Autor Wątek: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021  (Przeczytany 72035 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline panpikus

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #330 dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 08:52:16 »
Informacje, które potrzebowałem to z tego wyciągnąłem, ale nie wierzę, że ktokolwiek czytający po polsku robi to w sposób tam zaprezentowany.

Offline laf

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #331 dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 09:40:55 »

Jeśli zakończyłem zbieranie Thora na Potężnej Thor z Marvel NOW 2.0 i absolutnie nie mam zamiaru kupowania jakiejkolwiek serii z Marvel Fresh, to czy stracę jakieś istotne zakończenie całej Aaronowej sagi?

Offline michał81

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #332 dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 10:00:49 »
Jeśli zakończyłem zbieranie Thora na Potężnej Thor z Marvel NOW 2.0 i absolutnie nie mam zamiaru kupowania jakiejkolwiek serii z Marvel Fresh, to czy stracę jakieś istotne zakończenie całej Aaronowej sagi?
Polecam doczytać tylko tomy z Thorem oraz Wojnę Światów. Nic więcej tak naprawdę nie potrzeba znać. Król Thor to świetny epilog dla całej sagi i na tym możesz zakończyć.
Thor Cates (nie wiem czy Egmont wyda) jest przeciętny niestety, albo inaczej.... po Thorze Aarona, będzie wydawał się słaby i swoistym krokiem wstecz dla tej postaci.

Zgodnie z tą rozpiską od Egmontu Avengers Wojna Światów czytać dopiero po Wojnie Światów?
jestem początkujący w komiksach i to będzie mój pierwszy event, więc pytanie może wydawać się głupie.  :-[
Przeczytaj w pierwszej kolejności Wojnę Światów potem tomy zawierające tie-iny do tego eventu. Większość tych tomów i tak zawiera zeszyty, które nie dotyczą Wojny Światów i są normalnymi zeszytami serii. Ogólnie to chyba wypadają średnio po 3 zeszyty związane z eventem (pisze z pamięci, więc któryś może więcej lub mniej). Większość i tak nie ma wpływu na sam event.
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Czerwiec 2022, 10:05:15 wysłana przez michał81 »

Offline Piterrini

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #333 dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 11:04:30 »
A samego King Thora/Króla Thora jest sens ruszać znając tylko wyrywkowo co tam się wcześniej działo? Z tej rozpiski interesuje mnie tylko to co zilustrował Ribić:
Spoiler: PokażUkryj

Piszesz @michał81 że Król Thor to Epilog, ale czy tylko taką funkcję pełni?

Co do cen z poprzedniej strony wątku - TK mówił, że te tpb co teraz kosztują 40zł (39,99?) będą kosztowały 50-55zł okładkowo, to taki 'fakt'.

Offline michał81

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #334 dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 11:31:02 »
A samego King Thora/Króla Thora jest sens ruszać znając tylko wyrywkowo co tam się wcześniej działo?
Piszesz @michał81 że Król Thor to Epilog, ale czy tylko taką funkcję pełni?
Można czytać znając tylko Thora Gromowładnego (bez znajomości tej serii, nawet nie ma co podchodzić do tego tomu), przy czym to skąd Loki posiadł pewną "moc" jest wyjaśnione w ostatnim zeszycie serii poprzedzającej. To jest epilog całej sagi i to widać w ostatnim zeszycie. Nie będę spoilerował, ale finał i powrót jednej z postaci jest świetnie napisany.

Offline adamarluk

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #335 dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 12:17:19 »
Thor Aarona faktycznie taki dobry? Może spróbuję.

Offline Maragast

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #336 dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 14:01:34 »
REWELACYJNY.

Jedne z najlepszych serii Marvel Now i Marvel Now 2.0 to właśnie te związane z Thorem od Aarona.

Offline Maragast

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #337 dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 14:02:37 »
A jeszcze takie pytanko: wiadomo jak będą zbudowane tomy 2-3 Venoma oraz 2 tom Iron Mana.

Offline xanar

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #338 dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 15:16:15 »
Venom. Tom 2

https://egmont.pl/Venom.-Tom-2,66558997,p.html

Widzę, że dobry Egmont pododawał te zeszyty, których w oryginalnych trejdach nie było.
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Czerwiec 2022, 15:41:04 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline stachel

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #339 dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 16:36:36 »
Ech, a miałem z Marvel Fresh nic już nie kupować. Czy coś poza Thorem ma istotną kontynuację z Marvel Now/Now 2.0? Z czytaniem utknąłem gdzieś przed Tajnymi wojnami, ale sporo tomów mam też z Now 2.0 i kiepsko by było mieć urwane wątki, bo coś się wyprzeda zanim przeczytam :/

Offline Bazyliszek

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #340 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 14:21:07 »
@UP
A Thor nie wystarczy? Spider-Man też jest dość spójny bo przecież też go ciągle Sloth pisał. A Spencer nawiązuje do tego, bo Superior Foes są łącznikiem między Now a Fresh.

W tomie Wojna Światów jest taka całostronna ilustracja.

https://www.instagram.com/p/CfWTowbMRWY/

I się zastanawiam. Czy to sprawka rysownika Dautermana, że tak narysował tego bohatera, żeby przypominał danego aktora? 3 lata przed Dr Strangem 2 z MCU. Czy to ten aktor w filmie był ucharakteryzowany na tego herosa? Czy też po prostu mi się wydaje i ten bohater zawsze tak mniej więcej wyglądał, bez podtekstów? Ktoś ma jakieś zdanie?
« Ostatnia zmiana: Wt, 28 Czerwiec 2022, 14:23:52 wysłana przez Bazyliszek »

Offline OokamiG

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #341 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 14:41:16 »
Krasinskiego domagano się w tej roli od paru lat.

Offline Bazyliszek

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #342 dnia: Nd, 03 Lipiec 2022, 12:38:41 »
Jakie są Wasze odczucia po przeczytaniu Wojny Światów Aarona?

Moja opinia - dawno nie czytałem tak złego eventu. Chyba od czasów Shadowlandu. To co tam się dzieje to istny dramat. Całkowicie zniszczyło mi to run Aarona, do tego stopnia, że olewam kolejne Thory i żegnam się z tytułem (czytaj - całość leci na Allegro). Z chęcią sięgnę po kontynuację pióra Donny'ego Catesa, jednak Jasonowi już podziękuję.

Czyli uważasz, że tu jest jak ze Straczynskim i Siege? ;)

Mi sie tutaj i wcześniej nie podoba straszliwie poszatkowany scenariusz i brak pokazywania kluczowych scen.
Spoiler: PokażUkryj
Najpierw Avengers ostro przegrywają, uciekają do Arktyki i nie pokazana jest kluczowa scena jak odpierają szturm na Celestiana. Odparli i tyle. Thor poleciał w słońce i przegrywanie zamieniło się w wygrywanie. Jak? Jak opanowanie wszystkich kontynentów przez wrogów, garstka herosów potrafi odwrócić w 5 minut? No i kluczowe pojedynki też są pocięte. 
To mi się nie podoba. Natomiast to że pojawia się jeden złol a potem i tak go herosi pokonują bo tak każe scenariusz, to niestety norma teraz w Marvelu. Tak było w Tajnych Wojnach, w Tajnym Imperium, teraz Wojnie Światów. Nie przewiduję że z Knulem będzie inaczej.

Marvel poszedł szkołą Stephena Kinga - buduje się dobry początek, złe siły narastają i narastają, dobrzy nie powinni mieć żadnych szans, a potem i tak wyrywają, bez żadnych przesłanek z tej strony. Bo końcówka jest napisana w 5 minut na 5 stronach. Gorr miał rację.

Offline Warpath

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #343 dnia: Pn, 04 Lipiec 2022, 00:25:47 »
To prawda, scenariusz w Wojnie Światów jest strasznie poszatkowany. Bez tie-inów wychodzi to strasznie płytko.

Mnie najbardziej żenowały poniższe tematy:
Spoiler: PokażUkryj
- łatwość z jaką 4 szeregowe mroczne elfy prawie załatwiły Odyna zwykłymi sztyletami na pierwszych stronach. Całkowita różnica skal mocy, to w ogóle nie powinno mieć miejsca.
- sposób w jaki Loki został pożarty przez Laufeya - po prostu go podniósł i zjadł, zero walki ze strony Lokiego
- banalny i przewidywalny sposób śmierci Laufeya, który był teasowany jako wielki wszechpotężny złol. Rozczarowanie. Zresztą podobnie z pozostałymi liderami atakujących krain.
- Kapitan Ameryka rozwalający lodowe olbrzymy - mocno naciągane.
- Daredevil wykorzystujący swój "radar" z mieczem Heimdalla, by widzieć poprzez wszystkie światy. Cytuję: "Daredevil Nieustraszony Bóg".. pff...
- Iron Man kujący rudę z krasnoludami..
- użycie Venoma jako broni przez Malekitha całkowicie z dupy bez wytłumaczenia jak to w ogóle możliwe i jak to działa. Czary mary i jest.
- Iron Odyn Man w zbroi - cytuję: "Żelazny Wszechojciec"
- Pająki z Hel podążające za Spider-Manem
- Drzewo na słońcu i Thor przybity do drzewa na własne życzenie
- kopiuj-wklej z raz już wykorzystanego pomysłu wykorzystania wielu Thorów jako zażegnania problemu. Jedyna różnica - skala zagrożenia większa - dorzućmy więcej Thorów, a co.


A to tylko największe wtopy moim zdaniem. Mógłbym tak rozpisywać się bez końca. Inne eventy reprezentują wyższy poziom, mimo że też jest wiadomka standardowa rozwałka i team-upy. Nie ma aż tylu głupich i idiotycznych scen / rozwiązań. Wojna Światów to szokująco zły event.

Offline Bazyliszek

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #344 dnia: Pn, 04 Lipiec 2022, 10:06:35 »
To już Bendis pisał te swoje eventy bardziej logicznie, że wiedziałem jak się udało pokonać złoli, zgodnie z logiką komiksów superhero. Ale to co zrobiono z historiami Hickmana czy tutaj Aarona to już szczyt olewania jakiegokolwiek ciągu przyczynowo-skutkowego.