Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 178070 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline HaVoK

Odp: JPF
« Odpowiedź #945 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 10:20:59 »
No ale to wcale nie oznacza, że wydawnictwo sprzedało Ci te komiksy. Mógł to zrobić jakiś ich pracownik, do którego komiksy należały i poprostu wpakował je w karton i taśmę firmową.

Offline Crono

Odp: JPF
« Odpowiedź #946 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 10:26:39 »
Owszem, ale kto pracuje na wizerunek firmy? Pracownicy ..

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #947 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 10:32:57 »
No ale to wcale nie oznacza, że wydawnictwo sprzedało Ci te komiksy. Mógł to zrobić jakiś ich pracownik, do którego komiksy należały i poprostu wpakował je w karton i taśmę firmową.
No właśnie to napisałem.

Offline Comzilla!

Odp: JPF
« Odpowiedź #948 dnia: Wt, 06 Grudzień 2022, 15:45:23 »
Wydawca zrobił dodruk wszystkich tomów Heat.

Szkoda mi było strasznie, że tomiki tego autora były w takim małym formacie. Te rysunki zasługiwały na nieco więcej przestrzeni.  :'(
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline saruman

Odp: JPF
« Odpowiedź #949 dnia: Śr, 18 Styczeń 2023, 20:54:52 »

Spoiler: PokażUkryj

Offline MLeSkr

Odp: JPF
« Odpowiedź #950 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 18:25:49 »
Waneko wydaje HUNTER X HUNTER, a tymczasem JPF:

YU YU HAKUSHO (tytuł będzie przetłumaczony np. Duchowe akta)

YuYu Hakusho to manga napisana i zilustrowana przez Yoshihiro Togashiego. Opowiada historię Yusuke Urameshiego, nastoletniego przestępcy, który zostaje potrącony i zabity przez samochód podczas próby ratowania dziecka. Yusuke zostaje wskrzeszony i mianowany „Detektywem Zaświatów”, przez co musi badać różne sprawy dotyczące demonów i zjaw w świecie ludzi.

-Liczba tomów: 15 (seria zakończona)
-format A5
-około 250 stron (sporo kolorowych)
-obwoluta lub TWARDA OPRAWA (twarda oprawa tylko w pre-order)
-cykl wydawniczy: co 3 miesiące
-cena za tom: 54,60 zł
Równoczesna PREMIERA tomów 1 i 2 w czerwcu!

PRE-ORDERY dodamy po weekendzie!

Offline Rodrigues

Odp: JPF
« Odpowiedź #951 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 23:22:50 »
Obydwa tytuły obiły mi się o uszy, ale to tyle co wiem w temacie. Chyba pora na jakiś porządniejszy research :P. Może jakiś szanowny user poratuje opinią ;)?

Offline MLeSkr

Odp: JPF
« Odpowiedź #952 dnia: So, 21 Styczeń 2023, 08:16:44 »
Ja mam podobnie. O tytułach często słyszałem ale mało o nich wiem. Jednak podobno oba w formie anime są dostępne na Netflixie. Będzie trzeba sprawdzić 🙂

Offline Rodrigues

Odp: JPF
« Odpowiedź #953 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 12:00:55 »
Z facebooka JPFu:

Cytuj
Drodzy,
W Waszych komentarzach wciąż pytacie o Sailor Moon i pojawia się mnóstwo dezinformacji. Dlatego wyjaśniamy:

1. Sailor Moon będzie wydana w wersji Eternal (z największą liczbą kolorowych stron w porównaniu do innych edycji) w 10 tomach.
2. Komiks będzie w formacie A5, tylko w twardej oprawie.
3. Tom pierwszy przechodzi etap akceptacji i jak pisaliśmy to przy ogłaszaniu, potrwa to minimum rok - może trwać nawet 2 lata - tego nie wiemy.
4. Prosimy o cierpliwość, po zaakceptowaniu pierwszego tomu, kolejne tomy będą wychodzić regularnie co 3 miesiące.


Offline Gazza

Odp: JPF
« Odpowiedź #954 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 12:39:37 »
Te terminy akceptacji przez JAP materiałów do druku to jakaś abstrakcja. SpaceX szybciej zatwierdza zmiany w Starshipie niż ci te swoje czarno-białe mangi. Gdyby całe były w kolorze to pewnie nigdy by nie dawali zielonego światła.

Offline Alexandrus888

Odp: JPF
« Odpowiedź #955 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 12:56:43 »
Nie we wszystkich są takie jazdy. SM EE to kolekcjonerka na rynku japońskim. A, że używają innych farb to ciężko to odtworzyć... Chyba największym problemem był/jest brokat na okładce...

Offline radef

Odp: JPF
« Odpowiedź #956 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 13:29:02 »
Te terminy akceptacji przez JAP materiałów do druku to jakaś abstrakcja. SpaceX szybciej zatwierdza zmiany w Starshipie niż ci te swoje czarno-białe mangi. Gdyby całe były w kolorze to pewnie nigdy by nie dawali zielonego światła.
Właśnie czarno-białe mangi zwykle są akceptowane w rozsądnych terminach, ale gdy pojawia się kolor. Ho, ho, ho. Zarówno w przypadku "Akiry" jak i "Sailor Moon" największym problemem były kolorowe strony i to, że Japończycy mieli jakieś bardzo dziwne specyfikacje do nich.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Bender

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #957 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 13:55:05 »
Po prostu maja inny standard niż Pantone. Ale dziwi mnie, że niby manga od zawsze budżetowo, ale jak już kolor to spot a nie cmyk XD na bogato.


Offline Rodrigues

Odp: JPF
« Odpowiedź #958 dnia: Pt, 03 Luty 2023, 14:23:54 »
Zapowiedziana twarda oprawa Fullmetal Alchemist Deluxe:




A tak zapewne wygląda ta transparentna obwoluta (zdjęcia z reddita):



Wychodzi na to, że ta wersja ma 2 obwoluty  8)


Dalej nie wiem, czy to kupować  ::) :P

Offline OokamiG

Odp: JPF
« Odpowiedź #959 dnia: Pt, 03 Luty 2023, 14:44:46 »
Mam poprzednie wydanie. Nie wiem też czy bawić się w znowu w kompletowanie i dublowanie kiedy tyle dobra innego wychodzi.