Autor Wątek: Wonder Woman  (Przeczytany 11667 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #30 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 09:06:59 »
Ja uwielbiam run Azarello właśnie za tak szerokie nawiązania do greckiej mitologii. Azarello w niezwykły sposób pokazuje osobowości poszczególnych bogów i mitologicznych postaci. Na koniec lektury pozostajemy z uczuciem, że cały ten boski panteon jest zły i podstępny, jedyne co ich obchodzi to poszerzenie swojej władzy, a ludzie są dla nich zaledwie zabawkami. Oczywiście jest to jedynie wariacja na temat greckiej mitologii, niemniej jednak przedstawiona w naprawdę ciekawy, a przede wszystkim przekrojowy sposób, ponieważ tych boskich postaci przewija się cały multum.
Co do rysunków to oczywiście kwestia indywidualna, ale mnie z początku kreska Chianga również nie zachwycała, ale w miarę jak powoli z zachwytem wsiąkałem w tą serię zaczynałem doceniać kunszt i pozorną prostotę tego rysownika. Przede wszystkim ukazanie poszczególnych mitologicznych postaci zostało rozwiązane niejednokrotnie zaskakująco (wystarczy spojrzeć na Hadesa - https://lh3.googleusercontent.com/proxy/3jsbOUnwi43A2jUSpb0CdMoAjhtLB-lp2HLfGQdWqhz9sjlLxWTON5LZXf00lugrBEhkuE84lTx4HnEwavnxaSouDtutQAPHi4XGvwJYq-UH czy Posejdona - https://cdna.artstation.com/p/assets/images/images/022/076/984/large/tari-e-4-shields.jpg?1574033005). A Diana w jego wykonaniu jest naprawdę piękna - https://s3.birthmoviesdeath.com/images/made/ChiangWWArmorDesignOne_1200_1813_81_s.jpg. OK, nie tak piękna jak Gal Gadot, ale to w końcu zupełnie inna kategoria  ;)

Offline Czarorkuk

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #31 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 09:34:08 »
Run zaczyna się świetnie. Dla mnie rysunki są cudowne. Niestety ostatni tom jest dla mnie jednym wielkim zmarnowanym potencjałem całej serii. Koniec IMO jest mocno przeciętny, tak bardzo że chciałem sprzedać cały run. Nie wiem jak można tak zaprzepaścić ciekawych bohaterów.

sum41

  • Gość
Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #32 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 09:35:53 »
Szkoda ze calosci nie rysowal Dave Finch gosc ma petarde w rece, lubi dlubac/rzezbic swoje rysunki:)

Offline Bazyliszek

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #33 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 12:08:34 »
Azarello w niezwykły sposób pokazuje osobowości poszczególnych bogów i mitologicznych postaci. Na koniec lektury pozostajemy z uczuciem, że cały ten boski panteon jest zły i podstępny, jedyne co ich obchodzi to poszerzenie swojej władzy, a ludzie są dla nich zaledwie zabawkami.

Czyli w sumie powtarza sens seriali Herkules i Xena z lat 90-tych. :) Zresztą nie przypominam sobie żadnej z książek lub filmów czy seriali, w których przesłaniem było, że Bogowie są dobrzy i się o nas troszczą. Zwykle wszyscy autorzy przedstawiali ich jako samolubnych okrutników albo co najwyżej dekadentów mających wszystko gdzieś. Choćby "Świat Dysku".

Offline laf

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #34 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 13:09:00 »
Czyli w sumie powtarza sens seriali Herkules i Xena z lat 90-tych.
Tak, Azzarello z pewnością inspirował się tymi kultowymi serialami tworząc swój run w Wonder Woman. Na pewno nie był zaznajomiony z wcześniejszymi runami Pereza czy Rucki i w ogóle nie stanowiły one dla niego żadnego wyznacznika.
Owszem ogólny wizerunek bogów z różnych mitologii w naszej popkulturze jest generalnie rzecz ujmując negatywny. Spiskują między sobą, zdradzają się, ludzi traktują jako zło konieczne itd. itp. Należy jednak pamiętać, że każdy twórca stara się przedstawić swoją wizję w odrębny sposób i właśnie Azzarello wybrnął z tego obronną ręką. Ja byłem naprawdę zauroczony przedstawionym przez niego światem i wiem, że po ten run sięgnę jeszcze nie raz.

Zresztą nie przypominam sobie żadnej z książek lub filmów czy seriali, w których przesłaniem było, że Bogowie są dobrzy i się o nas troszczą.
Tak na szybko z głowy: Odyseja (serial), Merlin (serial), Opowieści z Asgardu (komiks), seria filmów o Thorze.

Offline Bazyliszek

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #35 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 14:03:20 »
@UP
Wiesz opierałem się na tekstach dostępnych po polsku. Wcześniejszych runów WW nie czytałem. Odyseji nie widziałem, a do Merlina też jakoś czasu nie miałem.
Odyn z komiksów to ma ludzi w głębokim poważaniu. To że Thor się o nas troszczy, to wyjątek potwierdzający regułę. No i nie zapominajmy że...


Offline Dzidek

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 20:42:27 »
Run zaczyna się świetnie. Dla mnie rysunki są cudowne. Niestety ostatni tom jest dla mnie jednym wielkim zmarnowanym potencjałem całej serii. Koniec IMO jest mocno przeciętny, tak bardzo że chciałem sprzedać cały run. Nie wiem jak można tak zaprzepaścić ciekawych bohaterów.
A mnie właśnie koniec powalił. Biorąc pod uwagę ten epicki rozmach i dramatyzm, miałem skojarzenia z bitwą o Gondor.
Co do warstwy wizualnej: pierwszy tom oglądało mi się dziwnie, ale potem wsiąkłem w ten klimat i zostałem jego zwolennikiem do samego końca. Na pewno o rysunkach i kolorach nie można powiedzieć, że są nijakie - pamięta się o nich, albo w pozytywnym albo w negatywnym znaczeniu, w zależności od gustu.

Offline Komediant

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 23:21:35 »
Cliff Chiang to jeden z najciekawszych wspólczesnych rysowników, co mi nie pasuje w jego ostatnich komiksach to właśnie kolory Matta Wilsona. Wcześniej kolorowali go m.in. Patricia Mulvihill (świetne i mało znane Dr 13, też z Azzarello) i Dave Stewart (słabe scenariuszowo Beware the Creeper z Vertigo) i tam naprawde fantastycznie strona graficzna wygląda.
No i jednak niemałej części numerów WW Chiang nie rysował, mimo dość prostego stylu rysuje bardzo wolno, to jednak na minus serii. Mimo wszystko dziwi mnie że tylu osobom nie podchodzą jego prace, w sumie podobny cartoonowy styl mają/mieli m.in. Bruce Timm czy Darwyn Cooke, na nich raczej nikt nie marudzi a Chiang nie odstaje od nich poziomem.

Offline Dzidek

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 00:48:30 »
A mnie właśnie koniec powalił. Biorąc pod uwagę ten epicki rozmach i dramatyzm, miałem skojarzenia z bitwą o Gondor.
...choć biorąc pod uwagę scenerię to raczej o Helmowy Jar.
(skoro nie mogłem już o powyższy dopisek zedytować swojego posta, to sam siebie zacytowałem 8))

Offline Odyn

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #39 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 12:19:42 »
Mimo wszystko dziwi mnie że tylu osobom nie podchodzą jego prace, w sumie podobny cartoonowy styl mają/mieli m.in. Bruce Timm czy Darwyn Cooke, na nich raczej nikt nie marudzi a Chiang nie odstaje od nich poziomem.
Mnie nie podchodzą style Cooke'a i Timma. Ja nie lubię cartoonowej kreski. Wolę realistyczne rysunki, nie bajkowe. Dlatego też prace Chianga do mnie nie trafiają.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Kadet

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #40 dnia: Wt, 19 Październik 2021, 23:39:41 »
Szkoda ze calosci nie rysowal Dave Finch gosc ma petarde w rece, lubi dlubac/rzezbic swoje rysunki:)

Ja - w moim subiektywnym odczuciu - zdecydowanie wolałem charakterystyczne, sprawne rysunki Chianga w "Wonder Woman" od klonujących Jima Lee dzieł Fincha np. w "Batmanie - Mrocznym Rycerzu": mięsień na mięśniu i mięśniem pogania. Na tej okładce wygląda to, jakby ktoś wcisnął Gackowi zwinięte skarpety w nogawkę pod kolanem.



W temacie o Black Label Leyek wrzucał plansze nowego komiksu Chianga o Catwoman - technicznie to dla mnie znacznie wyższa półka.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline psychoszoku

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #41 dnia: So, 12 Listopad 2022, 21:21:00 »
Witam, czy w solowym runie WW Azzarello z New52 również przewija się ten głupi pomysł, że Diana jest dziewczyną Clarka?

Online michał81

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #42 dnia: So, 12 Listopad 2022, 21:51:37 »
Witam, czy w solowym runie WW Azzarello z New52 również przewija się ten głupi pomysł, że Diana jest dziewczyną Clarka?
Nie.

Offline Bazyliszek

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #43 dnia: So, 12 Listopad 2022, 21:58:11 »
To była seria "Power Couple" Soule'a. Ja bym ją kupował, gdyby wyszła po polsku, ale niestety nie wyszła.




@DOWN
Tak.
« Ostatnia zmiana: So, 12 Listopad 2022, 22:29:50 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Kadet

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #44 dnia: So, 12 Listopad 2022, 22:05:58 »
Seria nazywała się "Superman/Wonder Woman". "Power Couple" to tytuł pierwszego z jej pięciu wydań zbiorczych.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!