Autor Wątek: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają  (Przeczytany 25704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SawiK

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #285 dnia: Wt, 27 Kwiecień 2021, 06:15:13 »
"TO" juz od jakiegoś czasu sie czaiłem na książkę, film bardzo mi sie podobał. Po ok 300 stronach jest satysfakcja z lektury ,a jeszcze jakieś 800stron przede mną.

Offline Jaxx

« Odpowiedź #286 dnia: Wt, 27 Kwiecień 2021, 08:30:16 »
"To!" jest znakomitą książką, moim zdaniem najlepszą Kinga (zaznaczając, że Bastion jeszcze przede mną). Grubas nieziemski, ale leci się przez strony jak na skrzydłach. Poza chyba jedną, kuriozalną sceną to idealny książkowy horror, wzorcowy przykład kunsztu Kinga. Polecam każdemu, a jeżeli kogoś odstrasza objętość, to mogę powiedzieć, że King pisze w taki lekki, swobodny sposób, że jego 200 stron czyta się jak 100 innego pisarza :)

Ja ukończyłem właśnie "Później" i tutaj jest co najwyżej poprawnie. Nie jest to zła ani słaba książka, ale od Kinga osobiście oczekuję nieco więcej. Stylistycznie nie odstaje od innych dzieł, dalej jest to lekko, zgrabnie i sprawnie napisana powieść, natomiast od strony fabularnej miałem wrażenie, że to po prostu bardziej napompowana nowela - coś, co po kilku cięciach mogłoby się znaleźć w czteropakowych zbiorkach typu "Jest krew" czy "Czarna, bezgwiezdna noc", a kondensacja fabuły tylko wyszłaby temu utworowi na plus. Nie ma tu potencjału nośnego na pełnoprawną powieść jak np. Instytut, by trzymać się najnowszych jego pozycji. Niemniej, poza dziwnym zabiegiem fabularnym w finale generalnie mi się podobało, ale to bardziej taka przystawka do wciągnięcia w 2-3 wieczory, w oczekiwaniu na jakąś większą powieść, niż książka, która zapadnie w pamięć na długo.   

Offline Nesumi

« Odpowiedź #287 dnia: Wt, 27 Kwiecień 2021, 19:16:17 »
Dla mnie ostatnią książką Kinga, o której dałoby się powiedzieć, że zapada w pamięć, było Dallas 63. Najlepsza to chyba Ręka mistrza. Ale To, też niczego sobie.
Jeśli jesteś w czymś konsekwentny, przynajmniej nie grozi ci połowiczny sukces.

Offline Michael_Korvac

« Odpowiedź #288 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 16:34:41 »
Drobne sportowo-reportażowo-komiksowe ,,uzupełnienia" w fanowskiej biblioteczce:

P.S. Gwoli ścisłości, ,,topka", z mojego punktu widzenia najlepszych powieści Kinga wygląda następująco, od miejsca pierwszego:

1)Cmętarz Zwieżąt
2)Cujo
3)Przebudzenie
4)Joyland
5) Komórka
6)Uniesienie

"Miasteczko Salem", to taki twór Stephena Kinga, który... pozostawię bez oceny: dużo zalet, ale i dużo wad; dużo przewidywalności plus: za dużo fizycznej objętości powieści. Wspominał książkę będę co najwyżej ,,średnio".

Tuzy, ba!, giganty mistrzowskiej ręki Kinga, jak: "Pod Kopułą", "Carrie", "Stukostrachy", "Christine", "Dallas'63", no i najważniejsze pożerające jestestwa czytelników, potężne swym świetnie wykorzystanym potencjałem narracyjnym i strachogennym, jak i ,,jebitnie" potężne rozmiarem a'la biblijna księga lub Codex Gigas: "To", dopiero przede mną... dopiero! Aż wstyd przyznać, dlatego trzeba za którąś z tych ,,zaległości" się niedługo zabrać!

Offline Pawel.M

« Odpowiedź #289 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 23:00:16 »
Ostatnio przeczytałem dwie świetne książki:

1. Andrus Kivirähk, Człowiek, który znał mowę węży - estońska (!) fantasy. Dla mnie to dla mnie książka fantastyczna nr 1 na polskim rynku AD 2020. Tu obszerniejsza opinia:
http://seczytam.blogspot.com/2021/03/andrus-kivirahk-czowiek-ktory-zna-mowe.html

2. James Marlon, Czarny Lampart, Czerwony Wilk - reklamowane jako afrykańska Gra o tron. Sam widzę tu bardziej inspirację Tolkienem i pożenienie tegoż Tolkiena z grimdarkiem. Powieść bardzo wulgarna, okrutna, z licznymi scenami seksu, także homoseksualnego (a może głównie homoseksualnego), a nawet pedofilskiego i zoofilskiego.

Tu szerzej:
http://seczytam.blogspot.com/2021/04/james-marlon-czarny-lampart-czerwony.html

3. Do tego stare, radzieckie SF - Siergiej Sniegow, Ludzie jak bogowie. Oj, to nie była uczta literacka :D Brzydko się zestarzało.

Więcej:
http://seczytam.blogspot.com/2021/04/siergiej-sniegow-ludzie-jak-bogowie.html

Offline Kandor

« Odpowiedź #290 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 04:15:58 »
Czytam "Lustro i światło" Hilary Mantel -  powieść z czasów Henryka VIII, trzecią część trylogii o Thomasie Cromwellu. Z tym, że wczoraj odnowiłem abonament Netflixa więc ciężko będzie - wiecie jak to jest :-D Czytanie komiksów zostawię sobie na długie jesienne wieczory - pamiętam jak w zeszłym roku w tym okresie obróciłem Animal Mana, Zegar Zagłady i jeszcze ze dwa opasłe tomiszcza w jeden weekend :-)

Offline O.

« Odpowiedź #291 dnia: So, 08 Maj 2021, 01:21:36 »