Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 308853 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2025 dnia: So, 01 Lipiec 2023, 21:39:23 »
Ani tym bardziej Paperinika czy Wehikułu Czasu.
O wehikule czasu TK coś wspominał, że pamięta.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2026 dnia: So, 01 Lipiec 2023, 22:01:53 »
Czy naprawdę wolicie żeby to sypać jak leci, bez względu na datę powstawania danej historyjki, jak teraz pójdzie Cavazano?
Cavazzano jest kolekcją chronologiczną, każdy tom skupia się na ok. 10 latach twórczości autora. Tylko wybór jest kontrowersyjny.
Po czwarte. radef olewa taką kolejność, bo nie ma wszystkich Kaczorów Donaldów z lat 1994-2000. Przykro mi z jego powodu.
Mam wszystkie "Kaczory Donaldy". WSZYSTKIE. Nie tylko z tego okresu, ale też z wielu innych, gdzie były wydawane świetne komiksy Disneya, w tym historie Vicara. Przykro mi z tego powodu, że nie masz wszystkich.  ;)
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2027 dnia: So, 01 Lipiec 2023, 22:31:25 »
No to tym bardziej cię nie rozumiem. Serio masz wszystkie polskie KD, z tymi powtórkami komiksów i okładek, ale nie masz wszystkich polskich Gigantów? Why? Nasze Giganty są spoko i nie ma powtórzonych treści.
Sam mam kilka setek polskich Donaldów, ale bez dużego parcia na zebranie wszystkich. Chyba że mi się trafiają okazje po 1,2, 3 zł za sztukę, jak ostatnio na Grochowie, lub wcześniej na Olimpii. Bo potem biorę sobie takiego np. 12/2019 i połowa zawartości to dubel poprzednich numerów.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2028 dnia: Wt, 04 Lipiec 2023, 21:10:06 »
Po wielu, wielu miesiącach do Empiku wracają wreszcie duopaki MagaGiga+Mamut 1/23. Bo w ostatnim czasie były tylko pakiety z archiwalnymi Gigantami, które wszyscy kupują na bieżąco. Albo teraz na wakacje znowu te Giganty Extra, lub Agenci i Detektywi, co ja też je mam. A teraz wreszcie znowu są te komiksy, które do tej pory olewałem. Super. Pierwsze pozytywne efekty odejścia TK z Egmontu już widoczne. :) Przy cenie 28 zł za pakiet i jeszcze użyciu kuponu -20% w Empiku, to już się robi całkiem niezła cena za dwa tomy. Dziś widziałem zestaw Hokus Pokus i Wielkie Kino - jutro kupię. Wielką Wyprawę mam.

Jakby ktoś widział jeszcze Nocną Przygodę z jakimś tomem co go nie mam, w którymś Empiku w Warszawie, to proszę o info.

https://www.empik.com/mega-giga-gigant-mamut-pakiet,p1395328744,prasa-p




ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2029 dnia: So, 08 Lipiec 2023, 19:22:20 »
Przypomnijcie mi proszę, jak się nazywał taki rysownik z Kaczorów Donaldów, który był tam dość często i miał (tak przynajmniej pamiętam) bardzo charakterystyczny, niedbały styl. Jak byłem młodszy to mi się strasznie nie podobał, uważałem to za bazgroły, a potem wraz z wiekiem coraz bardziej go lubiłem. I za cholerę nie mogę sobie teraz przypomnieć nazwiska.

Offline Lavender Blue

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2030 dnia: So, 08 Lipiec 2023, 19:26:31 »
Powiedziałabym, że Flemming Andersen, ale on był z Gigantów, nie KD. Może podaj zarys fabuły jakiejś historyjki, którą ten twój poszukiwany rysownik zilustrował? Tak będzie łatwiej.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2031 dnia: So, 08 Lipiec 2023, 19:31:21 »
Powiedziałabym, że Flemming Andersen, ale on był z Gigantów, nie KD. Może podaj zarys fabuły jakiejś historyjki, którą ten twój poszukiwany rysownik zilustrował? Tak będzie łatwiej.

Może tak być jak mówisz i mogłem pomylić Giganty z KD. Przeglądam sobie teraz przykładowe rysunki Andersena i też bardzo spoko, chętnie bym zobaczył jakieś jego wydania książkowe u nas. Tylko pewności nie mam czy na pewno mi o niego chodziło. Może tak być, ale cały czas mi się jakoś wydaje, że rysunki, o których mówię widziałem w KD. I niestety, nic więcej nie pamiętam z fabuły, tylko same wrażenia.

Edit: Im bardziej szukam, tym bardziej wydaje mi się, że to może być Andersen, bo w KD też były jego komiksy. Gdyby coś jego wyszło teraz jakoś fajnie wydane na wzór Rosy i Barksa, to na pewno bym brał.
« Ostatnia zmiana: So, 08 Lipiec 2023, 19:46:26 wysłana przez ukaszm84 »

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2032 dnia: So, 08 Lipiec 2023, 20:29:22 »
Po opisie też bym strzelał w Andersena. W KD jego komiksy też bywały, np. seria "Formuła 1".

edit.
W temacie Andersena i nawiązując do dyskusji z innego tematu, że każde kaczki to kreska jak Barks:







« Ostatnia zmiana: So, 08 Lipiec 2023, 20:48:39 wysłana przez Eguaroc »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2033 dnia: So, 08 Lipiec 2023, 20:49:47 »
Tak, to chyba był on, ale też nie mogę znaleźć informacji jak dużo było jego komiksów w KD, widzę tylko, że jakieś na pewno były. Po tym fragmencie jestem prawie pewny, dzięki.


Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2034 dnia: So, 08 Lipiec 2023, 21:20:51 »
Jeżeli niczego nie popsułem w wyszukiwaniu na INDUCKS, to będą wszystkie jego komiksy wydane w KD:

LINK

Offline saruman

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2035 dnia: So, 08 Lipiec 2023, 22:14:31 »
Ciekawy zbieg okoliczności, akurat parę dni temu wspominałem, że podobały mi się komiksy rysowane przez Flemminga Andersena. Niespecjalnie mam pamięć do nazwisk rysowników/autorów komiksów, które czytałem dawno temu, ale jego akurat utkwiło mi w pamięci, bo kiedyś w jednym z komiksów był chyba artykuł o jego osobie wraz z między innymi tym zdjęciem:


//edit
Znalazłem! :) Głęboko zakopany w starych komiksach.


« Ostatnia zmiana: So, 08 Lipiec 2023, 22:31:21 wysłana przez saruman »

Offline Lavender Blue

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2036 dnia: So, 08 Lipiec 2023, 22:43:30 »
Szkoda tylko, że jak dla mnie jego styl zrobił się w latach 2000 i dalej taki właśnie... no, na serio niestaranny/na odwal w porównaniu do lat 90-tych. Te kadry z modelkami to chyba właśnie jakiś nowszy komiks - do ekspresywności, dynamizmu, a przede wszystkimi lekkości stylu z takich historyjek jak Tańczący z Chichotami, Moja Lewa Płetwa czy pierwsze odcinki Centralnej Agencji Paranormalnej to się w moich oczach nie umywa. No ale mówi się trudno.
« Ostatnia zmiana: So, 08 Lipiec 2023, 22:45:20 wysłana przez Lavender Blue »

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2037 dnia: So, 08 Lipiec 2023, 23:49:20 »
Miałem podobne odczucia czytając jego nowsze komiksy. Ja miło wspominam historię "Asy wywiadu" - to był mój pierwszy Gigant.

Ten tomik "Formuła 1" też miałem, ale był raczej średni.

Offline kaczogród

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2038 dnia: Nd, 09 Lipiec 2023, 10:48:36 »
Swoją drogą ceny na aukcjach tomu Formuła 1 są obecnie bardzo wysokie.
,,le monde est absurde"

Offline PJP

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2039 dnia: Wt, 11 Lipiec 2023, 14:25:44 »
Co sądzicie o uzupełnieniach do biografii McKwacza? Jestem świeżo po lekturze Niezwykłych losów Sknerusa MckWacza i podeszło bardzo przyjemnie. Zestawiając to z Pamiętnikami Sknerusa Korhonena wypada wg mnie o wiele lepiej.