Autor Wątek: Wonder Woman  (Przeczytany 11835 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #60 dnia: Nd, 13 Listopad 2022, 15:40:26 »
@SkandalistaLarryFlynt powiem ci że jak znajdę chwilę to odświeżę sobie ten run. Co więcej dam to do przeczytania osobie, która nie czyta superbohaterów i zobaczę czy się połapie o co chodzi w historii (nawet pewnie napisze recenzje jak ją znam). Ja mam wrażenie, że przez to że zatrzymałeś się tylko na dwóch tomach spowodowało, że nie poznałeś całość, bo większość rzeczy się wyjaśnia później. Na pewno wrócę do dyskusji, bo uważam, że jest to najlepsza rzecz jak wyszła w Nowym DC Comics wydanym przez Egmont.
No ale to sam TK powiedział, że WW w stanach jest bardzo popularna, ale u nas się nie przyjęła. Z popularnością Ms Marvel też bym nie przesadzał, dokończyli run rok temu i tyle. Nie ma zapowiedzi kontynuacji  czy jakiś mini serii.
Nie zapowiedziano serii Magnificent Ms. Marvel, ale pomimo wydanie 36 komiksów z linii Marvel Fresh, to seria Ms. Marvel tak patrząc po datach publikacji to wychodziła w okresie Avengers: Bez drogi do domu . O to trzeba pytać Egmont czy będą kontynuowali. Reszta mini serii to za świeży materiał do publikacji. Natomiast seria Magnificent Ms. Marvel to zaledwie 3 standardowe tomy tpb, co szybko Egmont może nadrobić.
« Ostatnia zmiana: Nd, 13 Listopad 2022, 16:03:16 wysłana przez michał81 »

Offline Bazyliszek

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #61 dnia: Nd, 13 Listopad 2022, 15:51:29 »
Hermetyczne? Rozumiem że chodzi pod względem świata DC? I to jest właśnie siłą tej historii, bo każdy czytelnik może ją przeczytać, bez konieczności znajomości 70 lat tego co się działo w uniwersum DC.

Nie po to czytam komiksy 30 lat, żeby być raczonym historiami oderwanymi od całego universum. Tylko po to, żeby newbe mogli też to czytać. A i tak tego nie kupują w takiej skali, na jaką liczyłoby wydawnictwo. Przy tym zraża się do siebie stare wygi, które odchodzą z komiksowa. Sprzedaż siada przez takie rewolucje i eksperymenty a potem wydawnictwa obarczają o wszystko klientów, którzy nie chcą kupować tych crapów, zamiast siąść i napisać dobre scenariusze.

Spider-Gwen jest świetnym przykładem. Wystarczyło napisać nową postać, która sięga do lore komiksowego, ale nie próbuje niszczyć starego świata na fali wojującego feminizmu. I wyszło bardzo dobrze. Tak samo ja mam ze Spider-Woman czy starą Ms Marvel/Kapitan Marvel - lubię je bo są naturalne i mają własną a nie wymuszoną historię. Feministki i tak teraz nie czytają komiksów. Po co im się przypodobywać ;) ? Thorzyca mi się nie podobała i dalej nie podoba. Zresztą skoro Aaron i tak cały czas planował przywrócić Odinsona, to to wszystko nie miało sensu. Jak Superior. O Iron Heart w ogóle szkoda gadać.

Offline michał81

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #62 dnia: Nd, 13 Listopad 2022, 15:59:51 »
Nie po to czytam komiksy 30 lat, żeby być raczonym historiami oderwanymi od całego universum. Tylko po to, żeby newbe mogli też to czytać. A i tak tego nie kupują w takiej skali, na jaką liczyłoby wydawnictwo. Przy tym zraża się do siebie stare wygi, które odchodzą z komiksowa. Sprzedaż siada przez takie rewolucje i eksperymenty a potem wydawnictwa obarczają o wszystko klientów, którzy nie chcą kupować tych crapów, zamiast siąść i napisać dobre scenariusze.
Zapominasz czym była inicjatywa Nowe DC Comics. I mylisz się bo sprzedaż DC nie siadła tylko skoczyła. Siadła całkowicie z inne powodu i to dużo później niż omawiany okres, bo przed i w trakcie DCYou, gdzie WW została bardziej uwikłana w świat DC. I o jakich crapach mówisz?? O serii WW, przecież ty jej nawet nie czytałeś. Dam ci za to radę, jak chcesz wchodzić w dyskusję to chociaż przeczytaj komiksy, o których rozmawiamy, bo się znowu wyłożysz jak przy dyskusji o She-Hulk. Masz też pecha, bo ten run nie został zekranizowany ;)

Spider-Gwen jest świetnym przykładem. 
Sam sobie teraz zaprzeczasz:
Nie po to czytam komiksy 30 lat, żeby być raczonym historiami oderwanymi od całego universum.
bo Spider-Gwen jest oderwana od uniwersum. To jest alternatywna rzeczywistość, która nie ma znaczenia dla głównego uniwersum Marvela.

Wystarczyło napisać nową postać, która sięga do lore komiksowego, ale nie próbuje niszczyć starego świata na fali wojującego feminizmu. I wyszło bardzo dobrze. Tak samo ja mam ze Spider-Woman czy starą Ms Marvel/Kapitan Marvel - lubię je bo są naturalne i mają własną a nie wymuszoną historię. Feministki i tak teraz nie czytają komiksów. Po co im się przypodobywać ;) ? Thorzyca mi się nie podobała i dalej nie podoba. Zresztą skoro Aaron i tak cały czas planował przywrócić Odinsona, to to wszystko nie miało sensu. Jak Superior. O Iron Heart w ogóle szkoda gadać.
Jaki z ciebie Incel wyszedł to masakra. Wiem, że nie trawisz kobiecych bohaterek, ale teraz to co pisze to oderwane całkowicie od rzeczywistości. Pozwól, że cie uświadomię feministki, też czytają komiksy.
« Ostatnia zmiana: Nd, 13 Listopad 2022, 16:23:07 wysłana przez michał81 »

Offline death_bird

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #63 dnia: Nd, 13 Listopad 2022, 16:01:43 »
Akurat mitologie i to te mniej popularne również znam lepiej podejrzewam niż przeciętny obywatel tego czy tam jakiegokolwiek innego kraju. No nie wiem czy czy każdy czytelnik może ją przeczytać bez znajomości uniwersum DC skoro miałem cały czas wrażenie, że postacie rozmawiają o czymś o czym ja nie mam pojęcia.

Hm... przyznam, że jak dla mnie jest to cokolwiek zaskakujące stwierdzenie: jak odbiłem się od WW z DC Odrodzenie, bo tam miałem właśnie nieodparte wrażenie, że człowiek słabo znający postać i prawie nieznający jej świata czuje się cokolwiek zagubiony będąc wrzuconym w środek telenoweli tak run Azzarello przerobiłem bez najmniejszych problemów ze "zrozumieniem" treści. To faktycznie jest oderwana historia gdzie sama znajomość mitologii (i to bardzo pobieżna) wystarczy aż nadto żeby historię zrozumieć i się przy niej dobrze bawić.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Kyms

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #64 dnia: Nd, 13 Listopad 2022, 16:12:33 »
Znajomość mitologii działą u Azzarello w ciekawy sposób. Znajomością wyłapujemy mnóstwo smaczków i zabaw konwencją, a całość nawet odzwierciedla jakie skomplikowane relacje były w panteonie bogów greckich (wbrew pozorom nie jest to oczywisty fakt)

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #65 dnia: Nd, 13 Listopad 2022, 16:20:56 »
  No to może coś ze mną jest nie tak a nie z serią Azzarello. Kupiłem dwa tomy, przeczytałem, nie chwyciłem, sprzedałem, zapomniałem.

Offline Bazyliszek

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #66 dnia: Nd, 13 Listopad 2022, 16:32:05 »
No sorry, ale ja bym chciał by po serii Rucki, dostać uznany Run Pereza, by jeszcze lepiej wgryźć się w fenomen Wonder Woman. Ja ją już bardzo lubię ale podobno Perez naprawdę dobrze prowadził tą postać.

@Larry przykro mi że nie zrozumiałeś mojego postu. WW Azarello jest oderwana od świata DC i dlatego mi nie podchodzi. Spider-Gwen siedzi mocno w multiversum i nawet dołącza do tych strażników sieci. I nie jestem incelem, tylko potrafię rozpoznać słaby i wymuszony scenariusz, który w ogóle mi się nie podoba.

@DOWN
Nie. Tobie jak zwykle żyłka pęka.
« Ostatnia zmiana: Nd, 13 Listopad 2022, 17:12:15 wysłana przez Bazyliszek »

Offline michał81

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #67 dnia: Nd, 13 Listopad 2022, 16:51:11 »
Spider-Gwen siedzi mocno w multiversum
Czy ty człowieku przeczytałeś coś więcej z tą bohaterką niż jeden trejd wydany w kolekcji? Spider-Gwen to jest rzeczywistość alternatywna. To jak ma być mocno osadzona w uniwersum Marvela? Jest bardziej oderwana od świata głównego Marvela niż WW Azarello od głównego świata DC. Naprawdę przeczytaj komiksy, o których zaczynasz dyskusje, bo merytorycznie to ty wykładasz się co chwilę w takich dyskusjach.
« Ostatnia zmiana: Nd, 13 Listopad 2022, 17:42:38 wysłana przez michał81 »

Offline xanar

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #68 dnia: Nd, 13 Listopad 2022, 17:31:32 »
  No to może coś ze mną jest nie tak a nie z serią Azzarello. Kupiłem dwa tomy, przeczytałem, nie chwyciłem, sprzedałem, zapomniałem.
Jest jeszcze kwestia tłumacza.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #69 dnia: Nd, 13 Listopad 2022, 17:53:39 »
@DOWN
Nie. Tobie jak zwykle żyłka pęka.
Nawet nie potrafisz normalnie dyskutować na forum. Podpowiem: Na post odpowiada się w kolejnym, a nie edytując, któryś powyżej.
WW Azarello jest oderwana od świata DC
Uzasadnij na jakiej zasadzie jest oderwana od świata DC?

Jest jeszcze kwestia tłumacza.
Za tłumaczenie odpowiada Krzysztof Uliszewski, który tłumaczył też Wielkiego złego lisa, Transmetropolitan, Baśnie, 100 Naboi (tu poległ w slangu) czy Skalpa.
« Ostatnia zmiana: Nd, 13 Listopad 2022, 17:56:03 wysłana przez michał81 »

Offline Pan M

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #70 dnia: Nd, 13 Listopad 2022, 18:25:11 »
WW Azarello jest tak oderwana od reszty Dc ze
Spoiler: PokażUkryj
istotna rolę odrywa tam Orion, przewija się New Genesis
  To jest normalna solo seria oddająca estetykę tej postaci. To, że nie wpada tam Batman z Supermanem nie znaczy, że komiks nie pasuje do Dc. Sam komiks to świetnie rozpisany akcyjniak gdzie przewija się spory panteon greckich bóstw. Szczpyta brutalności i oddanie przewrotnej natury bogów z Olimpu dobrze oddaje klimat mitów Grecji. Generalnie to na tyle dobry run, że można go polecić ludziom którzy nigdy fanami Diany nie byli. Do tego rysunki Chianga robia dobra robotę. Feminizm? Ten komiks to normalny story arc bez jakiś wyjątkowo nachalnego klepania ideolo do głowy, no ale Diana to postać feministyczna u korzeni więc jak ktoś chce to może się na siłę czepiać.
« Ostatnia zmiana: Nd, 13 Listopad 2022, 18:39:15 wysłana przez Pan M »

Offline michał81

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #71 dnia: Nd, 13 Listopad 2022, 18:51:26 »
Pan M popsułeś niespodziankę dla Bazyla.  :-\

Offline laf

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #72 dnia: Pn, 14 Listopad 2022, 08:13:40 »
Zachęciłeś mnie. To czeka w kolejce jak przeczytam WW Rucki z DC Deluxe.
Potwierdzam słowa @michała w pełnej rozciągłości, dla mnie WW Azzarello to bezsprzecznie najlepsza seria z Nowego DC Comics. Będzie Pan zadowolony  :D

Offline laf

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #73 dnia: Pn, 14 Listopad 2022, 08:15:49 »
Runu Azarello w ogóle nie tknąłem, właśnie z powodu jego oderwania od reszty świata DC. Rucka spodobał mi się o wiele bardziej.
O wiele bardziej od runu Azzarello, którego nie czytałeś  ???

Offline Kyms

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #74 dnia: Pn, 14 Listopad 2022, 10:25:23 »
Runu Azarello w ogóle nie tknąłem, właśnie z powodu jego oderwania od reszty świata DC. Rucka spodobał mi się o wiele bardziej.
Skąd wiesz, że jest oderwany skoro go nie tknąłeś?