Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 178934 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Warpath

Odp: JPF
« Odpowiedź #735 dnia: Pt, 08 Kwiecień 2022, 19:43:07 »
Dzięki. A trzeba płacić za reklamację tj. za odsyłkę uszkodzonego egzemplarza?

Offline KubciO

Odp: JPF
« Odpowiedź #736 dnia: Pt, 08 Kwiecień 2022, 19:47:51 »
Dzięki. A trzeba płacić za reklamację tj. za odsyłkę uszkodzonego egzemplarza?
Nie pamiętam, bym odsyłał reklamowany przedmiot.

Online Crono

Odp: JPF
« Odpowiedź #737 dnia: So, 09 Kwiecień 2022, 07:48:44 »
Dzięki. A trzeba płacić za reklamację tj. za odsyłkę uszkodzonego egzemplarza?
W przypadku mang z twardą oprawą było tak, że wysyłałem im zdjęcia uszkodzeń a oni wysyłali mi nowy egzemplarz paczkomatem. W przesyłce była etykieta zwrotna, żeby użyć jej do zwracanego egzemplarza.
W przypadku zwykłych mang z preorderów które wysyłają w kopercie bąbelkowej to nie musiałem odsyłać ubitych egzemplarzy, ale nauczyłem się, żeby pisać im w komentarzu żeby inaczej zabezpieczali przesyłkę i póki co nie ma problemu.

Offline Warpath

Odp: JPF
« Odpowiedź #738 dnia: So, 09 Kwiecień 2022, 09:13:37 »
Super, wielkie dzięki za odpowiedzi ; )

Offline xanar

Odp: JPF
« Odpowiedź #739 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 14:53:41 »
A ktoś dostał już może 4 tom Ranmy HC w preorderze? Niby premiera marzec, ale przesyłki wciąż brak.

Wysyłają pod koniec tego tygodnia

https://www.facebook.com/J.P.Fantastica/photos/a.337085032981510/5153104708046161/
Twój komiks jest lepszy niż mój

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #740 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 15:29:58 »
W sklepie wylądowały kolejne dodruki, głównie Mega Mangi. Jest tego sporo.

Róża Wersalu tom 01
Róża Wersalu tom 02
Róża Wersalu tom 03
Pieśń Apolla tom 01 
Pieśń Apolla tom 02
Srebrny Trójkąt
Mój drogi bracie
Klan Poe tom 01
Planetes tom 02
Planetes tom 01
Hiroki Endo - krótkie historie
7 Miliardów Igieł tom 01
Judge tom 01
Judge tom 02
Judge tom 04
Doubt tom 01
Doubt tom 04
Resident Evil tom 01
Resident Evil tom 02
Resident Evil tom 03
Resident Evil tom 05
Hideout
W miasteczku piasku i błękitnych łusek tom 02
Berserk tom 07
Berserk tom 08
Berserk tom 10
Goth

Offline Warpath

Odp: JPF
« Odpowiedź #741 dnia: Wt, 19 Kwiecień 2022, 12:42:53 »
Czy po przeminięciu daty na twardoookładkowy preorder można liczyć, że jest jakakolwiek szansa, że tomik pojawi się w sklepie jeszcze, czy już całkiem po ptakach?

Offline xanar

Odp: JPF
« Odpowiedź #742 dnia: Wt, 19 Kwiecień 2022, 13:02:09 »
Szansa jest, jak popatrzysz w sklepie to po premierze niektóre się pojawiają.
Twój komiks jest lepszy niż mój

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #743 dnia: Wt, 19 Kwiecień 2022, 13:56:21 »
Ja się zastanawiałem ostatnio czy oni po cichu nie robią jakichś dodruków tych twardych opraw? Bo pierwszy tom "Last Order" znowu jest w sprzedaży, a jak do nich pisałem z rok temu to nic już podobno nie mieli. Tymczasem już drugi miesiąc można normalnie ten tom kupić.

Offline xanar

Odp: JPF
« Odpowiedź #744 dnia: Wt, 19 Kwiecień 2022, 14:06:50 »
Mozę paleta się znalazła na magazynie :)
Pewnie była jakaś pula na reklamacje a że reklamacji za dużo nie było to wrzucili na sklep.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Warpath

Odp: JPF
« Odpowiedź #745 dnia: Wt, 19 Kwiecień 2022, 15:00:32 »
Wcale bym się nie zdziwił, gdyby dodrukowywali i absolutnie bym nie rozpaczał i tylko oklaskiwał ; ) Biorąc pod uwagę takiego Dragon Balla, którego pierwsze twarde tomiki Full Color przegapiłem nie wiedząc o akcji - ponad 30 tomów w planach a już nie mając w perspektywie 4 początkowych ciężko komukolwiek wejść w temat preorderu twardej. Po co komu niepełny ciąg twardookładkowców? Nie ma to dużo sensu z punktu widzenia sprzedażowego - wręcz powinni dodrukowywać, bo inaczej sami zawężają sobie listę odbiorców / popyt.

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #746 dnia: Wt, 19 Kwiecień 2022, 15:38:27 »
Nie jest powiedziane, czy gdyby twarda nie było tylko w pre-orderze, to czy sprzedawałaby się tak samo dobrze - teraz kto chce musi wziąć od razu i nakręca sprzedaż do pewnego poziomu, a tak mógłby zwlekać i wejść w serię i rok po premierze.

Miękka zostaje cały czas, więc też nie do końca ograniczają popyt, bo komiks da się cały czas normalnie kupić w zwykłej wersji.

No i poza tym ostatnio sporo tych twardych opraw jest dostępnych długo po premierze i to w sporych ilościach. Z ciekawości kilka sprawdzałem i niektórych do koszyka cały czas można dodać po prawie 100 szt. i wcale szybko te ilości nie maleją. DB chyba akurat schodzi dobrze, bo faktycznie jak pojawia się z opisem "ostatnie sztuki" to jest ich kilka i szybko znikają.

Offline Warpath

Odp: JPF
« Odpowiedź #747 dnia: Wt, 19 Kwiecień 2022, 15:41:50 »
Dragon Balla w twardej już nie ma numerów 1-5, więc akurat tutaj mam smuteczek.

No i dla mnie kwestia popytu ma rację bytu - interesuje mnie tylko twarda oprawa, jako że mam komplet 42 tomów w miękkich jeszcze z pierwszego rzutu tytułu. Chciałem sobie wymienić ; ) A tak nie kupię drugi raz w miękkiej mimo że w kolorze.
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Kwiecień 2022, 16:16:20 wysłana przez Warpath »

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #748 dnia: Wt, 19 Kwiecień 2022, 16:27:02 »
No cóż, ja bym się zdecydował na drugi obieg - patrząc na to, że w perspektywie mamy jeszcze prawie 30 tomów, to można przeboleć te kilka pierwszych po zawyżonej cenie. Zresztą z tego, co widzę po aukcjach to jakoś super one nie schodzą, więc pewnie idzie wyhaczyć w niezłej cenie. No ale to indywidualna kwestia.

Offline xanar

Odp: JPF
« Odpowiedź #749 dnia: Wt, 19 Kwiecień 2022, 16:27:28 »
Panorama będzie  :)

Twój komiks jest lepszy niż mój