Autor Wątek: Kotori  (Przeczytany 25915 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kotori
« Odpowiedź #105 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 16:05:58 »


Cytuj
W dniu naszych urodzin mamy dla Was ogłoszenie, o którym przez lata myśleliśmy, że nigdy nie nastąpi. Staraliśmy się o ten tytuł ponad dekadę, wymienialiśmy z Japonią tysiące maili i rozmawialiśmy przy każdym spotkaniu na żywo. Ale w końcu z wielką dumą i ogromną radością możemy to powiedzieć – dostaliśmy “Nanę” Ai Yazawy! 😍
Manga zostanie wydana w formacie 2 w 1, w oprawie twardej oraz miękkiej 🙂 Pamiętajcie jednak, że seria nie jest zakończona. Od 2009 roku ma status zawieszonej. Uprzedzając Wasze pytania – nie mamy żadnej wiedzy na temat powrotu autorki do pracy nad komiksem. Dlatego ostatni tom będzie tomem pojedynczym, chyba że do czasu jego wydania Ai Yazawa postanowi mangę dokończyć. W takim wypadku jeszcze raz przedyskutujemy z japońskim wydawcą format ostatnich tomów.
Preordery znajdziecie już w naszym sklepie mangastore.pl
🎵 Oprawa twarda: mangastore.pl/nana-1-oprawa-twarda-preorder-p-5311.html
🎵 Oprawa miękka: mangastore.pl/nana-1-oprawa-miekka-preorder-p-5312.html
❗ I jeszcze kilka ważnych informacji ❗
🔹 Wersja w twardej oprawie będzie dostępna w nakładzie 500 sztuk wyłącznie w naszym sklepie mangastore.pl. Nie przewidujemy dodruków! Jeśli preroderów sprzeda się mniej niż przewidziany nakład, do regularnej sprzedaży trafi 500 sztuk minus preordery. Jeśli preorderów sprzeda się więcej niż 500, po premierze twarda oprawa nie będzie już dostępna. W przypadku większego zainteresowania tytułem sprzedaż preorderów zostanie zamknięta wcześniej (będziemy o tym zawczasu informować w mediach społecznościowych) i wydrukujemy tyle tomików, ile zostało zamówione w przedsprzedaży.
🔸 Tomy w miękkiej oprawie po premierze pojawią się również w innych sklepach z komiksami, ale nie fizycznie w salonach Empik. Będziecie jednak mogli je zamówić poprzez empik.com.
🔹 Tomy w twardej oprawie zakupione w przedsprzedaży mają wliczony w cenę koszt dostawy.
🔸 Przypominamy, że połączenie preorderu z innymi tytułami powoduje wstrzymanie realizacji całego zamówienia do czasu premiery. Jeżeli zależy Wam na szybkiej wysyłce, zamawiajcie preordery osobno.
--------------
• autor: Ai Yazawa
• liczba tomów: 11 (seria zawieszona)
• format: 145 x 205 mm (powiększony)
• okładka: twarda lub miękka z obwolutą
• gatunek: josei, dramat, okruchy życia
• cena okładkowa: 74,90 zł (oprawa twarda), 64,90 zł (oprawa miękka)
• przekład: Anna Piechowiak
• premiera: tom 1 – czerwiec 2023 (Pyrkon), tom 2 – sierpień 2023, tom 3 i kolejne – co 3 miesiące
Dwie dziewczyny, których nie łączy nic poza imieniem, rozpoczynają w Tokio nowy rozdział swojego życia. Nana Komatsu ma za sobą niekończącą się historię nieszczęśliwych miłości, a cały jej świat kręci się wokół chłopaków: byłych, aktualnych i przyszłych. Przeprowadza się do wielkiego miasta, by wreszcie wziąć los we własne ręce. Nana Osaki to charyzmatyczna i pewna siebie wokalistka punkowego zespołu z niewielkiego miasteczka. W dniu dwudziestych urodzin kupuje sobie w prezencie bilet do Tokio w jedną stronę, aby spełnić największe marzenie – zostać prawdziwą gwiazdą rocka. Obie wyruszają w drogę tego samego dnia i zupełnym przypadkiem spotykają się w pociągu. Niedługo potem los – lub kolejny przypadek – sprawia, że te dwie dziewczyny o kompletnie odmiennych charakterach i z całkiem różnych środowisk lądują w tym samym mieszkaniu.

Online Alexandrus888

Odp: Kotori
« Odpowiedź #106 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 16:53:13 »
Ludzie się tak podjarali, że zablokowali wejśce... Pani ekspedientka nie może się przecisnąć do wejścia. O! Chyba się jej udało. Ale ledwie uchyliła drzwi, dziki tłum się wdarł i zaklinował ją w przejściu między regałami. Sytuacja jest rozwojowa. Będziemy państwa na bieżąco informować. Sprzed siedziby sklepu mangastore.pl mówił dla państwa Alexandrus888

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kotori
« Odpowiedź #107 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 17:00:01 »
Informuj, informuj, bo mi się już znudziło odświeżanie, a zawsze miałem nadzieję, że ktoś to wyda. Ale szczerze wątpiłem, jako że seria jest niedokończona.

Offline Kvothe

Odp: Kotori
« Odpowiedź #108 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 17:00:44 »
Nie mam pojęcia co to za tytuł, ale te 500 sztuk HC to się im dziś sprzeda.

Offline Comzilla!

Odp: Kotori
« Odpowiedź #109 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 17:07:12 »
Haha, wiedziałam że Nana ma fanów, ale nie sądziłam że aż poblokują sprzedać  ;D

Swoją drogą kto by pomyślał, że to właśnie od Kotori dostaniemy najpierw Miecz Nieśmiertelnego, a teraz Nanę  :)
Mój kanał na YT Comzilla!

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kotori
« Odpowiedź #110 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 17:11:12 »
Ciekawe czy ktoś kiedyś Astro Boya wyda. Ale ogólnie klasyki mangi są w zaskakująco dużym stopniu obecne (albo były obecne, bo się wyprzedały) na polskim rynku.

Online Alexandrus888

Odp: Kotori
« Odpowiedź #111 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 17:32:27 »
Beata z Kotori nie raz ostrzegała, że precz od JEJ Nany. Bo inaczej znajdzie, zamorduje i zatańczy nad grobem. Na konwentach informowała, że starają się o tytuł, piszą maile, gadają na targach itd., aż wreszcie -bodaj na ostatnim Pyrkonie - porzaliła się iż zdaję się jej, że czas tej mangi miną i się poddaje. Na szczęście jak widać jakąś iskierka wciąż się w niej tliła, a teraz wybuchła potężnym płomieniem.

Wieści z placu boju: Kotori zadeklarowało, że jest gotowe podnieść limit ½k szt., jeśli zajdzie taka potrzeba, choć jej nie przewidują.
Udało mi się wejść na chwilę na stronę główną. Co prawda nie w pełni załadowaną, rozjechaną, gdzie wszystkie linki prowadziły do podstrony błędu; ale się udało.
Update: i już się nie udaje...
Dochodzą nas w słuchy, że pierwszym szczęśliwcom już udało się zrealizować zakup. 40 minutową walka z systemem została zwieńczona ich zwycięstwem. Ich imiona objęte są Programem Ochrony Świadków Szczęśliwców, w celu uniknięcia upamiętnia owania przez zawistny motłoch.
Dalej nie można zamawiać inaczej niż szczęśliwym trafem i Opatrznością Ręki Boskiej.


Co do Tetsuwan no Atom - obstawiam, że jeżeli CLAMP JPFowi siądzie i okrzepnie, to następną kolekcją będzie właśnie Tezuka. Wydanie Atoma w 7miu HC B5 to byłaby bomba!
« Ostatnia zmiana: Nd, 02 Kwiecień 2023, 17:36:14 wysłana przez Alexandrus888 »

Offline hansior

Odp: Kotori
« Odpowiedź #112 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 18:34:19 »
Nastolatki - target docelowy - które łatwo nakręcić, nie mają co robić w domu, więc podjarane kolejną shōjo-mangą odświeżają na okrągło stronę :)

Online Alexandrus888

Odp: Kotori
« Odpowiedź #113 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 18:42:25 »
Ale to jest josej...

Strona zaczęła odpowiadać. Co 3-4 ładowanie nie kończy się błędem. Ale dodanie do koszyka produktu kręci się już 30 min i dalej nic. Przynajmniej udało się zalogować. Szał trwa. 2h 40min, od czasu zera. Sytuacja się stabilizuje, ale do normalności jeszcze daleko.

Offline Kandor

Odp: Kotori
« Odpowiedź #114 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 18:47:52 »
Ciekawe czy ktoś kiedyś Astro Boya wyda. Ale ogólnie klasyki mangi są w zaskakująco dużym stopniu obecne (albo były obecne, bo się wyprzedały) na polskim rynku.
Ja bym kupił "Doraemona" czy w sumie cokolwiek klasycznego, co jest tylko u nas znane z anime. Z "Kapitanem Tsubasą" - przykładowo - się udało, to czemu nie? Co do AB/TA to jestem za, nawet mam jeszcze do ogrania dwie gry na PS2 (a i na inne platformy były gry) z tym bohaterem :-)
W ogóle o co takie wielkie halo? "Nana"? Nie znam. W twardej oprawie? Biorę*!!! :-)

[*"Eden" się kończy, więc jestem "finansowo usprawiedliwiony" ;-)]
« Ostatnia zmiana: Nd, 02 Kwiecień 2023, 18:51:19 wysłana przez Kandor »

Offline hansior

Odp: Kotori
« Odpowiedź #115 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 18:53:58 »
Ale to jest josej...

Pod jojsej łapie się całe spektrum tytułów. Nie znaczy to, że manga nie jest infantylna, naiwna, czy opowiadająca o uczuciach w uproszczony sposób dostosowany do nastolatek. A poza tym jojsej to po prostu manga obyczajowa dla nastolatek i młodych kobiet zaczynających dopiero swoje dorosłe życie. To one są targetem takich tytułów.

No i radzę poczytać o tej mandze przed kupnem. Nie ma w niej niczego wyjątkowego.

Offline Kandor

Odp: Kotori
« Odpowiedź #116 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 18:55:54 »
"Error 509 / Błąd 509

Przekroczenie parametrów bezpieczeństwa serwera
Więcej informacji na temat błędu 509 jest dostępnych pod adresem:
www.pomoc.iq.pl/blad_509" - kurczę, nie bujaliście ;-)

Offline MLeSkr

Odp: Kotori
« Odpowiedź #117 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 19:54:12 »
Chyba wyłączyli możliwość zakładania nowych kont :P A po zalogowaniu wywala błąd. Nie miałem zamiaru kupować, bo tematyka średnio mi pasuje, ale skoro jest taki szał na ten tytuł, to wezmę pierwszy tom i sprawdzę co i jak. Ostatnio bardzo podszedł mi Asano, więc może i Yazawa mi się spodoba :) Chociaż boli, że to seria niedokończona :/

Online Alexandrus888

Odp: Kotori
« Odpowiedź #118 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 20:28:57 »
Problemy wciąż trwają. Tłumy tracą nadzieję. Dalej walczę. Teraz już z adresem dostawy.
Ja autorkę lubię. Kageno no tsuki było dobre, więc niejako gotów jestem wziąć w ciemno opus magnum mangaczki.

Online Alexandrus888

Odp: Kotori
« Odpowiedź #119 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 21:57:18 »
Raport z oblężonego miasta. Powoli oblegający odchodzą, lecz problemy są dalej. Co jakiś czas straszy nas error 509, ale da się przy dobrej woli złożyć zamówienie. Braci KomikSpec! Czas na drugą falę ataku. Tym razem edycja "na ruska", czyli nocny szturm.