Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 173257 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online LukCook

Odp: JPF
« Odpowiedź #915 dnia: So, 22 Październik 2022, 00:27:12 »
Dzięki! W takim razie odpuszczam, nie chce psuć świetnego wrażenia po Alicie.

Offline Comzilla!

Odp: JPF
« Odpowiedź #916 dnia: So, 22 Październik 2022, 00:49:46 »
No nie wiem, czy moja opinia może być podstawą do tak ważkiej decyzji...

Pierwszy tom jest niezły, a w drugim zamyka się historia, która według mnie jest okej, więc w sumie można spróbować dwa pierwsze tomy...

(ale pisze to bardzo bez przekonania)

Mój kanał na YT Comzilla!

Offline amsterdream

Odp: JPF
« Odpowiedź #917 dnia: So, 22 Październik 2022, 07:21:16 »
Mnie się Last Order podoba bardziej od głównej serii. Dużo ciekawsza fabuła.

Offline Comzilla!

Odp: JPF
« Odpowiedź #918 dnia: So, 22 Październik 2022, 10:55:26 »
Cytuj
Mnie się Last Order podoba bardziej od głównej serii. Dużo ciekawsza fabuła

Możesz coś więcej powiedzieć? Co Ci się podoba w fabule? Dlaczego jest dla Ciebie ciekawsza?

Ja musiałam po którymś tomie wrócić do 2, bo totalnie nie pamiętałam po co ta Alita w kosmos poleciała i dlaczego bierze udział tym turnieju "Mortal Kombat". 
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline amsterdream

Odp: JPF
« Odpowiedź #919 dnia: So, 22 Październik 2022, 13:49:23 »
W początkowych tomach więcej wątków hard sci-fi a potem ta akcja z wampirami i w ogóle geneza większości postaci. Generalnie scenariusz jest prowadzony na większej ilości płaszczyzn i jest więcej wątków niż w pierwszej serii.

Offline Comzilla!

Odp: JPF
« Odpowiedź #920 dnia: So, 22 Październik 2022, 15:52:49 »
A... to jest dokładnie to co mi się nie podoba XD

Wątek wampirów oceniam najsłabiej. Sam w sobie bardzo ciekawy, zdecydowanie moje klimaty, ale to było półtora tomu (?) przerywnika w historii Ality. I był właściwie wprowadzony po nic, był i się skończył zniknięciem wampirzycy. Może lepiej bym to odebrała gdyby to były np. 3 rozdziały retrospekcji, a tak mnie zadusił.

No, ale tak to już jest, dla jednego plus, dla drugiego minus.
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline PawelC

Odp: JPF
« Odpowiedź #921 dnia: So, 22 Październik 2022, 18:18:26 »
No ja niestety również odczuwam spadek zainteresowani gdzieś tak od 5 lub 6 tomu. Pierwsze tomy Last Order czytało mi się tak samo dobrze albo i lepiej niż główną serię, później było tylko ok (aż do wampirów włącznie), ostatni tom jaki mam to 8 i czytając go już miałem mocno dość ciągnącego się w nieskończoność turnieju. Obecnie zastanawiam się czy kupować dalej 9 i 10 czy... sprzedać :/.

Offline Itachi

Odp: JPF
« Odpowiedź #922 dnia: Pn, 14 Listopad 2022, 17:12:59 »
O %^&*( !

FULLMETAL ALCHEMIST

Wznowienie popularnej serii w wersji ULITMATE DELUXE EDITION, która charakteryzuje się:
-większym formatem (a5)
-nowymi okładkami
-większą liczbą stron na tom (około 250-270)
-transparentną obwolutą z dodatkowym nadrukiem lub twardą oprawą z metalicznymi tłoczeniami (bez obwoluty)
-kolorowymi stronami (na początku rozdziałów)
-liczba tomów: 18
-cena okładkowa tomu: 54,60 zł
Datę premiery podamy jak już ustalimy 🙂

Można już składać preordery!

https://mangarden.iai-shop.com/


Offline KubciO

Odp: JPF
« Odpowiedź #923 dnia: Pn, 14 Listopad 2022, 19:12:54 »
Do tej pory, gdy był wybór, brałem HC. Teraz mnie troszkę zaintrygowała ta transparetna obwoluta. Trzeba będzie pomyśleć.

Offline Martin Eden

Odp: JPF
« Odpowiedź #924 dnia: Pn, 14 Listopad 2022, 20:47:07 »
A gdzie jest niezapowiadane wznowienie Hellsing, ja się pytam.

Offline R~Q

Odp: JPF
« Odpowiedź #925 dnia: Pt, 18 Listopad 2022, 17:45:29 »
No to o dodrukach tankōbonowego wydania możemy zapomnieć.

Offline Alexandrus888

Odp: JPF
« Odpowiedź #926 dnia: Pt, 18 Listopad 2022, 21:12:15 »
JPF już w wakacje zapowiedział, że pod ich koniec robi ostatni dodruk starego wydania, a potem będzie to wypasione wydanie.

Offline KubciO

Odp: JPF
« Odpowiedź #927 dnia: Pt, 18 Listopad 2022, 21:36:38 »
Oto wiadomość, na którą długo czekaliście!
DNAngel powróci!
Czego możecie się spodziewać?
1. Pięknej dziesięciotomowej reedycji:
-format A5
-około 350 stron na tom (w tym kilka kolorowych)
-nowe, piękne okładki (miękka lub twarda oprawa)
-nowe tłumaczenie i materiały
2. Brakujące tomy 16-20 ukażą się również w standardowej formie małych tomików, aby wszyscy którzy mają poprzednie wydanie mogli je skompletować. Nie będzie jednak dodruków tomów 1-15.
Pre-ordery ruszą niedługo, data premiery to I połowa 2023 roku.
Więcej szczegółów podamy wkrótce!



Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #928 dnia: Pt, 18 Listopad 2022, 22:27:49 »
Ja tam się cieszę, że wznawiają teraz starsze rzeczy w lepszych wydaniach. W dodatku raczej uczciwe podejście z ich strony, np. właśnie info o ostatnim dodruku FMA (czy w ogóle sam ten dodruk) czy jak powyżej wydanie ostatnich tomów serii w formacie pierwszego wydania dla osób, które już posiadają poprzednie tomy.

Online Kandor

Odp: JPF
« Odpowiedź #929 dnia: Pt, 18 Listopad 2022, 23:12:34 »
Ja tam się cieszę, że wznawiają teraz starsze rzeczy w lepszych wydaniach. W dodatku raczej uczciwe podejście z ich strony, np. właśnie info o ostatnim dodruku FMA (czy w ogóle sam ten dodruk) czy jak powyżej wydanie ostatnich tomów serii w formacie pierwszego wydania dla osób, które już posiadają poprzednie tomy.
No bo wiedzą, że nie stracą na obu wydaniach. Jak się rozejdą nowe tomiki (może będą potem jeszcze dodruki, oczywiście tylko tych nowych), to i tak będzie na nie zapotrzebowanie na rynku wtórnym, jeśli ktoś chce mieć koniecznie całą "pierwszą" serię. Takie win win: zysk i zarazem szacunek do klienta :-)
« Ostatnia zmiana: Pt, 18 Listopad 2022, 23:15:13 wysłana przez Kandor »