Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 16
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje! Jestem na Gildii od 2003 roku (choć głównie czytałem), więc w pierwszej chwili byłem za powrotem, ale jednak ostatecznie zostanę tutaj. Gildia kiedyś była budowana przez fanów dla fanów i to było świetne. Nagle została przejęta przez Prószyńskiego i zmieniło się podejście. Najlepszą oznaką była zmiana strony, która znajdowała się pod adresem gildia.pl na sklep, czyli na to, co przynosi kasę. Później likwidacja forum niemal bez słowa wyjaśnienia. Taki kawał historii polskiej społeczności komiksowej zamykany z niejasnymi informacjami bez kontaktu z fandomem. Czyli fani zostali po raz kolejny olani. A na koniec wystraszona administracja pisze, że "Trafiają do nas argumenty, że jest to solidny kawałek historii polskiego komiksu, który nie powinien przepaść". Ciekawe. Jeśli tak jest rzeczywiście, jeśli naprawdę zależy im na środowisku fanowskim, to utrzymają forum mimo braku na nim aktywności. Chętnie zobaczę, czy tak się stanie. Na pewno nie będę wracał do miejsca, gdzie czuje się bardziej "korpo" niż fandom.
Śr, 13 Luty 2019, 14:39:49
3
Odp: Szninkiel Ja nie kupuję, bo już mam swojego Szninkiela. Niezależnie od tego jestem totalnie zdziwiony postrzeganiem niedostępności komiksu jako zalety. Wiele osób zrezygnowało z zakupu, gdy dowiedziało się o wysokim nakładzie. Czyli czerpią przyjemność nie z komiksu, nie z pięknego wydania a z tego, że posiadają coś czego nie posiadają inni. To jest wynaturzenie tego hobby.
Wt, 14 Maj 2019, 17:21:36
5
Odp: Szninkiel
Nie, nie wynaturzenie. Mając coś ekskluzywnego za 600 zł chciałbym, żeby to było naprawdę wyjątkowe wydanie, w niewielkim nakładzie.

Nie interesuje Cię sam komiks a to, co inni posiadają. Dlatego nazywam to wynaturzeniem hobby komiksowego.

Wt, 14 Maj 2019, 17:42:05
4
Odp: Szninkiel
A tak, mamy drogi komiks, na który wiele osób sobie nie pozwoli, przy jednocześnie dość wysokim nakładzie, co z kolei odziera go trochę z kolekcjonerstwa.

Właśnie o takim podejściu do kolekcjonerstwa piszę. W takim podejściu nie chodzi o to, jak dobre i jak pięknie wydane komiksy posiadam w kolekcji, a o to jak niewiele osób posiada, to co ja posiadam. Ja wiem, że takie podejście to nie jest nic nowego, ale dla mnie w tym hobby chodzi o dobre, piękne komiksy. Wartość komiksu określana na podstawie niedostępności to już nie moje podejście do tego hobby.

Wt, 14 Maj 2019, 17:52:54
6
Odp: Timof Comics Znajoma twarz na WOŚP :)


Nd, 12 Styczeń 2020, 12:26:00
4
Odp: MyComicCollector Dlaczego liczysz na przebudzenie skoro już masz ten program?
Wt, 21 Styczeń 2020, 14:12:14
1
Odp: Komiksowe kalendarium W wieku 88 lat zmarł Quino.
Nasza Księgarnia niemal w tym samym czasie wydała drugi tom "Mafaldy".

Cz, 01 Październik 2020, 15:43:09
1
Odp: Batman Wow, pierwszy raz czytam takie interpretacje zakończenia. Już od pierwszej lektury, kiedy w latach dziewięćdziesiątych znalazłem Batmana w antykwariacie odebrałem zakończenie jednoznacznie i do dzisiaj nie sądziłem, że są inne interpretacje.

Joker opowiada kawał i śmieją się razem jak starzy kumple na dobrym browarze. Bo oni są jak starzy kumple - dużo razem przeżyli i obaj są psychicznie chorzy. Każdy chory na swój sposób, w zachowaniu żadnego z nich nie ma nic normalnego. Bo co jest bardziej nienormalne - skrajna i wieczna radość, czy skakanie po mieście w przebraniu nietoperza? Dlatego ten komiks jest taki wyjątkowy - spogląda na Batmana w sposób całkiem realistyczny, wciąż zachowując konwencję superbohaterską.

Wt, 13 Październik 2020, 17:19:25
3
Odp: Batman
A w to co opowiada Moore to ja bym specjalnie nie wierzył, ten facet to delikatnie mówiąc oryginał, na dodatek olbrzymi egocentryk, pamiętliwy do przesady i żyjący z wymyślania.

A co on opowiada?

So, 17 Październik 2020, 11:33:41
1
Odp: Egmont 2020 Słabo wygląda ten Szninkiel. Wolę wersję czarno-białą. Jakiś tydzień temu dałem ją do przeczytania żonie i była zachwycona rysunkami. Nie sądzę, żeby tak zareagowała na tą wersję.
Pn, 02 Listopad 2020, 10:55:52
1