Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 308882 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1950 dnia: Wt, 09 Maj 2023, 13:52:24 »
@UP



Nie rozumiem cię. Dziś atakujesz mnie za to, że chcę kupować komiksy taniej. Dlaczego? Brałem tą prenumeratę24.pl jak było po 10 zł za tom, bo w dzisiejszych czasach starego 5.99 zł nie da się utrzymać. I byłem nawet zadowolony z tamtej oferty, choć wkurzało mnie, że nie ma opcji by brać to razem z numerami specjalnymi. Dlatego 2021 i 2022 kupowałem Giganty Extra na dyskontach internetowych i śledziłem ceny na bieżąco. Dlatego gdy w 2023 pojawiła się podwyżka, wiedziałem, że kupowanie wszystkiego przez internet co miesiąc wyjdzie mi taniej. Egmont sprzedaje Giganty do dyskontów, ja tam kupuję, więc nie wiem naprawdę skąd ta złośliwość, skoro wszystko jest robione przez normalne, legalne firmy?

Natomiast śmieszy mnie, że gdy cena była po 10 zł, to żadnej opcji z plecaczkiem nie było. Pojawiła się dopiero, gdy podnieśli o 25% cenę za numer w prenumeracie. To skoro niby musieli ceny podnieść bo im się nie opłacało, skąd mają jeszcze na zakup plecaczków?


Offline AntekSocjalny

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1951 dnia: Wt, 09 Maj 2023, 14:52:49 »
Wszystko drożeje, papier jest drogi, ale robić dramę o złotówkę?

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1952 dnia: Wt, 09 Maj 2023, 15:12:17 »
12,99 zł za 256-stronicowy tom w kolorze dostarczany do domu, często przed premierą, to przecież jest niesamowicie drogo. Tak drogo, że...
W zasadzie to jest dziś śmieszna cena, gdy mangi wydawane niewiele lepiej, a w czerni i bieli, kosztują już po 25 zł, i to mówię o tych wydawanych w formacie "Giganta", większe to 30 zł w górę. Tak naprawdę się dziwię, że w ogóle kupujesz cokolwiek poza "Gigantami".

Poza tym nie gadaj bzdur - zawsze dało się znaleźć taniej "Giganty" niż w prenumeracie. Faktycznie, był pewien bardzo krótki moment, kiedy Egmont utrzymał ekstremalnie dumpingową cenę 9,99 zł, ale nawet wówczas dało się przy odpowiednich zniżkach na TaniejKsiążce znaleźć tomy po ok. 9 zł.
Tylko w prenumeracie płacisz za komfort tego, że dostajesz każdy tom prosto do domu. A co każdy kupujący Giganty w internecie wie, Egmont rzuca je do hurtowni partiami, i jak przegapisz okazję, to czasem trzeba czekać parę miesięcy, zanim znów się pojawią.

Ale i tak najlepszy jest fragment, w którym porównujesz cenę Giganta do 5,99 zł w 1997 roku. Podkreślmy jeszcze raz, w 1997 roku. W tym samym roku, w którym np. taki "Asteriks" kosztował 6,50 zł. Dziś "Gigant" wydawany praktycznie cały czas tak samo kosztuje 17,99 zł (po przecenach ok. 12-13 zł), a "Asteriks", który też niewiele się zmienił, 27,99 zł (czyli po przecenach pewnie z 18 zł).
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1953 dnia: Wt, 09 Maj 2023, 16:26:35 »
Wszystko drożeje, papier jest drogi, ale robić dramę o złotówkę?

O 3 zł, czyli 30% ceny. To dużo.

@radef ale o co ci chodzi? Dlaczego miałbym płacić 12-13 zł za jeden numer Giganta, skoro mogę płacić za ten sam komiks, który nie zmienił się od 26 lat, 30% taniej? I też mam dostawę pod próg. Bo czym się różni wyjmowanie paczki ze skrzynki na parterze, od wyjmowania jej z paczkomatu, który stoi 30 metrów od wejścia do klatki, pod moim blokiem?

Gdybym nie kupował więcej komiksów i musiał dopłacać za przesyłkę do paczkomatu, to jasne - prenumerata byłaby lepsza. Ale ponieważ mam darmową dostawę, to nie wiem, czemu miałbym płacić 30% więcej w prenumeracie niż po prostu dorzucać co miesiąc kolejny tom do mojego zamówienia.

Kiedyś rzeczywiście Giganty chodziły poniżej 10 zł. Dlatego kupowałem je na Allegro, albo w przecenach w Auchan. Potem cena skoczyła, więc prenumerata była korzystna. Teraz najkorzystniejsze są księgarnie internetowe. Gdyby ktoś miał blisko stacjonarny punkt odbioru, też mu by się bardziej tam opłacało kupować, niż normalnie w kiosku. A argument że można przegapić jakiś numer w internecie trochę traci na znaczeniu. Bo jeśli nawet, to te Giganty jeszcze taniej niż po 10 zł za numer można teraz kupować w duopakach w Empiku. Wystarczy poczekać.

To ostatnie trochę mnie drzaźni, bo teraz są w nich tylko zwykłe Giganty. Wcześniej się to zmieniało na przemian - raz duopak z Gigantami, a raz z MegaGiga i Mamutem. Ale napisałem na forum że tak będę kupował te drugie, bo pojedynczo są za drogie. I się skończyły. :) Może teraz do przecenionych MegaGiga powrócą? Bo niestety w booklandach i punktach z prasą przecenioną od lat już nie ma kolejnych numerów Kaczora Donalda i Gigantów. Tylko Komiksolandia, ale po 20 zł za MegaGiga to mi się nie chce płacić.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1954 dnia: Wt, 09 Maj 2023, 17:02:44 »
@radef ale o co ci chodzi? Dlaczego miałbym płacić 12-13 zł za jeden numer Giganta, skoro mogę płacić za ten sam komiks, który nie zmienił się od 26 lat, 30% taniej? I też mam dostawę pod próg. Bo czym się różni wyjmowanie paczki ze skrzynki na parterze, od wyjmowania jej z paczkomatu, który stoi 30 metrów od wejścia do klatki, pod moim blokiem?
Tym różni się, że masz gwarancję otrzymania tomu, dostajesz go najczęściej na premierę lub przed premierą i nie musisz sprawdzać, czy akurat dany tom pojawił się w hurtowniach książkowych, czy może jeszcze/już go nie ma.

I co sam zresztą powiedziałeś, żeby "Giganty" bardziej się opłacały w sieci, to trzeba kupować je z masą innych komiksów oraz czatować na promocje (kody, rabaty na krwiodawców). Dla większości osób prenumerata "Giganta" jest najtańsza opcją, a dla innych (w tym dla obok podpisanego mnie) najoptymalniejszą, bo dostaję tomy szybko i w miarę tanio. Oczywiście, być może, gdybym zamawiał każdy tom "Giganta" przy okazji innych zamówień na TaniejKsiazce (najlepiej, gdy jest jakiś kod), to w skali roku zaoszczędziłbym może 10 zł, ale jak dla mnie jest to zbyt dużo trudności dla potencjalnie niewielkiego zysku.
Wystarczy, że złapię jakiegoś "Knightfalla" z Ceneo za stówę i już mi się "zwraca".
« Ostatnia zmiana: Wt, 09 Maj 2023, 17:04:20 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1955 dnia: Wt, 09 Maj 2023, 18:27:06 »
Ale chcesz mi powiedzieć, że jak zamawiam do paczkomatu, to nie mam gwarancji dostawy? Z moich bogatych doświadczeń przesyłkowych wynika, że jednak bardziej ufam kurierom i Inpostowi, niż Poczcie Polskiej. Dla mnie są oni bardziej wiarygodni.

Tu jest lista punktów odbioru tk.pl w Polsce. Jeśli ktoś mieszka blisko takiego punktu (vide ulica Żeromskiego w Warszawie) to nawet nie musi zbierać ponad stówy na jednym zamówieniu, tylko zamawiać pojedyncze Giganty, lub inne pozycje.

https://www.taniaksiazka.pl/koszty-wysylki-i-sposoby-platnosci-a-316.html

No i nie mów mi , że też masz przeciwskazania w oddawaniu krwi? Jest 30 mln dorosłych Polaków. 10 mln to emeryci, czyli pozostaje 20 mln. Ale z tej puli oddaje krew tylko mniej niż 700 tys Polaków. Mało i trochę to smutne, że nikt się nie poczuwa. Tu akurat duży plus dla Taniej Książki, że nagradzają tą mniejszość dodatkowymi 5% rabatu. Ale nawet bez tego 11.30 zł za numer Giganta to dobra cena. Akurat jako dorzucenie do tego Knightfalla.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1956 dnia: Wt, 09 Maj 2023, 19:53:48 »
Ale chcesz mi powiedzieć, że jak zamawiam do paczkomatu, to nie mam gwarancji dostawy? Z moich bogatych doświadczeń przesyłkowych wynika, że jednak bardziej ufam kurierom i Inpostowi, niż Poczcie Polskiej. Dla mnie są oni bardziej wiarygodni.
Bazyliszek, nadal nic nie rozumiesz. Musisz sam pilnować, czy masz wszystkie tomy, sam pilnować, czy tom jest już dostępny w TaniejKsiazce.pl (a nie zawsze "Giganty" pojawiają się w hurtowniach od razu, czasem po 2-3 tygodniach, i też potrafią zniknąć w losowych momentach), i jeszcze czatować, kiedy jest dostępny z optymalną zniżką. I oczywiście do tego domawiać inne komiksy, by uzyskać darmową dostawę.

Jak ci się chce - to fajnie, ale nie próbuj wmawiać, że 12,99 zł za 250-stronicowy komiks w kolorze z dostawą do domu, 5 zł taniej niż w kiosku, to nie jest dobra oferta. Bo to nie jest cena tylko za te komiksy, ale też cena za komfort otrzymania kolejnego tomu przez calutki rok. W cenie zbliżonej do ceny "Gigantów" w księgarniach internetowych.

[z "Knightfallem" też mnie nie zrozumiałeś, bo pokazałem, że tak samo mógłbym krzyczeć, że TaniaKsiazka jest be, a w ogóle to trzeba czatować na okazje na Ceneo, gdzie za pierwsze 3 tomy zapłaciłem pomiędzy 102,86 zł a 103,74 zł, więc w porównaniu do cen, które ty zapłaciłeś za te tomy, pewnie już mi zwróciła potencjalna różnica pomiędzy prenumeratą "Giganta" a kupowaniem tomów w TaniejKsiazce]

Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1957 dnia: Wt, 09 Maj 2023, 20:14:42 »
Ale ja Knightfalla też kupuję taniej, więc dalej oszczędzam. Z prenumeratą jest jeszcze ten problem, że trzeba zapłacić za 8 numerów z góry. Znaczy u mnie to nie problem, bo przed 2022 r. tak zrobiłem. Ale może ktoś lubi sobie wybrane pojedyncze tomy kupować, a nie cały rocznik? No i się zwracasz do mnie jakbym miał trudności z korzystaniem ze stron internetowych i wyszukiwarki.

Nie przesadzajmy tez z tym znikaniem kolejnych numerów z internetu. Obecnie jest ciągle 5 numerów wstecz do kupienia przez Ceneo.

https://www.ceneo.pl/Ksiegarnia;szukaj-gigant+poleca

Offline Dracos

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1958 dnia: Wt, 09 Maj 2023, 20:19:23 »
Ale może ktoś lubi sobie wybrane pojedyncze tomy kupować, a nie cały rocznik?

Wydaje mi się że w takiej sytuacji prenumerata nie jest dla niego. Mijają się jego oczekiwania z celem takiej usługi.

Offline Deg

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1959 dnia: Wt, 09 Maj 2023, 23:05:01 »
Nie przesadzajmy tez z tym znikaniem kolejnych numerów z internetu. Obecnie jest ciągle 5 numerów wstecz do kupienia przez Ceneo.

Obecnie tak, ale już podpowiedziałeś wydawcy, jak zwiększyć zainteresowanie prenumeratą :)

Dlaczego miałbym płacić 12.99 zł za numer, skoro w ofercie dyskontów takich jak Gandalf, Bonito czy moja Tania Ksiązka, jest on tańszy?

Jeśli Gigant zniknie z oferty dyskontów, wiedz, że coś się dzieje :D
This is my truth, tell me yours.

Offline history

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1960 dnia: Śr, 10 Maj 2023, 16:01:21 »
A po co ten spam pod komiksami Disneya o zasadności prenumeraty? Zmieńcie temat :) Niech każdy kupuje jak chce jedni z prenumeraty drudzy w kiosku trzeci w księgarniach a czwarci niech szukają okazji na stoiskach z wycofanymi numerami. Nic to nie wnosi do tematu który chętnie doczytuję raz na czas.

Offline Death

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1961 dnia: Pt, 12 Maj 2023, 18:28:43 »
Świetna okładka. Byłaby jeszcze lepsza bez tych wszystkich napisów u góry (żółty na dole pasuje). :)

A tak w ogóle to dlaczego kiedyś dawno zmienili nazwę z Komiks Gigant na Gigant poleca?

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1962 dnia: Pt, 12 Maj 2023, 18:56:09 »
Ponieważ "Komiks Gigant" był wydawany jako czasopismo, a "Gigant Poleca" jako książka. Kwestia różnicy w Vacie - Egmont nie chciał podnosić ceny, więc zaczął nową serię.

Pierwszy "Gigant Poleca" to tak naprawdę był jeszcze "Komiks Gigant" - na okładce była naklejka z nowym logo, która zasłaniała stary tytuł.

Offline overseer

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1963 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 12:40:03 »
Ktoś wczoraj kupił 10 tom Sknerusa za 325 zł :)
https://allegrolokalnie.pl/oferta/druga-tajemnica-starego-zamczyska-sknerus-donald

Jak ktoś ma w swojej kolekcji i nie szkoda mu się rozstać to warto wystawić na allegro bo takie przebitki normalnej ceny chyba rzadko się zdarzają :)

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1964 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 12:58:05 »
Tylko chodzi o to, że mi szkoda. Nie po to kolekcjonuję Kaczki, żeby potem odsprzedawać bo drożej kosztuje i mieć dziury w Kolekcji. Pieniądze w sumie zawsze można zarobić. Komiksu sam sobie nie wydrukuję z tyłka. No chyba że komuś kopia xero by wystarczyła. Rozwiązaniem byłoby kupowanie od razu dwóch egzemplarzy, by potem korzystać z takich okazji. Ale gdy wydaję co miesiąc kilkaset złotych na komiksy, to niestety nie stać mnie by tak robić.

https://www.komiksydisneya.pl/2020/09/kaczogrod-carla-barksa-9-tajemnica_16.html

Jak można mieć brak jakiegokolwiek tomu Kaczogrodu na półce i tracić taki widok? Zdjęcie grzbietów całej 30-tomowej Kolekcji Barksa, które wrzucał 5 lat temu @radef, to była jakaś odległa wizja/marzenie. Teraz po 5 latach powoli ona mi się spełnia. I ten widok jest dla mnie więcej wart niż te 200 zł zarobku. Mimo mojego sknerstwa. McKwacz też swoich monet nie wymieniał na nowe, choć mógłby za nie dostać jeszcze więcej współczesnej waluty.

« Ostatnia zmiana: Wt, 16 Maj 2023, 13:05:52 wysłana przez Bazyliszek »