Autor Wątek: Sędzia Dredd  (Przeczytany 37696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Recoil

Sędzia Dredd
« dnia: Wt, 19 Luty 2019, 22:58:09 »
Cześć,


czy ktoś zaznajomiony z tym bohaterem może podzielić się kilkoma zdaniami na temat wydanych w PL pozycji związanych z Sędzią ?


Czy są warte uwagi i swojej ceny - szczególnie "Kompletne Akta" gdzie za każdy tom trzeba liczyć ok 100 PLN...?


BTW: czemu ich numeracja jest taka specyficzna ? 1 a potem 13,14,15,16  ;)

Dzięki
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Luty 2019, 23:06:36 wysłana przez admin »

Offline parsom

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 23:30:15 »
Są warte.
Numeracja jest taka, bo jako pierwsze wydali u nas te, w których jest kolor. Czyli 13. A potem tak z grubsza niby na zmianę.
Przy czym - nie zaczynaj od 1, bo to jednak trochę ramotki. Zacznij od 13, jak dla mnie to esencja Dredda - różnorodność historyjek, sporo ironii i satyry, czasem nawet można się zadumać.

Offline Recoil

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 23:39:04 »
Są warte.
Numeracja jest taka, bo jako pierwsze wydali u nas te, w których jest kolor. Czyli 13. A potem tak z grubsza niby na zmianę.
Przy czym - nie zaczynaj od 1, bo to jednak trochę ramotki. Zacznij od 13, jak dla mnie to esencja Dredda - różnorodność historyjek, sporo ironii i satyry, czasem nawet można się zadumać.


Dzięki bardzo  :)

Offline Kalander

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 09:38:52 »
Generalnie każdy Dredd wydany u nas jest wart uwagi. Najlepiej zacząć znajomość z tą postacią albo od "Ameryki", albo od Kompletnych Akt 13. Zapewniam też, że wszystkie te komiksy warte są swojej ceny, zarówno jeśli chodzi o scenariusz, jak i rysunki.

Online perek82

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 16:13:36 »
Kompletne akta to często krótkie kilkustronicowe "nowelki". Czasami układają się w większe historie (chyba 14 jest w większości jedną długą historią). Pierwsza część to początki Dredda. Dość ramotkowe i również nie polecałbym zaczynać od tego.
Dredd od Studia Lain to już bardziej współczesne historie - albumy nie są ze sobą specjalnie powiązane, więc można w sumie czytać w dowolnej kolejności.
Na mnie największe wrażenie zrobiła Ameryka i w sumie po przeczytaniu tego albumu zacząłem kupować kolejne.
Thorgal (17) **
Thorgal (16) ****
Thorgal (15) ****
Thorgal (14) ***
Lonesome (1-3) **

Offline carnivale

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 16:35:31 »
Ja przeczytałem "Mroczną Sprawiedliwość" i już więcej po Dredda nie sięgnąłem. Napisane to jakoś strasznie po łebkach , ledwo się zaczyna i już się kończy. Jakbym przeczytał "zwiastun" komiksu. Sama historia też bez rewelacji ale pewnie było by lepiej gdyby ją bardziej wydłużyć. Natomiast rysunki pierwsza klasa.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 16:57:55 »
Wiele tracisz rezygnując z Dredda. Jeżeli znajdziesz wolne fundusze to polecam zaryzykować i kupić, np. Akta 13, Amerykę, Shamballe ;)

Offline parsom

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 18:39:18 »
"Mroczna sprawiedliwość" moim zdaniem jest mocno, a nawet bardzo mocno przereklamowana. Rysunki owszem, super (jak ktoś lubi ten styl), ale scenariusz tak jak piszesz - od niechcenia. Zresztą o ile pamiętam scenarzysta wprost stwierdził, że nie chciało mu się tego pisać.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 19:53:43 »
No dla mnie też Mroczna Sprawiedliwość słabiutka, nic ponad tanią podrobkę Obcego: Ósmego pasażeta Nostromo z Dreddem i Mrocznymi Sędziami w rolach głownych. Szkoda odpuścić Dredda, wyrabiając sobie o nim opinie akurat po tym komiksie. Ameryka, lub Kompletne Akta 13 zdecydowanie bardziej nadają sie do testowania.

Offline Recoil

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 20:01:35 »
Z czego w takim razie wynika nadzwyczaj wysoka cena "Mrocznej Sprawiedliwości" ? Na jednym z serwisów aukcyjnych jakiś magik chce zań 400 PLN...

Nakład wyczerpany i dorobiona jakaś legenda ludowa ?

Online Murazor

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 20:08:06 »
Po prostu nakład wyczerpany.

Jeżeli chcesz sprawdzić cenę na allegro to polecam sprawdzać w zakończonych, bo to, że ktoś wystawił za 400 zł nie znaczy, że ktoś za tyle kupił. Ja zaraz mogę wystawić za 2000 zł i dalej nic to nie zmieni dopóki ktoś tego nie kupi.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 20:09:32 »
Tak,  nakład dawno wyczerpany. Pytanie czy za tyle chodzi, czy za tyle jest wystawiany? Na pewno nie jest wart tych pieniedzy, tym bardziej, że za 400 zł można mieć Ameryka, Szambale i dwa tomy Kompletnych Akt.

Offline Recoil

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 20:10:54 »
Ja zaraz mogę wystawić za 2000 zł i dalej nic to nie zmieni dopóki ktoś tego nie kupi.


Ale za to jaki szał zrobi ;)

Offline Palyszkiewicz

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 21:45:47 »
Z czego w takim razie wynika nadzwyczaj wysoka cena "Mrocznej Sprawiedliwości" ? Na jednym z serwisów aukcyjnych jakiś magik chce zań 400 PLN...

Nakład wyczerpany i dorobiona jakaś legenda ludowa ?
Ja na portalu aukcyjnym kupiłem niedawno za 70 zł z groszami czyli poniżej okładkowej. Stan bardzo dobry. Trzeba szukać licytacji a nie jakichś obłędnych wycen.

majkelus81

  • Gość
Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 23:07:15 »
Ja przeczytałem "Mroczną Sprawiedliwość" i już więcej po Dredda nie sięgnąłem. Napisane to jakoś strasznie po łebkach , ledwo się zaczyna i już się kończy. Jakbym przeczytał "zwiastun" komiksu. Sama historia też bez rewelacji ale pewnie było by lepiej gdyby ją bardziej wydłużyć. Natomiast rysunki pierwsza klasa.
Dlatego, pytałem wydawcę na gildii, kiedy zapowiedział kontynuację (Dark Justice: Dominion), czy by nie rozważył wydania obu albumów w jednym. Tym bardziej, że wydanie Mrocznej Sprawiedliwości jest jakościowo chyba najsłabszym, ze wszystkich komiksów wydawcy. U mnie to nie wystąpiło, ale widziałem zdjęcia wielu albumów gdzie okładki po prostu się wygięły w banana. I sam komiks to zaledwie niecałe 100 storn i kontynuacja tak samo. A cena 75 zł za tom tym razem może nie przejść tak łatwo, patrząc że wydanie kontynuacji Absalom, zalega od ponad pół roku, bo brak pierwszego tomu, który sprzedał się dużo szybciej.