Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela  (Przeczytany 236085 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #960 dnia: Nd, 27 Wrzesień 2020, 01:21:44 »
To zależy czy lubisz stare originy. Poza tym to się łączy z przybyciem Galactusa, karą dla SS za pomoc FF oraz z tym jak go Dr Doom próbował oszukać. Czyli jeśli się za to chcesz brać, to przeczytaj wcześniej jeszcze dwa tomy WKKM.

Offline xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #961 dnia: Nd, 27 Wrzesień 2020, 01:27:35 »
Surfer ma podobno najlepszy origin z tych wszystkich bohaterów Marvelowskich.
Twój komiks jest lepszy niż mój

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #962 dnia: Nd, 27 Wrzesień 2020, 10:20:37 »
Czy seria Anihilation, która mogła być wydana gdyby WKKM wychodziła dalej to chodzi tutaj o serię Anihilacja oraz Anihilacja Podbój, która została wydana przez Egmont czy to nie jest to samo? :)

sum41

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #963 dnia: Nd, 27 Wrzesień 2020, 10:24:36 »
To samo.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #964 dnia: Nd, 27 Wrzesień 2020, 10:27:15 »
To fajnie. Czyli mam praktycznie wszystko to co mogłoby się ukazać w tej Kolekcji. Przeczytałbym jeszcze tylko Kang Dynasty gdyby było możliwe wydanie to przez Egmont. Ale nie wiem czy jest taka możliwość!

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #965 dnia: Nd, 27 Wrzesień 2020, 11:19:03 »
Ale chodzi ci o to, że masz wszystko po polsku co mogło być wydane w WKKM, czy liczysz też wydania po angielsku @Komiksiarz?

Bo jeśli chodzi o polskie wydania, to sporo brakuje - Lethal Protector, Champions, Earth X Saga, Maximum Security, Onslaught, Illuminati, The Knights Of Pendragon: Once and Future, Black Bolt: Hard Time/Home Free, Silver Surfer: A Power Greater Than Cosmic, Defenders: Diamonds Are Forever, X-Men Red, X-Men Gold, Kang Dynasty i jeszcze parę pojedynczych tytułów.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #966 dnia: Nd, 27 Wrzesień 2020, 11:22:24 »
Tak, tylko po polsku. Wiem, że sporo jeszcze brakuje. Ale większość tych tytułów chyba dotyczy X-Menów, a te mogą zostać wydane w ewentualnej Kolekcji X-Men, jeśli mnie nie bujacie, że jest na nią szansa, a na pozostałe tytuły to liczę, że wyda Egmont... 

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #967 dnia: Nd, 27 Wrzesień 2020, 11:40:03 »
Gdyby w polskiej edycji Kolekcji X-Men wyszedł Onslaught (jak w WKKM w 4 tomach), to rzeczywiście byłoby fajnie. Ale Earth X Saga, Maximum Security, Illuminati czy Kang Dynasty to mi szkoda, że nie ma.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #968 dnia: Nd, 27 Wrzesień 2020, 11:42:14 »
No zobaczymy, może te tytuły się u nas pojawią. Dzięki. :)

Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #969 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 12:14:32 »
W związku z tym, że teraz w USA wydawany jest Marvels X, to mam podwójny żal, że nie doczekaliśmy się polskiego wydania Earth X Saga, bo mielibyśmy już podstawy. Oczywiście ten tytuł jak najbardziej kwalifikuje się do Marvel Classic, ale na Egmont to można czekać tatka latka. :(

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #970 dnia: So, 14 Listopad 2020, 15:04:29 »
Zwyczajem moim nie jest kupowanie wydań zbiorczych komiksów Uniwersum Marvela z słynnej serii WKKM. Mam jedno z tego typu wydawanych przez to lub inne wydawnictwo, egzemplarzy - należących do cyklu "Superbohaterowie Uniwersum Marvela", które wychodziły (... chyba wciąż się to odbywa) w charakterystycznej czerwonej zewnętrznej oprawie  - oprócz tytułu, nazwisk twórców i fotografii wstawionej na przedniej okładce. I tak, komiks "Kapitan Ameryka i Falcon. Tajne Imperium" kupiłem na chybił trafił - jako dodatek do "Superman vs Aliens" od TM-Semic. Z potężnym ,,story arc'em'', jakim jest w płaszczyżnie Multiversum Marvela "Secret Empire" miałem do czynienia ,,za górami i lasami, hen daleko" lat temu. Myślę, że nie pożałuję wydanych 35zł za ów numer 71 z linii wydawniczej WKKM od Hachette, aby spojrzeć na myśl komiksową sprzed lat, aby przypomnieć sobie co nieco z "Secret Empire".


Offline Bazyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #971 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 23:21:53 »
Nie wiem czy natrafiłeś już na informacje, ale kolekcję mają na celu zachęcić do kupowania komiksów, racząc nas próbkami komiksów. Jeśli zbierasz komiksy od wielu lat, znasz wiele historii, to nie jesteś targetem Hachette. Oni celują w zupełnie inne osoby.

I duży spoiler, jeśli wystartuje kolejna kolekcja, nie będzie spełniała wymagań użytkowników tego forum, bo nie jesteśmy jej targetami. Kolekcje są jedynie dla nowicjuszy.

Nope, nope, nope.
Może na normalnych rynkach tak jest jak mówisz. Tam gdzie jest kilka wydawnictw wydających Marvela i DC, gdzie można sobie wybierać rodzaje wydań. Ale to też nie do końca, bo w Angli komiksów w bród, a mimo to WKKM przekracza tam już ćwierć tysiąca numerów.

Natomiast w Polsce Kolekcje to jedyny sposób na złamanie dominacji jednego podmiotu, oraz na publikację tytułów po polsku, których OD DEKAD nie można się było doprosić, od prawdziwych, normalnych wydawców. Już TM Semic miał się zabierać do publikacji Tajnych Wojen czy Rękawicy Nieskończoności, ale mu nie wyszło. Potem miał być Conan, bo przecież kiedyś Egmont już wydawał DH, ale też nie wyszło. Kto inny by mi wydał Wojnę Kree-Skrull? Demona w butelce? Planetę i Wojnę Hulka? Nadejście Galactusa? Itd. Itp. Kolekcje to stały i pewny dostęp kolejnych, premierowych tytułów na ciągle zacofany polski rynek. Fajnie, że jest Mucha. Ale co to jest 6-8 superhero od nich rocznie, gdy jedna kolekcja to z miejsca 26 tytułów.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #972 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 08:23:15 »
Ale wiesz Bazyl że Semic nie wydawał/zaprzestawał wydawać bo się nie sprzedawało? Conan jak miał być hitem tak po kilku numerach znikł i to się powtarzało. Wydawało coś i zaraz zamykali. A długie serię to one zabiły Pająka i Batsa także ten...Poczytaj sobie wywiady z Rusteckim i Arkiem.
MC zwiększyła mocno częstotliwość wydawania komiksów jak i różnorodność.
Sam Egmont wydaje 26komiksow miesięcznie, te kolekcje zaraz się pozamykają i będziesz wydawał nie 6k a 8k do kieszeni Kołodziejczaka 🤑🤑

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #973 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 09:18:53 »
Nope, nope, nope.
Może na normalnych rynkach tak jest jak mówisz. Tam gdzie jest kilka wydawnictw wydających Marvela i DC, gdzie można sobie wybierać rodzaje wydań. Ale to też nie do końca, bo w Angli komiksów w bród, a mimo to WKKM przekracza tam już ćwierć tysiąca numerów.

Natomiast w Polsce Kolekcje to jedyny sposób na złamanie dominacji jednego podmiotu, oraz na publikację tytułów po polsku, których OD DEKAD nie można się było doprosić, od prawdziwych, normalnych wydawców. Już TM Semic miał się zabierać do publikacji Tajnych Wojen czy Rękawicy Nieskończoności, ale mu nie wyszło. Potem miał być Conan, bo przecież kiedyś Egmont już wydawał DH, ale też nie wyszło. Kto inny by mi wydał Wojnę Kree-Skrull? Demona w butelce? Planetę i Wojnę Hulka? Nadejście Galactusa? Itd. Itp. Kolekcje to stały i pewny dostęp kolejnych, premierowych tytułów na ciągle zacofany polski rynek. Fajnie, że jest Mucha. Ale co to jest 6-8 superhero od nich rocznie, gdy jedna kolekcja to z miejsca 26 tytułów.


No cóż, mam info prosto z Hachette, tak jest ich strategia wydawnicza. Ale zawsze możesz twierdzić inaczej, a oni tak będą robić swoje, a ty swoje.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« Odpowiedź #974 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 09:21:52 »
Nope, nope, nope.
Może na normalnych rynkach tak jest jak mówisz. Tam gdzie jest kilka wydawnictw wydających Marvela i DC, gdzie można sobie wybierać rodzaje wydań.
Właśnie na normalnych rynkach (oczywiście licząc wydania do księgarń, nie kolekcje dostępne 2 tygodnie) zwykle jest jedno wydawnictwo wydające Marvela i mające na niego wyłączność oraz drugie (lub czasem nawet to samo) wydające DC i mające na niego wyłączność. To właśnie mniejsze rynki,czy to polski, czy to czeski, charakteryzują się tym, że więcej mniejszych wydawnictw wydaje komiksy Marvela czy DC.

I zobacz - choć na dużych rynkach panuje monopol jednego (lub max. dwóch) wydawnictw, to jakoś fani czytający superhero od lat we Francji, Niemczech czy Włoszech nie są zainteresowani kolekcjami. Dlaczego? Bo tak jak ktoś tutaj napisał - WKKM jest głównie do przedstawiania wielu różnorakich serii mniej doświadczonych czytelnikom. Oczywiście, część komiksów wydanych w WKKM nigdy nie ukaże się w całości ani w Polsce, ani w Niemczech, ani w żadnym innym nieanglojęzycznym europejskim kraju, ale nie zmienia to faktu, że kolekcje służą głównie do przedstawiania najważniejszych historii czytelnikom wchodzącym świat danego uniwersum.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya