Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 308794 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1980 dnia: Wt, 20 Czerwiec 2023, 12:45:57 »
Po lekturze GP 4/23: Sekret Donalda, przyznam rację @radefowi, że "Pogoda dla Megabogaczy" okazała się naprawdę dobrym komiksem. Lubię takie długie, wielowątkowe, ale sensowne fabuły. Plus oczywiście odpowiednią porcję żartów. Lody o smaku melonikowym mnie rozwaliły. :) Jedyna nieścisłością było to, że Donald nic nie powiedział, czego się dowiedział o Duckwanie jako Superkwęk. Poza tym świetne, choć co się stanie z Haj Sivem było dość oczywiste. :)

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1981 dnia: Cz, 22 Czerwiec 2023, 11:13:32 »
Po przeczytaniu Kaczor Donald 12/2019 jest wyśmienitym przykładem dlaczego nie kupuję nowszych Donaldów z pełną cenę. Co to ma być? Przecież ten komiks składa się głównie z dubli. Powtórzony komiks Barksa z KD 1/94, powtórzony komiks z Vicara z 26/1998, powtórzony komiks Korhonena z Pamiętników Sknerusa McKwacza. :) Plus jeszcze szary szorstki papier, gorszy niż ten z numerów z 1994 i 1998 roku, plus gorsze tłumaczenia. I za coś takiego Egmont chciał 10 zł. To jest bez sensu, w ogóle się nie opłaca. Jakbym nie kupił tego za 1.50 zł na bazarze, to bym był zły.

« Ostatnia zmiana: Cz, 22 Czerwiec 2023, 11:24:02 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Tymon Nadany

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1982 dnia: Cz, 22 Czerwiec 2023, 12:40:57 »
Powtórki są, z prostego powodu. Czytelnikiem takiego tytułu jest się maksymalnie 5-6 lat, a potem wiadomo czyta to nowa generacja dzieci, raczej nie wydają tego tytułu z myślą o kolekcjonerach który kompletując całość. Ja pamiętam gorsza wpadkę wydali w ciągu dwóch lat ten sam komiksy Mikim i Horacym nosił tytuł Quiz Show, premiera była w 2000a w 2002 powtórka tylko z innym tłumaczeniem.

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1983 dnia: Cz, 22 Czerwiec 2023, 12:53:56 »
@UP
Coś pamiętam. Mam ten numer bo wyszedł jeszcze w 2000 roku. Ale od 2001 roku to już dałem sobie spokój z Donaldami bo Giganty bardziej się opłacały. Dlatego nie wiem co tam upychali przez ostatnie 22 lata. Kupuję przecenione sztuki jak trafię na coś, ale się odechciewa jak zaglądam do środka i dziwię się tym co to kupowali za pełną cenę. No chyba że Lego było w dodatku.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1984 dnia: Nd, 25 Czerwiec 2023, 10:32:51 »
"Niezwykłe losy Sknerusa McKwacza" niedostępne w Gildii (chciałem dzisiaj zamawiać, ale w związku z tym wymieniam w koszyku na co innego). Pewnie zaraz wrócą, ale chyba znak, że dobrze się sprzedaje.

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1985 dnia: Śr, 28 Czerwiec 2023, 10:07:59 »
Jak to jest? Vicar jest niby tylko rysownikiem, ale każdy komiks z Donaldem jaki on rysuje, jest minimum przyzwoity. I to niezależnie od scenarzysty. Czy to Gilbert w "Mieszczanin Burmistrzem", czy to Traansgard w "Rysowniku komiksów" czy Shaw i Lilley w "Najeźdzcach z Kosmosu" czy Halas w "Bezsenności" itd. Za każdym razem Vicar wyciąga fabułę na szczyty i robi robotę. Nie mam takich odczuć do komiksow Van Horna, Barci czy Rodriqueza. Dlatego kolekcję Vicara można by w Polsce wydać. Tylko trzeba by dzielić tomy na premierowe i duble.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1986 dnia: Śr, 28 Czerwiec 2023, 10:11:13 »
Tylko trzeba by dzielić tomy na premierowe i duble.

Ależ oczywiście, żeby normalny czytelnik zamiast mieć ładnie, chronologicznie wszystko poukładane, miałby poszatkowane historie. Brzmi dobrze.

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1987 dnia: Śr, 28 Czerwiec 2023, 10:26:08 »
No sorry, ale cały czas mamy poszatkowaną twórczość Vicara, obecną tylko w DD,MM i Kaczorze Donaldzie. Oraz jednym tomie Kaczogrodu. Nic więcej. Vicar rysował więcej niż Barks, bo głównie 10-stronnicowce. I większą część jego twórczości dostaliśmy po polsku, nawet dwa razy w kolejnych KD (np. "Mieszczanin Burmistrzem").
No jak ja mam ze 400 - 500 numerów polskiego KD, to mi się średnio uśmiecha, przy dzisiejszych cenach płacić jeszcze raz za te same komiksy tyle że wydane na twardo. Bo np. by się pojawiły ze 2 premiery na 250 stron.

Egmont Polska potrafi składać autorskie albumy. Można by puścić serię z Vicarem nawet chronologicznie, ale z podziałem na tomy z premierami i osobno z dublami.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1988 dnia: Śr, 28 Czerwiec 2023, 10:29:05 »
No sorry, ale cały czas mamy poszatkowaną twórczość Vicara, obecną tylko w DD,MM i Kaczorze Donaldzie.

No mamy poszatkowaną i jak rozumiem celem kolekcji by było, żeby nie była poszatkowana, a nie żeby szatkować ją bardziej.

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1989 dnia: Śr, 28 Czerwiec 2023, 10:41:27 »
Nie chcę szatkować bardziej, tylko ułożyć chronologicznie i raz album z premierami, raz z dublami, przy zachowaniu chronologii. Przecież w Kolekcji Barksa są dwa tomy z datami 1958-1959, to takie ułożenie Vicara z dwoma kryteriami nie wymagałoby aż takiego wysiłku od wydawcy, bo przecież ma bazę własnych publikacji.

Zresztą to tylko teoria, bo Egmont na razie nie planuje publikować zbiorczo twórczości Vicara. A przynajmniej do tej pory nic takiego nie ogłaszał. Teraz będą dwa albumy z Cavazano i to też będzie mix bez ładu i składu i żadnego uporządkowania. A oczywiście przed tymi twórcami to należałoby ruszyć z polską serią o Paperiniku/PKNA.To jest podstawa, której bardzo brakuje na polskim rynku. Ewentualnie jeszcze oczywiście Kaczor Donald i Wehikuł Czasu, który jest już klasyką i w sumie niezbyt obszerną serią w oryginale. Można by się z tym uporać w jednym albumie, ale też nie ma żadnych zapowiedzi. W sumie można by zadać takie pytanie w Łodzi czy Egmont planuje ruszyć z tymi naprawdę klasycznymi Kaczkami w przyszłości.
« Ostatnia zmiana: Śr, 28 Czerwiec 2023, 11:07:21 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1990 dnia: Śr, 28 Czerwiec 2023, 12:01:39 »
Vicar wydał chyba zbyt dużo komiksów, żeby puścili jego kompletną kolekcję, więc w tym przypadku (jeżeli w ogóle by się coś pojawiło), to i tak byłyby to wybrane historie, tak więc kolejność nie grałaby aż takiej roli.

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1991 dnia: Śr, 28 Czerwiec 2023, 12:16:42 »
No o to mi chodzi. Jest multum komiksów Vicara, to czemu miałbym kupować ponownie te, które mam już na miękko wydane? Jakieś jego prace niepublikowane jeszcze w Polsce chyba są i dałoby się z nich zebrać odrębne albumy.

Offline James88

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1992 dnia: Śr, 28 Czerwiec 2023, 12:21:17 »
A ktoś już może przeczytał tego Sknerusa? Jakieś opinie?

Offline zerodwatrzy

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1993 dnia: Śr, 28 Czerwiec 2023, 20:35:36 »
No o to mi chodzi. Jest multum komiksów Vicara, to czemu miałbym kupować ponownie te, które mam już na miękko wydane? Jakieś jego prace niepublikowane jeszcze w Polsce chyba są i dałoby się z nich zebrać odrębne albumy.
Większość rzeczy z jego najlepszego okresu już wyszło w KD, kolekcja w twoim kształcie pomijałaby najlepsze rzeczy na rzecz kompleciarstwa średnich i słabych. Plus seria, która mogłaby się wybić głównie przez bycie nostalgia baitem, pozbawiona historii, do których czytelnicy tę nostalgię czują? Chybiony pomysł.

PKNA jest niezbędne na tym etapie renesansu komiksów Disneya, a ciekawym pomysłem wydaje mi się też skopiowanie 1:1 (poza dublowym tomem 1) tej hiszpańskiej serii, o której przyszłość jestem spokojny, bo od razu widać, że zarządza nią ktoś kompetentny.
https://inducks.org/publication.php?c=es%2FDISL

Mamy całą sagę La spada di ghiaccio, wraz ze stworzonym po latach sequelem. Mój ulubiony komiks De Vity, całkowicie odmieniający i definiujący postać Goofiego na kolejne dekady.
Mamy początki Superkwęka - czyste złoto będące pastiszem fumetti neri, a nie superbohaterszczyzny. Superkwęk jako inteligentny mściciel odpłacający się za krzywdy wyrządzone Donaldowi, czarny humor, Goguś i Kwakerfeller bez spiłowanego wytycznymi Disneya charakteru - dla mnie stoi to znacznie wyżej od Życia i czasów, ale jestem dziwny ;) W zapowiedzianych tomach jeszcze Messer Papero, którego nie miałem okazji czytać, ale jest ze złotego okresu Carpiego, a to dobra marka.

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1994 dnia: Śr, 28 Czerwiec 2023, 21:07:16 »
W twoim linku nie ma pokazania tomów ani tej Kolekcji.

Ale gdyby raz był zbiór z premierami, raz z dublami to byłoby to optymalne dla czytelników - kaczkofanów. Bo takie kolekcje są też skierowane do weteranów, fanatyków, którzy czytali i znają już Vicara, a nie tylko do świeżaków, którym trzecie wydanie np. Świąt z indykiem by nie przeszkadzało. Mnie by przeszkadzało.

Dobra - to jakie są naprawdę słabe komiksy Vicara, skoro my dostaliśmy głównie te dobre? Serio chciałbym wiedzieć, bo to co jego czytałem, zawsze wywoływało u mnie pozytywne reakcje i nie pamiętam takich naprawdę słabych.

Jest w ogóle gdzieś spis wszystkich komiksów Vicara które wyszły po polsku z datami ich powstania i publikacji?