Autor Wątek: X-Men  (Przeczytany 246298 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: X-Men
« Odpowiedź #405 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 10:21:35 »
Dobra, przeczytałem kilka ostatnich stron tego wątku i nic z tego nie rozumiem więc może zapytam wprost. Czy jest jakikolwiek sens kupować jakiś (jaki?) komiks z X-menami
a) nie czytawszy wcześniej niczego z X'ów
b) nie zamierzając kupować trylion różnych serii, zeszytów itd. żeby coś zrozumieć.

Krótkie przypomnienie chronologii związanej z Iksami (pogrubiłem tytuły wydane lub zapowiedziane i usunąłem nieaktualne już informacje dotyczące wydania poszczególnych tytułów):
Tak skrótowo
New X-Men by Grant Morrison -> Astonishing X-Men by Joss Whedon -> Ród M -> X-Men: Deadly Genesis -> X-Men: Rise and Fall of the Shi'ar Empire -> X-Men: Emperor Vulcan -> X-Men: Kingbreaker -> X-Men: Messiah CompleX -> Astonishing X-Men by Waren Ellis ->X-Force by Craig Kyle & Chris Yost 1 -> Messiah War -> X-Force by Craig Kyle & Chris Yost 2 -> X-Men: Second Coming -> Uncanny X-Force -> X-Men: Schism -> Avengers vs. X-Men

Deadly Genesis stanowi wstęp do kosmicznych przygód X-Men, które przeplatają się z Anihilacjami i innymi Wojnami Królów. Dla osoby, która dopiero zaczyna przygodę z Iksami te przygody można ze spokojem sobie odpuścić, bo jednak stanowi to wycinek większej całości.

Podobnie jak koledzy zdecydowanie polecam run Whedona i Cassaday'a, który w moim skromnym odczuciu stanowi najlepszą historię z X-Men od czasów genialnych Claremonta i Byrne'a. Polecam również zapowiedziane New X-Men - choć mnie osobiście Morrison średnio podchodzi (jak dla mnie stosuje za dużo udziwnień), to ten run jest w miarę przystępny, a jednocześnie ważny dla drużyny.
« Ostatnia zmiana: Cz, 19 Grudzień 2019, 11:14:59 wysłana przez laf »

Offline AntekSocjalny

Odp: X-Men
« Odpowiedź #406 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 10:26:45 »
Dzięki za tą chronologię. Mam pytanie. Gdzie umiejscowić wydane przez Muchę Uncanny X-Force?

Offline laf

Odp: X-Men
« Odpowiedź #407 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 11:14:38 »
Dzięki za tą chronologię. Mam pytanie. Gdzie umiejscowić wydane przez Muchę Uncanny X-Force?
Jest w rozpisce, chociaż go nie pogrubiłem  ;). Już poprawiłem.

Ciekawi mnie co Egmont zrobi dalej z X-Menami. Fajnie by było jakby pociągnęli dalej ten wózek, wydając całość eventu Messiah CompleX wraz ze wznowieniem Rodu M. A jak nie E, to Mucha.
« Ostatnia zmiana: Cz, 19 Grudzień 2019, 11:28:10 wysłana przez laf »

Offline AntekSocjalny

Odp: X-Men
« Odpowiedź #408 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 11:27:56 »
Wielkie dzięki. Nie zauważyłem  ;)

Osobiscie bym chciał żeby Egmont wydał X-Men Milestones
« Ostatnia zmiana: Cz, 19 Grudzień 2019, 11:34:27 wysłana przez AntekSocjalny »

Odp: X-Men
« Odpowiedź #409 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 13:13:19 »
Nie czytałem żadnej z serii z współczesnych X-Men, czy House X / Power X to komiks w którym się odnajdę? Czy jednak trzeba wcześniej z czymś się zapoznać? Widzę, że ma dużo dobrych recenzji, chciałbym go sprawdzić. Warto?

Offline robbirob

Odp: X-Men
« Odpowiedź #410 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 13:17:21 »

Osobiscie bym chciał żeby Egmont wydał X-Men Milestones
o tak! (mimo, że większość tych historii mam)

Offline OokamiG

Odp: X-Men
« Odpowiedź #411 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 13:27:59 »
Myślę, że Muchą by się bardziej odnalazła w wydaniu trylogii Mesjasza. Zwalniają się jej Marvelowe sloty, więc mogła by jeszcze podbudować trylogię jeszcze np. X-force.  A Milesstone idealnie nadaje się do Egmontu.

Offline robbirob

Odp: X-Men
« Odpowiedź #412 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 13:29:23 »
Myślę, że Muchą by się bardziej odnalazła w wydaniu trylogii Mesjasza. Zwalniają się jej Marvelowe sloty, więc mogła by jeszcze odbudować trylogię jeszcze np. X-force.
X-Force Kylea i Yosta bym widział u nas. Dobre!

Odp: X-Men
« Odpowiedź #413 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 13:38:51 »
Nie czytałem żadnej z serii z współczesnych X-Men, czy House X / Power X to komiks w którym się odnajdę? Czy jednak trzeba wcześniej z czymś się zapoznać? Widzę, że ma dużo dobrych recenzji, chciałbym go sprawdzić. Warto?

Opinie są mieszane, bo to jest Hickman i Hickmanowski specyficzny styl pisania, jego twórczość się kocha albo nienawidzi. niemniej HoXPoX to generalnie restart uniwersum mutantów, ale nie wynika on specjalnie z tego co było wcześniej. Myślę że możesz śmiało się brać za lekturę, ale nie gwarantuję że stan uniwersum po wydarzeniach z tych serii Cię usatysfakcjonuje. Sposób w jaki autor przebudował wszechświat Xaviera jest dosyć... kontrowersyjny. No i są pewne retcony, na które wiem ze niektórzy reagują alergiczne.

tl;dr bardzo solidne czytadło, możesz śmiało wskakiwać. jak Ci się spodoba to z HOXPOX wychodzą kolejne serie, większość zbiera dobre/dosyć dobre opinie.

Odp: X-Men
« Odpowiedź #414 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 13:51:17 »
Super. Dzięki za wyjaśnienie. Mało komiksów z X-Men przeczytałem. Nadrabiam starsze rzeczy. Kupiłem ostatnio kilka omnibusów Dark Pheonix Saga, Age of Apocalypse, New Massacre. Teraz myślę o świeżych rzeczch i sięgne po House of X.

Offline Jaxx

Odp: X-Men
« Odpowiedź #415 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 15:03:47 »
A na ile istotna jest trylogia Mesjasza w kontekście Uncanny X-Force, Schism, Krucjaty Dzięcięcej i AvX? Koniecznie trzeba przeczytać, czy nie łączą się jakoś znacząco? 

Offline Arne

Odp: X-Men
« Odpowiedź #416 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 15:11:51 »
Istotna jest jedynie dla Schism i AvX z tych pozycji, ktore podales. Glownie chodzi o wiedze kim jest Hope i skad sie wziela. Ale to masz chyba podane w streszczeniach na poczatku tomow wkkm ( Schism i AvX)
« Ostatnia zmiana: Cz, 19 Grudzień 2019, 15:14:00 wysłana przez BosMan »

Offline Penance

Odp: X-Men
« Odpowiedź #417 dnia: Pt, 20 Grudzień 2019, 10:17:14 »
Nie do końca, wydarzenia z tych eventów determinują kto wchodzi a kto wypada ze składu X-Force i na końcu Second Coming krystalizuje się skład  X-Force znany z runu wydanego przez Muchę.


Offline Arne

Odp: X-Men
« Odpowiedź #418 dnia: Pt, 20 Grudzień 2019, 10:40:23 »
Faktycznie, watek Xforce umknal mi z pamieci. Ale osobiscie uwazam, ze  do zrozumienia historii podanych wyzej w watku wystarczy wiedza, ze Xforce to utworzona z inicjatywy Cyclopsa ekipa mutantow do " brudnej roboty".  Sam czytalem to bez znajomosci "Second Coming" i nie odczulem jakiegos znaczacego braku wiedzy.
Nie twierdze, ze te eventy nie sa powiazane , bo w przygodach mutantow prawie wszystko jest ze soba w jakis sposob powiazane ( jedna wielka telenowela), ale da sie to spokojnie czytac posiadajac tylko te podstawowa wiedze.
« Ostatnia zmiana: Pt, 20 Grudzień 2019, 10:46:16 wysłana przez BosMan »

Odp: X-Men
« Odpowiedź #419 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 10:52:20 »
Przeglądam preorder na Atomie i widzę, że na lipiec zapowiedziano X-Men Grand Desing omnibus. Od Eda Piskora. Znam jego Hip-Hop Family Tree, podobało mi się. Ktoś czytał jego X-Men? Z opisu wydaje się to takim podsumowaniem kilkudziesięciu lat historii mutantów.