Autor Wątek: Dyskusje światopoglądowe  (Przeczytany 131251 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1095 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 15:15:49 »
Ty jednak nie wątpisz, że należy zwalczać bliźnich za to tylko, że myślą inaczej, czują inaczej i kochają inaczej. Że należy ich być po pyskach, jeśli wyglądają inaczej.

Wskaż mi takie wypowiedzi.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Arion Flux

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1096 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 17:37:16 »
Słowo, a raczej pytanie na niedzielę:

Czy można uznać za przejaw miłości zakazanie miłości dwojgu pełnoletnim i poczytalnym ludziom, którzy się wzajemnie miłują i są ze sobą szczęśliwi?
« Ostatnia zmiana: So, 17 Sierpień 2019, 18:48:05 wysłana przez KukiOktopus »

John

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1097 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 17:51:53 »
Porównywać interesowanie się z komiksami z orientacją seksualną ;D Chyba już wszystko w tym wątku zobaczyłem.

Death_Bird, jak rozumiem cosplayerzy na konwentach też przesadzają? Obnoszą się niepotrzebnie?

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1098 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 18:03:10 »
W sumie zachowania homoseksualistów nazywasz obrzydliwymi i zachęcasz do bicia

W którym momencie zachęcam kogokolwiek do używania przemocy? Stwierdzenie, że sytuacja może mieć miejsce a nawoływanie do niej to dwie różne kwestie. Erystyka erystyką, ale zapędzasz się za daleko.

@John - Twoje porównanie ma się niczym pięść do nosa. Chociaż nie. Cofam "pięść do nosa". Brat Agaty zaraz napisze, że sformułowanie "pięść do nosa" nawołuje do przemocy.
« Ostatnia zmiana: So, 17 Sierpień 2019, 18:05:51 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Kapral

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1099 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 18:52:31 »
Mnie osobiście nudzi to podgryzanie po kostkach przez różnej maści ateistów, którzy wytykają wierzącym nieznajomość Pisma Świętego, a sami posługują się wynalezionymi w internecie, wyrwanymi z kontekstu i od interpretacji jego fragmentami (swoją drogą ciekawe czemu zakładają, że przeciętny wierzący nie przeczytał nigdy całego Pisma Świętego - czyżby działała tu stara zasada oceniania innych według siebie?).

To raczej Ty przykładasz do każdego własną miarkę. Ja przeczytałem Pismo Święte (Starego i Nowego Testamentu, żeby nie było) zaraz po uzyskaniu pełnoletności, bo uważałem, że człowiek musi posiadać pewne minimum wiedzy. Czytałem co prawda tylko raz, za to od deski do deski. A Ty?

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1100 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 19:24:59 »
Ja się z Tobą nie kłócę. Zapytałeś, to odpowiedziałem, co dostrzegam w Twoich wypowiedziach i w których.
Możesz sobie ze mnie pokpiwać, ale ja tak właśnie Twoje wypowiedzi odczytuję.

No bez jaj. Po pierwsze: ani nie jestem idiotą, który publicznie wzywałby do przemocy (bo na to są paragrafy) ani nie jestem aż tak marnym katolikiem żeby publicznie wzywać do przemocy (bo wierzę, że za to smażyłbym się w piekle - jakkolwiek ono nie wygląda).
Napisałem (i najwyraźniej muszę to powtórzyć): że nie chodziłbym po ulicy w "piżamie z majtkami na wierzchu" wymachując Wonder Woman i wrzeszcząc "TOLERANCJA", bo rozumiałbym, że ktoś mógłby dać mi w nos. Działa to na takiej samej zasadzie jak stwierdzenie, że nigdy nie zostawiłbym wypchanego portfela w miejscu publicznym udając się do toalety, bo zakładałbym, że zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, że okazja uczyni złodzieja i portfel wraz z zawartością zostanie ukradziony. Czy ten drugi przykład jest równoznaczny z nawoływaniem do kradzieży?

Nie akceptować konkretnych postaw a nawoływać do przemocy wobec ludzi to dwie różne sytuacje wg mnie.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1101 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 19:33:56 »
To raczej Ty przykładasz do każdego własną miarkę. Ja przeczytałem Pismo Święte (Starego i Nowego Testamentu, żeby nie było) zaraz po uzyskaniu pełnoletności, bo uważałem, że człowiek musi posiadać pewne minimum wiedzy. Czytałem co prawda tylko raz, za to od deski do deski. A Ty?

Raz od deski do deski, plus kilka razy NT.

A teraz ty mi odpowiedz na pytanie czemu uparcie odrzucasz w sumie podstawę chrześcijańskiej teologii, że bezsensowny jest dosłowny odbiór Pisma Św.?

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1102 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 20:17:12 »
Ja uważam, że kwestią zdrowego rozsądku jest fakt nieprowokowania sytuacji w wyniku której możemy stać się ofiarą przestępstwa.
Przypomina mi się tok myślenia mojej byłej, która twierdziła, że nawet gdyby postanowiła chodzić nago ulicą to i tak "nikt nie ma prawa jej dotknąć". Formalnie miała dziewczyna rację? Miała. Faktycznie było to oderwane od rzeczywistości? Moim zdaniem było.

"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1103 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 20:59:31 »
Kwestią zdrowego rozsądku byłoby oczekiwanie, że ludzie przestaną się ekscytować faktem, że od tysiącleci faceci sypiają z facetami. No ale co zrobić...

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1104 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 21:01:19 »
Odwracasz kota ogonem, bo nie chodzi o to kto z kim sypia (bo kogo to) tylko o to, że wrzeszczy o tym na ulicy.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1105 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 21:02:47 »
Czyżby?  "Wrzeszczą" domagajac się równych praw, a nie opisując szczegółowo stosunki seksualne.

Offline death_bird

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1106 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 21:08:59 »
A jakich "równych praw" się domagają? Nie mogą studiować? Pracować? Zakładać firm? Ktoś im odmawia czynnego albo biernego prawa wyborczego? Paszporty zabierają?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1107 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 21:18:23 »
Np związków partnerskich czy małżeństw (wraz z adopcja dzieci), bardziej skutecznego przeciwdziałania dyskryminacji.

Offline parsom

Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1108 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 21:22:06 »
O proszę - już otwarcie lecimy z adopcją dzieci.

Bender

  • Gość
Odp: Dyskusje światopoglądowe
« Odpowiedź #1109 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 21:25:17 »
A czemu nie mielibyśmy "lecieć" otwarcie?