wzorce twarzy postaci (w różnych stylach, do wyboru, do koloru). I to by zminimalizowało różnice w kadrach.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Gieferg

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #32 dnia: So, 03 Luty 2024, 06:00:20 »
Cytuj
Sorry, jak widzę takie dymki, to nie chce się czytać.

Nie musisz czytać, wrzuciłem to wyłącznie jako ciekawostkę w kontekście tworzenia grafiki z pomocą AI :P
I tak robię to głównie dla siebie, a dymki jeszcze nawet nie wiem jak ugryźć (np nie wiem jeszcze jak je
zrobić z obramówkami i na pewno nie zostawię ich AI - nie tylko dlatego, że nie mam pojęcia jak miałoby to działać). Ogarnie się później. Albo i nie. Wielkość czcionki jest stała od momentu jak się zdecydowałem jaka ma być, na pierwszej stronie w ogóle nie wiedziałem, co robię, jako taki workflow (w tym choćby to, że najpierw wstawiam napis a dopiero potem pod niego dymek) wyklarował się od drugiej :P


Cytuj
ale czy próbowałeś funkcjonalności outpaint,
Ogólnie próbowałem, ale nie tutaj. AI-Przemalowywanie też, choćby po to, żeby "odcenzurować" niektóre wytwory binga.
« Ostatnia zmiana: So, 03 Luty 2024, 06:28:10 wysłana przez Gieferg »

Online Zwirek

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #33 dnia: So, 03 Luty 2024, 11:24:54 »
Co do komiksów, to fajne by było takie narzędzie, że dajesz klika zdjęć danego człowieka (kilka min, np. uśmiech, smutek, złość - z obu profili i en face) i z nich AI robi gotowe wzorce twarzy postaci (w różnych stylach, do wyboru, do koloru). I to by zminimalizowało różnice w kadrach.
To już jest we wspomnianym przeze mnie Stable Diffusion, to się nazywa po prostu trenowanie AI, zapodajesz zdjęcia albo rysunki z różnych perspektyw i gotowe.

Tutek sprzed roku, więc już staroć: https://techpp.com/2022/10/10/how-to-train-stable-diffusion-ai-dreambooth/comment-page-1/



Cokolwiek tutaj wymyślicie, to już jest stworzone.

Jest np możliwość pisania promptów i generowania obrazów w czasie rzeczywistym Real-time Prompting



https://stable-diffusion-art.com/sdxl-turbo/


Offline Koalar

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #34 dnia: So, 03 Luty 2024, 13:47:27 »
No pewnie jest, bardziej może myślę o prostocie. Że jest specjalny program do tworzenia komiksów i tam wystarczy dodać parę fotek (tak jak np. wrzucasz parę fotek na serwer) i już program tworzy wzory postaci, które można dodatkowo w prosty sposób modyfikować, np. jakimiś suwakami. Nie że samemu trzeba się tym bawić w paru programach. Tak samo od razu byłyby tam dymki i różne rzeczy typowe dla komiksów.

I tak robię to głównie dla siebie, a dymki jeszcze nawet nie wiem jak ugryźć (np nie wiem jeszcze jak je
zrobić z obramówkami i na pewno nie zostawię ich AI - nie tylko dlatego, że nie mam pojęcia jak miałoby to działać).

A w czym robisz? Ja to w GIMP-ie robię bardziej kwadratowe i w zasadzie ręcznie. Ale też są na pewno tutoriale do GIMP-a i Photoshopa.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Gieferg

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #35 dnia: So, 03 Luty 2024, 14:34:10 »
W Photoshopie.

Więc na pewno się będzie dało, ale to dla mnie w tej chwili drugorzędna sprawa. Poskładać całość, żeby jakoś wyglądała, a potem się będę martwił o obramówki czy korektę.

« Ostatnia zmiana: So, 03 Luty 2024, 14:39:12 wysłana przez Gieferg »

Online Zwirek

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #36 dnia: So, 03 Luty 2024, 14:38:43 »
@Koalar Jeśli ktoś ma zajawkę, pasjonuje się, to nic nie będzie dla niego przeszkodą. Jeśli komuś się nie chce, nie interesuje go tworzenie, chciałbym mieć od razu gotowe w super jakości, bo tak, wtedy przeszkodą będzie dosłownie wszystko.

Odnoszę wrażenie, że w obecnych czasach panuje ogólne lenistwo, wszystko ma być banalne, najlepiej, żeby dało się wyklikać na telefonie siedząc na kiblu. Jeśli trzeba coś przeczytać, zainstalować, samemu poeksperymentować to łooo panie.

Offline Gieferg

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #37 dnia: So, 03 Luty 2024, 14:42:02 »
Cóż, mam w cholerę różnych zajęć typu hobbystycznego, w tym montaż video, także skomplikowanych faneditów (co jest cholernie czasochłonne i używam do tego szeregu różnych, w tym także skomplikowanych programów) i długo by wymieniać co jeszcze :P
Wcześniej robiłem też we własnym zakresie dodatki do gier planszowych i akurat do tworzenia grafik na ich potrzeby bing byłby całkowicie wystarczającym narzędziem, żałuję, że wtedy go nie było pod ręką, bo by się wtedy działo że hej.  Tak więc lenistwa bym w to nie mieszał :P

Jest za to pewna hierarchia jeśli idzie o priorytety.

Tak więc spokojnie mogę znaleźć czas żeby sobie poklikać online w bingu w wolnych chwilach w robocie, ale już instalować oprogramowanie które wymaga dobrej karty graficznej i potem się uczyć jego skomplikowanej obsługi i najlepiej specjalnie w tym celu wymienić kompa, żeby to sprawnie działało, cóż, akurat na tworzenie komiksów w AI nie mam na tę chwilę aż takiej zajawki. Na liście priorytetów mieści się to gdzieś hen daleko za wyżej wymienionymi rzeczami.
« Ostatnia zmiana: So, 03 Luty 2024, 15:05:52 wysłana przez Gieferg »

Online Zwirek

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #38 dnia: So, 03 Luty 2024, 14:52:23 »
@Gieferg ależ do Ciebie nic nie mam, wręcz przeciwnie, wstawiając swoje prace udowodniłeś, że Ci się chce. Poza tym, wiem, że edytujesz filmy, to tez jest super :)

Offline Gieferg

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #39 dnia: So, 03 Luty 2024, 14:56:29 »
A to w porządku ;)

Bo do tego akurat chciałbym banalne narzędzie z paroma dodatkowymi funkcjami w stosunku do binga :)

Online Zwirek

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #40 dnia: So, 03 Luty 2024, 15:20:30 »
Próbowałeś Leonardo AI? Posiada wiele możliwości edycji, można przetestować za darmo.

Jest np Realtime Canvas, czyli rysujesz bazgroły, które w czasie rzeczywistym są zamieniane na grafikę, możesz łączyć z promptem nadając w ten sposób kontekst bazgrołom. Można tego użyć jak komiksowe storyboard.

Jest opcja Training & Datasets czyli to samo co omawiałem przy SD, w ten sposób uzyskasz powtarzalność twarzy albo sylwetki.

Ogólnie Leonardo AI przypomina trochę program graficzny, jest tam sporo różnych opcji opakowanych w interfejs z niskim progiem wejścia i pewnie będą dodawali kolejne.


Offline Koalar

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #41 dnia: So, 03 Luty 2024, 15:55:04 »
@Koalar Jeśli ktoś ma zajawkę, pasjonuje się, to nic nie będzie dla niego przeszkodą. Jeśli komuś się nie chce, nie interesuje go tworzenie, chciałbym mieć od razu gotowe w super jakości, bo tak, wtedy przeszkodą będzie dosłownie wszystko.

Odnoszę wrażenie, że w obecnych czasach panuje ogólne lenistwo, wszystko ma być banalne, najlepiej, żeby dało się wyklikać na telefonie siedząc na kiblu. Jeśli trzeba coś przeczytać, zainstalować, samemu poeksperymentować to łooo panie.

No nie wiem, raczej dla mnie to jest naturalne dla człowieka, że szuka rozwiązań, które ułatwią mu pracę, żeby mógł ją wykonać jak najszybciej i zarazem jak najlepiej. A popularność zdobywają proste narzędzia, które może obsługiwać jak najwięcej osób bez konieczności uczenia się skomplikowanych rzeczy. Tak samo pewnie dało się wszystko zrobić w systemie MS-DOS, a wygrały przyjaźniejsze systemy operacyjne. Podobnie AI ma pewne rzeczy przyśpieszyć czy ułatwić, więc jakby powstało narzędzie przeznaczone tylko do komiksów (czy jakaś wtyczka do Photoshopa), łatwe w obsłudze, to raz, że twórcy mają szansę na tym zarobić, a dwa, że więcej ludzi będzie mogło się bawić w tworzenie komiksów i może nawet powstanie z tego coś świetnego, co nie powstanie, jeśli ktoś będzie na to musiał poświęcić mnóstwo czasu (bo go zwyczajnie nie będzie mieć).

W Photoshopie.

Więc na pewno się będzie dało, ale to dla mnie w tej chwili drugorzędna sprawa. Poskładać całość, żeby jakoś wyglądała, a potem się będę martwił o obramówki czy korektę.

No nie wiem, z mojego doświadczenia wynika, że lepiej od razu pewne rzeczy robić tak, jak mają wyglądać ostatecznie. Inaczej po prostu stracisz na to dodatkowy czas (będziesz robić dwa razy) albo zrezygnujesz z poprawek i będzie wyglądać gorzej.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Gieferg

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #42 dnia: So, 03 Luty 2024, 15:58:14 »
Jak zacznę się babrać teraz z dymkami (które mi akurat nie przeszkadzają), to może się skończyć na tym, że w ogóle tego nie skończę.

Online Zwirek

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #43 dnia: So, 03 Luty 2024, 16:43:52 »
No nie wiem, raczej dla mnie to jest naturalne dla człowieka, że szuka rozwiązań, które ułatwią mu pracę, żeby mógł ją wykonać jak najszybciej i zarazem jak najlepiej. A popularność zdobywają proste narzędzia, które może obsługiwać jak najwięcej osób bez konieczności uczenia się skomplikowanych rzeczy. Tak samo pewnie dało się wszystko zrobić w systemie MS-DOS, a wygrały przyjaźniejsze systemy operacyjne.
To zależy czy mówimy o profesjonalnym lub hobbystycznym użyciu, czy rozrywkowym. Masz rację, jeśli chodzi o rozrywkowe użycie, to powinno być do bólu proste. Jednak narzędzia profesjonalne, albo takie których używają hobbyści, wcale nie są proste nawet dzisiaj, nadal wymagają instalowania i konfigurowania z poziomu linii komend i czytania dokumentacji.


Podobnie AI ma pewne rzeczy przyśpieszyć czy ułatwić, więc jakby powstało narzędzie przeznaczone tylko do komiksów (czy jakaś wtyczka do Photoshopa), łatwe w obsłudze, to raz, że twórcy mają szansę na tym zarobić, a dwa, że więcej ludzi będzie mogło się bawić w tworzenie komiksów i może nawet powstanie z tego coś świetnego, co nie powstanie, jeśli ktoś będzie na to musiał poświęcić mnóstwo czasu (bo go zwyczajnie nie będzie mieć).
  Photoshop to skomplikowane narzędzie, niech Cię nie zwiedzie interfejs, mało kto może powiedzieć, że zna Photoshopa. Podobnie jak wiele osób swego czasu wpisywało do CV znajomość Excel, pierwsze pytanie to ile makr stworzyłeś i co robiły, czy użyłeś do tego Edytora Visual Basic?

Ludzie często myślą, że jeśli coś będzie łatwo zrobić, to wtedy to zrobią i będą mieli z tego satysfakcję. Niestety apetyt rośnie w miarę jedzenia. Kiedyś satysfakcję dawało narysowanie na ekranie figury geometrycznej (wiem, bo rysowałem). Dzisiaj możemy łatwo stworzyć coś o wiele bardziej złożonego, ale nie da to tyle radości co ta prosta figura, ponieważ szczyt możliwości graficznych jest o wiele dalej. Jeśli będziemy przesuwali granicę możliwości, to będzie się przesuwała granica pragnień. W rezultacie zawsze jesteśmy w tym samym miejscu, żeby mieć satysfakcję i uznanie innych, trzeba się napracować i zbliżyć do granicy możliwości.

Offline Gieferg

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #44 dnia: Nd, 04 Luty 2024, 19:19:32 »
Ciąg dalszy wcześniej pokazywanego eksperymentalnego komiksu z ilustracjami generowanymi z BINGU do wglądu TUTAJ

Wrzuciłbym bezpośrednio tu ale tu nie można po jakimś czasie edytować postów, a wolałbym móc :P