Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 178917 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #435 dnia: Pt, 25 Grudzień 2020, 19:40:07 »
No ale przecież wydają anime-comicsy z DB, niedawno wyszedł trzeci - Broly ???

edit.
Nie tak nagle, bo już kilka miesięcy temu to zapowiadali. I czemu w ekspresowym tempie, było coś o częstotliwości?
« Ostatnia zmiana: Pt, 25 Grudzień 2020, 19:42:12 wysłana przez Eguaroc »

Primal

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #436 dnia: Pt, 25 Grudzień 2020, 19:55:46 »
Ale dużo wcześniej zapowiedzieli Broly'ego a po nim anime-comicsy z pozostałych kinówek. Po czym nagle pojawiła się informacja o kolorowej reedycji, która pojawi się dużo szybciej niż wszystkie inne zapowiadane projekty :)

No ale przecież wydają anime-comicsy z DB, niedawno wyszedł trzeci - Broly ???

edit.
Nie tak nagle, bo już kilka miesięcy temu to zapowiadali. I czemu w ekspresowym tempie, było coś o częstotliwości?
« Ostatnia zmiana: Pt, 25 Grudzień 2020, 19:58:30 wysłana przez The Next One »

Offline R~Q

Odp: JPF
« Odpowiedź #437 dnia: Pt, 25 Grudzień 2020, 20:15:44 »
No ale przecież wydają anime-comicsy z DB, niedawno wyszedł trzeci - Broly ???

nie nie, to są anime comicsy z DB Super - ja mam na myśli anime comicsy z filmów DB, DBZ.

Primal

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #438 dnia: Pt, 25 Grudzień 2020, 20:31:18 »
Sprawdziłem:
- 21 kwietnia post o kinówkach
- 26 czerwca informacja o kolorowej edycji
Plus oczywiście wiele innych nadziei i postów rzuconych na tablicę  ;)

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #439 dnia: Pt, 25 Grudzień 2020, 20:45:28 »
No czyli dwa miesiące po kinówkach ogłosili mangę w kolorze. Dotychczas wydali już trzy anime-comicsy i na przyszły rok planują zacząć mangę. Dalej nie łapię w czym problem, z Super był tylko "Broly", więc siłą rzeczy dalej muszą się wziąć za starsze tytuły - zresztą "Bitwa Bogów" i Frieza to też były kinowki DBZ. Jakoś nie sądzę, żeby to super schodziło i mieli znacząco zwiększać częstotliwość, ale wydać zapewne wydadzą.

Jak może się kolorowa manga pojawić wcześniej niż anime-comicsy, skoro wydawanie tej serii już trwa?
« Ostatnia zmiana: Pt, 25 Grudzień 2020, 20:47:07 wysłana przez Eguaroc »

Offline Geekboy

Odp: JPF
« Odpowiedź #440 dnia: Pt, 25 Grudzień 2020, 20:59:20 »
Ja na pewno kupię nową edycję - mój dylemat bardziej polega na tym czy brać twardą czy tak jak wydali kinówki miękką.

Mniej więcej wiem o co chodzi @The Next One - z otoczenia bliskiemu JPF'owi słyszałem, że kilkukrotnie w pierwszej połowie roku kontaktowało się z nimi Hachette z propozycją współpracy przy wydaniu ich wersji opartej na Kanzenban'ie. Nie wiem jednak czy JPF miał w planach wydanie full color czy decyzja została podjęta po propozycji wspólnego wydania kolekcji.
« Ostatnia zmiana: Pt, 25 Grudzień 2020, 21:01:02 wysłana przez Geekboy »

Offline amsterdream

Odp: JPF
« Odpowiedź #441 dnia: So, 26 Grudzień 2020, 11:03:25 »
z otoczenia bliskiemu JPF'owi słyszałem, że kilkukrotnie w pierwszej połowie roku kontaktowało się z nimi Hachette z propozycją współpracy przy wydaniu ich wersji opartej na Kanzenban'ie.

A wiesz coś na temat tego, czy się dogadali odnośnie kolekcji?
« Ostatnia zmiana: So, 26 Grudzień 2020, 12:21:06 wysłana przez amsterdream »

Offline R~Q

Odp: JPF
« Odpowiedź #442 dnia: So, 26 Grudzień 2020, 12:11:08 »




Jak może się kolorowa manga pojawić wcześniej niż anime-comicsy, skoro wydawanie tej serii już trwa?

Powtarzam, że nie chodzi mi o kinówki z Super (ani "wprowadzające" do Super), ale o te starsze, z DB i potem DBZ

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #443 dnia: So, 26 Grudzień 2020, 12:21:27 »
No a ja mogę powtórzyć, że skoro wydali już trzy najnowsze, to siłą rzeczy następne w kolejności będą starsze - przecież dla nich to jest jedna seria wydawnicza - Broly z Super jest wydany spójnie z BoG i RoF z DBZ.

Offline Geekboy

Odp: JPF
« Odpowiedź #444 dnia: So, 26 Grudzień 2020, 12:35:45 »
A wiesz coś na temat tego, czy się dogadali odnośnie kolekcji?

Z tego co słyszałem to JPF nie traktował tego poważnie dopóki Hachette nie poinformowało, że jak nie chcą gadać to się zwrócą do Shūeishy i jakiś czas później na FB wrzucili info o kolorowej wersji.

Wielka szkoda bo taka kolekcja wyszłaby w całości w maks 1,5 roku a tak będziemy mieć w najlepszym wypadku po 6 tomów rocznie - co przy 32 tomach daje ponad 5 lat.

No a ja mogę powtórzyć, że skoro wydali już trzy najnowsze, to siłą rzeczy następne w kolejności będą starsze - przecież dla nich to jest jedna seria wydawnicza - Broly z Super jest wydany spójnie z BoG i RoF z DBZ.

No problem w tym, że te 3 kinówki są ściśle powiązane z fabułą Dragon Balla Super i wstawki o nich są przecież w treści.
« Ostatnia zmiana: So, 26 Grudzień 2020, 12:44:36 wysłana przez Geekboy »

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #445 dnia: So, 26 Grudzień 2020, 12:44:28 »
No problem w tym, że te 3 kinówki są ściśle powiązane z fabułą Dragon Balla Super i wstawki o nich są przecież w fabule.
Jakie to ma znaczenie, poza tym, że przejmuje się tym garstka fanów?


Komunikat JPF był prosty:
W kolejce ustawiają się: film z Brolym oraz poprzednie filmy kinowe że świata DB, również te najstarsze

Broly ukazał się 1,5 miesiąca temu, a przeżywacie, jakby minął rok i zawiesili tę serię.

Offline Geekboy

Odp: JPF
« Odpowiedź #446 dnia: So, 26 Grudzień 2020, 12:55:25 »
Wiesz zależy jak się na to patrzy - Dragon Ball już jest na rynku a tych kinówek nie ma.

Kolorowy Dragon Ball na pewno znacząco je spowolni bo zakładam, że filmy będą wychodzić równocześnie fabularnie względem głównego wątku. A bez niego mógłby wychodzić raz na kwartał np.

Tutaj pytanie jak systematycznie będzie wychodzić kolorowa wersja.

Offline amsterdream

Odp: JPF
« Odpowiedź #447 dnia: So, 26 Grudzień 2020, 12:56:46 »
Z tego co słyszałem to JPF nie traktował tego poważnie dopóki Hachette nie poinformowało, że jak nie chcą gadać to się zwrócą do Shūeishy i jakiś czas później na FB wrzucili info o kolorowej wersji.

Wielka szkoda bo taka kolekcja wyszłaby w całości w maks 1,5 roku a tak będziemy mieć w najlepszym wypadku po 6 tomów rocznie - co przy 32 tomach daje ponad 5 lat.

Znając życie i ciągłe opóźnienia JPF to nie zdziwiłbym się jeśli będą to wydawać dwa razy dłużej. A kolekcja faktycznie dość szybko by wyszła, jakieś półtora roku i byłby komplet, do tego w większym formacie. Pozostaje mi w takim razie tylko zbojkotować wydanie od JPFu.

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #448 dnia: So, 26 Grudzień 2020, 13:03:30 »
Wiesz zależy jak się na to patrzy - Dragon Ball już jest na rynku a tych kinówek nie ma.
A czy ktoś w Polsce wydawał wcześniej anime comicsy zanim zaczął to JPF z "Bitwą bogów"? Gdyby były dostępne w formie normalnej mangi, to zapewne już dawno by je wydali.

Cytuj
Kolorowy Dragon Ball na pewno znacząco je spowolni bo zakładam, że filmy będą wychodzić równocześnie fabularnie względem głównego wątku. A bez niego mógłby wychodzić raz na kwartał np.
Mogłyby, tylko że... "Bitwa bogów" wyszła w maju 2019, "Zmartwychwstanie F." w styczniu 2020. W kwietniu ogłosili, że wydadzą "Broly'ego" i pójdą dalej - "Broly" wychodzi na koniec października. Nie było kolorowej mangi, a częstotliwość kinówek była jaka była, więc co tu jest do spowalniania?

Powtarzam, to raczej nie jest produkt, na który czytelnicy się rzucą w nie wiadomo jakich ilościach. Sądzę, że kolejne tomy będą sobie spokojnie wychodzić swoim tempem i tak samo byłoby, gdyby nie ruszali teraz kolorowej edycji. A tak naprawdę może ona nawet przyspieszyć kinówki, bo a nuż ktoś będzie chciał sięgnąć po nie właśnie w trakcie czytania mangi i reedycja może dodatkowo nakręcić ich sprzedaż.


edit.
Poza tym dwa miesiące po ogłoszeniu "Broly'ego" zapowiedzieli mangę w kolorze. Teraz dwa miesiące po faktycznym ukazaniu się "Broly'ego" na rynku, dostajemy pierwsze konkretne info o wydaniu mangi - no rzeczywiście zaskoczenie.
« Ostatnia zmiana: So, 26 Grudzień 2020, 13:13:02 wysłana przez Eguaroc »

Offline Geekboy

Odp: JPF
« Odpowiedź #449 dnia: So, 26 Grudzień 2020, 13:20:02 »
Znając życie i ciągłe opóźnienia JPF to nie zdziwiłbym się jeśli będą to wydawać dwa razy dłużej. A kolekcja faktycznie dość szybko by wyszła, jakieś półtora roku i byłby komplet, do tego w większym formacie. Pozostaje mi w takim razie tylko zbojkotować wydanie od JPFu.

Nie ma co bojkotować bo to nic nie zmieni - wydawać będą a w najgorszym przypadku tomy będą wydawane od święta.

A czy ktoś w Polsce wydawał wcześniej anime comicsy zanim zaczął to JPF z "Bitwą bogów"? Gdyby były dostępne w formie normalnej mangi, to zapewne już dawno by je wydali.
Mogłyby, tylko że... "Bitwa bogów" wyszła w maju 2019, "Zmartwychwstanie F." w styczniu 2020. W kwietniu ogłosili, że wydadzą "Broly'ego" i pójdą dalej - "Broly" wychodzi na koniec października. Nie było kolorowej mangi, a częstotliwość kinówek była jaka była, więc co tu jest do spowalniania?

Powtarzam, to raczej nie jest produkt, na który czytelnicy się rzucą w nie wiadomo jakich ilościach. Sądzę, że kolejne tomy będą sobie spokojnie wychodzić swoim tempem i tak samo byłoby, gdyby nie ruszali teraz kolorowej edycji. A tak naprawdę może ona nawet przyspieszyć kinówki, bo a nuż ktoś będzie chciał sięgnąć po nie właśnie w trakcie czytania mangi i reedycja może dodatkowo nakręcić ich sprzedaż.

Pytanie jak będzie ze sprzedażą kolorowej wersji i jakim okaże się hitem - to wszystko wyjaśni.