Autor Wątek: Donżon  (Przeczytany 33858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Simon

Odp: Donżon
« Odpowiedź #90 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 16:07:43 »
A mi oba tomy przypadły do gustu i niecierpliwie czekam na trzeci, w którym są rysunki Sfara, Andreasa i Blanqueta!  :)
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."

Offline JanJ

Odp: Donżon
« Odpowiedź #91 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 17:01:43 »
Ja przeczytałem oba Donżony ale jednak bardziej podobał mi się Ralph Azham i z braku miejsca na półkach Donżon poszedł na sprzedaż.

Offline Eyeless

Odp: Donżon
« Odpowiedź #92 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 17:52:13 »
Ja przeczytałem oba Donżony ale jednak bardziej podobał mi się Ralph Azham i z braku miejsca na półkach Donżon poszedł na sprzedaż.
Jestem fanem Donżona, ale zgadzam się z tym, że Ralph Azham jest lepszy od obu dotychczasowych tomów zbiorczych. Z drugiej strony Ralph to skończona historia więc te porównania są zawsze umowne.

Offline PawelC

Odp: Donżon
« Odpowiedź #93 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 18:31:09 »
To ja mam odwrotnie. Pierwszy zbiorczy bardzo mi się podobał. I fabularnie i graficznie. Drugi już mniej i mocno zastanawiam się nad kolejnymi. Drugi tom jest o wiele mroczniejszy, to mi nie przeszkadza, ale chaotyczny graficznie - i to już mnie kłuje w oczy :>

HA! U mnie dokładnie na odwrót, pierwszy po przeczytaniu nie zrobił jakoś wrażenia, i zastanawiałem się czy aby na pewno kontynuować bo to jednak kilka ładnych cegieł za parę stówek. Jakoś z tydzień temu przeczytałem dwójkę i ten tom mi totalnie zaklikał, zarówno graficznie jak i fabularnie. Imo drugiemu tomu duzo bliżej do Ralpha, którego uważam za doskonałego :).

Offline gashu

Odp: Donżon
« Odpowiedź #94 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 08:41:29 »
Ja natomiast jakoś nie mogę strawić żadnych komiksów, w których pojawiają się zoomorficzni bohaterowie. Robiłem kilka podejść (Usagi, Donżon) i zupełnie mi to nie siada.
Chlubny wyjątek - Blacksad. 

Offline parsom

Odp: Donżon
« Odpowiedź #95 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 11:12:34 »
Ja tam wolę zoomorficznych niż w majtkach włożonych w niewłaściwej kolejności.
Aczkolwiek dziwna przypadłość - może raczej nie o bohaterów chodzi, a o same historie?

Offline gashu

Odp: Donżon
« Odpowiedź #96 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 14:05:24 »
Nie wiem, o co mi chodzi  :P.
Zwierzaki nie przeszkadzają mi zupełnie w komiksach humorystycznych (Disney'e, itp.).
Natomiast w tych bardziej poważnych ciężko mi przełknąć ww. zabieg.

Bender

  • Gość
Odp: Donżon
« Odpowiedź #97 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 14:12:34 »
Żałuj. Cały Jason Cię ominie ;)

Offline Castiglione

Odp: Donżon
« Odpowiedź #98 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 18:29:13 »
Zwierzaki nie przeszkadzają mi zupełnie w komiksach humorystycznych (Disney'e, itp.).
Natomiast w tych bardziej poważnych ciężko mi przełknąć ww. zabieg.
Nie jesteś sam, mam podobnie.

Offline Liarus

Odp: Donżon
« Odpowiedź #99 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 18:33:53 »
Ja natomiast jakoś nie mogę strawić żadnych komiksów, w których pojawiają się zoomorficzni bohaterowie. Robiłem kilka podejść (Usagi, Donżon) i zupełnie mi to nie siada.
Chlubny wyjątek - Blacksad.
Cholercia, może też tak mam?;) Donżon nie podszedł, Usagi to mnie zmęczył pierwszy zbiorczy. Natomiast Blacksada to połknąłem. Dla mnie jakinś wielkim arcydziełem seria się nie okazała. Pierwszy tom najbardziej zaskakiwał bo był czymś nowym.

Offline parsom

Odp: Donżon
« Odpowiedź #100 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 18:34:50 »
A faceci przebrani za zwierzaki już nie przeszkadzają?

Offline Pawel.M

Odp: Donżon
« Odpowiedź #101 dnia: Wt, 09 Listopad 2021, 20:56:17 »
Ja tam wolę zoomorficznych niż w majtkach włożonych w niewłaściwej kolejności.
Ja nie przepadam ani za pierwszymi (mogą być w wersji comic - i tu wrzucam Donżon), ani za drugimi. Nawet Płaszcz i szpony nie kupiłem z powodu zwierzątek (ale zaczynam się łamać...).
« Ostatnia zmiana: Wt, 09 Listopad 2021, 20:57:59 wysłana przez Pawel.M »

Offline asx76

Odp: Donżon
« Odpowiedź #102 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 20:57:40 »
Donżon planowo ma wyjść pod koniec tego roku, a więc w grudniu.

Niestety, aż tak dobrze, to nie będzie. W tym roku nie będzie "Donżon 3" :(

Offline Simon

Odp: Donżon
« Odpowiedź #103 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 21:17:55 »
No to czekamy...
Trudno.  :-\
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."

Offline Guru_Komiksu

Odp: Donżon
« Odpowiedź #104 dnia: Pn, 29 Listopad 2021, 11:30:58 »
Drugi tom za mną i jak dla mnie wypada nieco gorzej niż pierwsze wydanie zbiorcze. W II tomie historie są bardziej poważne, krwawe, niekiedy obleśne, co w sumie mi niezbyt przypadło do gustu. Czarny humor z t. I bardziej mi podchodził i liczyłem na coś w tym stylu w tomie II, ale tego już tutaj za wiele nie było. Do tego przez jedną historię (Zgryzota) nie przebrnąłem ze względu na rysunki. Co prawda fajnie prześledzić losy Hiacynta i jego przemianę, ale z każdą kolejną częścią było coraz mniej ciekawych zdarzeń. I teraz zastanawiam się czy będzie sens zabierać się za kolejne wydanie zbiorcze jeśli ten poziom się utrzyma. Pewnie poczekam na opinie.