Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 127881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #975 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 09:55:01 »
choć na dużych rynkach panuje monopol jednego (lub max. dwóch) wydawnictw, to jakoś fani czytający superhero od lat we Francji, Niemczech czy Włoszech nie są zainteresowani kolekcjami.

Według mnie powyższe zdanie jest nieprawdziwe i ja uważam je za bzdurę. Po pierwsze przeskoczyłeś UK, gdzie mimo masy wydań i dostępności komiksów w rodzimym języku WKKM jedzie dalej. Ba - nawet reedycję zrobili przecież i teraz wychodzą aktualne i wcześniejsze numery na raz. No i masa pozostałych Kolekcji - Vertigo, 2000 AD, Dredd itp.

Po drugie - w Niemczech WKKM i SBM są dalej wydawane. Pewnie WKKM u nich dojdzie do tylu numerów co w Wielkiej Brytanii. Plus Eaglemoss wydał 150 numerów WKKDC oraz Kolekcję Batmana. W Hiszpanii i rynku iberoamerykańskim Salvat robi robotę wydając poprzednie i kolejne kolekcje z Marvela i DC.

A Francja jest siedzibą Hachette i tam co rusz to wydawnictwo wypuszcza kolejne projekty komiksowe. Były Star Warsy, były projekty rodzime jak Iznogud czy Niebieskie Kurtki i wiele innych. Był nawet Thorgal, a teraz znowu rozkręcają na kilka krajów kolejne tytuły.

Zatem w ogóle nie rozumiem tych tez o niepotrzebności Kolekcji, gdyż ciągłe ich wydawanie i wypuszczanie nowych, przeczy tym założeniom.

I też słyszałem o tym, że Hachette Polska nastawia się na świeżaków, rodziców, niedzielnych komiksiarzy. I może tak jest w ich mniemaniu - niech im tak będzie. Tyle że w praktyce każda kolekcja komiksowa jaką wydają, zawiera masę interesujących, premierowych tytułów. I to nawet jak jest spora liczba dubli. Bo kto inny wyda ci Oblężenie? Wojnę Hulka? JSA Złoty Wiek? Hawkmana? Plastic Mana? Galactic Storm? Tylko Kolekcje. Na inne wydania często nie ma szans i takie premiery są traktowane także przez komiksiarzy, jako normalne pozycje do kupienia. Bo mamy tak mało rozwinięty rynek.

I powtarzam - wolę zawsze 2 tomy np. Black Bolta od Hachette niż 0 tomów od Egmontu. Jak tych Champions, których od nich nie dostaniemy, a w Kolekcji byłby 1 tom chociaż.

Offline michał81

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #976 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 10:06:47 »
Powtórzę się, ale przeczytaj Champions w oryginale jak robi to większość osób. Przestań żyć przeszłością. Kolekcji już nie ma więc to jest jedyne rozwiązanie.

Offline Teli

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #977 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 10:36:02 »

A Francja jest siedzibą Hachette i tam co rusz to wydawnictwo wypuszcza kolejne projekty komiksowe.


O to, to...
Zamiast wydawać 2-3K na złego Kołodziejczaka zainwestuj w intensywny kurs francuskiego. Potem, korzystając z dobrodziejstw otwartych granic UE, możesz uciec z kraju przyciśniętego obcasem Egmontu do krainy kolekcjami Hachette płynącej :)
Do niczego nie namawiam ale uważam że trzeba dążyć do realizacji marzeń i poprawy komfortu życia :)

Tłumaczyliśmy Ci już kiedyś że zachodnia Europa, a w szczególności Francja, ma o wiele bogatszą kulturę czytania komiksów niż kraj nad Wisłą. Tam jest to cały segment rynku wydawniczego, a u nas to powoli rosnąca nisza.

Offline Adolf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #978 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 03:36:55 »
Nie rozumiem dlaczego są tutaj takie naciski na rozwój kolekcji? Nie lepiej naciskać Muchę i inne wydawnictwa (może Scream?) na wydawanie tego co Egmont nie chce, a fani chcą? Jeśli wyciągniemy portfele, to z pewnością nas posłuchają. Sądzę, że Mucha jak zobaczy sprzedaż Spectacular Spider-Mana, to da nam takie rarytasy jakich pajęcza kolekcja by nam nie dała.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #979 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 08:46:34 »
Problemem są moce przerobowe Muchy i jej ogólna wielkość. Oni najpierw muszą wydrukować jakiś komiks, sprawdzić wyniki sprzedaży, pieniądze muszą spłynąć z tego komiksu do wydawnictwa i dopiero wtedy zaczyna się opracowywanie kolejnego tytułu. To strasznie długo trwa.

Znaczy byłoby ok, gdyby kilka mniejszych wydawnictw się wzięło za Marvela i w ten sposób to robiły. Jedni by dziubali X-Men, drudzy Marvel Knights, trzeci Avengers itd. Ale tak nie ma. To Hachette w Polsce ma tylko na razie taką moc, by oprócz Egmontu zarzucić nas większą ilością superhero. Ja nie mówię, że to jest idealne rozwiązanie i że nie chciałbym zmian. Ale takie są po prostu fakty. Albo Egmont, albo Hachette, albo 6 tytułów rocznie od Muchy. I to tyle z obecnych alternatyw.

Offline xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #980 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 09:11:53 »
Jak ktoś chce po 5 zeszytów z serii ze słabym tłumaczeniem i korektą to kolekcje są bardzo dobre.

Offline jotkwadrat

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #981 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 09:29:42 »
Ja tam się cieszę że nie ma nowych kolekcji. Kusiłoby i wyciągało pieniądze  ;D

Jedyne, jakie bym w tym momencie ewentualnie chciał to kompletne - jak Conan czy Transformers. Mogliby więc ruszyć np. z Dreddem. Natomiast kolekcja, w której 50% pozycji to duble to już nie dla mnie.

Teraz poproszę serie takie jak Epiki albo Batman Caped Crusader.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #982 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 09:49:48 »
Ale Dredd byłby kolekcją z dublami :) Gdyż Ongrys wydaje kolekcje Dredda, tylko wolniej :)

Offline jotkwadrat

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #983 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 10:25:25 »
Tak, oczywiście, wiem.
Ale byłoby w ludzkich cenach :)

No dobrze - trochę sam sobie zaprzeczam tym Dreddem.

Offline Szekak

  • Wiadomości: 2927
  • Polubień: 2077
  • Zwyrodniały i godny pogardy bękart natury.
    • Zobacz profil
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #984 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 11:05:30 »
Dredd jest u nas pięknie obstawiony, Ongrys i SL się nawzajem uzupełniają i robią to dobrze.
Czerwone ślepia wpatrywały się w niego, tlące się jeszcze wstrętnym życiem, by po chwili zaszklić się i znieruchomieć.