Autor Wątek: Sędzia Dredd  (Przeczytany 37691 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #30 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 21:26:02 »
  Komiksu nie czytałem i nie zamierzam, ale tak patrząc się na to co jest w Kompletnych Aktach i ogólnie to co wydaje 2000AD to Dredd nie jest raczej postacią na serio a elementów komediowych i kiczu jest tam dosyć sporo.

Offline Murazor

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 21:33:10 »
Kicz okej, jak jest zamierzony tym bardziej, ale w Predator vs. Judge Dredd vs. Aliens jest po prostu głupota goniąca głupotę.

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #32 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 21:36:05 »
  To, że będzie głupio to chyba można się było spodziewać. Ale kolega powyżej, chyba jakiegoś horroru oczekiwał.

majkelus81

  • Gość
Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 21:39:55 »
Nie oczekiwałem horroru, po prostu ten komiks jest głupi, jeśli ktoś pamięta wydane dawno temu Witchblade/Aliens/Darkness/Predator to jest komiks takie pokroju.

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 21:44:48 »
Nie pamiętam, nie kupowałem bo już nawet jako dzieciak wiedziałem że to będą bzdury. Ogólnie nie przepadam, za jakimś takim mieszaniem światów i konwencji.

majkelus81

  • Gość
Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #35 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 07:43:40 »
Tylko widzisz, wcześniejszy cross tych postaci Judge Dredd versus Aliens: Incubus oraz Predator versus Judge Dredd jest dużo lepszy. Powiedziałbym, że John Wagner przełożył drugie części filmów (Aliens oraz Predator 2) zastępując głównych bohaterów postaciami Sędziów i to świetnie gra. W wydanym komisie już nie, to jest zwykła sieczka.

Offline amsterdream

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #36 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 10:49:28 »
Lubię komiksy Johna Laymana. Uwielbiam Chew i chyba jako jeden z nielicznych cenie co robił w Batman Detective Comics z Nowego DC Comics. Tym bardziej jestem zaskoczony tym jakim słabym komiksem jest Predator vs. Judge Dredd vs. Aliens - Dziel i plącz wydany przez Scream Comics.

U mnie zupełnie odwrotnie - nie lubię komiksów Laymana a "Dziel i plącz" mi się podobało. Myślałem że to będzie zwykła nawalanka w stylu Witchblade vs Terminator vs Predator vs Aliens, które TM-Semic wydawał na potęgę pod koniec swojej działalności, ale jednak fabuła tu jakaś jest, są zwroty akcji, jakiejś tam nawiązania do wyspy dr. Moreau, niezłe strona artystyczna.

Tylko widzisz (...) Predator versus Judge Dredd jest dużo lepszy.

Nie jest.

Offline SawiK

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #37 dnia: Cz, 28 Marzec 2019, 22:27:10 »
Cytuj
Nie oczekiwałem horroru, po prostu ten komiks jest głupi, jeśli ktoś pamięta wydane dawno temu Witchblade/Aliens/Darkness/Predator to jest komiks takie pokroju.

Własnie tych dwóch komiksów z Obcym i Predziem z Fun Media mi brakuje, Pamiętam jaki to był koszmarek, pozbyłem sie szybko. Dziś próbuje odzyskać i skompletować nawet takie szroty.
Faktycznie nowy Dredd nie odstaje poziomem od tamtych komiksów, jakies głupkowate wynalazki z Alienami oraz masakra z ta królowa :-\ Predzie czy były tu potrzebne, właściwie mogła ich rola skończyć sie na początku. Moim zdaniem tam głownie statystowali. Dredd za to prężył się na wszystkie sposoby a może był po prostu sobą. Predator vs Sędzia Dredd od Semica dużo lepszy, a to tez nie była jakaś tam wyższa pólka.
Największy plus całej tej historyjki to szata graficzna, nic nadzwyczajnego ale w starym dobrym stylu, każdy z strony tytułowej dobrze tu wygląda.

Midar

  • Gość
Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #38 dnia: Cz, 09 Maj 2019, 17:50:19 »
Za Facebookiem:

Sędzia Dredd już w drukarni!
Sędzia Dredd: Kompletne akta 2
Scenariusz: Pat Mills, John Wagner, Chris Lowder
Rysunki: Mike Mcmahon, Ron Smith, David Gibbons, Brian Bolland
Brendan Mccarthy, Brett Ewins, Garry Leach
Ilustracja na okładce: Trevor Hairsine
Tłumaczenie: Marek Starosta
Redakcja tekstu: Maciej Jasiński
Wydawnictwo: Ongrys
Tytuł oryginalny: Judge Dredd Complete Case Files Volume 2, Judge Dredd: The Cursed Earth Uncensored
Wydawca oryginalny: Rebellion
Rok wydania oryginału: 2005
Liczba stron: 368
Format: 220x296 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: czarno-biały / kolor
ISBN: 978-83-65803-40-5
Wydanie: I
Cena z okładki: 125 zł
Leżące na Zachodnim Wybrzeżu Mega-City Two opanowała straszliwa zaraza, która zamienia ludzi w żądne krwi potwory. Milionom mieszkańców może pomóc jedynie szczepionka opracowana w Mega-City One. Niestety nie da się jej dostarczyć samolotami, można to zrobić wyłącznie drogą lądową. Tylko Dredd wraz z grupą wybranych przez siebie pomocników jest w stanie wypełnić tę misję. Będą musieli przebyć tysiące mil pełnych niewyobrażalnych niebezpieczeństw. To tak zwana Przeklęta Ziemia, zniszczona w czasie wojny przez bomby atomowe, którą zamieszkują różnego rodzaju mutanci i stwory rodem z horrorów.
Jednak Sędzia Dredd nie przypuszcza nawet, że w czasie jego nieobecności w Mega-City One rozrasta się inna zaraza, która pochłonie miliony ofiar i na zawsze zmieni życie mieszkańców.

« Ostatnia zmiana: Cz, 09 Maj 2019, 17:56:01 wysłana przez Midar »

Offline Damballa

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #39 dnia: Cz, 09 Maj 2019, 18:24:26 »
Ależ się cieszę, że w końcu będzie. Trochę przyszło nam się naczekać na ten tom.

Offline Murazor

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #40 dnia: Cz, 09 Maj 2019, 20:28:38 »
Tytuł oryginalny: Judge Dredd Complete Case Files Volume 2, Judge Dredd: The Cursed Earth Uncensored
Ludzie z Rebellion są super, że da się z nimi dogadać i Ongrys też jest super, że się dogadał :D

Offline parsom

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #41 dnia: Cz, 09 Maj 2019, 20:48:11 »
A swoją drogą - co tam było powycinane?

Offline Murazor

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #42 dnia: Cz, 09 Maj 2019, 21:06:47 »
Chyba głównie o to chodziło Battle of the Burger Barons (Prog 71)




Offline Night wolf

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #43 dnia: Pt, 10 Maj 2019, 08:29:52 »
Taka informacja:


Drodzy czytelnicy. Zapewne zastanawiacie się, czy na Komiksowej Warszawie razem z kolejnym tomem Kompletnych Akt będziemy dokładać jakiś dodatkowy komiks z Sędzią Dreddem. Wasze przypuszczenia nie są bezpodstawne.

W magazynie 2000AD, w numerach 61-85 Dredd uczestniczył w wyprawie przez Przeklętą Ziemię. Spotkał tam mnóstwo dziwnych kreatur, a jedną z nich był Satanus. Wkrótce potem, w numerach 152-154 ukazała się opowieść "Krew Satanusa", która nawiązywała do wątków z Przeklętej Ziemi. Wątki te były też kontynuowane w historii "Krew Satanusa 2: Ciemna Materia" zamieszczonej w "Judge Dredd Megazine" w numerach 214-217, a także w "Krew Satanusa 3: Dziesiąty krąg" z numerów 257-265.

Każdy z tych komiksów to odrębna opowieść, ale skoro Ongrys wydaje "Przeklętą Ziemię" w Kompletnych Aktach 2", a Studio Lain wydaje "Krew Satanusa: Dziesiąty krąg", to aż się prosiło, żeby przygotować album z "Krwią Satanusa" cz. 1 i 2. Tak też właśnie uczyniliśmy. Trzymajcie kciuki, żeby albumy dotarły na Komiksową Warszawę.

Sędzia Dredd: Krew Satanusa

Scenariusz: Pat Mills
Rysunki: Ron Smith, Duke Mighten
Ilustracja na okładce: Chris Weston
Tłumaczenie: Marek Starosta
Redakcja tekstu: Maciej Jasiński
Wydawnictwo: Ongrys
Pierwotna publikacja: 2000 AD Progs 152-154, Judge Dredd Megazine issues: 214-217
Wydawca oryginalny: Rebellion
Liczba stron: 50
Format: 214x290 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: czarno-biały
ISBN: 978-83-65803-53-5
Wydanie: I
Cena z okładki: bezpłatny
Kalkulator Egmontu
Przeczytane: 961 z 1492 (64,41%) // Do przeczytania: 531 (35,59%) stan na 11.02.2020
Goodreads

Offline Murazor

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #44 dnia: Pt, 10 Maj 2019, 09:26:33 »
Prog 152-154  "Krew Satanusa" - będzie w KA 3

A to nigdzie nie wyjdzie, no nie?
Judge Dredd Megazine 214-217 - Krew Satanusa 2: Ciemna Materia