Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 308791 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1935 dnia: Śr, 19 Kwiecień 2023, 16:40:29 »
@UP
Niestety nie mam przy sobie swoich Gigantów. Ale ten spadek jakości ja widzę już właśnie od paru lat. Popatrz na tą pigmentację czerwonego. Tak wtryskują to na papier, że widać gdzie był wylot dyszy, a gdzie nie i rozchlapany tusz jest cieniej nałożony. Albo to jest coś nowego, albo ja dopiero przejrzałem na oczy bo w starszych numerach tego nie widziałem.

No sorry, ale jeśli Superkwęk ma w pasie wymyślną piłę, zakłócacz sygnału, nadajniki, lokalizator, cukierki ale nie ma nawet paralizatora jako broni ofensywnej, bomb dymnych czy jakichś shurikenów, to ja w to nie wierzę. Scenarzysta poszedł na łatwiznę, robiąc za wrogów zwykłych oprychów, których Superkwęk z Mikim łatwo by załatwili. Osłabił więc głównych bohaterów, żeby nie było za łatwo. Ale dla mnie to wtedy przestaje się trzymać kupy. Ale doceniam, że Miki znowu miał czapkę w takim samym stylu, gdy za każdym razem idzie do jakiejś spelunki incognito.

Ja widziałem ten klimat i go doceniam. Pogłębianie psychologiczne Gogusia też mi się podoba. Bo jeśli jest tylko przeciwnikiem Donalda, to piszą go jednowymiarowo, jako lenia-złośliwca itp. A to w sumie przyjemny kaczor. I tak go ociepla każda przygoda poza Kaczogrodem. Zdobywa przyjaciół, poznajemy jego miłą stronę. I tu jest dokładnie tak samo - wyjeżdża, zdobywa nowych przyjaciół i wraca i wszystko jest po staremu. To mi obniża ocenę tego komiksu i klimacik i podróż wewnętrzna nie pomaga. A jak jeszcze facet dopisał, że cały Kaczogród wisi na łasce i szczęściu Gogusia, łącznie ze Sknerusem i Diodakiem, to mnie to jeszcze dodatkowo wkurza.

Offline history

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1936 dnia: Pt, 28 Kwiecień 2023, 16:04:55 »
wiadomo juz oficjalnie ze nie bedzie dodruku 10 tomu Sknerusa?

Offline martin685

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1937 dnia: Pt, 28 Kwiecień 2023, 22:27:42 »
Z tego co pisał Don Rosa to nie powinno być problemu z 10 tomem. Po prostu Bombi będzie czarną mgłą. Nie wpływa to w sumie znacząco na historię. Więc dodruk pewnie będzie tylko poczekamy jeszcze z pół roku minimum. Większy problem będzie z Życiem i Czasami. czyli 4 tomem kolekcji, który póki co jest jeszcze w sprzedaży.

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1938 dnia: So, 29 Kwiecień 2023, 11:51:02 »
Większy problem będzie z Życiem i Czasami. czyli 4 tomem kolekcji, który póki co jest jeszcze w sprzedaży.

Z czwartym tomem nie powinno być problemów, tak mi się osobiście wydaje.
« Ostatnia zmiana: So, 29 Kwiecień 2023, 11:58:53 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1939 dnia: So, 29 Kwiecień 2023, 12:09:35 »
Ale pojawił się jakiś realny temat problemów z dodrukiem 10 tomu u nas (bo wpis Rosy znam), że nagle takie posty?

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1940 dnia: So, 29 Kwiecień 2023, 12:11:34 »
Co do zapowiedzianego Włoskiego Skarbca Cavazzano - jakoś wpływy lobbystyczne @radefa są skromne, skoro nie potrafi przepchnąć swoich argumentów na rzecz lepszych wydań. Kolekcję Cavazzano chronologiczną, w podobnym stylu co Barkasa, to mógłbym brać. Pod warunkiem, że usunęło by duble. Czy te komiksy bedę kupował, to wszystko zależy ile będzie w nich powtórzonych historyjek.

Smutne, że w katalogu 2023 dalej nie ma Paperinika. Tego kurde potrzebujemy.

Przeczytałem Giganata Extra "Wesołego Jajka" i to bardzo fajny komiks. Tytuł mylący, bo zawiera głównie historie wiosenne, a nie wielkanocne,. Ale dzięki temu bardzo dobrze mi się go czytało. Szkoda, że tak bożonarodzeniowy numer nie może wyjść. Najlepszy był oczywiście "15 milion". Lubię tą serię. W ogóle lubię wszystkie historie w których Sknerus robi biznes. To powinno być jego obecne clou interesu. Nie uganianie się za kolejnymi skarbami, a przejmowanie kolejnych gałęzi gospodarki i pokazywanie swej siły.

Natomiast Podróż Dookoła Świata jest nieco nużąca. jakoś mnie odrzuca od starych komiksów Scarpy. Dobrze, że przynajmniej kolorów nie skopali.
« Ostatnia zmiana: So, 29 Kwiecień 2023, 12:28:24 wysłana przez Bazyliszek »

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1941 dnia: So, 29 Kwiecień 2023, 12:42:03 »
A wiecie co jest najgorsze?
Cavazzano - okej, nie jest najlepiej, ale pod wieloma względami wyboru można bronić, a także jest naprawdę sporo dodatków.
Tylko w tej serii wydano we Włoszech też 4 tomy o De Vicie. I te tomy o De Vicie to już jest prawdziwa jazda. Ponieważ one (co najmniej 2 z 4) nie są słabe tylko jak na De Vitę, tylko one są faktycznie słabe. Nie wiadomo dlaczego, ale wybór komiksów w tamtej serii jest tak dziwny. Praktycznie pomija najlepsze laty De Vity, zamiast tego dając zaskakująco dużo historii z Indianą Goofsem z początku tego wieku, które nawet czasem w "Gigantach" zaniżałyby poziom.
Zamiast tego typu "dziwów", należałoby po prostu wydać w ramach zbiorczych tomów złoty kwartet De Vity - Miecz z lodu, Władcy galaktyki, Pewnego razu w Ameryce i Le Tops Stories. Takie coś nie tylko łatwiej byłoby sprzedać przeciętnemu czytelnikowi, ale byłoby po prostu lepsze.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline martin685

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1942 dnia: So, 29 Kwiecień 2023, 22:54:37 »
Ale pojawił się jakiś realny temat problemów z dodrukiem 10 tomu u nas (bo wpis Rosy znam), że nagle takie posty?

Tak pojawił się realny problem, dodruk był zapowiedziany, był już dostępny na stronie egmontu razem z dodrukiem tomu 9, po czym nagle go cofnęli. Tom 9 jest dostępny a 10 nie. Wnioski wyciągnij sam. Wg mnie dodruku tomu 5 w obecnej formie czyli z historią która została na obecną chwilę zbanowana możemy się nie doczekać nigdy.

Offline martin685

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1943 dnia: So, 29 Kwiecień 2023, 23:02:06 »
Z czwartym tomem nie powinno być problemów, tak mi się osobiście wydaje.

Miałem na myśli oczywiście tom 5 Don Rosa Library, zawierający obecnie tom 11 Życia i Czasów, który nie będzie mógł być już więcej reprintowany. Ci którzy wierzą że Disney cofnie swoją decyzję nie doceniają chyba aspektów ESG funkcjonowania dzisiejszych korporacji i polityki dot. cenzury samego Disneya. Nie wykluczam, że w dalekiej przyszłości pojawią się jakieś wydania z tym komiksem, ale osobiście w to wątpię.

Offline sad_drone

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1944 dnia: Nd, 30 Kwiecień 2023, 15:07:08 »
@martin685 Niestety nawet pomysł z czarną mgłą został odrzucony...



If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline eferce

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1945 dnia: Nd, 30 Kwiecień 2023, 16:31:33 »
Czy ten 5 tom kolekcji D.R mozna czytac samodzielnie?
Czy nalezaloby od 1wszego, lub od nr. w ktorym zaczynaja sie Zycie i czasy?
Poczytałem  wczoraj reddity, wypowiedz autora, itd. (nakierowany Waszymi wpisami powyżej) i postanowilem wrocic jednak do Kaczek, póki są... 

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1946 dnia: Nd, 30 Kwiecień 2023, 16:54:12 »
Czy ten 5 tom kolekcji D.R mozna czytac samodzielnie?
Czy nalezaloby od 1wszego, lub od nr. w ktorym zaczynaja sie Zycie i czasy?
Poczytałem  wczoraj reddity, wypowiedz autora, itd. (nakierowany Waszymi wpisami powyżej) i postanowilem wrocic jednak do Kaczek, póki są...

Czwarty i piąty to Życie i czasy, nie ma sensu ich czytać osobno, to jest jedna historia.

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1947 dnia: Nd, 07 Maj 2023, 14:43:00 »
Dziś byłem na szybko na bazarze na Olimpii. Prawie nic ciekawego nie znalazłem - pogoda taka sobie, to i sprzedających mało. Ale... W jednym z pudeł znalazłem pokaźny stosik niemieckich Micky Mausów z lat 70-tych. :) Otworzyłem pierwszy z brzegu 4/1976 i oczywiście był w nim komiks Barksa. Taki jak 20 lat później w polskim Kaczorze Donaldzie drukowali. To była ta historia o tym, jak Donald był smutny bo Gogus miał takie szczęście a on nie. Siostrzeńcy wyciągnęli więc go na golfa, żeby poprawić mu humor. A na polu spotkali Gogusia i Donald zaczął z nim grać i wygrywać. :) Tyle że i tak to się źle skończyło. :) Nie pamiętam tytułu i numeru naszego KD, ale wiem, że u nas był. I nie jest to Mistrz Golfa z numeru 13/14 1996 bo to inna historyjka o golfie z Donaldem. :)



@EDIT
A znalazłem. To był Prawdziwy Pechowiec z KD 22/1997. Ale nasze kolory były lepsze niż te niemieckie.
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Maj 2023, 14:48:05 wysłana przez Bazyliszek »

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1948 dnia: Wt, 09 Maj 2023, 13:25:55 »
Jak wcześniej pisałem tegoroczna prenumerata Giganta od Egmontu w ogóle nie jest opłacalna. Dlaczego miałbym płacić 12.99 zł za numer, skoro w ofercie dyskontów takich jak Gandalf, Bonito czy moja Tania Ksiązka, jest on tańszy?

https://www.ceneo.pl/151604416

Jak na tk.pl doliczę jeszcze moją zniżkę lojalnościową oraz rabat dla krwiodawców, wyjdzie mi tuż poniżej 10 zł za tom. Czyli tak jak powinno być. Dziś tak zamówiłem i sobie chwalę. I piszę to jako klient prenumeraty przez 2021 i 2022 rok. Ale skoro wydawnictwo woli podnieść ceny ale kusić nas w zamian do prenumeraty chińskim plecaczkiem, to ja podziękuję. Da się taniej.

Offline AntekSocjalny

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1949 dnia: Wt, 09 Maj 2023, 13:29:02 »
Najlepiej jakby było za darmo. To byłaby uczciwa cena dla Ciebie