Autor Wątek: Kotori  (Przeczytany 25918 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kotori
« Odpowiedź #120 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 22:06:05 »
Swoją drogą słabiutki mają ten hosting.

Offline Moreroms

Odp: Kotori
« Odpowiedź #121 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 22:08:25 »
Nie mam pojęcia co to za tytuł, ale te 500 sztuk HC to się im dziś sprzeda.
W komentarzach pisali, że te 500 to minimum jakie zrobią. Jak w przedsprzedaży będzie więcej, to wydrukują tyle ile trzeba i nic nie trafi do „wolnej sprzedaży” poza preorderem. Także miżna na spokojnie poczekać.

Online michał81

Odp: Kotori
« Odpowiedź #122 dnia: Pn, 22 Maj 2023, 18:02:35 »


Cytuj
Kochani!

Prawie trzy miesiące nie mieliśmy żadnych wieści z Japonii na temat okładki i dodatków, a premiera "Nany" na Pyrkonie wisiała na włosku. Ale jest! Udało się! 🥳

Dosłownie trzy godziny temu dostaliśmy akcept, dlatego aby zdążyć wydrukować wersję twardookładkową, musimy jak najszybciej zamknąć preordery❗ Nie chcemy Was jednak ograniczać terminami, w związku z tym w naszym sklepie mangastore.pl będzie dostępnych jeszcze około 390 tomów twardej oprawy. Po wyczerpaniu tej puli nie będzie już można zamówić wersji twardookładkowej❗

Poniżej kilka naprawdę ważnych informacji:
🔷 Będziecie mogli nabyć „Nanę” w dwóch wersjach okładki: w miękkiej z obwolutą oraz twardej (bez obwoluty, ale uszlachetnionej m.in. lakierem 3D). Środki będą wyglądać identycznie, niezależnie od wersji.
🔶 Nie robimy dodruków twardej oprawy! Preordery na nią zostaną zamknięte po wyczerpaniu limitu oznaczonego w sklepie mangastore.pl.
🔷 Do wersji w oprawie twardej przygotowaliśmy dla Was piękny prezent - torbę z nadrukiem. Projekt zobaczycie w ciągu najbliższych dni. Poza tym do wszystkich tomów będziemy dodawać zakładkę.
🔶 Miękkie wydanie będzie dostępne w sklepach komiksowych i w salonach Empik, twardą wersję znajdziecie jednak wyłącznie w naszym sklepie mangastore.pl.

🍓 Oprawa twarda: mangastore.pl/nana-1-oprawa-twarda-preorder-p-5311.html

🍓 Oprawa miękka: mangastore.pl/nana-1-oprawa-miekka-preorder-p-5312.html


ukaszm84

  • Gość
Odp: Kotori
« Odpowiedź #123 dnia: Pn, 22 Maj 2023, 18:07:24 »
Fajnie, fajnie, zamówiłem jeszcze na początku jak sklep im nie wyrabiał :P

Offline Itachi

Odp: Kotori
« Odpowiedź #124 dnia: Pt, 16 Czerwiec 2023, 16:18:51 »


Paczka w dniu premiery, przy tak dużym pre-orderze. Nieźle. No to zobaczymy, czy warto było popłynąć z prądem i po namowach skusić się na pierwszy tom.

Offline Midar

Odp: Kotori
« Odpowiedź #125 dnia: Pt, 16 Czerwiec 2023, 23:48:32 »
Daj znać, też jestem ciekaw. Ja się nie skusiłem i nie wiem, czy żałować.

Online michał81

Odp: Kotori
« Odpowiedź #126 dnia: So, 17 Czerwiec 2023, 00:11:26 »
Daj znać, też jestem ciekaw. Ja się nie skusiłem i nie wiem, czy żałować.
Torby możesz żałować, świetne wykonanie.

Online michał81

Odp: Kotori
« Odpowiedź #127 dnia: Nd, 25 Czerwiec 2023, 16:42:33 »
Daj znać, też jestem ciekaw. Ja się nie skusiłem i nie wiem, czy żałować.
Jeśli lubisz komiksy obyczajowe w klimatach "coming of age" z domieszką teen-dramy (plus miks komedii i romansu) to seria powinna ci się spodobać. Nasuwa mi się tu porównanie do Giant Days, ale w stylistyce i klimacie japońskim. Mamy tu dwójkę bohaterek o imieniu Nana, których historie zostają splecione w wyniku spotkania w pociągu jadącym do Tokio, do którego się obie przeprowadzają. Ale zanim to nastąpi, autorka w dwóch długich prologach przedstawia wydarzenia poprzedzające, gdzie w każdym z nich skupia się na jednej z bohaterek oraz drugoplanowych bohaterach towarzyszących i tak naprawdę główna fabuła (tak wnioskuje) rusza pod koniec tomu, kiedy bohaterki zamieszkują razem. Całościowo postacie są napisane konsekwentnie i wiarygodnie, do tego stopnia, że jedna z Nan, strasznie mnie irytowała swoim zachowaniem. No właśnie postacie są tak skonstruowane, że mamy przeciwstawienie się dwóch charakterów: strasznie roztrzepanej, nie wierzącej w swoje siły Nany z Naną pewną siebie, ale po przejściach, obie dążące do szczęścia, ale w innych wydaniach. Oczywiście jest tu lekki humor, ale naturalny do zaistniałych sytuacji. Rysunkowo jest wg mnie tylko ok. Są świetne kadry/plansz, ale też takie, które wg mnie wypadają słabo (szczególnie te mniejsze, gdzieś upchnięte pomiędzy kadry). Nieraz jest sporo szczegółów, by zaraz być w nie ubogo. I to co jest też charakterystyczne dla mangi to przerysowane emocje bohaterów oraz odpowiadające temu ich wyrazy twarzy. Nie każdemu może to odpowiadać.

Nie rozumiem też szału na tą mangę, ale wg mnie jest to solidna obyczajowa lektura. Z tego co wyczytałem to autorka rozchorowała się i przerwała pracę nad serią i od ponad 10 lat nie jest ona kontynuowana. Nie wiem ile w tym prawdy, ale samo zakończenie w obecnej chwili jest otwarte (nie ma finału), co znowu może zniechęcać do zakupu, przy czym otwarte zakończenie jest podobno w miarę sensowne.

Offline hansior

Odp: Kotori
« Odpowiedź #128 dnia: Nd, 25 Czerwiec 2023, 18:01:56 »
Nie rozumiem też szału na tą mangę, ale wg mnie jest to solidna obyczajowa lektura. Z tego co wyczytałem to autorka rozchorowała się i przerwał

Wystarczył odpowiedni opis produktu plus problemy z dostępem do sklepu, żeby ludzie walczyli z nastalatkami o zakup. Dopiero później przychodzi refleksja.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kotori
« Odpowiedź #129 dnia: Nd, 25 Czerwiec 2023, 18:06:28 »
Wystarczył odpowiedni opis produktu plus problemy z dostępem do sklepu, żeby ludzie walczyli z nastalatkami o zakup. Dopiero później przychodzi refleksja.

A nastolatki to nie ludzie?

Offline hansior

Odp: Kotori
« Odpowiedź #130 dnia: Nd, 25 Czerwiec 2023, 18:22:04 »
Niewątpliwie dobrym argumentem jest czepianie się słówek podczas, gdy po poprzednich postach w tym temacie można wywnioskować, że chodziło mi o ludzi z forum, którzy rzucili się do zakupu.

Offline Comzilla!

Odp: Kotori
« Odpowiedź #131 dnia: Pt, 03 Listopad 2023, 15:19:17 »
Nowa zapowiedź od Kotori

Cytuj

Chi no wadachi
• autor: Shuzo Oshimi
• tytuł roboczy: Krew na szlaku
• liczba tomów: 17
• format: 145 x 205 mm (powiększony)
• okładka: miękka z obwolutą
• gatunek: seinen, dramat psychologiczny, okruchy życia
• cena okładkowa: 27,90 zł
• przekład: Tomasz Molski
• premiera: styczeń 2024

Seiichi Osabe to zwyczajny, trochę nieśmiały czternastolatek. Co prawda koledzy uważają go za maminsynka z racji nadopiekuńczej matki, ale poza tym drobnym szczegółem w jego życiu nie dzieje się nic niezwykłego. Do czasu pamiętnej w skutkach wycieczki w góry, która uświadamia mu, jak niebezpiecznym uczuciem może być matczyna miłość.



Mój kanał na YT Comzilla!

Online roble

Odp: Kotori
« Odpowiedź #132 dnia: Pn, 22 Styczeń 2024, 23:56:13 »

nikt nie lubi Kotori że taka cisza?

luty


marzec




Offline Comzilla!

Odp: Kotori
« Odpowiedź #133 dnia: Pt, 02 Luty 2024, 19:34:40 »
Nowa zapowiedź od Kotori.


Cytuj

Reiraku
• autor: Inio Asano
• liczba tomów: 1
• format: 145 x 205 mm (powiększony)
• okładka: miękka z obwolutą
• gatunek: seinen, dramat, okruchy życia
• cena okładkowa: 29,90 zł
• przekład: Tomasz Molski
• premiera: kwiecień 2024
Kaoru Fukasawa wydał właśnie ostatni tom swojego najpopularniejszego komiksu, mimo to towarzyszy mu uczucie nieznośnej pustki. Wyczerpujący harmonogram wydawniczy, pod dyktando którego żył przez ostatnich osiem lat, sprawił, że wypalił się twórczo. Na dodatek jego małżeństwo tkwi w duszącej stagnacji. Rozgoryczony Kaoru pogrąża się we wspomnieniach i rozpuście, desperacko usiłując znaleźć nowy powód do życia.


Mój kanał na YT Comzilla!

Offline Nephilim

Odp: Kotori
« Odpowiedź #134 dnia: Śr, 21 Luty 2024, 09:35:57 »
nikt nie lubi Kotori że taka cisza?
Lubi, lubi ;) Za wejście w Miecz Nieśmiertelnego, w tak pieknym wydaniu należy im sie Złoty Laur Uśmiechu a mają jeszcze mase innych, fajnych tytułów ;)