Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 178869 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Online LukCook

Odp: JPF
« Odpowiedź #1050 dnia: Cz, 28 Wrzesień 2023, 11:00:22 »
Cytuj
📣MAMY ŚWIETNĄ WIADOMOŚĆ!📣
Dostaliśmy zgodę na rozpoczęcie druku 🌟SAILOR MOON🌟 w wersji ETERNAL! Cały proces trwał łącznie 6 lat! Jest to, jak sam japoński wydawca przyznał, najtrudniejsza i najbardziej skomplikowana licencja w ich historii. Mamy nadzieję, że cierpliwość wszystkich zostanie wynagrodzona i nowa edycja czarodziejek sprawi Wam tyle radości co nam❤️!
W związku z tym:
1. Zbieramy zamówienia na tom pierwszy do końca października
2. PREMIERA w grudniu 2023
3. Dodruki serii będą maksymalnie raz w roku (i po wyższej cenie niż premierowa)
4. Kolejne tomy będą ukazywać się co 3 miesiące
- wersja Eternal składa się z 10 tomów
- każdy tom ma około 300 stron
- format A5 (145 mm x 205 mm)
- nowe okładki z efektem brokatu
- nowe tłumaczenie
- oryginalne onomatopeje z polskim dopiskiem
- kolorowe strony
- twarda oprawa

Online xanar

Odp: JPF
« Odpowiedź #1051 dnia: Cz, 28 Wrzesień 2023, 11:10:54 »
Cały proces trwał łącznie 6 lat!  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline dreamer36

Odp: JPF
« Odpowiedź #1052 dnia: Cz, 28 Wrzesień 2023, 11:55:34 »
No kur*w! Aż mnie poderwało i o mało co nie oplułem komórki. Wreszcie, wreszcie, WRESZCIE! Ale mam zacisze!

Podobna reakcja u mnie - aż mnie zatkało ze zdziwienia, że wydadzą i radości, że wydadzą :) Szkoda tylko, że w takich wielkich tomach - cena ceną, ale ja po prostu uwielbiam format tankabonów - dla mnie to jest format i grubość nierozerwalnie powiązanych z mangą. Ale nie mam tutaj zamiaru ani marudzić, ani wybrzydzać - biorę na premierę na 100% :)

Offline PawelC

Odp: JPF
« Odpowiedź #1053 dnia: So, 30 Wrzesień 2023, 19:13:17 »
🌟UWAGA ZAPOWIEDŹ🌟
Claymore

Jak ta seria wypada względem Berserka? Równie brutalne, są elementy SF/Fantasy, czy jest realistycznie? Jest poważnie czy jak to w mandze - pół serio, pół beka i gagi?

Berserk był dla mnie całkiem spoko gdzieś do połowy serii (finał pierwszego story arc chyba, nie pamiętam dokładnie jak się to nazywało ale chodzi o starcie ze złolami w którym,  żeby nie spoilować, "Casce coś się przydarza"). Później już miałem wrażenie, że seria wskoczyła w zbyt lekki klimat - za dużo beki, oraz wędrówki drużyny pierścienia które nie prowadziły do niczego konkretnego poza tym żeby przedłużać historię.

Offline Liarus

Odp: JPF
« Odpowiedź #1054 dnia: So, 30 Wrzesień 2023, 20:40:37 »
Też mnie ciekawi jak się Claymore ma do Berserka. Czy ja wiem czy takie lekkie po pierwszym zaćmieniu? Na pewno inaczej się to czyta po tym co final Golden Arc zafundował ale nadaj porąbane rzeczy się tam dzieją. Ale co do przedłużania to się zgadzam. Boat Arc temu dowodzi.

Offline Comzilla!

Odp: JPF
« Odpowiedź #1055 dnia: So, 30 Wrzesień 2023, 21:11:45 »
Jak ta seria wypada względem Berserka? Równie brutalne, są elementy SF/Fantasy, czy jest realistycznie? Jest poważnie czy jak to w mandze - pół serio, pół beka i gagi?

Czytałam to naprawdę dawno temu, ale w ogóle nie pamiętam żadnych heheszków... Dosłownie żadnych...
Ale tak jak wspomniałam, czytałam to ponad 15 lat temu i nie całe.  :-\

Ale pierwszy tom na pewno zamówię. Wydanie typu cegła, takie jak uwielbiam. ;D
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline Alexandrus888

Odp: JPF
« Odpowiedź #1056 dnia: So, 30 Wrzesień 2023, 22:02:19 »
Też dawno temu czytałem "wiedźmina w spódnicy", ale na 95% heheszków brak.

Fantasy pełną gębą. Mamy Yomy, czyli takie pokraczne kreatury żywiące się ludzkimi trzewia, ale zdolne do mimikry (udawania pożartych ofiar). Mamy Claymore, które walczą z Yoma. Używają do tego wielkich mieczy (dorównujących rozmiarem broni Gutsa) i "superzdolności" prawie że magicznych. Są zresztą nazywane srebrnookimi wiedźmami.

Dużym spoilerem nie będzie, że mamy timeskip. Historia po nim nieco siada. Jest jeszcze więcej super-uber-mocy, przeciwnicy z kreatur ewoluują na megamonstra. Mamy latające wojowniczki (technicznie nie latają, ale walki toczą kilkadziesiąt metrów nad ziemią, ma to swoje pseudoracjonalne wyjaśnienie), mamy zombi, mamy stworki-potworki wielkości wieżowca...

Claymore daleko do Berserka, jest mniej mroczne, ale równie brutalne, fabularnie... jest dobrze. Właściwie można by spokojnie zrobić spin-off do tej mangi i opowiadać historię dalej z szerszej perspektywy. Bo to co dostajemy jest (po mimo swego rozmachu) dość kameralne.

Największą wadą jest design wojowniczek. A raczej rysów ich twarzy. Gdyby nie fryzury nigdy bym zgadł którą Claymorkę widzimy. Pomysły na bestie są za to ekstra. Równie poryte co w Berserku - widać że obaj autorzy inspirowali się Devilmanem.

Offline OokamiG

Odp: JPF
« Odpowiedź #1057 dnia: So, 30 Wrzesień 2023, 23:13:32 »
W Claymore jest brak heheszków, kiedy w Berserku niestety mamy Pucka. Splash arty potworów to jedne z najlepszych dzieł mangowych jakie widziałem, bardzo oryginalne, wybijające się poza typową kreskę mangi. I tu się zgodzę, że autor powiela twarze. Bohaterki wyglądają trochę jak kopiuj wklej. Ale klimat historia niewątpliwie ma. Dla przykładu jeden z moich chyba ulubionych kadrów z serii przedstawiający jedno z monstrów:
[
« Ostatnia zmiana: So, 30 Wrzesień 2023, 23:19:04 wysłana przez OokamiG »

Offline 79ers

Odp: JPF
« Odpowiedź #1058 dnia: Nd, 01 Październik 2023, 14:55:13 »
Wzorują się na konkretnym wydaniu, czy to składaki 3w1 by JPF?

Offline Alexandrus888

Odp: JPF
« Odpowiedź #1059 dnia: Nd, 01 Październik 2023, 16:14:05 »
Squadac by jpf

Offline 79ers

Odp: JPF
« Odpowiedź #1060 dnia: Wt, 10 Październik 2023, 20:17:10 »
Alita LO - warto czy zapychacz półek?

Offline Comzilla!

Odp: JPF
« Odpowiedź #1061 dnia: Śr, 11 Październik 2023, 18:43:45 »
Cytuj
Alita LO - warto czy zapychacz półek?

Mi się bardzo nie podobała.
A pierwszej serii jestem mega fanem.

W Last Order mamy turniej walki i taką abstrakcyjną trochę historie, kreska również bardzo uproszczona i wygładzona w porównaniu do poprzednich tomów.
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline Rodrigues

Odp: JPF
« Odpowiedź #1062 dnia: Pt, 27 Październik 2023, 10:40:42 »
Cytuj
📣ZAPOWIEDZI📣
Kolejne tytuły NIHEIA po polsku!
https://mangarden.pl/.../tsutomu-nihei-1621934505.html
🌟ABARA🌟 (reedycja w nowym formacie - pasującym do BLAME, NOiSE i BIOMEGI)
Świat przyszłości. Miasto, nad którym górują dwie ogromne, tajemnicze bryły, znajdujące się tam tak długo, że wielu mieszkańców uznaje je za naturalne wytwory skorupy ziemskiej.
Pewnego dnia jeden z obywateli zmienia się w budzącego grozę potwora. Incydent zapoczątkowuje serię niepokojących zjawisk, która może okazać się brzemienna w skutkach. Oto bowiem po wielu latach ponownie pojawiły się przerażające "białe pustelniaki"...
Kim jest tajemniczy Denji Kudou? Dlaczego przemienia się w chronioną groteskowym pancerzem istotę, podobną do tych, z którymi przyszło mu walczyć? Czy to jemu będzie pisane położyć kres serii objawieńców?
Czy będzie jedynie trybem w historii przytłaczającego, pełnego symboli świata przyszłości, stworzonego przez Tsutomu Niheia?
Specyfikacja wydania:
- format B5 (18,4 cm x 25,6 cm), miękka oprawa, obwoluta
- TWARDA OPRAWA - tylko w preorder
- seria zakończona w 1 tomie
- 1 tom to około 400 stron komiksu
- cena za tom: 105,00 zł (niezależnie od oprawy)
- PREMIERA: 2024 (będziemy informować)
🌟BIOMEGA🌟 (NOWOŚĆ)
W tej przerażającej wizji przyszłości Tsutomu Niheia, wirus N5S rozprzestrzenił się po ziemi, zamieniając większość populacji w stworzenia przypominające żywe trupy.
Agent Toha - Zoichi Kanoe, z pomocą komputerowej sztucznej inteligencji Fuyu, wbudowanej w jego motocykl, poszukuje klucza do wybawienia ludzkości.
Przygotuj się na niesamowitą podróż – na świat BIOMEGA, gdzie surrealistyczne krajobrazy i walka z wypaczającym umysł złem są na porządku dziennym.
Specyfikacja wydania:
- format B5 (18,4 cm x 25,6 cm), miękka oprawa, obwoluta
- TWARDA OPRAWA - tylko w preorder
- seria zakończona w 3 tomach
- 1 tom to około 400 stron komiksu
- cena za tom: 105,00 zł (niezależnie od oprawy)
- PREMIERA: 2024 (będziemy informować)
- tryb wydawania: co 3 miesiące



Nareszcie BIOMEGA!!!  8) 8) 8)



Offline Comzilla!

Odp: JPF
« Odpowiedź #1063 dnia: Pt, 27 Październik 2023, 18:49:19 »
O tak, bardzo się cieszę. Na pewno też kupie ponownie Abare by pasowała do reszty.
Nie podobają mi się tylko okładki. Współczesny styl autora w ogóle do mnie nie trafia. Szkoda ze nie pokusił się o nowe okładki ze swoim starym stylem rysunku.
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline Rodrigues

Odp: JPF
« Odpowiedź #1064 dnia: Pt, 27 Październik 2023, 19:34:27 »
Nie podobają mi się tylko okładki.

To prawda. Stare okładeczki były koksiarskie.



Edit:

Nawet memy są w tym temacie:
« Ostatnia zmiana: Pt, 27 Październik 2023, 19:44:09 wysłana przez Rodrigues »