Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 173327 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline am666

Odp: JPF
« Odpowiedź #90 dnia: Pn, 01 Lipiec 2019, 11:15:08 »
Ktoś czytał Blame i jakie opinie? Oglądałem jedynie ekranizacje, spodobała mi się. Jak manga wypada w porównaniu do niej?
Anime nie cztałem ale manga rysunkowo robi ogromne wrażenie, fabuła przedstawiona jest w taki żeby czytelnik samodzielnie wyłapywał pewne powiązania, nie ma tu podanego wszystkiego na tacy. Do 5 tomu całość jeszcze fabularnie ogarniałem, ale po przeczytaniu ostatniego tomu (dwukrotnie) stwierdziłem że nic z tego nie rozumiem:).
Ale warto dla samych rysunków.

Itachi

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #91 dnia: Pn, 01 Lipiec 2019, 17:13:03 »
Ktoś czytał Blame i jakie opinie? Oglądałem jedynie ekranizacje, spodobała mi się. Jak manga wypada w porównaniu do niej?

Ten komiks nie ma początku ani końca. Poznajemy bohaterów mających cel natomiast jak wspomniał kolega wyżej zrozumienie całej otoczki wymaga nie lada skupienia... Sam miałem chyba podobny problem ze zrozumieniem finalnych wydarzeń. Inna rzecz od wszystkiego co czytałem, z pewnością.

Offline R~Q

Odp: JPF
« Odpowiedź #92 dnia: Pn, 01 Lipiec 2019, 17:49:41 »
dokładnie w 200) roku; Blame! wystartował w 1998)
Łał, to lepsze, niż sequel "TRON-a" po 40 latach.

;)

Offline Szekak

Odp: JPF
« Odpowiedź #93 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 18:07:57 »
Okładka ostatniej Ality:

Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline JanJ

Odp: JPF
« Odpowiedź #94 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 09:12:19 »
Ponoć w październiku pierwszy tom nowej Akiry. Może ktoś napisze, czy warto wejść w tą serię, czy to dobrze, że będą kolory, miękka okładka itd.

http://alejakomiksu.com/nowosci/25358/Wraca-Akira/

Offline Murazor

Odp: JPF
« Odpowiedź #95 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 09:58:55 »
Kolorowe będzie kilka stron na początku każdego tomu, częsty zabieg w mangach. Miękka okładka przy grubych tomikach średnią opcją, ale JPF tłumaczyło, że nie ma opcji na twardą. Format jak Alita, czy Blame, więc super.

Największym minusem ma być brak szycia, a jedynie klejenie. JPF tłumaczy się, że później ciężej dodrukowywać tomy szyte. Wg mnie mogli wydać szyte, a dodruki klejone i już.

Co do tłumaczenia, czytałem całość od JPFu i tłumaczenie nie było tragiczne, czy coś, ale może teraz będzie jeszcze lepiej :)

W linku podają, że będzie oryginalna japońska kolejność stron co jest na plus, kilka razy w mandze było coś w stylu: "dostał w lewą rękę!" i trzyma się za prawą :)

Bender

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #96 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 10:20:52 »
Nawet klejone nie jest takie straszne. Darkhorsowe wydanie klejone przeczytałem od deski do deski i nic się nie stało. Mam nadzieję, że tu też dobrze to skleją. Natomiast plus za oryginalny kierunek. Został też wykorzystany w nowszym wydaniu anniversary HC.

Czy warto wejść w serię? Po stokroć tak. To jedno z największych osiągnięć w mandze w ogóle. Czyta się świetnie a rysunki są oszałamiające. Jeśli widziałeś anime to dodatkowo fajnie widać ewolucję tego epickiego rozmiaru mangi na scenariusz. Dla mnie 10/10

Offline Murazor

Odp: JPF
« Odpowiedź #97 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 10:59:35 »
Jasne, klejone nie znaczy, że będzie złe. Ot po prostu dodałem, bo widziałem gdzieś, że o tym pisali (chyba fb).

To jedno z największych osiągnięć w mandze w ogóle.

O, idealnie :) Też jedna z moich ulubionych mang i w ogóle komiksów.

Bender

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #98 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 11:02:41 »
U mnie tak samo. Jeśli miałbym zabrać 10 tytułów na bezludna wyspę, Akira raczej na pewno byłaby wśród nich.

Offline celtic

Odp: JPF
« Odpowiedź #99 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 11:23:32 »
Ponoć w październiku pierwszy tom nowej Akiry. Może ktoś napisze, czy warto wejść w tą serię, czy to dobrze, że będą kolory, miękka okładka itd.

http://alejakomiksu.com/nowosci/25358/Wraca-Akira/

Jeden z najlepszych komiksów jaki czytałem, ocena 10/10. Szkoda że nie na twardo i szkoda że nie w kolorach MARVEL EPIC.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Koora

Odp: JPF
« Odpowiedź #100 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 12:39:41 »
Też się bardzo cieszę, czytałem w dzieciństwie część, pożyczałem od kumpla i mocno się wkręciłem. Niestety nie miałem okazji poznać całości. Będzie szansa :D

Offline MiLes

Odp: JPF
« Odpowiedź #101 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 15:29:47 »
Jest zapowiedź nowego wydania pierwszego tomu Akiry, 31 października 2019
Cechy nowego wydania:
-nowe tłumaczenie
-kolorowe strony
-wydanie w 6 tomach
-duży format B5 (18,4cm x 25,6cm)
-wydanie w miękkiej okładce z obwolutą
-japoński układ stron
-japońskie onomatopeje z polskim podpisem

Kolorowe strony, wszystkie czy tylko kilka pierwszych. Na YT widziałem prezentację mangi i wszystkie strony miały kolor, wyglądało OBŁĘDNIE.

Online radef

Odp: JPF
« Odpowiedź #102 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 15:41:28 »
Kolorowe strony, wszystkie czy tylko kilka pierwszych. Na YT widziałem prezentację mangi i wszystkie strony miały kolor, wyglądało OBŁĘDNIE.
Nie wiem jak jest w tym wypadku, ale patrząc na inne mangi, wydaje mi się, że chodzi o dwa różne wydania.
Pewnie jest jakieś całkowicie w kolorze i tego nie wyda JPF. Jest natomiast także takie zgodne z oryginałem, czyli posiadające wszystkie strony kolorowe jakie były w trakcie oryginalnej publikacji, pewnie kilka-kilkanaście stron na tom, prawdopodobnie to wyda JPF.
« Ostatnia zmiana: Cz, 22 Sierpień 2019, 17:03:39 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Bender

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #103 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 15:56:56 »
Istnieje w pełni kolorowe wydanie, ale zgadzam się to raczej nie będzie to.

Offline Murazor

Odp: JPF
« Odpowiedź #104 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 15:57:21 »
Cena też to sugeruje. Wydania Full Color to inna bajka, Dragon Ball też takie posiada, ale nie w całości (chyba tylko część DBZ).